21.09.2017, 03:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Jan Prošek

Tipsport: 1.8 4.2 3.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tři hvězdy zápasu
1. Brock Boeser (VAN) 1+0
2. Jalen Chatfield (VAN) 1+2
3. Dilon Dube (CGY) 0+2 (06:06:07)
Domácí hokejisté měli dobrý vstup do zápasu, po první třetině vedli 3:1. Ve druhé dvacetiminutovce ale Vancouver dominoval, vstřelil tři branky, postupně se trefil Brock Boeser, Nikolaj Goldobin a Jake Virtanen. Ve třetí třetině pak hostující celek své vedení navýšil, bekhendem pálil přesně Jalen Chatfield. Vancouver se oklepal po nedávné vysoké porážce od Las Vegas.

59:27

Vhazovat se bude ve středním pásmu, třetí třetina se blíží rychle ke konci.

59:00

Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, domácí se zatím marně snaží o zdramatizování zápasu.

58:35

Valimäki se probojoval do střelecké pozice, kotouč ale netrefil podle svých představ. Navíc puk končí v hledišti.

58:02

Dvě minuty hry zbývají, Flames se dostali do pásma, Ryan Lomberg tvrdě vypálil. Branku ovšem minul.

57:40

Domácí hrají v šesti, odvolali brankáře.

57:13

Zach McEwen dobře vypálil, jeho pokus snadno kryje brankář Tyler Parsons.

56:27

Za brankou Canucks se střetl Cramarossa a Chatfield. Oba hokejisté v zápase budou pokračovat.

56:08

Olli Juolevi se probojoval do střelecké pozice, ale jeho pokus zablokoval Curtis Lazar.

55:49

Domácí Michael Stone střelou příklepem zkoušel překvapit brankáře Vancouveru. Thatcher Demko byl připravený, jeho pokus snadno kryje.

55:01

Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny, hostující celek vede o dvě branky a míří za výhrou.

54:56

Hostující Nikolaj Goldobin se probojoval do další dobré střelecké pozice, ale jeho pokus postrádal přesnost. Brankář Parsons kryje.

54:42

Flames se dostali do těžké pozice, po první třetině vedli 3:1, pak ale výrazně lépe začal hrát soupeř, který nyní vede o dva góly.

53:54

53:54 Jalan CHATFIELD - 3:5

53:54

Vancouver právě vstřelil branku!
Zdá se, že je o vítězi zápasu rozhodnuto. Hostující celek v závěru třetí třetiny navyšuje svůj náskok na dva góly. Po rychlé akci vypálil přesně bekhendovou stranou hole JALAN CHATFIELD. Asistence: Darren Atchibald, Cole Cassels.

53:04

Výborně to udělal domácí Mikael Granlund, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

52:30

Sledujeme klidnější pasáž hry. Ani jeden celek nechce chybovat. Hraje se hodně takticky. Necelých osm minut zbývá do konce třetí třetiny.

3:5

Branky a nahrávky: 3. Glass (Dube), 6. Lomberg (Andersson, Dube), 18. Jankowski (Versteeg) – 14. Rodin (Cassels, Virtanen), 23. Boeser (Juolevi, Chatfield), 34. Goldobin (Chaput, Chatfield), 38. Virtanen (Subban), 54. Chatfield (Atchibald, Cassels)

Calgary Flames: Gilles (40. Parsons) – Kulak, Stone, Andersson, Kylington, Valimäki, Bartkowski – Hrivik, Backlund, Frolík – Mangiapane, Jankowski, Versteeg – Cramarossa, Laraz, Foo – Lomberg, Dube, Glass

Vancouver Canucks: Bachman (Demko) – Holm, Pedan, Juolevi, Brisebois, Chatfield, Subban – Boeser, Menga, Rodin, Virtanen, Hamilton, Chaput, Bancks, Archibald, Cassels, Carcone, MacEwen, Goldobin

02:05 CGY 1:0 Glass (Dube)
05:48 CGY 2:0 Lomberg (Andersson, Dube)
08:31 VAN 2 Cassels, sekání
11:18 CGY 2 Dube, hákování
13:23 VAN 2:1 Rodin (Cassels, Virtanen)
17:28 CGY 3:1 Jankowski (Versteeg)