1. liga (SR)

HC Osmos Bratislava – HK Spišská Nová Ves

3:1

konec (0:0, 2:1, 1:0)

18.10.2017, 18:30 • Zimný štadión Vladimíra Dzurillu • 11. kolo • Tomáš Lengyel (@TomiLengy) sk

V súboji tabuľkových susedov boli úspešnejší hokejisti HC Bratislava, ktorí zdolali HK Spišská Nová Ves 3:1 a oplatili svojmu súperovi vysokú porážku z úvodu sezóny. Bratislavčania išli do vedenia v úvode druhej tretiny, keď sa presadil Dušan Klučiar. Rovnaký hráč potom reagoval na vyrovnanie Dalibora Mikulu a zabezpečil domácim tesný náskok. Víťazstvo nováčika podčiarkol v tretej tretine Michel Miklík. (20:36:14)

59:45

Spišiaci dnes nebudú bodovať. Nepresná prihrávka Zekuciu na rozbehnutého Mikulu znamenala zakázané uvoľnenie.

59:00

Spišská Nová Ves skúša powerplay. Do konca tretej tretiny zostáva posledná minúta.

58:38

Hosťujúci tréner Jozef Škrak si zobral oddychový čas, pretože jeho zverenci získali buly v útočnom pásme. Hosťom zostáva na vyrovnanie už len 82 sekúnd.

57:45

Dalibor Mikula vybojoval vhadzovanie v útočnom pásme pre hostí. Jeho strelu švihom musel skrotiť Němec na dvakrát.

57:32

Karel Němec zlikvidoval ďalší nebezpečný pokus od modrej čiary. Medzitým sa skončila presilovka Spišiakov.

56:50

Miroslav Vantroba vystrelil príklepom od modrej čiary, no Karel Němec mal odkrytý výhľad a puk vyrazil betónom.

56:14

Michel Miklík unikol vo vlastnom oslabení, ideálne načasoval prihrávku pred bránu na Kratochvílu, ale tomu preskočil puk hokejku.

55:32

Hostia dostávajú nečakanú príležitosť na zníženie. Domáci Andrej Bednarič inkasoval dve trestné minúty za seknutie.

55:19

Filip Surák vyšiel ďaleko z brány, aby zastavil brejk domácich. To sa mu podarilo, no potom ho museli na čiare zastupovať spoluhráči.

54:40

Východniarom sa navyše nedarí v ofenzíve. Od tretieho inkasovaného gólu nedokázali vážnejšie ohroziť Němca.

54:00

Do konca riadneho hracieho času zostáva posledných šesť minút. Hostia nemajú veľa priestoru na vyrovnanie.

53:07

Spišská Nová Ves prežila dvojminútové oslabenie, ale musela sa vyrovnať s veľkým tlakom domáceho tímu.

52:37

Michel Miklík zase ponúkal svojich kolegov. Tentoraz našiel voľného Mareka Slobodu, ktorého strela skončila na Surákovi.

52:20

Miklík opäť ukázal veľký prehľad. Namiesto pohotovej strely volil prihrávku pred bránu, kde prišiel nebezpečný teč jeho spoluhráča.

51:07

Kristián Ferleťák nechal hokejku pod korčuľou jedného z domácich hokejistov a ten spadol na ľadovú plochu. Hlavný rozhodca mu preto udelil dve trestné minúty za podrazenie.

50:01

Michel Miklík sledoval pohyb spoluhráčov, našiel voľného Filipa Vidoviča, ale jeho strela švihom skončila na pripravenom Surákovi.