18.03.2017, 18:00 • Barclays Center, New York • Karel Janeba (@Kajaneba)

Tipsport: 2.65 3.77 2.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše. Já se s vámi tímto loučím a přeji vám příjemný zbytek dne. (20:51:04)
3. Josh Anderson (CBJ) 1+0

Dnešní utkání sledovalo 14 007 diváků.
Československá stopa:

Do utkání nezasáhl žádný český či slovenský hráč.
Tak nakonec po minutě a 19 vteřinách v prodloužení máme rozhodnuto, když se trefil Cameron Atkinson. Sledovali jsme záživné utkání a bod pro každého je spravedlivý. O extra bod navíc si Columbus řekl aktivní hrou v prodloužení.

61:19

61:19 Cam ATKINSON - 2:3

61:19

Columbus právě vstřelil branku!
Máme rozhodnuto – Columbus vítězí! Brandon Dubinsky si dobře držel kotouč u klece, následně ji obkroužil a našel volného CAMERONA ATKINSONA, který rozhoduje o dnešním vítězi. Asistence: Brandon Dubinsky, Zach Werenski.

60:47

U puku jsou stále hokejisté Blue Jackets a New Yorku se nějako nedaří najet na tempo, jaké měl před pár minutami.

60:24

Do prodloužení s kotoučem vlétli hokejisté Columbusu, kteří se přesouvají k brance Greisse.

60:01

V poslední třetině domácí srovnali zásluhou Johna Tavarese a nás proto čeká prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:49

Vypadá to, že nás čeká prodloužení.

58:14

Newyorčané se na chvíli podívali do vlastního pásma, ale nyní se však vracejí znovu do útočného pásma. Hra je na chvíli přerušena kvůli tomu, že puk vletěl do ochranné sítě.

57:36

Lee to zkoušel od modré a pálil akorát do protihráče. To však nic nemění na faktu, že u kotouče jsou stále Islanders.

56:38

Po mele před Greissem musel arbitr přerušit hru. Kotouč ale zůstal před brankovou čárou a nás tak čeká komerční přestávka beze změny skóre.

56:05

Z lehčího nátlaku Columbusu dostal domácí Seidenberg, který odehrál kotouč pryč z vlastní třetiny.

55:22

Karlsson poslal puk na Dubinského, který si objel branku a zkoušel to mezi betony. Tam ale měly zavřeno.

54:11

Od modré to zkoušel autor prvního gólu Hamonic, jenže jeho střela neprošla ani k brance hostů.

53:25

Islanders působí jak znovuzrození a snaží se urvat vítězství v základní hrací době. To Blue Jackets hrají o něco více staženěji.

52:30

Do šance se ihned dostal Cluterrbuck, který pálil z mezikruží. Jeho prudká rána ovšem nalezla pouze lapačku Korpisala.

51:29

Atkinson se dostal do samostatného úniku, nicméně nedokázal tuto nabídnutou příležitost zužitkovat!

49:59

Islanders se poněkud rozjeli a v pásmu Blue Jackets se usadili.

48:48

48:48 John TAVARES - 2:2

48:48

Islanders právě vstřelili branku!
Máme vyrovnáno a v Brooklynu to začíná být zajímavé! JOHN TAVARES obdržel kotouč na modré čáře a z otočky prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Dennis Seidenberg, Scott Mayfield.

47:15

U kotouče je nyní více Columbus, který vychází ze zajištěné obrany a pomalu se přesouvá ke kleci Greisse.

46:31

Branky Columbusu sice vypadla ze svého postavení, ale ve hře se furt pokračovalo. Nakonec se hra stihla přelít na druhou polovinu hřiště a tam se taktéž odpískala komerční přestávka.

45:24

Dopředu se dostal Clutterbuck který zkoušel pálit z voleje. To se mu ale nepovedlo. Nakonec se Columbus osvobodil icingem.

44:07

Hra se aktuálně přelévá ze strany na stranu a u puku není pořádně dlouho ani jeden z týmů.

42:32

Brandon Saad mohl navýšit na dvojbrankové vedení, nicméně Greiss předvedl krásný zákrok proti bývalému hráči Chicaga Blackhawks.

41:13

Atkinson se po chybě v rozehrávce málem dostal do dobré šance, jenže Mayfield nakonec vše zachránil pro Big Apple.

40:09

Začala třetí perioda a dopředu jde s pukem ihned New York, který se snaží usadit v pásmu Blue Jackets.

40:01

Je za námi druhá třetina. V ní skórovali jen hosté a to hned dvakrát. Nejprve Oliver Bjorkstrand minutu po buly a následně 4 minuty před koncem Josh Anderson. New York tak do poslední třetiny jde s jednogólovým mankem. Uvidíme, jak se to nakonec všechno vyvine.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:43

Tato třetina se už nejspíše dohraje beze změny skóre.

39:02

Vyloučení v týmu New York Islanders (Andrew Ladd – 5 min., bitka).
Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets (Brandon Dubinsky – 2 min., sekání + 5 min., bitka).

39:02

Ladd a Dubinsky se hezky narazili na plexisklo a následně si to i rozdali v pěstním souboji jeden na jednoho! Jejich bitka ale spíše skončila remízou. Nutno podotknout, že původní hit Ladda nebyl vůbec špatný.

37:19

A konkrétně Lee měl dobrou šanci, jenže netrefil odkrytou klec.

36:58

Do ofenzívy se však přesouvají hráči New Yorku Islanders, kteří se snaží vyrovnat.

35:48

35:48 Josh ANDERSON - 1:2

35:48

A hosté jdou z protiútoku do vedení! Nick Foligno se stylově propracoval až k brance a nesobeckou přihrávkou našel JOSHE ANDERSONA, který už měl jednoduchou práci. Asistence: Nick Foligno, Zach Werenski.

35:30

Korpisalo si připisuje další povedený zákrok proti prudké střele Seidenberga od modré.

34:05

Další šanci si připsal Bailey, kterého poslal do akce Lee. Jeho pokus zápěstím ovšem Korpisalo vychytal.

33:32

Ze středního pásma se Islanders málem dostali do zakončení, jenže na poslední chvíli zasáhl Werenski.

32:34

Hartnell se šikovně natlačil až před Greisse, jenže z velikého nátlaku nic nevzešlo. Greiss lehl a kotouč za sebe nepustil.

31:17

Cizikas nádherně překazil rozehrávku Columbusu a dostal se do skvělé šance, jenže mu střela nesedla. Škoda pro New York.

30:05

Lee se snažil rychle přesunout kotouč na druhou stranu kluziště, jenže to způsobilo zakázané uvolnění.

29:25

Z dalšího ofenzivního pokusu New Yorku se Columbus vzpamatoval a přesouvá se ihned ke Greissovi.

28:01

Hra již pokračuje a u kotouče jsou více domácí, kteří se usadili v pásmu Blue Jackets.

26:39

Gagner pálil od mantinelu, Greiss chytal. Následně Hartnell zkoušel dorážet, jenže netrefil klec.

26:08

Oba týmy hrají v plném počtu.

25:36

Saad rozehrál kotouč na protihráče a newyorští hokejisté se tak dostali k brance Korpisala poměrně snadno, jenže zde nic nepředvedli.

24:56

Na druhé straně se dostal do akce John Tavares. Korpisalo ho jen tak tak vychytal.

24:36

Greiss měl veliký problém se zápěstní střelou Jonese od modré, jelikož mu vypadla.

24:18

Nyní se tak hraje 4 na 4 a u puku je Columbus.

24:08

Jak Foligno, tak Mayfield si jdou sednout za hrubost.

24:08

Foligno dostal tvrdý krosček a vyvolal tak hromadnou štvanici na ledě. Žádná typická 1v1 bitka se sice nekonala, nicméně všichni hráči, krom gólmanů, nějako zasáhli do strkanice.

23:11

Hickey nyní trochu až nejistě odehrál puk ze své třetiny o mantinel. Vše mu ale nakonec vyšlo a celek z newyorské části Brooklyn se tak osvobozuje.

22:14

Bailey vybojoval vhazování před Korpisalem pro další pětku, ta však o kotouč přišla. Hra se tak přesouvá do středního pásma.

21:32

Dopředu se nadále dere Columbus, který dost ožil po přestávce.

21:00

21:00 Oliver BJORKSTRAND - 1:1

21:00

Nicméně zčistajasna máme vyrovnáno. OLIVER BJORKSTRAND se dostal ke střelbě po chybě Seidenberga a svou ranou zápěstím vymetl všechny pavučiny v horním rohu brány New Yorku. Bez asistence.

20:07

Do druhé třetiny vletěli domácí a Nelson měl na holi druhý gól! Z bezprostřední blízkosti ovšem pálil pouze do betonu Korpisala!

20:01

První perioda je minulostí. Po dvaceti minutách hry vedou newyorští Ostrované 1:0. Jediný gól vstřelil v 15. minutě Travis Hamonic, když se prosadil prudkou ranou od modré. Uvidíme, co nám přinese dalších 40 minut hry.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:03

Do poslední minuty v této třetině vletěli lépe hosté, kteří se ihned přesunuli k brance New Yorku a začínají kombinovat.

18:39

Mayfield nahodil kotouč do pásma Columbusu a New York se tak dále ujímá převahy.

17:20

U puku už je ovšem opět New York a drží se v pásmu Columbusu. Hostům se moc nedaří se osvobodit.

16:24

Z otočky měl dobrou možnost pálit Gagner, jenže Greiss se vytáhl dobrým zákrokem!

15:32

Blue Jackets se však ujali iniciativy a New Yorku nezbývalo nic jiného, než vyhodit na zakázané uvolnění.

14:18

14:18 Travis HAMONIC - 1:0

14:18

What a goal! New York jde zaslouženě do vedení. Kuljomin poslal do útočného pásma Chimeru, který si chytře objel branku a následně poslal kotouč na modrou, kde z voleje pálil TRAVIS HAMONIC přímo pod víko. Asistence: Jason Chimera, Anthony Beauvillier.

13:39

Po buly v pásmu Columbusu se ke kotouči dostal New York. Konkrétně ostrý Seidenberg zkoušel pálit od modré, nicméně nemířil přesně.

12:43

Po pasu od Tavarese se dostal do dobré šance Lee, jenže jeho bekhendová střela nakonec úspěch neslavila.

11:37

Ho-Sang se po buly dostal ke kotouči, když Columbus nepřesně rozehrál a získal jej tak ve středním pásmu. I přesto se mu ale nepodařilo založit útok v pásmu Blue Jackets a je z toho zakázané uvolnění.

10:30

Dopředu se Clutterbuck dostal po přihrávce od Hamonice a pokoušel se rozjet ofenzivní akci, jenže do cesty mu přišel Johnson.

09:42

Útočná akce Columbusu neskončila dobře, neboť přihrávku Quinceyho dokázal zastavil Pelech svou dobře postavenou hokejkou.

09:18

John Tavares se prodral do útočného pásma a pokoušel se založit útočnou akci. Tak však selhala, jelikož kotouč opustil ledovou plochu.

08:32

Clutterbuck se rozjel se Stromem a Cizikasem do akce 3 na 2! Nakonec pálil první jmenovaný, jenže Korpisalo byl připraven.

07:11

Cizikas vybojoval vhazování a rozjíždí další akci New Yorku.

06:53

U kotouče se od začátku drží více hokejisté z Města, které nikdy nespí. Aktuálně se však provinili dalším zakázaným uvolněním.

05:37

Stále však sledujeme útočnou hru New Yorku, která skončila ofsajdem de Haana.

04:43

Pořádnou ránu od modré si připsal Leddy. Korpisalo byl ovšem pozorný.

04:15

Jenner si najel až do pásma Islanders kde se snažil rozjet nějakou kombinační hru. Bohužel pro hosty se domácí ubránili a kotouč vyhodili.

03:28

Islanders se pokoušeli o aktivní přechod přes střední pásmo, nicméně neúspěšně. Beauvillier si najel na přihrávku, ovšem tu nezpracoval nejlépe a newyorští tak přišli o puk.

02:16

New Yorku se moc nepovedla rozehrávka a píská se tak zakázané uvolnění. Vhazovat se tedy bude před Thomasem Greissem.

01:18

Hra se přesunula více do pásma Blue Jackets, kde oba celky více bojují o kotouč.

00:48

Greiss si připisuje první zákrok proti ostré střele Foligna, který po objetí branky zkoušel pálit z otočky.

00:08

O úvodní buly se postarali hokejisté New Yorku, kteří ihned nahazují kotouč do pásma Columbusu.

00:01

Jak je u NHL zvykem, tak utkání začne s drobnějším zpožděním.

New York Islanders: Greiss (Bérubé) – Leddy, Pelech, Hamonic, Mayfield, Hickey, Seidenberg, de Haan – Lee, Tavares, Jo. Bailey – Ladd, B. Nelson, Ho-Sang – N. Kuljomin, Beauvillier, Chimera – Cizikas, R. Strome, Clutterbuck.

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Bobrovskij) – S. Jones, Werenski, D. Savard, J. Johnson, Nutivaara, Quincey – N. Foligno, Wennberg, Saad – Atkinson, Dubinsky, Jenner – Bjorkstrand, Gagner, Hartnell – J. Anderson, W. Karlsson, Calvert.

Rozhodčí: Fred L'Ecuyer, Marc Joannette – Tim Nowak, Matt MacPherson.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jak si oba týmy povedou v dnešním duelu, se dozvíme v pozdějších večerních hodinách. Ze zápasu je pro Vás připraven online přenos, kterým Vás mile rád provedu. Takže o nejdůležitější momenty a také videa z gólových příležitostí tak rozhodně nepřijdete. Přeji tedy všem příjemnou počtenou a hokejovou zábavu.
Československá stopa v utkání

New York Islanders
Jaroslav Halák

Columbus Blue Jackets
Lukáš Sedlák
Vzájemná utkání

Oba celky se letos utkaly třikrát. Dvakrát byl úspěšný Columbus a jednou se z výhry radovali hokejisté New Yorku Islanders. Srovnají tak zápasovou bilanci dnes domácí, nebo Columbus potvrdí své tažení?

V letošní sezóně je totiž Columbus rozjetý a patří mu druhé místo ve Východní konferenci s šestadevadesáti body a jediný bod pak ztrácí na Washington, jenž je na první pozici. Kabátníci si tak letos s největší pravděpodobností zahrají ve vyřazovacích bojích, což je po předchozích sezónách velký úspěch. Po příchodu trenéra Johna Tortorelly tak sklízejí jeho svěřenci úspěchy. Jak tomu bude dnes na ledě Ostrovanů, se necháme překvapit. Jackets mají za sebou dva zápasy s výhrou. Nejprve porazili Philadelphii na jejím ledě 5:3 a doma pak srazili Floridu těsně 2:1. Připíší si třetí vítězství v řadě?

Ostrované stále bojují o postupové místo do vyřazovacích bojů. V tabulce Východní konference jsou na devátém místě se ziskem sedmasedmdesáti bodů a na Toronto, které okupuje osmou příčku, ztrácejí pouhý bod. V dnešním utkání si budou chtít domácí hokejisté připsat další body, nejlépe oba dva, aby si odstup udrželi nebo v případě klopýtnutí Toronta pak postoupili o nějaký ten stupínek výše. Uvidíme, jak se s dnešním duelem s Columbusem popasují. Poslední domácí zápas Ostrované nezvládli a připsali si prohru 2:4 s Winnipegem.
Hezký večer přeji všem příznivcům ledního hokeje, obzvláště pak nejlepší ligy na světě, a sice NHL. Dnes je na programu další várka zápasů této soutěže a my budeme v příznivý čas sledovat utkání mezi týmy New York Islanders a Columbus Blue Jackets.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:3

Branky a nahrávky: 15. Hamonic (Chimera, Beauvillier), 49. Tavares (Seidenberg, Mayfield) – 21. Bjorkstrand, 36. J. Anderson (N. Foligno, Werenski), 62. Atkinson (Dubinsky, Werenski)

Rozhodčí: Fred L'Ecuyer, Marc Joannette – Tim Nowak, Matt MacPherson

Diváci: 14007

14:18 NYI 1:0 Hamonic (Chimera, Beauvillier)
21:00 CBJ 1:1 Bjorkstrand
24:08 NYI 2 Mayfield, hrubost