Erik Čerňák (TBL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:16
Ondřej Palát (TBL) 0+1, 4 střely, čas na ledě 16:01 (04:09:00)
1. Andrej Vasilevskij (TBL) 29 zák., 1 gól, 96,7 %
Střely na branku – 29:30 (11:12, 11:11, 7:7)
Zblokované střely – 13:4
Vyhraná vhazování – 29:20
Trestné minuty – 14:10
Hity – 20:15
Ve třetí části padly ještě dva góly. Oba týmy si zásahy spravedlivě rozdělily a Tampa tak vítězí 3:1. Ve 44. minutě nejprve skóroval po lahůdkové přihrávce Callahana Yanni Gourde, čestný úspěch Predators pak zaznamenal necelých šest minut před koncem Austin Watson, jenž obral o čisté konto jinak výborně chytajícího Andreje Vasilevského. Právě ruský gólman byl jednou z klíčových postav Blesků v tomto utkání.

59:49

Carrier neprostřelil obranný val Tampy. Teď už je rozhodnuto.

59:39

Ještě oddechový čas pro Predators.

59:39

Steven Stamkos nedokázal skórovat do prázdné branky Preds. Tu uhájil obránce Weber. Na druhé straně pálil z mezikruží Pontus Äberg, Vasilevskij však přerušil jistým zákrokem hru.

59:01

Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:49

Erik Čerňák vyhodil velmi chytře, tak, že se nepískal icing. Hosté už hrají v šesti bez brankáře!

57:57

Při napadání dobře zapracovala Johnsonova formace. Ta hosty zatlačila až za jejich branku.

57:03

Hostům se krátí čas, na vyrovnání už mají jen tři minuty.

56:32

Nikita Kučerov odehrál puk jen na modrou, kde byl Yannick Weber. Střela švýcarského obránce se ale neujala.

55:44

Domácí teď drží puk na svých holích a Nashvillu tak ubíhají cenné sekundy.

54:05

54:05 Austin WATSON - 3:1

54:05

Nashville právě vstřelil branku!
Hosté necelých šest minut před koncem třetí části snižují! Emil Pettersson s kotoučem obkroužil domácí branku a nahrál AUSTINOVI WATSONOVI, který střelou z voleje z pravého kruhu nedal Vasilevskému šanci zasáhnout – 3:1. Asistence: Emil Pettersson a Samuel Girard.

53:50

Z dobré práce Paláta mohl těžit Victor Hedman. Jeho střelu však zablokoval protihráč.

3:1

Branky a nahrávky: 1. Hedman (Stamkos, Kučerov), 16. Kučerov (Stamkos, Palát), 44. Gourde (Callahan, Killorn) – 55. Watson (Pettersson, Girard)

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Ingram) – Hedman, Thomas, Sergačjov, Čerňák, Walcott, Spencer – Kučerov, Stamkos (C), Point – Kunitz, Johnson, Palát – Callahan, Gourde, Killorn – Joseph, Peca, Yan.

Nashville Predators: Saros (Paterson) – Bitteto, Carrier, Weber (A), Granberg, Girard, Lyytinen – Salomäki, Sissons, Fiala, Gaudreau, Järnkrok, Äberg, Kameněv, Pettersson, Watson, Butler, Bass, Richard.

Rozhodčí: Rehman, St. Laurent – Nowak, Gawryletz

Diváci: 15504

00:33 TBL 1:0 Hedman (Stamkos, Kučerov)
02:23 NSH 2 Bitteto, držení hole
07:54 TBL 2 Thomas, vysoká hůl
12:06 TBL 2 Spencer, podražení