Z tohoto zápasu je to už úplně vše, mějte se fajn. (03:45:48)
Jakub Zbořil (BOS) 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:12
David Krejčí (BOS) 0+1, 2 střely, čas na ledě 19:37
David Pastrňák (BOS) 0+0, 4 střely, čas na ledě 19:09
Libor Šulák (DET) 0+0, 1 střela, čas na ledě 16:21
Martin Frk (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:18
Petr Mrázek (DET) 30 minut, 19 zákroků, 2 góly, 90,5%
1. Austin Czarnik (BOS) 1+1
2. Ryan Fitzgerald (BOS) 1+0
3. Jakob Forsbacka-Karlsson (BOS) 0+1.
Střely na branku: 34 – 22 (13:8, 13:4, 8:10).
Je dobojováno! Boston vylepšil své včerejší představení o jednu vstřelenou branku a po vítězství nad Montrealem si připisuje další skalp v podobě Detroitu. Tomu výrazně pomohlo Manhtovo snížení ze samotného konce druhé třetiny. V té třetí Red Wings chvílemi dominovali a zaslouženě se dotáhli na rozdíl jediné branky, když se z úhlu prosadil Dylan Larkin. Na vyrovnání už Detroit ale nedosáhl a v závěru inkasoval rozhodující direkt od Purcella, jenž stanovil konečný výsledek 4:2.

59:50

Backes naopak mohl v samotném závěru navýšit náskok na rozdíl tří branek, střelu z pravé části kluziště však Jared Coreau vyrazil opačným směrem.

59:06

Český forward Martin Frk je dnes podruhé vykázán na trestnou lavici za špatně provedené vhazování. Další zbytečný trest hatí hostující šance na zdramatizování zápasu.

59:06

Zakázané uvolnění Bostonu. Ten si podle nových pravidel nemůže vyžádat oddechový čas.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:45

A další zákrok pro domácího strážce branky, který tentokrát zlikvidoval Larkinovo zakončení z předbrankového prostoru.

58:32

Krejčí v obranné třetině nepřihrál přesně na Kuralyho. Kotouč vystihl Mantha a z mezikruží ihned pálil na branku, kterou Chudobin ustrážil.

58:05

Hostující střídačka si po propagačním pokusu a lehkém zásahu Chudobina vyžádala oddechový čas.

57:30

Bruins právě vstřelili branku!
Charlie McAvoy v obranném pásmu trochu zariskoval při důrazném zákroku na mantinelu. Hra ale pokračovala a Boston se zničehonic řítil ve třech na jediného obránce. Czarnik vyhodnotil situaci nejlepším možným způsobem a zpravé strany přihrál pod sebe na osu hřiště EDWARDU PURCELLOVI, jenž dělovým příklepem nedal Coreauovi šanci. Asistence: Auston Czarnik, Rob O´Gara.

56:47

Tyler Bertuzzi napřáhl zpoza levého kruhu a tvrdou střelou vyprášil chrániče Chudobina, který se rozhodl přerušit hru.

55:38

Pastrňákova souhra s Krejčím nebyla špatná, nicméně jednatřicetiletý centr se dostal ke střele až po několika dalších sekundách. Z pravého kruhu na Coreaua ale nevyzrál.

55:16

Další dvouminutová přestávka nás dělí od dramatického vyvrcholení zápasu. Podobně jako včera budou Bruins hájit náskok 3:2.

54:55

Icing Bostonu hostující hráči nevyužili, Czarnik totiž vyhrál vhazování nad Dominikem Shinem a umožnil svému týmu vystřídat.

4:2

Branky a nahrávky: 24. Fitzgerald (Zbořil, Krejčí), 28. Heinen (Forsbacka-Karlsson, Backes), 38. Czarnik (TS), 58. Purcell (Czarnik, O´Gara) – 40. Mantha (Lashoff), 44. Larkin (Mantha, Shine)

Boston Bruins: Chudobin (McIntyre) – Krug, McAvoy, Zbořil, McQuaid, O´Gara, Carlo – DeBrusk, Krejčí, Pastrňák – Vatrano, Forsbacka-Karlsson, Backes – Heinen, Czarnik, Purcell – Fitzgerald, Kuraly, Szwarz.

Detroit Red Wings: Mrázek (30. Coreau) – Cholowski, McIlrath, Šulák, Jensen, Lashoff, Saarijärvi – Bertuzzi, Sheahan, Glendening – Mantha, Larkin, Parenteau – Elson, Rasmussen, Frk – Shine, Turgeon, Witkowski.

Rozhodčí: McCauley, Rooney – Daisy, Murphy

08:37 BOS 2 Carlo, nedovolené bránění
11:40 DET 2 Witkowski, krosček
14:59 BOS 2 Szwarz, sekání
19:20 DET 2 Frk, krosček
20:56 BOS 2 Backes, vražení na hrazení
23:45 BOS 1:0 Fitzgerald (Zbořil, Krejčí)
27:54 BOS 2:0 Heinen (Forsbacka-Karlsson, Backes)