15.01.2017, 04:00 • Rogers Place, Edmonton • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 1.98 3.83 3.4 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Andrej Sekera (EDM) 0+0, 3 střely, čas na ledě 25:28
Michael Frolík (CGY) 0+0, 0 střel, čas na ledě 20:39 (07:09:05)

1. Cam Talbot (EDM) 24 zák., 1 gól, 96,0%
2. Patrick Maroon (EDM) 1+0
3. Sean Monahan (CGY) 1+0
Statistiky: Střely na bránu: 27-25; Zablokované střely: 13-19; Vhazování: 54%-46%; Hity: 30-34; Přesilové hry: 1/3-0/1; Trestné minuty: 4-8.
Sean Monahan v závěru prostřední části odpověděl po 26 sekundách na úvodní branku v podání Patricka Maroona a kanadské derby došlo do prodloužení, v němž i přes velké množství šancí a jednu tyč zůstali oba brankáři nepřekonáni. Na řadu tak přišly nájezdy, ve kterých se jako jediní prosadili Oilers, jmenovitě Leon Draisaitl a Mark Letestu. Edmonton porazil v letošní sezóně NHL svého rivala ve všech třech zápasech! Konečný výsledek: Edmonton Oilers 2 Calgary Flames 1 po samostatných nájezdech.

Leon DRAISAITL - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Edmonton Oilers.
Autorem vítězné branky je LEON DRAISAITL.

2. série 2:0

Johnny Gaudreau v blízkosti pravé tyče zamíchal s pukem a chtěl ho poslat mezi betony Cama Talbota, ten se ale na švestkách nachytat nenechal. Oilers vítězí!

Mark Letestu zvolil podobné zakončení jako Leon Draisaitl a nad lapačkou Briana Elliotta zamířil do pravého horního rohu brány!

1. série 1:0

Sean Monahan zamíchal s pukem a stáhl si ho na forhend, v blízkosti levé tyče ale trefil pravý beton Cama Talbota.

Leon Draisaitl se rozjel jako první a pěknou střelou zápěstím zamířil pod lapačkou Briana Elliotta k pravé tyči!

Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení rozhodující gól nepřineslo a o osudu derby rozhodnout samostatné nájezdy. Skóre po prodloužení: Edmonton Oilers 1 Calgary Flames 1.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:54

A opět na druhou stranu! Patrick Maroon se dostal do samostatného úniku a předvedl nádherný bekhendový blafák, jenže Brian Elliott se roztáhl na brankové čáře a levým betonem jeho pokus po ledě vyrazil!

64:37

Johnny Gaudreau mohl 23 sekund před koncem prodloužení rozhodnout, jeho jedovatá rána z pravého kruhu pro vhazování ale orazítkovala vzdálenější levou tyč!

2:1

Branky a nahrávky: 37. Maroon (Caggiula, Nugent-Hopkins), rozh. náj. Draisaitl – 37. Monahan (J. Gaudreau, D. Hamilton)