21:26 – Pavel Dacjuk - útočník SKA Petrohrad

Dominik Furch - brankář Omsku, odchytal 60 minut, 30 zásahů, pustil 3 góly

Žádní jiní Češi ani Slováci v tomto zápase nenastoupili. Žádní tu ani nepůsobí.

Trestné minuty: 33:4

Vyhraná buly: 28:41

Zblokované střely: 6:8

Bodyčeky: 7:11
Máme za sebou pěkný, rychlý zápas, který dovedli do vítězství hosté z Petrohradu. Omsk však jako jeden z mála letos petrohradské potrápil.

Gólový účet utkání otevřel Everberg, na 1:1 srovnával Kalinin. O dvě minuty později, ještě v první třetině urval na svou stranu vedení Petrohrad krásným gólem obránce Rundblada. Ten vymetl hroní roh branky a do šaten se šlo za stavu 2:1 pro SKA. Ve druhé části jsme gól neviděli. Ve třetí to bylo dlouho stále 2:1 pro Petrohrad. Dvě minuty před koncem se trefil do černého v přesilovce švédský obránce Hersley a uzavřel gólový účet na 3:1 pro SKA. Taková zajímavost na konec, tři branky z dnešních čtyř gólů dali tři švédští hokejisté, dva dokonce obránci. Dobrý den pro seveřany.

59:51

Ještě rána od modré, zblokováno. Tohle už domácí nestihnou vyrovnat, ani snížit.

59:32

Omsk se dostal do útoku, ale má málo času.

59:24

Omsk v šesti hráčích v poli.

58:54

Velká chyba, kterou Omsk nepotrestal. Gólman Petrohradu si zahrál s nervy svého kouče.

58:22

Stas ve velké příležitosti před Šestjorkinem selhal. Velká škoda, mohlo se ještě jiskřit. Byla by to kontaktní branka a mohlo být ještě živo před brankou Petrohradu, nestalo se.

57:35

57:35 Patrik HERSLEY - 1:3

57:35

Petrohrad právě vstřelil branku!
Gól, který musel posvětit ještě videorozhodčí. Autorem branky je PATRIK HERSLEY. Asistence: Pavel Dacjuk.

57:31

Hrají dobře, rychle od hokejky a roztahují trojici bránících hráčů, zatím ale bez gólu.

57:27

Petrohradští zase usídleni v útočné třetině.

56:58

Kovalčukova rána po připravené akci.

56:42

SKA hraje dvojnásobnou přesilovku.

56:41

Vyloučení v týmu Avangard Omsk (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Arťom Manukjan.

56:07

SKA hraje přesně to, co potřebuje- Opatrně a co nejdál od své branky.

1:3

Branky a nahrávky: 10. Everberg (A. Petersson, Ahnelöv) – 16. Kalinin (Kovalčuk, Hersley), 18. Rundblad (Širokov, Kalinin), 58. Hersley (Dacjuk)

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Meňšikov, J. Medveděv, A. Osipov, Ahnelöv, Gustafsson, Martynov, Minejev – Fisenko, Kugryšev, Lemťugov – Košelev, Pjanov, I. Michejev – A. Petersson, Everberg, K. Semjonov – Manukjan, Stas, A. Galimov – Chochrjakov.

SKA Petrohrad: Šesťorkin (Korobjov) – Gavrikov, Vojnov, Rundblad, Hersley, A. Bělov, Čudinov, Rykov, Zub – Kovalčuk, Dacjuk, Barabanov – M. Malcev, Kalinin, Širokov – Prochorkin, S. Plotnikov, N. Gusev – Kablukov, Tichonov, Ketov.

Rozhodčí: Gofman, Olenin – Šeljanin, Otmachov

04:31 PET 2 Kalinin, podražení
09:42 OMS 1:0 Everberg (A. Petersson, Ahnelöv)
11:40 PET 2 Dacjuk, vysoká hůl
13:22 OMS 2 Lemťugov, držení hole
15:06 PET 1:1 Kalinin (Kovalčuk, Hersley)
17:35 PET 1:2 Rundblad (Širokov, Kalinin)