23.09.2017, 13:00 • Omsk Arena • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.2 3.8 2.89 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

Dominik Furch (OMS) 60 minut, 33 zákroků, 1 gól, 97,06 %
Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 4 střely, čas na ledě 21:03 (15:31:27)
Hokejisté Omsku neponechali ve třetí třetině nic náhodě, přidali v ní další tři branky a přehráli Jaroslavl vysoko 6:1. Domácím dnes skvěle vycházely přesilovky, vždyť v nich skórovali hned čtyřikrát. Ve třetí části nejprve využil čtyřminutovou početní výhodu Vitalij Meňšikov a poté se dostal ke slovu také další obránce Jegor Martynov. Ten se prosadil ve dvojnásobné přesilové hře a o necelou minutu později zužitkoval i klasickou.

59:52

Domácí fanoušci povstali a děkují svým hráčům za dnešní výkon.

59:13

Z levé strany to ještě zkoušel Brandon Kozun, Furch na místě.

59:00

Je tu už poslední minuta třetí třetiny i celého utkání.

58:25

Dopředu se vydal Dmitrij Kugryšev. Hostující obrana jeho průnik zastavila.

57:43

Teď střílel od modré čáry Staffan Kronwall. Furch ale uschoval puk ve své výstroji.

57:09

Střelu Ljubuškina vyrazil Furch jen před sebe na hůl Jegora Averina. Ten však ani nadvakrát puk za záda gólmana Omsku nedostal!

56:32

Lapačka Dominika Furcha přerušila hru po střele Osipova. Domácí brankář podpořil hru svých spoluhráčů spolehlivým výkonem.

54:50

Hosté ve třetí části doplatili na nedisciplinovanost. Při hře 5 na 5 nehrají špatně, ale přesilovky má Omsk dnes skvělé.

53:44

53:44 Jegor MARTYNOV - 6:1

53:44

Avangard právě vstřelil branku!
V pokračující přesilovce 5 na 4 se domácí opět prosazují! Erik Gustafsson zase našel JEGORA MARTYNOVA, který se znovu z levé strany trefuje. Tentokrát zamířil k bližší tyčce – 6:1. Avangard dnes hraje početní výhody skvěle. Asistence: Erik Gustafsson a Kirill Semjonov.

52:49

52:49 Jegor MARTYNOV - 5:1

52:49

Domácí nabídnutou šancí nepohrdli a vedou už 5:1! JEGOR MARTYNOV dostal kotouč na vrchol levého kruhu dělovkou z první propálil přesouvajícího se Murygina. Asistence: Ilja Michejev a Erik Gustafsson.

52:21

Dokonce dvojnásobná početní výhoda pro Avangard! Napadající Jegor Averin zahákoval Medveděva a posílá Lokomotiv do tří.

51:35

Domácí začali přesilovku dobře, Murygin už musel třikrát zasahovat proti střelám hráčů Avangardu.

51:04

Navíc přesilovka pro domácí tým. Vladislav Kartajev dostává dvě minuty za hákování.

50:10

Do konce zápasu zbývá necelých deset minut. Zdá se, že domácí směřují za třemi body.

6:1

Branky a nahrávky: 1. Košelev (Fisenko, J. Medveděv), 13. K. Semjonov (A. Petersson, Everberg), 40. Kugryšev (Martynov), 46. Meňšikov (Lemťugov, J. Medveděv), 53. Martynov (I. Michejev, Gustafsson), 54. Martynov (Gustafsson, K. Semjonov) – 28. Talbot (Kronwall)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Meňšikov, J. Medveděv (C), Ahnelöv, Lisov, Gustafsson, Martynov, Minejev – Lemťugov (A), Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, Pjanov, Košelev – A. Petersson, K. Semjonov, Everberg – A. Galimov, Stas, Manukjan – Fajzullin.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Kronwall (C), Nakládal, Rafikov, Čerepanov, Ljubuškin, D. Osipov, Jelesin – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Korškov, Kraskovskij, Polunin – Lugin, Apalkov, Averin (A) – Kajumov, Kartajev, Kadějkin – Iljenko.

Rozhodčí: Naumov, Bondar – Palei, Ponamarenko