29.09.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.8 3.57 2.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Michael Frolík (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 17:07 (06:40:56)
Hvězdy utkání

1. Jake Virtanen (VAN) 1+0
2. Sean Monahan (CGY) 1+0
3. Michael Del Zotto (VAN) 1+0
Vancouver dokázal i ve druhém vzájemném letošním zápase porazit Calgary a ukončil sérii tří porážek v řadě. Na vítězství Canucks se v Rogers Areně podíleli Jake Virtanen, Michael Del Zotto a Darren Archibald, který skóroval ve třetí třetiny ihned po návratu z trestné lavice. Za Flames už pouze korigoval skóre Sean Monahan. Konečný výsledek kanadského souboje. Vancouver Canucks 3 Calgary Flames 1.

59:28

Travis Hamonic od modré čáry napřáhl k nádherné střele, která se odrazila od tyče ven!

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:50

Dougie Hamilton na pravém křídle vypálil od modré čáry a Anders Nilsson sledoval, jak puk míří mimo.

56:09

Michael Stone vystřelil na vrcholu mezikruží zápěstím a Anders Nilsson si připsal další dobrý zákrok.

56:01

Matt Bartkowski na pravém křídle vypálil od modré čáry a Anders Nilsson jeho střelu zápěstím zastavil v náručí.

54:48

Patrick Wiercioch napřáhl na vrcholu levého kruhu ke střele zápěstím, kterou Mike Smith vyrazil.

54:24

Alex Biega na pravém křídle vypálil. Jeho pokus byl ale nepřesný a minul bránu Vancouveru.

54:18

Markus Granlund v pravém kruhu vypálil z ostrého úhlu a Mike Smith na přední tyči puk podržel ve výstroji.

53:57

Calgary právě vstřelilo branku!
Kris Versteeg během přesilové hry napřáhl ke střele, kterou v mezikruží fantasticky tečoval SEAN MONAHAN mimo dosah Anderse Nilssona – 3:1! Asistence: Kris Versteeg a TJ Brodie.

53:42

Jake Virtanen usedl na trestnou lavici, aby odpykal týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

53:00

Do konce utkání zbývá odehrát sedm minut a Vancouver za současného skóre míří za vítězstvím.

52:05

Alexander Burmistrov napřáhl na vrcholu levého kruhu k prudké střele s příklepem, kterou Mike Smith podržel.

51:11

Johnny Gaudreau během pouhých 11 sekund vypálil z pravého kruhu pro vhazování a vzápětí z levého, Anders Nilsson si ale s oběmi jeho střelami věděl rady.

50:30

Derek Dorsett na levé straně útočného pásma vypálil z prostoru mezi kruhem a modrou čárou, Mike Smith byl ale připravený a jeho střelu zápěstím zastavil.

50:06

Michael Del Zotto vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Mike Smith puk vytěsni mimo.

49:46

Andrey Pedan nepříjemně fauloval Travise Hamonica a za faul kolenem byl vyloučen na dvě minuty.

49:41

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:41

TJ Brodie na levém křídle vypálil od modré čáry, jeho pokus byl ale nepřesný a zamířil mimo.

48:58

Freddie Hamilton napřáhl na vrcholu pravého kruhu k prudké střele s příklepem. Anders Nilsson puk vyrazil.

48:45

Vancouver právě vstřelil branku!
DARREN ARCHIBALD naskočil z trestné lavice zpět na led a po krásné dlouhé kolmé přihrávce Brandona Suttera z obraného pásma se řítil do samostatného úniku, který zakončil rychlou střelou zápěstím mezi betony Mikea Smithe! Fantastický gól! Asistence: Brandon Sutter.

48:35

Vyloučený Darren Archibald se vrátil z trestné lavice zpět na led a Calgary nevyužilo ani jednu z pěti přesilových her.

47:29

Sean Monahan napřáhl na vrcholu levého kruhu k prudké střele s příklepem, kterou Anders Nilsson vyrazil.

46:35

Darren Archibald fauloval Johnnyho Gaudreau a vyfasoval dvouminutový trest za podražení.

46:27

Dougie Hamilton napřáhl v pravém kruhu ke střele zápěstím, kterou Anders Nilsson úspěšně vyrazil.

46:24

Mark Giordano vypálil z vrcholu levého kruhu a jeho střela od hrazení zamířila vedle brány.

45:01

Canucks zasypali bránu Calgary několika střelami, když to postupně zkoušeli Jayson Megna, Alex Biega a Michael Chaput, ani jedna střela se ovšem neujala.

44:41

Jayson Megna mohl zvýšit v blízkosti pravé tyče na 3:0, Mike Smith byl ale proti a jeho střelu s příklepem vyrazil! Skvělý zákrok brankáře.

42:42

Vzápětí Mikael Backlund napřáhl v pravém kruhu pro vhazování ke střele zápěstím a Anders Nilsson přerušil hru.

42:35

Dougie Hamilton na levém křídle vypálil od modré čáry a Anders Nilsson puk úspěšně vyrazil mimo.

42:21

Vyloučený Christopher Tanev a Michael Del Zotto už jsou zpět z trestných lavic a Vancouver udělal další krok k vítězství, když přečkal přesilovou hru Calgary 5 na 3! Dobrá práce.

41:56

Johnny Gaudreau v pravém kruhu vypálil z ostrého úhlu a jeho pokus minul bránu Vancouveru Canucks.

40:56

Mark Giordano napřáhl na pravém křídle od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem, kterou Anders Nilsson kryl.

40:21

Christopher Tanev dostal dvě minuty za vysokou hůl a Calgary si zahraje přesilovou hru 5 na 3!

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 5:56.
Druhá dvacetiminutovka v Rogers Areně přinesla stejně jako první jeden jediný gól, o který se postaral na straně Vancouveru Michael Del Zotto, když bleskově využil přesilovou hru Canucks. Skóre po druhé třetině. Vancouver 2 Calgary Flames 0.

40:00

39:49

Michael Del Zotto dostal 11 sekund před koncem druhé části 2 minuty za držení poté, co fauloval Matta Stajana.

39:48

Mark Stone vypálil v pravém kruhu pro vhazování zápěstím a Anders Nilsson puk vyrazil.

39:35

Darren Archibald vypálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování a Matt Bartkowski jeho pokus zablokoval.

39:00

Do konce prostřední části zbývá odehrát 1 minuta.

38:24

Jayson Megna se po návratu na led dostal na vrcholu pravého kruhu k prudké střele s příklepem, kterou Mike Smith podržel ve své výstroji a přerušil hru.

38:08

Vyloučený Jayson Megna naskočil zpět na led a ani druhá přesilová hra Calgary nebyla využita.

37:19

Mark Giordano na levé straně útočného pásma mezi kruhem pro vhazování a modrou čárou napřáhl ke tvrdé střele s příklepem, kterou Anders Nilsson vyrazil.

37:10

Kris Versteeg se ocitl v pravém kruhu ve slibné šanci, Anders Nilsson ale jeho střelu zápěstím lapil! Vancouver stále vede o dvě branky – 2:0.

36:27

Kris Versteeg nic nevymýšlel a ze středového kruhu puk nahodil do útočného pásma Calgary Flames.

36:08

Jayson Megna zastavil nedovoleně Matta Stajana a dostal dvě minuty za nedovolené bránění. Calgary si po reklamní přestávce zahraje druhou přesilovou hru.

35:36

Calgary se osvobodilo za cenu zakázaného uvolnění a vhazovalo se po levici Mikea Smitha.

34:56

Alex Biega uprostřed útočného pásma vypálil od modré čáry a jeho rána zamířila mimo bránu.

33:43

Brandon Sutter na vrcholu mezikruží napřáhl ke střele, kterou zablokoval Matt Bartkowski.

33:15

Matthew Tkachuk na levém křídle vypálil na vrcholu kruhu pro vhazování od hrazení a Anders Nilsson si po delší době musel sáhnout na puk, aby ho vyrazil mimo.

32:53

Andrey Pedan zkoušel štěstí od modré čáry střelou zápěstím, Mike Smith byl ale opět pozorný.

32:13

A znovu Markus Granlund, který ihned po vhazování nebezpečně pálil z mezikruží, Mike Smith ale jeho tvrdou ránu s příklepem dokázal vytěsnit mimo! Mohlo to být o tři branky.

32:11

Markus Granlund zakončil akci Canucks na vrcholu pravého kruhu pro vhazování střelou zápěstím, kterou Mike Smith podržel ve své výstroji a po snadném zákroku přerušil hru.

31:58

Vyloučený Michael Ferland se vrátil z trestné lavice zpět na ledovou plochu a Calgary hraje v plném počtu.

31:36

Troy Stecher na pravém křídle vypálil od modré čáry, jeho pokus ale minul bránu Mikea Smithe.

29:58

Micheal Ferland zastavil Michaela Del Zottta za rámcem pravidel a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

29:19

Alexander Burmistrov mohl zvýšit na 3:0, jenže bránu z mezikruží minul! To byla velká šance!

28:19

Patrick Wiercioch ze středového kruhu napálil puk do útočného pásma a donutil Mikea Smithe k zákroku.

27:55

Mark Stone se na druhý inkasovaný gól rychle pokusil odpovědět střelou od modré čáry, pálil ale nepřesně.

27:25

MICHAEL DEL ZOTTO napřáhl od modré čáry k nádherné střele s příklepem, kterou rozvlnil síť za zády Mikea Smithe a bleskově využil přesilovou hru! Vancouver vede nad Flames 2:0. Asistence: Anton Rodin a Brock Boeser.

27:09

Freddie Hamilton se pustil do Andreye Pedana, který se nenechal vyprovokovat, a dostal dvě minuty za hrubost.

27:07

Na opačné straně ledové plochy pálil od modré čáry Tanner Glass, jeho pokus byl ovšem nepřesný.

26:49

Andrey Pedan napřáhl na levém křídle od modré čáry k prudké střele s příklepem, kterou Mike Smith vyrazil.

26:42

Patrick Wiercioch na levém křídle vypálil od modré čáry a Mike Smith podržel puk ve své výstroji.

25:28

Po Johnnym Gaudreauovi pálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování Sean Monahan, střelu útočníka Flames ale Anders Nilsson úspěšně vyrazil.

24:57

Na opačné straně pálil ze stejného prostoru Johnny Gaudreau a také Anders Nilsson dobře zasáhl.

24:41

Christopher Tanev vypálil zápěstím na vrcholu levého kruhu pro vhazování a Mike Smith nyní puk vyrazil.

24:37

Brock Broeser měl na holi slibnou šanci, jenže z mezikruží napálil puk do výstroje Mikea Smithe!

23:28

Anton Rodin zakončil útok Vancouveru střelou z vrcholu mezikruží, která byla nepřesná a skončila mimo.

22:59

Tanner Glass na vrcholu levého kruhu vystřelil zápěstím a Anders Nilsson opět dobře zakročil.

22:05

Derek Dorsett se ocitl před bránou v obrovské šanci, střelou z mezikruží ale bránu minul!

21:04

Sean Monahan vypálil na vrcholu levého kruhu pro vhazování zápěstím a Anders Nilsson puk vyrazil.

20:39

Vancouver se osvobodil za cenu zakázaného uvolnění a vhazovalo se po levici Anderse Nilssona.

20:14

V Rogers Areně byla zahájena druhá třetina a po 14 sekundách pálil od modré čáry Kris Versteeg. Anders Nilsson byl ale v bráně Vancouveru pozorný a puk vyrazil mimo.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 5:01.
Úvodní třetiny kanadského derby mezi Vancouverem a Calgary přinesla v Rogers Areně jeden gól, o který se v domácím dresu Canucks postaral Jake Virtanen. Krátce před přestávkou odehrál skvělé střídání Michael Frolík, vyrovnat se mu ale nepodařilo. Skóre po první třetině. Vancouver Canucks 1 Calgary Flames 0.

20:00

19:41

Michael Frolík 19 sekund před koncem první třetiny na vrcholu levého kruhu znovu vypálil, jeho střelu zápěstím ale Anders Nilsson bez větších potíží vyrazil.

19:02

Michael Frolík ihned po vhazování vypálil z vrcholu levého kruhu a Anders Nilsson puk podržel ve výstroji.

19:00

Do konce úvodní části utkání zbývá odehrát 1 minuta.

18:58

Michael Frolík před bránou skvěle tečoval puk a Anders Nilsson měl potíže, nakonec ale puk zkrotil! Hra byla přerušena. Skóre: 0-0.

17:33

Brock Broeser vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování a jeho pokus zablokoval Travis Hamonic.

16:37

Oba týmy si v závěru úvodní třetiny vůbec nic nedarují a předvádí jeden tvrdý hit za druhým.

16:07

Vancouver se podél střídaček vrhl do útoku, který zastavilo postavení mimo hru.

15:28

Michael Frolík předvedl další dobrý hit, když si u střídaček počíhal na Alexandera Burmistrova.

14:59

Christopher Tanev vypálil od modré čáry a na vrcholu mezikruží předvedl dobrý blok Michael Ferland.

14:21

Na opačné straně ledové plochy pálil na pravém křídle od modré čáry Dougie Hamilton, jehož pokus zablokoval před deseti sekundami pálící Michael Del Zotto, který je všude.

14:11

Michael Del Zotto napřáhl na levém křídle od modré čáry ke tvrdé střele s příklepem. Mike Smith ale předvedl spolehlivý zákrok, po kterém puk podržel ve své výstroji.

13:58

Kris Versteeg skvěle clonil před bránou a nebezpečně tečoval puk, Anders Nilsson ale předvedl skvělý reflex a připsal si důležitý zákrok, kterým podržel Canucks nad vodou!

12:50

TJ Brodie na levém křídle vypálil od modré čáry a jeho pokus zasvištěl mimo bránu Vancouveru.

12:39

Anders Nilsson se vydal za svou bránu, aby zastavil nahození Calgary a podél hrazení rozehrál.

12:29

Puk skončil na střídačce jednoho z týmů a hra byla přerušena. Vancouver vede 1:0 a na střely 6:4.

12:06

Andrey Pedan na vrcholu levého kruhu pro vhazování vypálil zápěstím a Mike Smith jeho pokus podržel v náručí. Hra byla přerušena.

11:35

A ještě jednou Sven Baertschi, jehož pokus z pravého kruhu pro vhazování zamířil mimo.

11:30

Další pokus měl na svědomí po patnácti sekundách Sven Baertschi, který také pálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování, a Mike Smith jeho střelu zápěstím vyrazil mimo.

11:15

Brock Boeser vypálil z vrcholu levého kruhu pro vhazování mimo. Mike Smith zasahovat nemusel.

10:16

Dougie Hamilton na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho střelu zablokoval Darren Archibald.

09:24

Jake Virtanen napřáhl od modré čáry k prudké střele, kterou Mike Smith našel a úspěšně vyrazil.

08:40

Calgary se snažilo prosadit po pravém křídle, kde jeho akci zastavilo postavení mimo hru.

08:14

Vyloučený Troy Stecher se vrátil z trestné lavice zpět na led a Vancouver úspěšně přečkal oslabení.

08:02

Mark Giordano se ocitl v mezikruží ve velké šanci, jeho střelu ale zablokoval těsně před bránou Michael Del Zotto.

06:14

Troy Stecher fauloval Krise Versteega a dostal dvě minuty za podržení. Calgary si po krátké reklamní přestávce zahraje první přesilovou hru a může srovnat s Vancouverem krok.

05:34

Jayson Megna se v levém kruhu ocitl ve slibné střelecké pozici, jeho následná rána ale skončila mimo.

05:15

Alex Biega napřáhl na vrcholu mezikruží k prudké střele, která zamířila doprostřed brány, a Mike Smith kotouč podržel ve své náruči, aby Canucks nepustil k dorážce.

04:52

JAKE VIRTANEN si na vrcholu levého kruhu najel na přihrávku Sama Gagnera a prudkou střelou s příklepem nedal Mikeovi Smithovi šanci! Calgary mělo skvělý vstup do utkání, vedení se ale ujímají Canucks – 1:0! Asistence: Sam Gagner.

04:18

Johnny Gaudreau vypálil z levého kruhu pro vhazování ze slibné střelecké pozice a Anders Nilsson puk vyrazil! Velmi dobrá příležitost.

04:10

Na opačné straně ledové plochy pálil na pravé straně od modré čáry Troy Stecher, jeho pokus ale nebyl přesný.

03:38

Další střelu měl na svědomí Sam Bennett, s jehož pokusem z vrcholu levého kruhu pro vhazování si Anders Nilsson věděl rady a puk vyrazil mimo tři tyče své brány.

03:30

Micheal Ferland na levém křídle prudce vypálil od modré čáry a jeho pokus minul bránu Vancouveru.

02:40

Puk byl sražen na střídačku a vhazovalo se ve středním pásmu v blízkosti obranné modré čáry Canucks.

01:46

Michael Frolík na levém křídle předvedl dobrý forčeking a u hrazení dohrál Christophera Taneva.

01:31

Vancouver se ocitl pod tlakem a raději puk vyhodil přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

00:58

Sean Monahan vzápětí pálil z blízkosti na vnitřní straně levého kruhu pro vhazování a Anders Nilsson má první zákrok.

00:40

Travis Hamonic se přesně po 40 sekundách dostal mezi kruhy pro vhazování k první střele, kterou zablokoval Alex Biega.

00:01

Vancouver Canucks: Nilsson (Bachman) – Del Zotto, Stecher, Biega, Wiercioch, Tanev (A), Pedan – Baertschi, Granlund, Boeser – Gagner, Burmistrov, Virtanen – Upshall, Sutter (A), Dorsett – Archibald, Chaput, Megna. Hlavní trenér: Travis Green.

Calgary Flames: Smith (Läck) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Bartkowski, Stone – Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, Bennett, Brouwer (A) – Glass, Stajan, F. Hamilton. Hlavní trenér: Glen Gulutzan.

Rozhodčí: Garrett Rank, Tom Kowal. Čároví: Kiel Murchison, Travis Gawryletz.
Hokejisté Vancouveru před týdnem zvítězili nad Calgary v kanadském souboji 5:3, poté ovšem prohráli tři utkání v řadě a špatnou sérii se pokusí ukončit právě proti Flames, proti kterým tentokrát budou mít Canucks výhodu domácího prostředí Rogers Areny.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

3:1

Branky a nahrávky: 5. Virtanen (Gagner), 28. Zotto (Rodin, Boeser), 49. Archibald (Sutter) – 54. Monahan (Versteeg, Brodie)

Rozhodčí: Garrett Rank, Tom Kowal. Čároví: Kiel Murchison, Travis Gawryletz

Diváci: 14712

04:52 VAN 1:0 Virtanen (Gagner)
06:14 VAN 2 Stecher, podražení
27:09 CGY 2 F. Hamlton, hrubost
27:25 VAN 2:0 Zotto (Rodin, Boeser)
29:58 CGY 2 Ferland, nedovolené bránění
36:08 VAN 2 Megna, nedovolené bránění