26.02.2017, 02:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Milan Šplíchal

Tipsport: 2.07 3.85 3.16 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Radko Gudas (PHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:36
Jakub Voráček (PHI) 1+0, 4 střely, čas na ledě 17:10
Michal Neuvirth (PHI) 60 minut, 25 zákroků, 4 góly, 86,2%
1. Jake Guentzel (PIT) 0+2
2. Sidney Crosby (PIT) 1+0
3. Jakub Voráček (PHI) 1+0
Utkání je za námi, hokejisté Penguins porazili Flyers v poměru 4:2. Vítězství se rodilo poměrně zajímavě, Crosby otevřel skóre ve 12. minutě, vedení navýšil o patnáct minut později Bonino. Dvě minuty po polovině zápasu snížil Voráček, ale ve 42. minutě Cullen vrátil dvoubrankové vedení Pittsburghu. Gostisbehere ještě jednou snížil, hosté se nadechovali k vyrovnání, jenže to nedopustil Ruhwedel, jenž udělal za výsledkem tečku.

Střely: 30 – 37

59:00

59:00 Brayden Schenn udělal z Matta Murrayho ježka v kleci!

59:00

Do konce třetí třetiny zbývá jedna minuta!

58:49

Hokejisté Penguins kombinují v útočném pásmu, hosté mají pramalou šanci na srovnání skóre.

58:00

Dvě minuty za sekání dostává Simmonds, domácí mají další početní výhodu.

57:51

57:50

Autor poslední branky v utkání střílel od modré čáry, Neuvirth vyrazil kotouč na tyčku, od které mířil vedle branky!

57:30

Domácí se sice nemohou dostat ke střele, ale s dvoubrankovým náskokem na svého soupeře je to tolik netrápí.

56:52

Hosté se osvobodili, kotouč míří k Murraymu.

56:13

Z pravého kruhu pálil Malkin, ruský útočník mířil dobře, ale nepřekonal Neuvirtha!

55:41

Gostisbehere dostává dvě minuty za nedovolené bránění, což znamená velkou komplikaci pro hosty.

54:46

Domácí míří za vítěstvím, hosté mají necelých pět minut na srovnání. Budou to mít ale velmi obtížné.

54:06

54:06 Chad RUHWEDEL - 4:2

54:06

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Po vyhraném vhazování se ke střele od modré čáry dostal CHAD RUHWEDEL, na jehož nahození byl Neuvirth krátký – 4:2! Asistence: Jevgenij Malkin.

4:2

Branky a nahrávky: 12. Crosby (Guentzel), 27. Bonino (Guentzel, Dumoulin), 42. Cullen (Fehr, Kühnhackl), 55. Ruhwedel (Malkin) – 32. Voráček (MacDonald), 47. Gostisbehere (Giroux, B. Schenn)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Hainsey, Dumoulin, Cole, J. Schultz, C. Gaunce, Ruhwedel – Hagelin, Crosby (C), Hörnqvist – Kunitz (A), Malkin (A), Kessel – Guentzel, Bonino, S. Wilson – Kühnhackl, Cullen, Fehr.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (S. Mason) – Gostisbehere, Streit (A), MacDonald, Provorov, Manning, Gudas – Simmonds (A), Giroux (C), B. Schenn – Voráček, Couturier, Weise – Read, Cousins, Raffl – Weal, Bellemare, VandeVelde.

06:39 PIT 2 Kunitz, hákování
11:18 PIT 1:0 Crosby (Guentzel)
16:25 PHI 2 Provorov, hákování
25:08 PHI 2 Gostisbehere, nedovolené bránění
26:44 PIT 2:0 Bonino (Guentzel, Dumoulin)
27:20 PIT 2 Fehr, hrubost