Vhazování (%): 53 – 47
Hity: 22 – 27
Přesilová hra (%): 2/6 – 0/2
Trestné minuty: 21 – 19
Utkání mezi Carolinou Hurricanes a Tampou Bay Lightning právě skončilo. Hosté oplatili soupeři porážku ze včerejšího utkání, dnes zvítězili 4:3. Vítěznou branku vstřelil v 53. minutě Boris Katchouk.

59:56

A domácí již nestihnou vyrovnat.

59:47

Puk míří do střední třetiny.

59:21

Lindholmova nebezpečná střela z pravé strany, Leighton připraven.

59:01

Ohlášena poslední minuta třetí třetiny!

58:40

Smith opět spěchá na střídačku, Hurricanes v šesti!

58:28

Vhazování ve středním pásmu.

58:24

Carolina právě vstřelila branku!
Domácí využívají přesilovou hru a dostávají se na dostřel! SEBASTIAN AHO dostal přihrávku od Skinnera a svou střelou z pravého kruhu pro vhazování následně překonal gólmana Leightona. 3:4! Asistence: Jeff Skinner, Elias Lindholm.

57:52

Domácí kombinují v útočné třetině.

57:15

Dvě minuty a pětačtyřicet vteřin do konce utkání. Dokáží s tímto stavem ještě něco Hurricanes udělat?

57:15

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Sergačev – 2 min., podražení).

57:08

Pesce nabil Ahovi, jeho střel z první ale minula tři tyče.

56:57

Ryanova střela, Leighton jí lapil do své rukavice.

56:23

Smith na střídačce, Hurricanes to již nyní zkusí v šesti!

56:23

Leighton má puk v lapačce, vhazovat se následně bude po jeho pravici.

56:07

Carolina v postavení mimo hru.

56:04

55:19

Hanifinova střela, Leighton zasahuje bez problémů.

55:05

Začala druhá minuta z trestu Koekkoeka.

54:52

Hurricanes již znovu kombinují v útočném pásmu.

54:30

Hájek se dostal ke kotouči a následně jej vyhazuje až k Smithově brance.

54:08

Domácí úspěšní na buly.

54:04

54:04

Po další z reklamních přestávek si zahrají přesilovou hru domácí Hurricanes.

54:04

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Koekkoek – 2 min., podražení).

53:28

Puk opustil hrací plochu, následovat bude vhazování ve střední třetině.

53:25

Skinnerova střela z pavé strany zblokována Koekkoekem.

52:30

Konec reklamní přestávky, buly po pravici brankáře Leightona.

52:30

Leighton ponechává puk ve své moci, na řadě další reklamní přestávka.

52:02

Tampa právě vstřelila branku!
Přesilovou hru se hostům využít nepovedlo, nyní však zvyšují své vedení! Cirellimu se ještě Smithe překonat nepodařilo, k puku se ale následně ještě dostal BORIS KATCHOUK, a ten již gólmana Hurricanes překonal. Asistence: Anthony Cirelli, Brett Howden.

51:58

50:59

První polovina Lindholmova trestu za námi, Lightning se zatím do žádné šance nedostali.

49:58

Je tu druhá přesilová hra Lightning, buly po pravici Jeremy Smithe.

49:58

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Lindholm – 2 min., hákování).

49:54

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:54

Stephens nedokázal protlačit kotouč na Koekkoeka.

49:10

Jordan Staal vysunul Lindholma, Leighton pozorný.

48:21

Hostům nevyšel přechod do útočné třetiny – ofsajd.

48:02

Fleury nyní předvedl skvělý obranný zákrok, když zmařil soupeřovo přečíslení 2 na 1.

47:31

Pokračujeme. Vhazování po pravé ruce Michaela Leightona.

47:31

Nahození Fleuryho si Leighton ponechává v lapačce, následuje reklamní přestávka.

46:40

Chyba v rozehrávce Hurricanes, ke střele se dostal Howden, Smith musel vytáhnout dobrý zákrok.

46:27

Nepřesná přihrávka Hanifina, hosté dostávají puk do středního pásma.

45:41

Cirelli se s pukem daleko nedostal, proti totiž stála dobře připravená obrana soupeře.

44:44

Leighton má puk pod svou rukavicí, hra přerušena.

44:43

44:28

Lightning nyní drží při oslabení puk daleko od vlastní branky.

44:01

Skinnerova střela z pravé strany míjí Leightonovu branku.

43:44

Začala druhá minuta z trestu McBaina.

43:33

Cirelli to zkusil při oslabení, Smith raději ponechal puk ve své moci.

43:07

Lightning vyhazují puk až k Smithově brance a mohou tak vystřídat.

42:43

Početní výhoda pro domácí. Dokáží při ní srovnat skóre utkání?

42:43

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (McBain – 2 min., hákování).

42:35

Signalizovaný trest pro Lightning, rozhodčí zatím ponechávají Canes výhodu.

41:54

Sergačev zakládá útočnou akci svého týmu z vlastní třetiny.

40:57

Fleury s kotoučem za vlastní brankou.

40:31

Lindholmova střela z pravé strany, Leighton má první zákrok.

40:01

Střídání v týmu Tampa Bay Lightning: ze hřiště odchází Budaj, přichází Leighton.

40:01

Střídání v týmu Carolina Hurricanes: ze hřiště odchází Ward, přichází Smith.

40:01

Fanoušci v PNC Areně opět vítají hokejisty zpět na led. Třetí perioda nám začne za několik málo okamžiků!

Trestné minuty: 19 – 13
Ve druhé třetině tohoto utkání jsme viděli tři branky a také velké množství šancí. Lightning se dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Tye McGinna a Michaila Sergačeva. Domácí snížili na rozdíl jedné branky ve 30. minutě – prosadil se Derek Ryan. Vyrovnání měli poté na holi Lindholm či Robertson, Budaj ale v brance Lightning předvádí velmi kvalitní výkon. Po čtyřiceti minutách tak platí skóre 2:3.

40:00

39:36

Tampa v ofsajdu, následuje tak vhazování ve středním pásmu.

39:25

Z první nyní pálil bek Robertson, Budaj musel předvést další dobrý zákrok.

39:07

Lightning se provinili icingem, vhazovat se tak bude v jejich obranné zóně.

39:01

Probíhá poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

38:58

Hájek s kotoučem ve vlastní třetině.

38:02

Nahození Slavina od modré míjí Budajovu branku.

37:55

Zpět do akce. Buly po levici brankáře Lightning.

37:55

Budaj ponechává kotouč pod svou rukavicí, hra se přerušuje a následuje další reklamní přestávka.

37:20

Na druhé straně střílel zprava Aho, avšak vysoko nad.

36:54

Střela Footea, Ward zapisuje další zásah.

35:37

35:25

Dobrý forčekink Naměstnikova vyústil ve velkou šanci pro JT Browna. Ward musel předvést skvělý zákrok!

34:44

Nečas nabídl na teč Lindholmovi, Budaj má puk v rukavici.

34:31

Domácí zpět v útočném pásmu.

34:06

Dumont přečetl přihrávku Bena směřovanou na Aha, Lightning vyhazují puk z vlastní třetiny.

33:37

Je tu třetí početní výhoda Hurricanes v tomto utkání. Vhazování po levici Budaje.

33:37

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Howden – 2 min., sekání).

32:42

Patrick Brown hledal před brankou někoho ze svých spoluhráčů, ale nebyl úspěšný.

32:01

McBain s pukem za vlastní brankou.

31:21

Dobrý obranný zásah Naměstnikova a Lightning tak mohou vyvést kotouč z obranné třetiny.

31:09

Domácí kombinují v útočném pásmu.

30:45

Z levého kruhu pro vhazování střílel Howden, Ward má puk v lapačce.

30:14

Střely na branku: 11 – 9

30:14

V PNC Areně právě probíhá další z reklamních přestávek.

29:25

Domácí se dostávají na dostřel! Před brankou Budaje dobře zapracoval Miller, od něhož se puk dostal až k osamocenému DEREKU RYANOVI, na kterého již zívala prázdná branka. Pro Ryana již třetí trefa v přípravě, 2:3 z pohledu domácích! Asistence: Andrew Miller, Noah Hanifin.

28:06

Střela Naměstnikova, Ward připraven.

27:59

Už to vypadalo, že se Conacher dostane za obranu soupeře, ta ale dokázala na poslední chvíli ještě zasáhnout.

27:13

Ve střední třetině nyní zahrál dobře Hájek. Český obránce následně ještě vybojoval pro svůj tým vhazování v útočném pásmu.

26:30

26:30

Hra přerušena, na řadě reklamní přestávka.

26:16

Špatná přihrávka od Robertsona, kupředu tak může soupeř.

25:39

Střela Skinnera zblokována mimo.

24:45

Vhazování po levici brankáře domácích.

24:28

Nedáš, dostaneš, Lightning odskakují během necelých dvou minut na rozdíl dvou branek! Střelou z první z levého kruhu pro vhazování se prosadil obránce MICHAIL SERGAČEV. Nadějný ruský mladík tak vstřelil svou první branku v dresu Bolts! Asistence: Brayden Point, Cory Conacher.

24:10

Pesce vyslal dlouhou přihrávku Hofmanna, do samostatného úniku, Budaj dokázal nyní podržet svůj tým!

23:43

Ward ponechává puk ve své rukavici, hra přerušena.

23:24

Peca to zkusil z prostoru mezi kruhy, avšak minul.

22:29

Hosté jdou zpět do vedení! Canes se nepodařilo dostat puk z vlastní třetiny, na modré čáře ho sebral Stephens a jeho následné nahození tečoval před brankou TYE MCGINN. 2:1 pro Lightning! Asistence: Mitchell Stephens.

22:23

Buly po pravici Cama Warda.

22:23

Střela Dumonta končí zblokována v ochranné síti.

21:12

Pokračovat budeme v pěti na obou stranách. Vhazování ve středním pásmu.

21:12

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (Fleury – 2 min., nesportovní chování + 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cirelli – 2 min., vražení na hrazení + 5 min., bitka).

20:56

Bekhend Dereka Ryana, Budaj má první zásah ve druhé periodě.

20:29

Špatná přihrávka od Lindholma, k puku se tak dostává soupeř.

20:01

Obě mužstva se vrací zpět na ledovou plochu PNC Areny, druhá třetina se nám tak rozeběhne za několik málo okamžiků.

Trestné minuty: 2 – 4
Je za námi první třetina utkání mezi Carolinou Hurricanes a Tampou Bay Lightning. Hraje se zatím celkem pěkný hokej na obou stranách. Hosté se dostali do vedení již v 7. minutě, kdy se prosadil Adam Erne. Domácí srovnali o šest minut později při přesilové hře – rychlou kombinaci zakončoval Lucas Wallmark. Po prvních dvaceti minutách tak platí nerozhodné skóre, 1:1.

20:00

19:58

Nyní to už Pesce vzal v posledních vteřinách první periody na sebe, Budaj vykopl svůj levý beton.

19:31

Pesce hledal střílenou přihrávkou hůl některého ze spoluhráčů, ale nebyl úspěšný.

19:24

Na řadě vhazování po pravé ruce slovenského brankáře ve službách Tampy.

19:24

Nyní pálil z první Jordan Staal, Budaj zkrotil kotouč a ponechal ho ve své rukavici.

19:01

Ohlášena poslední minuta první dvacetiminutovky.

18:23

Dobrá rána Wallmarka z levé strany zamířila jen těsně mimo.

17:52

Z první to na druhé straně nyní zkoušel DiGiuseppe, jeho střelu ale zblokoval jeden z beků Lightning.

17:26

Naměstnikov hledal před brankou své spoluhráče, avšak neúspěšně.

16:51

Dumont se v prostoru mezi kruhy dostal ke střele, Ward vyráží betonem.

16:20

Skinner se s kotoučem daleko nedostal, hrát tak může opět soupeř.

15:47

15:38

Fleury zblokoval střelu soupeře, Ward tak byl bez práce.

14:48

Začíná druhá minuta z trestu Jordana Staala.

14:26

Hokejisté domácích vyhazují puk až k Budajovi a mohou tak vystřídat svou čtveřici.

14:07

Sergačev nabil Conacherovi, jeho střela z první ale minula branku.

13:47

Je tu přesilová hra Lightning, vhazování po levici gólmana Canes.

13:47

Po reklamní přestávce si první početní převahu v tomto utkání zahrají také Lightning.

13:47

Vyloučení v týmu Carolina Hurricanes (J. Staal – 2 min., sekání).

13:29

Nahození Naměstnikova neohrozilo Wardovu branku.

13:05

12:37

Je srovnáno! LUCAS WALLMARK dostal před branku přesnou přihrávku od Lindholma a překonal brankáře Budaje rychlou střelou k tyči. Pro dvaadvacetiletého Švéda první gól v přípravě, 1:1! Asistence: Elias Lindholm, Martin Nečas.

12:07

Nečasovi střela nesedla, soupeř se tak může opět osvobodit.

11:44

11:30

Lightning se osvobozují a mohou tak prostřídat svou trojici.

11:22

Di Giuseppe to zkusil z první z prostoru mezi kruhy, Budaj předvedl dobrý zákrok.

11:06

Hurricanes kombinují v útočném pásmu.

10:47

Početní výhoda domácích zdvojnásobena! Dočkáme se vyrovnání? Vhazování po levici Budaje.

10:47

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Cirelli – 2 min., vysoká hůl).

10:43

Kotouč vyletěl mimo hrací plochu, buly nařízeno do střední třetiny.

10:38

Hurricanes si zahrají první přesilovou hru v utkání. Vhazování po pravé ruce gólmana Lightning.

10:38

Vyloučení v týmu Tampa Bay Lightning (Conacher – 2 min., sekání).

10:29

Hosté v ofsajdu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

10:09

Konec reklamní přestávky, můžeme tak pokračovat. Buly po pravici Petera Budaje.

10:09

Následuje první reklamní přestávka.

10:09

Bekhendové nahození Hanifina před Budajovu branku. Slovenský brankář přikrývá puk pod svou výstroj, hra přerušena.

08:52

Od levého mantinelu střílel Peca, Ward opět připraven.

08:18

Ward musel být opět pozorný poté, co na jeho branku vyslal střelecký pokus Foote.

07:42

Pesce s pukem za vlastní brankou, oba týmy prostřídávají své řady.

06:33

Je tu úvodní branka utkání! Brown dokázal dostat puk před branku, kde se nejlépe zorientoval ADAM ERNE. Americký útočník vstřelil tak svou druhou branku v přípravě, Lightning vedou 1:0! Asistence: JT Brown, Gabriel Dumont.

06:26

Brown nabil na modrou McBainovi, jeho střela byla ale zblokována.

05:56

Dobrý obranný zákrok Lindholma, domácí tak mohou vyvést puk z vlastního pásma.

05:32

První formaci Canes odpískáno postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve střední zóně.

04:56

Od modré to zkoušel Koekkoek, avšak minul tři tyče.

04:33

Carolině nevyšel přechod do útočné třetiny – ofsajd.

02:28

Střelu Pesceho zblokoval Howden, Budaj tak zasahovat nemusel.

01:21

Dobrý bekhend Di Giuseppeho, Budaj připraven.

01:08

Na druhé straně střílel Stephens, Ward ponechává kotouč ve své moci.

00:25

Fleuryho pokus od levého mantinelu, Budaj má první zásah.

00:18

Lightning v postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve střední třetině.

00:01

Jordan Staal a Gabriel Dumont se staví do středového kruhu na úvodní vhazování, jdeme na to!
Hymna za námi, začínáme co nevidět!
Zahajovací formace nastoupeny na svých modrých čarách, následuje americká státní hymna.
V PNC Areně již fanoušci očekávají nástup obou mužstev na ledovou plochu.
Zahajovací formace

CAR: Ward – Hanifin, Pesce – Aho, J. Staal, Lindholm

TBL: Budaj – Hájek, McBain – Erne, Dumont, JT Brown

Carolina Hurricanes: Ward (Smith) – Hanifin, Pesce, Fleury, Slavin, Bean, Robertson – Aho, J. Staal (A), Lindholm (A) – Skinner (A), Ryan, Miller – Di Giuseppe, Nečas, P. Brown – Hofmann, Wallmark, Smallman

Tampa Bay Lightning: Budaj (Leighton) – Koekkoek, Foote, Hájek, McBain, Sergačev, Černák – Naměstnikov, Point (A), Conacher – Erne, Dumont (A), JT Brown (A) – McGinn, Cirelli, Stephens – Peca, Howden, Katchouk

Rozhodčí: Francois St Laurent, Frederick L'Ecuyer – Brandon Gawryletz, Devin Berg.
Obě mužstva již v PNC Areně absolvují předzápasové rozbruslení.
Dámy a pánové, vítejte ještě jednou u přípravného utkání mezi Carolinou Hurricanes a Tampou Bay Lightning. Úvodní buly bude vhozeno již za nějakých 20 minut!
Dějiště dnešního utkání – PNC Arena:

Adresa: 1400 Edwards Mill Rd, Raleigh, NC 27607, USA

Otevření PNC Areny v Raleighu, Severní Karolíně se datuje na 29. října 1999. Do její ochozů se vejde na hokejové utkání Hurricanes 18 680 diváků.
V roce 2004 se zde konal NHL Entry Draft, jehož jedničkou se stal Alexandr Ovečkin.
Češi a Slováci v tomto utkání
(Níže uvedení hráči jsou na soupisce přípravného kempu daného mužstva. Není však jisté, zda-li do utkání nastoupí všichni!)

ST 20. 09. 2017, 01:30 – Amalie Arena:
Tampa Bay Lightning – Carolina Hurricanes 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

ÚT 19. 09. 2017, 01:00 – KeyBank Center:
Buffalo Sabres – Carolina Hurricanes 2:3 pp (1:1, 1:1, 0:0 – 0:1)

Včerejší utkání – Lightning vs Hurricanes

Branky a nahrávky: 36. Erne (Peca, Conacher) – 4. Williams (Carrick, Teravainen), 25. Teravainen (Rask, Carrick)

Tampa Bay Lightning: Leighton (Riopel) – Hájek, Šustr (A), Sosunov, McBain, Walcott, Foote – Dumont, Paquette, Brown (A) – Conacher, Naměstnikov (A), Volkov– Erne, Peca, Cirelli – Katchouk, Lipanov, Raddysh

Carolina Hurricanes: Nedeljkovic (od 41. min. Booth) – Dahlbeck, McKeown, Carrick, Kichton, Samuelsson, Chelios – Teravainen, Rask (A), Williams (A) – Nordström, Krüger, McGinn – Foegele, Kuokkanen, Gauthier – Bishop, Poturalski, Jooris

Trestné minuty: 16 – 20

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! Příprava National Hockey League pokračuje v noci ze středy na čtvrtek deseti zápasy. Zde budete moci sledovat odvetu mezi Carolinou Hurricanes a Tampou Bay Lightning. Úvodní buly bude v PNC Areně vhozeno krátce po 01:00! Textovým přenosem tohoto utkání Vás opět provede Jiří Sameš.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:4

Branky a nahrávky: 13. Wallmark (Lindholm, Nečas), 30. Ryan (Miller, Hanifin), 59. Aho (Skinner, Lindholm) – 7. Erne (Brown, Dumont), 23. McGinn (Stephens), 25. Sergačev (Point, Conacher), 53. Katchouk (Cirelli, Howden)

Carolina Hurricanes: Ward (41. Smith) – Hanifin, Pesce, Fleury, Slavin, Bean, Robertson – Aho, J. Staal (A), Lindholm (A) – Skinner (A), Ryan, Miller – Di Giuseppe, Nečas, P. Brown – Hofmann, Wallmark, Smallman

Tampa Bay Lightning: Budaj (41. Leighton) – Koekkoek, Foote, Hájek, McBain, Sergačev, Černák – Naměstnikov, Point (A), Conacher – Erne, Dumont (A), JT Brown (A) – McGinn, Cirelli, Stephens – Peca, Howden, Katchouk

Diváci: 6 486

06:33 TBL 0:1 Erne (Brown, Dumont)
10:38 TBL 2 Conacher, sekání
10:47 TBL 2 Cirelli, vysoká hůl
12:37 CAR 1:1 Wallmark (Lindholm, Nečas)
13:47 CAR 2 Staal, sekání