konec (0:0, 1:0, 1:0)

20.04.2017, 11:40 • Zimný štadión, Spišská Nová Ves • O udržení • Radek Barkman

V pátek souboj o záchranu pokračuje, zatím se mějte fajn a díky za pozornost. (13:50:40)
Nejlepším hráčem Lotyšska vybrán Emils Gegeris, za Bělorusko dostal toto ocenění Andrej Grišenko. Halou ve Spišské Nové Vsi zní běloruská hymna.
Bělorusové začali svou cestu za záchranou výborně. V nepříliš pohledném utkání zdolali Lotyšsko 2:0, když precizně zvládli zejména druhou třetinu, kdy také zaznamenali Martynovem vítězný gól. Lotyši se probudili až v samotném závěru, ale na zvrat to již nestačilo.

59:50

Filjajev navíc zaútočil v oslabení a protáhl lapačku Rauzy.

59:35

Ještě běží lotyšská přesilovka, ale šance na zvrat již neexistuje.

59:23

59:23 Vladislav JERJOMENKO - 2:0

59:23

Bělorusko právě vstřelilo branku!
Po buly v obranné třetině se Bělorusové zmocnili puk a VLADISLAV JERJOMENKO ho poslal rovnou na bránu, kde také skončil. Je definitivně rozhodnuto. Asistence: Igor Martynov.

59:10

Až teď Lotyši odvolali Rauzu, ale do pořádného tlaku se nemohou dostat.

58:54

Další lotyšskou snahu ukončil ofsajd.

58:44

Od modré čáry vypálil Gegeris, puk zůstal uvíznutý před Grišenkem, ale žádný další hráč již nedokázal zatlouct ho do branky.

58:37

Šance pro Lotyšsko! Kot na obranné modré podrazil soupeře a sudí dávají pobaltské zemi ještě jednu možnost na srovnání. Time-out pro Lotyšsko.

58:37

Vyloučení v týmu Bělorusko (Dmitrij Kot – 2 min., podražení).

58:20

Bělorusové drží kotouč šikovně v útočném pásmu.

57:48

Po návratu se ihned zapojil Baltruk do hry a vysunul Sapega, jenž ale měl kotouč na dlouhou hůl a Rauzu neohrozil.

57:20

Také Kostjuks trefil jen hráče před sebou a Bělorusko je kompletní.

56:49

Po dobré práci Drozdova se však bude vhazovat ve středním pásmu, do návratu Baltruka zbývá třicet vteřin.

56:31

Smonsovu střelu sice Grišenko neviděl, ale Jerjomenko ji srazil vedle brány. Lotyšský zámek ale nevypadá špatně.

56:08

Pokus Smonse od modré protáhl lapačku Grišenka, ten ale zasáhl dobře.

2:0

Branky a nahrávky: 39. Martynov (Jerjomenko, Filjajev), 60. Jerjomenko (Martynov)

Bělorusko: Grišenko (Tolopilo) – Děrjabin (C), Boršjov, Jerjomenko (A), Gabrus, Savrickij, Gurban, Nikitin – Filjajev, Martynov (A), Kot – Drozdov, Baltruk, Pavlenko – Sapego, Anosov, Ažgirej – Anufrienko, Firsov, Drobyš.

Lotyšsko: Rauza (Voris) – Karkls, Smons, Kostjuks, Krollis, Udris, Žulevs, Bergmanis, Barkans – Egle, Smirnovs (C), Gegeris (A) – Berzinš (A), Sičevs, Paškausks – Opelts, Vjaters, Jašunovs – Lapiks, Petrovs.

Rozhodčí: Garon (CAN), Hallin (NOR) – Harrington (CAN), Kacej (SVK)

04:02 BLR 2 Kot, faul loktem
05:49 BLR 2 Martynov, podražení
17:27 BLR 2 Filjajev, nedovolené bránění
21:52 LAT 2 Opelts, podražení
32:54 LAT 2 Kostjuks, podražení