Play-off NHL

Washington Capitals – Toronto Maple Leafs

3:2

po prodl. (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 1:0

14.04.2017, 01:10 • Verizon Center, Washington • Čtvrtfinále V. konference • Radomír Fukala

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji úspěšný den a u dalších on-line přenosů na shledanou. (04:21:26)

3. Braden Holtby (WSH) 35 zák., 2 góly, 94,6%
Právě skončilo první čtvrtfinále mezi Washingtonem Capitals a Torontem Maple Leafs. Šedesát minu vyměřených pro tento duel rozuzlení nepřineslo, a tak se pokračovalo do prodloužení. V něm si hráči Washingtonu vytvořili hned několik vyložených možností, které však všechny pochytal Frederik Andersen. Ten však nakonec nestačil na nenápadnou nenápadnou střelu Toma Wilsona, který svým prvním gólem v play off v kariéře získává pro svůj celek první bod.

65:15

65:15 Tom WILSON - 3:2

65:15

Washington právě vstřelil branku!
Torontu předchozí varování nestačila, a tak přišel trest v podobě vítězného gólu domácích. TOM WILSON zachytil vyhození rukavicí u pravého mantinelu a poté vyslal nenápadnou, ale zároveň prudkou a přesnou střelu nad rameno překvapeného Andersena. Capitals tak vítězí v dnešním utkání. Bez asistence.

64:22

A znovu vynikající Frederik Andersen, který dalším parádním zákrokem drží akcie Toronta nad vodou.

63:43

Postavení mimo hru na straně domácích. Buly nařízeno v neutrální zóně.

62:45

Neskutečné věci provádí Frederik Andersen ve svém brankovišti! Při přečíslení Washingtonu nejprve zastavil pokus Orpika a poté si poradil v leže s následnou dorážkou domácích.

62:23

Kasperi Kapanen přestřelil domácí bránu a Holtby nemusel vůbec zasahovat.

61:02

Po střele Marnera Holtbymu vypadl kotouč, ale velmi rychle se zorientoval a zase jej ukryl pod svou lapačku.

60:01

Prodloužení začne přibližně v 04:06.
I třetí dějství je za námi a to nám rozuzlení nepřineslo. Po dvou třetinách byl stav nerozhodný 2:2 a i poslední část nám nabídla hodně slibných šancí, avšak žádný gól. Když své velké šance neproměnili hostující Van Riemsdyk a domácí Bäckström, po kterých neuspěli ani Ovečkin a Johanssonem, dospělo nám tedy první čtvrtfinále Východní konference do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:59

Alexandr Ovečkin těsně před závěrečnou sirénou mířil svou střelou do horního rohu branky, ale Andersen jeho ránu ukryl do lapačky.

59:37

To bylo příliš dlouhé na Ovečkina a je pískáno zakázané uvolnění.

3:2

Branky a nahrávky: 13. Williams (Oshie, Shattenkirk), 36. Williams (Niskanen, Kuzněcov), 66. T. Wilson – 2. Marner (J. van Riemsdyk, Bozak), 10. Gardiner

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Carlson, Alzner, Niskanen, Orlov, Shattenkirk, Orpik – Oshie, Bäckström, Ovečkin – Williams, Kuzněcov, Ma. Johansson – Burakovsky, Eller, Connolly – T. Wilson, Beagle, Winnik.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Rielly, Hunwick, R. Polák, Gardiner, C. Carrick, Marinčin – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – Co. Brown, Kadri, Komarov – W. Nylander, Matthews, Hyman – Kapanen, Boyle, M. Martin.

Rozhodčí: Dwyer, Joannette – Brisebois, Racicot

Diváci: 18506

01:35 TOR 0:1 Marner (J. van Riemsdyk, Bozak)
04:34 WSH 2 Eller, krosček
09:44 TOR 0:2 Gardiner
10:22 TOR 2 Boyle, nedovolené bránění