18.10.2017, 04:30 • SAP Center, San Jose • Martin Schwarz (@MartinSmuci)

Tipsport: 2.32 3.67 2.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tomáš Hertl (SJS) (1 + 1, 6 střel na branku, čas na ledě 16:29)
Tomáš Plekanec (MTL) (0 + 0, 1 střela na branku, čas na ledě 15:23)
Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 35

Montreal Canadiens: 30
Je hotovo. San Jose Sharks zlepšili po kolísavých výsledcích náladu svým fanouškům a poráží na domácím ledě Montreal Canadiens 5:2. Nutno říci, že zaslouženě. Žraloci byli minimálně polovinu utkání lepším celkem na ledě, dokázali využívat své šance a často zaměstnávat brankáře Careyho Price. K tomu ve druhé třetině zužitkovali dvě početní výhody. Právě prostřední dějství duelu bylo klíčově, protože San Jose jej vyhrálo 3:1. Tým z Východní konference potom už jen marně dotahoval. Špatná bilance Montrealu tedy pokračuje, Habs na body čekají od prvního utkání sezóny, kdy bodovali s Buffalem. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezkou středu.

59:34

Máme tu ještě jeden trest. Domácí Jannik Hansen dostává dvě minuty za sekání. Ale už spíše symbolicky, tahle montrealská početní výhoda toho moc nezmění.

59:17

59:17 Joe THORNTON - 5:2

59:17

San Jose právě vstřelilo branku!
Domácí tým potvrzuje, že si z dnešního utkání proti Montrealu odnese dva body za výhru v základní hrací době. Zkušený útočník JOE THORNTON se v útočném pásmu za modrou čárou neukvapil, ještě udělal kličku zpátky, teprve pak vystřelil na prázdné zařízení soupeře. S přehledem se trefil a zvýšil na 5:2. Už se nejspíš bude jen dohrávat. Asistence: Logan Couture, Marc-Edouard Vlasic.

59:04

Začala poslední minuta třetí třetiny. Montreal v útočném pásmu, pak Vlasic zkusil trefit přes celé kluziště prázdnou svatyni hostů. Ale nedokázal to, vyhodil pouze na zakázané uvolnění.

58:47

Carey Price odjel na střídačku a Montreal Canadiens to zkoušejí se šesti hráči v poli.

58:28

Canadiens jsou v plném počtu, ale vyhazují na zakázané uvolnění. Uvidíme, jestli ještě Habs zauvažují o odvolání brankáře, zatím se vhazuje u jejich klece.

58:05

Ještě jedno vyhození a vypadá to, že tohle oslabení Montreal zvládne. Tomáš Plekanec se pomalu chystá zpátky na ledovou plochu.

57:36

Labanc se snažil nahrávkou zpoza branky najít někoho ze spoluhráčů, ale měl na zádech hned dva soupeře, takže to nedokázal. Sharks ale nadále zůstávají v útočné třetině.

57:03

Byron zahrozil ve vlastním oslabení Jonesovi, ale pro brankáře San Jose to nebyl moc těžký zákrok, pohlídal si mezírku mezi betony.

56:39

Sharks přesilovku nahrají špatně, ale dlouho čekají na střelu. Brent Burns tak dlouho váhal, až nakonec přišel o útočné pásmo, takže se domácí museli stáhnout zpět.

56:15

Velká šance Pavelskiho, který vybídl ke skórování Thorntonta. Gól z toho sice nebyl, ale za hákování bude muset na trestnou lavici odejít hráč Canadiens. Konkrétně český útočník Tomáš Plekanec.

55:54

Ještě je tu jedna komerční přestávka, potom už budeme pokračovat ve zbytku třetí třetiny.

55:48

Velká šance Brenta Burnse, a to dokonce dvakrát po sobě. Elitní obránce San Jose se prokličkoval až do zakončení, jenže přestřelil horní tyčku.

5:2

Branky a nahrávky: 4. Couture (Hertl, Braun), 21. Pavelski (Labanc, Burns), 29. Hertl (J. Thornton, Couture), 34. Couture (Pavelski, Heed), 60. J. Thornton (Couture, Vlasic) – 5. Drouin (Lehkonen, Alzner), 31. S. Weber (Mete, Drouin)

San Jose Sharks: M. Jones (Dell) – Vlasic, Braun, J. Ryan, Burns, Dillon, Heed – Labanc, J. Thornton, Pavelski – Hertl, Couture, M. Karlsson – Bødker, Tierney, Meier – Hansen, Carpenter, Donskoi.

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – Mete, S. Weber, Alzner, Petry, Morrow, Davidson – Pacioretty, Drouin, Lehkonen – Byron, Plekanec, Gallagher – Hudon, Danault, A. Shaw – Galchenyuk, T. Mitchell, Hemský.

Rozhodčí: Lee, Meier – Mach, Sericolo

Diváci: 17 377

03:50 SJS 1:0 Couture (Hertl, Braun)
04:06 MTL 1:1 Drouin (Lehkonen, Alzner)
06:22 MTL 2 Plekanec, sekání
20:53 SJS 2:1 Pavelski (Labanc, Burns)