Play-off NHL

Toronto Maple Leafs – Washington Capitals

4:5

konec (1:4, 1:0, 2:1) Stav série: 2:2

20.04.2017, 01:00 • Air Canada Centre, Toronto • Čtvrtfinále V. konference • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Slovenská stopa v utkání:

Martin Marinčin (TOR) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:11 (04:07:41)

1. T.J. Oshie (WSH) 2+0
2. Tom Wilson (WSH) 2+0
3. Willam Nylander (TOR) 0+2
Statistiky: Střely na bránu: 34-27; Zablokované střely: 17-22; Vhazování: 48%-52%; Hity: 49-31; Přesilové hry: 1/4-1/1; Trestné minuty: 2-8.
Capitals na druhý pokus dobyli Air Canada Centre a vyrovnali stav série na 2:2. Poprvé se neprodlužovalo. Washington během první třetiny vstřelil do sítě Toronta čtyři góly, o dva z nichž se postaral Tom Wilson. Maple Leafs na začátku třetí třetiny nevyužili přesilovou hru 5 na 3, vzápětí ale dokázali snížit na rozdíl jedné branky. Na gól Austona Matthewse ale bleskově odpověděl svou druhou brankou v utkání T.J. Oshie a 27 sekund před koncem pouze snižoval při hře bez brankáře Tyler Bozak. Konečný výsledek: Toronto Maple Leafs 4 Washington Capitals 5.

59:33

59:33 Tyler BOZAK - 4:5

59:33

Toronto právě vstřelilo branku!
Gól TYLERA BOZAKA po přezkoumání videa kvůli nevolenému bránění brankáři platí! Maple Leafs 27 sekund před koncem prohrávají pouze o gól poté, co Mitchell Marner z pravého křídla nahodil puk před bránu a na vzdálenější levé tyči ho dorazil do brány ze vzduchu Tyler Bozak. Asistence: Mitchell Marner a William Nylander.

59:20

William Nylander pálil z vrcholu pravého kruhu pro vhazování, jeho střelu ale skvěle zablokoval T.J. Oshie.

59:12

Morgan Rielly spěchal za pukem, aby se co nejdříve proti Caps pískalo další zakázané uvolnění.

59:00

Nikita Zajcev na pravém křídle vypálil od modré čáry a jeho přizvednutá střela skončila v ochranné síti.

59:00

Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:32

Capitals minuli prázdnou bránu, což znamená, že se proti nim pískalo zakázané uvolnění.

58:20

Do konce utkání zbývá odehrát přesně 100 sekund a Capitals až na jednu výjimku v závěru velice dobře brání.

57:42

Brána Maple Leafs je po vhazování v blízkosti útočné modré čáry znovu prázdná a domácí to zkouší v šesti.

57:01

Braden Holtby dvěma skvělými zákroky podržel Caps nad vodou! Jake Gardiner na levé straně vypálil od modré čáry a po zákroku brankáře Washingtonu pravým betonem se dostal v blízkosti levé tyče k dorážce Nazem Kadri, který puk dobře zvedal pod horní tyč. Jenže Braden Holtby pravou rukou vyrazil puk nad bránu!

56:43

Maple Leafs jsou štěstí naproti a Frederk Andersen tři minuty a sedmnáct sekund před koncem naskočil na střídačku!

56:21

Maple Leafs se nepodařilo rozehrát a po zákroku Frederika Andersena několik sekund předtím vyhodili puk podél střídaček na zakázané uvolnění.

54:48

Maple Leafs chtěli vpadnout podél hrazení na levém křídle do útočného pásma, jenže jejich postup vpřed zastavilo postavení mimo hru. Na řadu přichází reklamní přestávka.

4:5

Branky a nahrávky: 6. Hyman (Gardiner, W. Nylander), 26. J. van Riemsdyk (Rielly, Marner), 52. Matthews (Hunwick, Co. Brown), 60. Bozak (Marner, W. Nylander) – 3. Oshie (Bäckström, Schmidt), 5. Ovečkin (Shattenkirk), 14. T. Wilson (Eller, Orlov), 17. T. Wilson (Burakovsky, Orpik), 53. Oshie (Bäckström)

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hunwick (A), Rielly (A), Gardiner, N. Zajcev, Marinčin, C. Carrick – J. van Riemsdyk, Bozak (A), Marner – Komarov, Kadri, Co. Brown – Hyman, Matthews, W. Nylander – M. Martin, Boyle, Kapanen. Hlavní trenér: Mike Babcock.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Schmidt, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Shattenkirk – Ovečkin (C), Bäckström (A), Oshie – Ma. Johansson, Kuzněcov, Williams – Burakovsky, Eller, T. Wilson – Winnik, Beagle, Connolly. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Chris Lee, Kelly Sutherland. Čároví: Ryan Gibbons, Shane Heyer

Diváci: 19838

02:58 WSH 0:1 Oshie (Bäckström, Schmidt)
03:58 TOR 2 Bozak, vysoká hůl
04:34 WSH 0:2 Ovečkin (Shattenkirk)
05:16 TOR 1:2 Hyman (Gardiner, W. Nylander)