3:2

konec (2:1, 0:1, 1:0)

18.03.2017, 17:00 • Klára Petrásková

Ode mě je to v tuto chvíli již vše, přeji hezký zbytek víkendu a u dalších onlajnů se těším na shledanou! (19:22:38)
Je konec! Do vedení se v dnešním zápase dostali jako první Mělničtí, ještě během první třetiny ale Dvůr dokázal obrátit skóre na svou stranu. Prostřední perioda pak přinesla vyrovnání na 2:2 a tento stav vydržel na světelné tabuli až do 53. minuty. V té využili domácí hráči přesilovou hru a náskok 3:2 ubránili až do konce.

59:37

Šubrtova rána skončila po ztečování na tyči!

59:26

Icing Dvorských, kteří nemohou vystřídat!

59:19

Jan Vemera se hnal do útoku po levém mantinelu, v zakončení mu ale zabránil obětavý zákrok domácího hokejisty.

59:05

Mělnická střídačka si vyžádala oddechový čas, na závěrečný nápor a vyrovnání už jí nezbývá ani minuta.

58:59

Kotouč je nyní v držení domácích, kteří ho zavezli do útočného pásma.

58:26

Na teč si sjížděl před dvorskou bránu jeden z mělnických útočníku, puk ale netrefil.

57:35

Dvůr se snaží ubránit těsný náskok, naopak Mělničtí se ženou za vyrovnáním. Čas však neúprosně letí.

57:14

Dělovka Jana Vemka jen zaduněla o zadní mantinel.

56:58

David Šubrt pálil z velké blízkosti, Josef Čáp byl ale připraven a kotouč vyrazil do ochranné sítě.

56:17

Luštinec vyhodil puk z obranného pásma vysokým obloučkem a moc nechybělo k tomu, aby se černá pryž dotkla stropu haly.

55:24

Miroslav Šícha lehce tečoval na modré čáře kotouč a rozhodčí tak vzali původní verdikt zakázaného uvolnění zpět, vhazovat se bude ve středovém kruhu. Oba týmy jsou již kompletní.

54:46

Hokejisté Dvora se unáhlili s rozehrávkou a je pískán icing.

53:23

Na obou stranách rozhodčí vyloučili po jednom hráči a uvidíme tak hru ve čtyřech. Luštinec (DVK) se provinil hrubostí, Pokorný (MEL) zase nedovoleným bráněním.

52:14

Dvůr Králové právě vstřelil branku!
Přesilovka je využita, Dvorští jdou do vedení 3:2! A brance předcházela pohledná kombinace. Celou akci založil Fořt, jenž předal puk Zmítkovi. Ten našel křížem na pravé straně JAROSLAVA POLÁKA, který prudkou ranou vstřelil třetí dvorský gól. Asistence: Petr Zmítko, Patrik Fořt.

51:31

Jenže krátce poté, co se Mělničtí vrátili do plného počtu, jdou zase do oslabení. Za krosček bude pykat David Kratochvíl.

51:25

Nyní zastavil hokejisty Mělníka pro změnu ofsajd a z přesilovky už zbývají jen 4 vteřiny.

50:56

A opět zaúřadovali domácí, kteří poslali touš daleko od vlastní svatyně.
Mělnickým se hra v početní výhodě nyní vůbec nedaří, hosté se nemohou přes dvorskou obranu dostat do útočného pásma.

49:29

Dvě minuty za sekání vyfasoval domácí Luštinec a Mělník hraje přesilovou hru.

48:56

Po odrazu od brankáře se do šance dostal Jakub Vitebský, Jan Vokurka ale své předchozí zaváhání napravil.

48:46

Hosté jsou už kompletní.

48:25

S tímhle nahozením sice neměl mělnický brankář příliš mnoho problémů, přesto jej pro jistotu přikryl.

48:02

Mělničtí jsou ve čtyřech, dvojnásobné oslabení ustáli.

47:23

Jakub Luštinec si najížděl na ránu z první. Ta mu však nesedla a puk skončil až u Čápa – hosté se osvobodili.

46:45

Mělník hráč s jedním hráčem v poli navíc a prodlužuje tak dvorskou dvojnásobnou přesilovku, která bude trvat ještě něco přes minutu!

46:32

Lukáš Karlík narazil svou střelou od modré na připraveného brankáře Vokurku.

46:02

Karta se obrací, po uplynutí dvorského trestu, to znamená za 12 vteřin, budou hrát ve dvojnásobné přesilovce domácí! Příhoda je totiž vyloučen za nedovolené bránění.

45:38

Jaroslav Polák nejprve nepřesně vystřelil a poté tvrdě narazil na hostujícího beka a skončil na ledě.

45:00

Hrát se nyní bude ve čtyřech na obou stranách, z hostujícího celku je za nedovolené bránění potrestán Tomáš Havel.

44:36

Dvěma zákroky teď Josef Čáp podržel svůj tým! Nejprve vyrazil střelu od modré a poté vykopnutým pravým betonem zachránil téměř jistý gól z hole Davida Chvátala!

44:14

Mělník má k dispozici 37 sekund dvojnásobné přesilovky, Jan Ježek je vyloučen za držení protihráče!

43:40

Dvorští se osvobozují a hokejisté Junioru budou muset další akci začít od vlastní brány.

43:15

Jan Vemek zkoušel procpat touš pod Čápovými betony. To se mu ale nepovedlo a hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

42:51

Lukáš Daňo je vyloučen na dvě minuty za napadení a Mělník bude hrát početní výhodu.

42:42

Martin Příhoda z pravého kruhu pouze přestřelil horní tyč.

42:05

Janu Ježkovi se při přechodu modré čáry trochu připletl pod noh spoluhráč a dvorský útočník tak byl nucen svou akci přibrzdit.

41:21

Petr Pokorný vůbec nemířil špatně, ale pokus na vzdálenější tyč se dovnitř brankové konstrukce i díky zásahu domácího gólmana nevešel.

40:56

A je tu další technický přestupek Dvora, tentokrát se jedná o icing. Vhazovat se bude po Čápově levici.

40:15

Útočnou akci Dvora zastavuje postavení mimo hru.

40:01

I druhá část dnešního duelu je minulostí. Byli jsme v ní svědky jediné branky, která padla do dvorské sítě, a to krátce po polovině základní hrací doby. Před poslední třetinou, která začne přibližně v 18:39, je tak stav duelu vyrovnaný 2:2.

40:00

39:52

Daniel Filip potáhl kotouč a vystřelil z levého kruhu, pročež svou maskou zasáhl Jan Vokurka.

39:06

Havlovi odskočil na modré čáře puk od hole a hosté se museli rychle vracet, neboť hrozil únik domácího hráče.

38:41

Na jedné straně zlikvidoval pokus zleva Čáp, na straně druhé zase proti Zmítkovi zaúřadoval lapačkou Vokurka.

38:07

Hostující celek je v plném počtu a může zase více pomýšlet na útok.

37:34

Až nyní se Mělník vysvobodil z dvorského tlaku a vyhodil přes všechny čáry.

36:36

Daňovu nabídku od modré tečoval těsně před Vokurkou Adam Szakal, zamířil však jen vedle tyče.

36:11

Už je vše v pořádku a hra může pokračovat.

36:11

S vychýlenou brankou není lehké pořízení, vrátit do správného postavení ji musí dvojice ledařů vybavených lopatou a vrtákem.

36:11

Rozhodčí nyní přerušili hru z důvodu vychýlení mělnické klece z její obvyklé polohy.

36:04

Sekáním se proti pravidlům provinil hostující Petr Pokorný a Dvůr tak bude hrát přesilovku.

35:58

Dvůr hraje v ponechané výhodě.

35:25

Dlouhý kotouč byl ve svém letu tečovaný a Mělník si tak může oddechnout, že se nepíská icing.

34:42

Šubrt místo zakončení skončil vleže na zadním mantinelu, o chvíli později ukryl střelu od modré do lapačky Josef Čáp.

34:10

Fořt svou střelou z mezikruží trefil jen brusle bránícího hráče a puk skončil mimo.

33:26

Tak tohle byl neskutečný zákrok! Diváci v hale už viděli puk v mělnické síti, těsně před brankovou čárou jej ale na poslední chvíli dokázala vyškrábnout pryč Vokurkova hůl.

33:06

Lelka z mezikruží mířil jen metr vedle brány.

32:03

Mělník právě vstřelil branku!
Na tuhle akci už ale byl dvorský brankář krátký a podruhé v zápase máme vyrovnáno! A nutno dodat, že mělnická branka byla z těch hokejově krásných. S pukem si do výhodné pozice před branku vybruslil PAVEL KAŠÁK, jenž pohlednou švihovkou pod břevno nedal Čápovi šanci. Bez asistence.

31:39

David Šubrt zkoušel ránu na vzdálenější tyč, tam ale byla jen připravená Čápova lapačka.

31:17

Pokus zleva v podání Pavla Kašáka byl zablokován dvorským hokejistou.

30:32

Martin Lelka pálil z první z prostoru mezi kruhy, vyjetím z brány mu ale v přesném zakončení zabránil mělnický gólman.

30:06

Hosté jsou již kompletní a ani domácí tým tak svou početní výhodu nevyužil.

29:57

Pro nedovolenou přihrávku rukou je hra z útočného pásma Dvora přesunuta do neutrální zóny.

29:37

Mělničtí si pohlídali dvorskou rozehrávku a odpálili touš bezpečně daleko od své klece.

29:15

Daniel Filip pálil z levého kruhu křížem, vzduchem se ale jistě mihla Vokurkova lapačka, jež ránu pohltila.

28:49

Domácí jsou v plném počtu a mají k dispozici zkrácenou přesilovou hru.

28:30

Po pokusu Martina Příhody se Čáp nejistě ohlížel za svá záda, kotouč ale zůstal bezpečně v jeho výstroji.

28:03

A když se Mělník konečně dostal do útočného pásma, přichází o zbytek přesilovky, protože hrál v šesti hráčích.

27:24

Dvorští zatím sehrávají oslabení dobře a drží svého soka u jeho vlastní brány.

26:48

Hokejisté Junioru si zahrají v početní výhodě, neboť za držení protihráče putuje na trestnou lavici Ondřej Hamerský.

26:30

Střelu Jana Ježka vyrazil Vokurka jen před sebe, a tak musel mělnický brankář řešit ještě následný závar. Vyřešil ho však na jedničku.

25:48

Patrik Fořt upaloval s pukem na holi vstříc Vokurkovi, stíhán hostujícím bekem však neměl na zakončení tolik klidu a vypálil tak jen do mělnického strážce svatyně.

24:36

Dělovka Ondřeje Hamerského sice nepostrádala razanci, skončila však jen na zedním mantinelu.

24:26

Už už to vypadalo, že Mělničtí pojedou v přečíslení dvou na jednoho, včas se ale stihli vrátit domácí beci.

23:54

Za vlastní bránou sice hosté vybojovali puk, chvíli na to o něj ale přišla a byla z toho nepříjemná situace. Tu ale dokázal vyřešit Vokurka.

23:01

Až na zakázané uvolnění teď doklouzala rozehrávka hráčů v černo-červeném.

22:55

Nahození Jakuba Vitebského bylo sraženo a puk se obloučkem snesl přímo před mělnického brankáře. Ten ho přikryl lapačkou a přerušil tak hru.

22:01

Ovšem tohle už byla podstatně nebezpečnější situace, dělovku z mezikruží vyškrábl Jan Vokurka jen tak tak ramenem!

21:26

S tímhle Filipovým nahozením z dálky neměl Vokurka nejmenší problém a pouze ho zkontroloval do rohu.

20:34

Nahrávku do předbrankového prostoru obdržel David Šubrt, domácí gólman ale zasáhl.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:48.
Úvodní perioda je minulostí! Kromě zajímavých útočných momentů přinesla také tři branky. Jako první se do vedení dostali Mělničtí, hráčům Dvora se ale povedlo vyrovnat o necelé čtyři minuty později. A krátce před sirénou se dokonce dostali do vedení, když se prosadili dokonce v početní nevýhodě. Po dvaceti minutách hry tak vedou domácí 2:1.

20:00

19:36

Domácí mužstvo již bruslí s pěti hráči v poli.

18:48

Dvorští trestají mělnické zaváhání a ve vlastním oslabení se ujímají vedení v zápase! Úplně sám na modré čáře zůstal zapomenut JAKUB LUŠTINEC, jenž měl dostatek času rozmyslet si zakončení a poslal puk přesně pod víko. Asistence: David Vacek.

18:43

Dělovka Davida Chvátala se zastavila o brusle prvního bránícího hráče.

17:36

Za naražení zezadu vyfasoval trest 2+10 minut Jaroslav Polák.

17:36

Po tvrdém zákroku u mantinelu zůstal na ledě ležet jeden z mělnických hráčů a rozhodčí budou vylučovat.

16:37

Petr Litera sprintoval sám na dvorskou bránu, za minutu dvanáct ale obětavě skočil Lukáš Daňo a čistým způsobem obral hostujícího hráče o kotouč!

15:36

Ještě před první přestávkou máme vyrovnáno! JAKUB LUŠTINEC obkroužil s kotoučem na holi bránu a bekhendovou stranou hole z velkého úhlu procpal černou pryž do hostující klece. Asistence: Jan Ježek.

14:54

V uplynulých vteřinách se toho na dvorském ledě příliš neodehrálo, ani jeden z brankářů si na puk nesáhl.

13:48

Rána Miroslava Šíchy byla chrániči domácího beka odkloněna mimo Čápovu svatyni.

13:14

Pavlu Kašákovi střela nesedla a toho může hostující forvard jen litovat, protože stál úplně osamocený před dvorskou klecí!

12:01

Úvodní branka je na světě, Mělník se dostává do vedení 1:0! Do prostoru mezi kruhy dostal nabito PETR LITERA, který se s ničím nerozpakoval a přesnou ranou rozvlnil síť za domácím brankářem. Asistence: David Šubrt.

11:21

Ondřej Hamerský si na modré čáře lehce potáhl puk a vystřelil, rána mířená k pravé tyči ale skončila v lapačce pohotového Vokurky.

10:34

Uběhlo teprve něco málo přes deset minut, přesto jsme už viděli řadu dobrých gólových příležitostí. Skóre však zůstává stále počáteční, a to 0:0!

09:23

Na druhé straně bylo zase k vidění přečíslení, přihrávku na druhou stranu ale dokázal zblokovat jeden z mělnických obránců.

09:03

Miroslav Šícha behkendem z otočky nedokázal najít prostor mezi Čápovými betony!

08:41

Mělník sice v přesilovce tlačil, Dvůr je ale už kompletní.

07:48

Po nahrávce zpoza brány pálil z první Jan Vemek, dvorský gólman byl ale i na tuto situaci připraven!

07:21

David Šuubrt nastřelil zblízka tyč,následná dorážka skončila pod Čápem a těsně před brankovou čarou!

06:41

Početní výhodu si vyzkouší i hostující celek, Fořt jde pykat za podražení.

06:29

Obrovské šance na obou stranách! Před domácí bránou nejdříve střílel z mezikruží a poté ještě z úhlu dorážel Jan Vemek, na opačném konci kluziště zase se samostatným únikem a kličkou neuspěl Jaroslav Polák!

05:46

Martin Lelka pálil křížem, bohužel pro něj však nepřesně.

05:41

Hokejisté Junioru oslabení zvládli a už jsou v plném počtu.

05:08

Mělničtí vyhazují přes všechny čáry a odchází střídat.

04:31

Petr Litera dostal na ´bito na modrou čáru, jeho dělovku do horní části brány ale zvládl odklidit Jan Vokurka.

03:41

Domácí celek si zahraje početní výhodu, neboť mělnický Jan Vemek jde pykat za vysokou hůl.

03:30

A icing také na druhé straně, vhazovat se bude po levici Josefa Čápa.

03:15

Hráči Junioru nepřesně rozehráli a halou se rozlehl zvuk píšťalky – zakázané uvolnění.

02:25

Mělník ujížděl na Čápa v přečíslení dvou na jednoho a střelu na sebe vzal Jan Vemek. Mířil do vzdálenějšího horního rohu, kotouč ale zamířil jen na mantinel.

01:09

Jakub Luštinec obral na útočné modré o puk hostujícího beka a upaloval sám na bránu, kličku do bekhendu ale mezi Fialovy betony neuklidil!

00:52

Dvorští nerozehráli ideálně a je jim pískán icing.

00:17

Od modré čáry vypálil na vzdálenější tyč Ondřej Novotný, kotouč ale prolétl jen kolem brankové konstrukce.

00:01

Hokejisté obou celků se již staví na úvodní buly a zápas za několik málo okamžiků začne!

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Čáp (Kozák) – Vitebský, Krejcar, Vacek, Hamerský, Mišinec, Daňo, Zmítko, Karlík – Rychtera, Filip, Polák, Rutrle, Háze, Sedláček, Lelka, Luštinec (C), Szakal, Fořt, Ježek.

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) – Prejza, Cicvárek, Chvátal, Novák, Kotek, Kubica, Nesládek, Pokorný – T. Havel, D. Havel, Příhoda, Šubrt (C), Fedymycz, Litera, Šícha, Vemek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran.

Rozhodčí: Barek – Urubčík, Huryta.
Zatímco Dvůr své první utkání kvalifikace sehraje teprve dnes, Mělník už má jeden duel za sebou. A klání proti Slovanu Louny se mělnickým hokejistům povedlo na jedničku, především pak jeho poslední třetina. Tu totiž Mělník vyhrál 6:1 a v součtu s předchozími dvacetiminutovkami vyhrál vysoko 9:4.

Zda Junior zvítězí podruhé, nebo premiérovou výhru kvalifikace získají Dvorští, to se dozvíme již dnes.
Příjemný sobotní podvečer ze Dvora Králové! Kvalifikace o 2. ligu dnes pokračuje dalším duelem, síly spolu změří týmy HC RODOS Dvůr Králové nad Labem a HC Junior Mělník.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

3:2

Branky a nahrávky: 16. Luštinec (Ježek), 19. Luštinec (Vacek), 53. Polák (Zmítko, Fořt) – 13. Litera (Šubrt), 33. Kašák

HC Dvůr Králové n. Labem: Čáp (Kozák) – Vitebský, Krejcar, Vacek, Hamerský, Mišinec, Daňo, Zmítko, Karlík – Rychtera, Filip, Polák, Rutrle, Háze, Sedláček, Lelka, Luštinec (C), Szakal, Fořt, Ježek.

Rozhodčí: Barek – Urubčík, Huryta