Vhazování (%): 47 – 53
Hity: 22 – 23
Přesilová hra: 0/2 – 1/4
Trestné minuty: 10 – 6
Přípravné utkání mezi Floridou Panthers a Tampou Bay Lightning právě skončilo. Ačkoliv byli svěřenci Jona Coopera po většinu zápasu aktivní a vypracovali si také více brankových příležitostí, jsou to domácí, kteří se mohou radovat z výhry. O tu se hattrickem zasloužil Jared McCann! Brankář Cats James Reimer zase přispěl čtyřiatřiceti úspěšnými zákroky.

59:37

Utkání se tak již jen dohrává z povinnosti.

59:31

Florida právě vstřelila branku!
Tak to je velmi zřídka vídaná situace! Stamkosova rána z první zamířila mimo a byla tak prudká, že se odrazila od zadního mantinelu a následně se došourala až do opuštěné branky Lightning! Autorem branky je označen MICHAEL MATHESON. Bez asistence.

59:22

Sceviour zblokoval střelu Hedmana.

59:08

Budaj na střídačce, Lightning to tak zkusí ještě v šesti!

59:01

Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

58:36

Tampa právě vstřelila branku!
Hosté snižují na rozdíl dvou branek! Střela Sergačeva z levé strany byla zblokována obráncem Floridy, k odraženému kotouči se ale dostal VLADISLAV NAMĚSTNIKOV, a bekhendem jej uklidil za záda Reimera. 2:4! Asistence: Michail Sergačev, Nikita Kučerov.

58:11

Pirri jen odevzdává puk soupeři a následně odchází střídat.

54:58

Dobrý pokus ze své hole nyní vyslal McCann, autor hattricku z dnešního utkání, Budaj pozorný.

54:30

Coburnova střela od modré čáry míjí zařízení.

53:24

Stamkos to po skončení přesilovky zkusil znovu, Reimer vyrazil ramenem.

53:23

53:15

Kučerov našel křižnou přihrávkou Stamkose, ten ale minul.

52:24

První polovina početní výhody za námi, gólman Floridy zatím bez práce.

51:23

Zvládnou Lightning při přesilové hře snížit? Vhazování po levici Jamese Reimera.

51:23

Po reklamní přestávce si hosté zahrají přesilovku.

51:23

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Weegar – 2 + 2 min., vražení na hrazení).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Callahan – 2 min., podražení)

51:11

Zleva to zkoušel Šustr, na Reimera si ale nepřišel.

50:22

Pokud chce Tampa s tímto zápasem ještě něco udělat, musí rychle skórovat.

49:53

Je tu hattrick! Brickleyho přihrávka našla JAREDA MCCANNA, který se řítil na Budaje zcela osamocen a následně jej svou rychlou střelou překonal. Asistence: Connor Brickley, Radim Vrbata.

49:37

Palát se to nyní pokoušel změnit, jeho střela od modré ale minula tři tyče.

49:01

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:01

Lajna ve složení Palát-Johnson-Point má dnes dohromady ve statistice +/- sedm záporných bodů.

48:56

Šustrovo nahození končí v náručí Reimera.

48:40

Haley přihrál na modrou, tam stál Joshua Brown, který následně prověřil Budaje, ten ale vyrazil betonem mimo.

47:55

Lightning vyhráli buly a vyváží puk z vlastního pásma.

47:49

Zakázané uvolnění ze strany hostů.

46:54

Nyní na soupeřovu branku nahazoval bekhendem Sergačev.

46:19

Další šance pro blesky! Stamkos, ani poté Hedman ale na Reimera nevyzráli.

46:05

Pokračujeme. Bjugstad a Naměstnikov v dalším souboji na vhazování.

46:05

Na řadě je reklamní přestávka.

46:05

Po přihrávce Pointa se do velké šance dostal český útočník Ondřej Palát! Reimer ale jeho bekhendový pokus z levé strany pokryl.

46:01

Střely na branku: 27 – 26

45:47

Zolnierczyk jen poslal od levého mantinelu puk směrem na Budajovu branku, slovenský brankář jej přikryl do své rukavice.

44:43

Sergačev napřáhl na modré čáře ke své další střele v tomto utkání, Reimer vyrazil pravým betonem.

44:32

Domácí vyhazují jen za cenu icingu.

44:16

Dobrá střela Callahana, gólman Panthers stál ale připraven na správném místě.

43:49

JT Brown přihrál na modrou, kde stál Hedman. Pokus vytáhlého švédského beka končí v náručí Reimera.

43:20

Buly po levici brankáře Tampy.

43:20

Rozehrávka Coburna končí zakázaným uvolněním.

42:30

Point si najel s pukem do výborné střelecké pozice, Reimer jen se štěstím vyrazil!

42:01

Strålman vyčkává s kotoučem za vlastním brankářem, obě mužstva prostřídávají své řady.

41:41

Naměstnikov hledal Stamkose, ale byl neúspěšný.

40:50

Mathesonovo nahození od modré čáry míjí branku.

40:17

Čároví se upískli, vhazovat se bude ve středovém kruhu.

40:01

Hokejisté se vrací zpět na led, třetí dvacetiminutovka se tak rozeběhne za několik málo okamžiků!

Trestné minuty: 6 – 4
Také druhá dvacetiminutovka utkání mezi Panthers a Lightning již skončila. Ačkoliv v ní měli blesky daleko více ze hry, byli to domácí, kteří se dokázali prosadit. Ve 34. minutě vstřelil svou druhou branku v utkání Jared McCann.

40:00

39:50

Po ofsajdu Lightning se vhazuje ve středním pásmu.

39:32

Dobrá šance pro Strålmana, Reimer musel opět vytáhnout skvělý zákrok.

39:26

Bolts opět v útočném pásmu.

39:01

Hlasatelem ohlášena poslední minuta druhé periody.

38:53

Strålman s pukem za vlastní brankou, obě mužstva střídají.

38:15

Prudká rána Hedmana zblokována.

38:11

Stamkos udržel útočné pásmo, ke střele se následně dostal Naměstnikov, Reimer má puk v lapačce.

37:55

Bjugstad a Naměstnikov na buly po pravici brankáře Floridy.

37:55

K další střele se nyní odhodlal Killorn, Reimer opět připraven.

37:35

Střela Gourdeho, Reimer zasahuje.

37:10

Tvrdý hit Paquetta na Haapalu za brankou hostů!

36:32

Vhazování nařízeno do střední třetiny před střídačku Floridy.

36:32

Kotouč mimo ledovou plochu, hra je tak přerušena.

36:11

35:49

Point napřáhl na levém kruhu pro vhazování ke střeleckému pokusu, Reimer ale bez práce, střelu mladého útočníka Tampy zblokoval jeden z beků Cats.

35:12

První minuta z přesilovky blesků je za námi.

35:02

Killorn nyní našel na pravé straně volného Kučerova, jeho rána z první skončila na tyči Reimerovy branky!

34:45

Prudká rána Stamkose mimo.

34:23

Puk v ochozech BB&T Center.

34:21

Kučerovova střela z pravé strany zblokována Petrovicem.

34:14

Stamkos vyhrál buly.

34:11

34:11

Po další reklamní přestávce dostanou svěřenci Jona Coopera k dispozici početní převahu.

34:11

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Matheson – 2 min., nedovolené bránění).

33:32

Ale pozor, domácí z ničeho nic odskakují opět na rozdíl dvou branek! JARED MCCANN dostal přihrávku od McGinna a svou následnou střelou k bližší tyči překonává Budaje mezi rukou a betonem. Druhá branka pro rodáka ze Stratfordu v tomto utkání, 3:1! Asistence: Jamie McGinn.

33:09

Na druhé straně vyzkoušel Budaje Sceviour.

32:55

Další rána Sergačeva, byla ale sražená, Gólman Panthers tak mohl zůstat v klidu.

32:22

Vyhrané vhazování Johnsona, ke střele se ihned odhodlal Sergačev, Reimer připraven.

32:20

Reimer nyní raději přikrývá kotouč pod svou rukavici, vhazovat se tak následně bude v obranném pásmu jeho týmu.

31:26

Kučerov se po přihrávce Stamkose dostal v prostoru mezi kruhy k další dobré šanci, avšak minul jen těsně tři tyče.

31:06

Komerční přestávka u svého konce. Buly po pravé ruce brankáře blesků.

31:06

Od modré čáry to zkoušel obránce McCoshen, Budaj má puk v rukavici. Následuje další z reklamních přestávek.

30:01

Polovina utkání za námi, Panthers stále o krok vpředu.

29:52

JT Brown to zkusil z ostrého úhlu, Reimer ale zasahovat nemusel.

29:35

Tampa pkrarčuje v tlaku, Panthers nemohou dostat puk z obranné zóny.

29:24

Haapala zblokoval pokus z hole Girardiho.

28:31

Střely na branku: 21 – 16

28:18

Šustr si najel před branku na přihrávku Killorna, Reimer připraven.

27:55

Stamkos s Kučerovem a Naměstnikovem mají za sebou dobré střídání, obrana Panthers ale odolala.

27:39

První lajna Lightning kombinuje v útočném pásmu.

27:12

Bjugstadova střela z pravé strany míjí tři tyče.

26:53

Vhazování po levé ruce brankáře Floridy.

26:53

Palát našel na druhé straně Johnsona, Reimer musel vytáhnout další dobrý zákrok!

26:26

Zpět do akce. Bjugstad a Paquette na buly po levici gólmana Bolts.

26:26

Budaj má puk v lapačce, je tu reklamní přestávka.

25:55

Z levé strany to nyní zkoušel na Budaje Malgin.

25:20

Na druhé straně to zkoušel Zolnierczyk, ale minul branku.

24:41

Další dobrá šance pro Tampu! Strålmanova střela z pravé strany ale pouze orazítkovala brankovou konstrukci.

24:19

Kučerov se nyní dostal před soupeřovou brankou do slibné příležitosti, Reimer ale podržel svůj tým.

24:01

Střely na branku: 18 – 12

24:00

Nyní už brankář blesků podrží kotouč pod svou rukavicí, hra se přerušuje.

23:55

Brickleyho střelecký pokus, Budaj vyráží.

23:33

22:43

Až nyní se domácí dostali k nějaké střele. Girardi však pokus Tippetta zblokoval do ochranné sítě.

22:34

Polovina z trestu Stamkose je pryč, Budaj zatím může být klidný.

21:39

Johnson vyhrál buly, jeho Lightning následně vyhazují kotouč ven ze své třetiny.

21:33

Druhá přesilovka pro Cats, vhazování po pravé ruce Petera Budaje.

21:33

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Stamkos – 2 min., nedovolené bránění).

21:20

Domácí mají ponechanou výhodu, bude se totiž vylučovat na straně Tampy.

21:10

Z pravé strany střílel Vrbata, Budaj tak musel být opět pozorný.

20:26

Weegar si musel zpracovat kotouč a následně až vystřelil z pravého kruhu pro vhazování, Budaj zasahuje.

20:21

Callahan se nedostal k puku, kupředu tak míří Malgin a jeho Panthers.

20:01

Obě mužstva se vrací ze šaten zpět na ledovou plochu BB&T Center, druhá perioda se tak rozeběhne co nevidět.

Trestné minuty: 4 – 2
První třetina přípravného utkání mezi Panthers a Lightning právě skončila. Domácím vyšel dobře úvod utkání, a po brankách Radima Vrbaty a Jareda McCanna se v 15. minutě dostali do dvoubrankového vedení. V předposlední minutě první periody však využil přesilovou hru po přihrávce Kučerova a Stamkose Alex Killorn.

20:00

19:57

V prvních dvaceti minutách se již nic dalšího nestane.

19:24

JT Brown stojící před brankou dobře tečoval, Reimer byl ale na správném místě.

19:01

Probíhá poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:55

Hosté využívají přesilovou hru a snižují! Krásnou kombinaci po ose Stamkos-Kučerov zakončuje ALEX KILLORN, který v prostoru mezi kruhy jen nastavil hůl na střílenou přihrávku od svého spoluhráče a puk skončil až za zády Reimera. Killornova první branka v rámci přípravy, 1:2 z pohledu jeho mužstva! Asistence: Nikita Kučerov, Steven Stamkos.

18:33

Začíná druhá minuta z trestu McCoshena.

18:25

Špatná přihrávka Paláta, McCann tak může vyvést kotouč z obranné třetiny.

17:50

Sceviour se dostal k puku a následně osvobozuje svůj tým.

17:32

Je tu druhá přesilovka Lightning. Dokáží se při ní dostat na dostřel? Buly po pravici Jamese Reimera.

17:32

Vyloučení v týmu Florida Panthers (McCoshen – 2 min., sekání).

17:11

Tampa stále na kotouči.

16:55

Signalizovaný trest pro domácí.

16:29

Dobrá střela Stamkose po přihrávce Kučerova, Reimer pozorný.

16:08

Matheson rozjíždí útočnou akci svého týmu od vlastní branky.

15:27

15:27

Tampě nevyšel přechod do útočného pásma – čároví pískají postavení mimo hru. Na řadě další reklamní přestávka.

14:56

Malgin projel s pukem do útočné třetině a následn ě vyzkoušel Budajovu pozornost.

14:24

Cats odskakují na rozdíl dvou branek! Od modré čáry střílel Petrovic, Budaj jen vyrazil před sebe, kde stál nikým nechráněný JARED MCCANN, a ten tak dorazil kotouč za záda brankáře Tampy. Druhá branka jednadvacetiletého Kanaďana v přípravě, 2:0! Asistence: Alex Petrovic, Ian McCoshen.

14:09

Nepřesná rozehrávka hostů, zaútočit tak budou moci opět Panthers.

14:01

Střely na branku: 9 – 7

13:23

Můžeme pokračovat, vhazování ve středním pásmu.

13:23

Ofsajd na straně domácích, je tu reklamní přestávka.

13:14

Tampa pokračuje v tlaku, Naměstnikov ale z mezikruží míjí branku.

12:44

Prudká rána Girardiho, Reimer vyráží mimo.

12:29

Během krátké chvíle je tu druhé zakázané uvolnění Panthers.

11:38

Kotouč skončil mimo hrací plochu, následovat bude vhazování ve střední třetině.

11:23

Lightning následně vyhodili na icing.

11:17

Wittchowova střela od modré, Budaj připraven.

10:50

Naměstnikov vyhrál vhazování, ke střele následně na modré napřáhl Kučerov, Reimer má tak další zásah.

10:42

Konec reklamní přestávky, buly po pravé ruce brankáře domácích.

10:42

Reimer vyrazil střelu z hole Ondřeje Paláta do ochranné sítě. Následuje první reklamní přestávka.

10:11

Další šance Floridy. Haleyho pokus z levého kruhu pro vhazování gólman Tampy vyrazil mimo.

09:48

Rychlý protiútok domácích. Scevioura zastavil Budaj.

09:32

Na druhé straně to zkoušel nyní Paquette, avšak také minul.

08:59

Bolts vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

08:33

Panthers při chuti. Střela Bjugstada ale minula tři tyče.

08:17

Domácí jdou do vedení! Autorem branky je RADIM VRBATA, který si Budaje perfektně položil na zem a následně jej překonal. Český útočník tak zaznamenal druhou trefu v přípravě, 1:0 pro Panthers! Asistence: Brandon Pirri.

07:25

Již delší dobu se hraje bez přerušení.

06:01

Střely na branku: 3 – 4

05:32

Již po skončení přesilovky pálil Strålman, Reimer ale opět zasahovat nemusel jelikož střelu zblokoval obránce Petrovic.

05:27

04:44

Matheseon zblokoval pokus Johnsona.

04:28

Polovina z trestu Joshui Browna je minulostí.

04:13

Po střele Killorna ponechává Reimer puk ve své moci, hra přerušena.

03:59

Z druhé strany následně pálil Kučerov, gólman Cats má další zásah.

03:47

Kapitán Lightning to zkusil ze své obvyklé pozice na přesilové hře, Reimer vyrazil.

03:29

Stamkos vyhrál vhazování.

03:27

Nyní je tu první přesilovka pro svěřence Jona Coopera. Buly po levé ruce Jamese Reimera.

03:27

Vyloučení v týmu Florida Panthers (Brown – 2 min., nedovolené bránění).

03:22

Střelu Girardiho vyráží Reimer do ochranné sítě a zapisuje tak svůj první zákrok v utkání.

03:11

Hokejisté Panthers se provinili icingem, vhazovat se tak bude v jejich obranném pásmu.

03:01

02:53

Početní převahu Cats se pomalu chýlí ke svému konci.

02:14

Po střele Malgina z pravého kruhu pro vhazování zvoní za zády Budaje tyč!

02:02

Začíná druhá minuta Conacherova trestu.

01:46

Kotouč skončil na střídačce blesků, vhazování nařízeno do středového kruhu.

01:11

Domácí vyhráli vhazování a ke střele se poté dostal Bjugstad, Budaj zasahuje.

01:01

První přesilová hra v tomto utkání pro domácí Floridu. Vhazování po levé ruce Budaje.

01:01

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Conacher – 2 min., podražení).

00:32

Nyní už si slovenský brankář ve službách Lightning na kotouč šáhl. Následně se bude vhazovat po jeho pravici.

00:25

O první střelu utkání se postaral Haapala, avšak minul Budajovu branku.

00:07

Na úvod je tu zakázané uvolnění ze strany domácích.

00:03

Vhazování pro Tampu.

00:01

Na úvodní buly se do středového kruhu staví Denis Malgin a Yanni Gourde, jdeme na to!
Hymna za námi, přípravné utkání mezi Floridou Panthers a Tampou Bay Lightning tak může za moment začít.
Zahajovací formace jsou nastoupeny na modrých čarách, následuje americká státní hymna.
Zahajovací formace

FLA: Reimer – Wittchow, Weegar – Haapala, Malgin, Sceviour

TBL: Budaj – Coburn, Šustr – Killorn, Gourde, Callahan

Florida Panthers: Reimer (Säteri) – Matheson, Petrovic, Wittchow, Weegar Jo. Brown, McCoshen – Pirri, Bjugstad (A), Vrbata (A) – McGinn, McCann, Tippett – Haapala, Malgin, Sceviour – Zolnierczyk, Haley (A), Brickley

Tampa Bay Lightning: Budaj (Vasilevskij) – Hedman, Girardi (A), Sergačev, Strålman, Coburn, Šustr – Naměstnikov, Stamkos (C), Kučerov – Palát, Johnson, Point – Killorn, Gourde, Callahan (A) – Conacher, Paquette, JT Brown

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Jean Hebert – Pierre Racicot, Tony Sericolo.
Obě mužstva již absolvují v BB&T Center předzápasové rozbruslení. Do branky Panthers by se měl dnes postavit James Reimer, za Lightning dnes bude chytat slovenský brankář Peter Budaj.
Dámy a pánové, vítejte ještě jednou při sledování přípravného utkání NHL mezi Floridou Panthers a Tampou Bay Lightning! Do úvodního buly zbývá přibližně pětačtyřicet minut.

Středa 27.09.2017, 01:30 – BB&T Center:
Florida Panthers – Tampa Bay Lightning 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 21. Huberdeau (Barkov), 26. Huberdeau (Barkov, Trocheck), 53. Brickley (Pysyk, MacKenzie), 60. Trocheck (Barkov, Huberdeau) – 48. Callahan (Girardi, Naměstnikov), 59. Kučerov (Point, Sergačev)

Rozhodčí: Kyle Rehman, Chris Rooney – Scott Driscoll, Brandon Gawryletz

Diváci: 8 242
---------------------------------------------------------------------

NE 24. 09. 2017, 22:00 – Amalie Arena:
Tampa Bay Lightning – Florida Panthers 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 35. Volkov (Peca, Killorn), 53. Volkov (Killorn, Peca) – 6. McGinn (McCoshen, Bjugstad), 36. Dadonov (Huberdeau, Barkov), 45. Vrbata (Hawryluk, Malgin), 59. Huberdeau (Petrovic)

Rozhodčí: Kyle Rehman, Chris Rooney – Tim Nowak, Scott Driscoll

Diváci: 12 911
TAMPA BAY LIGHTNING (2-3-0)

Lightning stihli odehrát v rámci přípravy již pět utkání s bilancí dvou výher a tří porážek. Při porážce 2:4 v minulém utkání na hřišti právě dnešního soupeře se gólově prosadili Ryan Callahan a Nikita Kučerov. Brankář Andrej Vasilevskij pochytal devětadvacet střel soupeře. První lajna ve složení Point-Stamkos-Kučerov se postarala o sedmnáct střeleckých pokusů svého týmu!
Také na Bolts čeká po dnešku už pouze jedno přípravné utkání. K němu se parta Jona Coopera postaví v neděli na ledě Nashvillu Predators.
FLORIDA PANTHERS (3-0-1)

Příprava na letošní sezonu vychází Cats zatím velmi dobře. Svěřenci Boba Boughnera totiž ze čtyř utkání zvítězili třikrát a jednou padli až po prodloužení. Naposledy porazili doma Tampu Bay Lightning, dnešního soupeře, 4:2. Na vítězství se výrazně podíleli Jonathan Huberdeau (dvě branky, asistence) a Alexander Barkov (tři asistence). Mezi tři tyče se postavil Roberto Luongo a do statistik se zapsal osmatřiceti úspěšnými zákroky!
Po dnešním přípravném utkání s Lightning se utkají Panthers v rámci přípravy ještě zítra s Montrealem Canadiens.

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje! Příprava National Hockey League se nachází již ve své druhé polovině a nový ročník nejlepší hokejové soutěži je tak klepe dveře. V noci ze čtvrtka na pátek je na programu devět přípravných utkání, do akce tak půjde hned osmnáct mužstev. Zde budete moci sledovat střetnutí dvou rivalů z Atlantické divize – Florida Panthers přivítají Tampu Bay Lightning. Úvodní vhazování bude v BB&T Center vhozeno krátce po půlnoci! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:00.

5:2

Branky a nahrávky: 9. Vrbata (Pirri), 15. McCann (Petrovic, McCoshen), 34. McCann (McGinn), 50. McCann (Brickley, Vrbata), 60. Matheson – 19. Killorn (Kučerov, Stamkos), 59. Naměstnikov (Sergačev, Kučerov)

Rozhodčí: Kelly Sutherland, Jean Hebert – Pierre Racicot, Tony Sericolo

Diváci: 13 279

01:01 TBL 2 Conacher, podražení
03:27 FLA 2 Brown, nedovolené bránění
08:17 FLA 1:0 Vrbata (Pirri)
14:24 FLA 2:0 McCann (Petrovic, McCoshen)
17:32 FLA 2 McCoshen, sekání
18:55 TBL 2:1 Killorn (Kučerov, Stamkos)