28.12.2016, 14:30 • Kazachstan Arena • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 3.06 4.1 2.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dominik Furch (OMS) 24 zásahů, 2 góly, 92,3 %
Střely na branku – 27:15 (8:3, 4:6, 15:6)
Zblokované střely – 14:13
Vyhraná vhazování – 30:24
Trestné minuty – 4:8
Hity – 11:14
Hokejisté Barysu Astana poráží Omsk 3:1 a po lídrovi z Magnitogorsku si připisují také skalp druhého týmu tabulky Východní konference! Domácí skvěle zvládli třetí třetinu, v níž třemi brankami otočili nepříznivý stav. Ve 43. minutě protlačil bekhendem puk za brankovou čáru Kirill Paňukov, ve 46. minutě pak vymetl šibenici Martin St. Pierre a v závěru pečetil skóre střelou do prázdné klece Konstantin Puškarjov.

59:45

Hosté to ještě zkusili, ale Karlsson předvedl jistý zákrok.

59:37

Už se opět hraje, tohle už domácí nepustí.

59:35

Nějakou chvíli se hrát nebude. Diváci totiž zaházeli ledovou plochu plyšovými hračkami. Do akce musí uklízecí četa.

59:35

59:35 Konstantin PUŠKARJOV - 3:1

59:35

Astana právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto! Ivan Kučin vybojoval na obranné modré čáře kotouč a vyvezl ho do útočného pásma, kde našel KONSTANTINA PUŠKARJOVA a ten prázdnou branku neomylně trefil – 3:1. Asistence: Ivan Kučin.

59:03

Začala poslední minuta, branka Avangardu je prázdná!

58:32

Furch už byl na půli cesty na střídačku, ale Dawes ho donutil k rychlému návratu do branky.

58:14

Dobře to udělal Konstantin Puškarjov, jenž donutil Furcha přerušit hru. Hosté si berou oddechový čas.

57:47

Corey Trivino domácím pošetřil pár sekund v útočném pásmu, teď už dopředu vyrážejí hosté.

56:55

Po střele Davida Bootha nalezl puk ve výstroji Karlsson. Vhazuje se po jeho levici.

55:38

Omsk je v plném počtu.

55:24

Hosté vyhazují a toto oslabení zřejmě ubrání.

54:48

Obrovská šance Nigela Dawese, který se zjevil sám před Furchem. Ten jeho střelu vytěsnil vyrážečkou mimo!

54:10

Domácí se v přesilovce nikam neženou. Vypadá to, že hlavně chtějí odehrát klidné dvě minuty.

53:37

Hostů bylo na ledě šest a tak následuje trest. Barys bude hrát další přesilovou hru.

52:54

Střela Semjonova z osy kluziště do branky nepropadla, domácí ale ještě zůstali v útočném pásmu.

51:57

51:45

Ránu Cama Barkera od pravého mantinelu vyrazil Furch.

50:50

Hosté se osvobodili a Fiščenko dokonce šetřil čas za brankou Astany.

50:25

Z úhlu zakončoval Puškarjov, Furch byl na místě.

49:56

Erik Gustafsson vrazil Chudjakova na hrazení a je za svůj zákrok vyloučen. Domácí budou hrát přesilovku.

49:38

Od modré vystřelil Menšikov, Karlsson svým zákrokem přerušil hru. Reklamní přestávka.

49:25

Alexandr Kučerjavenko chtěl vystřelit přes obránce, ale trefil jen jeho nohy.

48:38

Zakázané uvolnění Omsku.

48:29

Furch pokryl nahození ze středního pásma a hned rozehrává.

47:27

Hosté musejí najednou útočit. Celý zápas přitom spoléhali zejména na defenzivu.

46:49

Také Avangard je už kompletní.

45:50

Domácí v plném počtu. Mají tedy k dispozici zhruba minutovou přesilovku.

45:28

45:28 Martin St. Pierre - 2:1

45:28

Tohle byla nádhera! Při hře 4 na 4 zavezl puk do domácího útočného pásma Roman Savčenko. Ten ho předal z druhé vlny najíždějícímu Brendanovi Shinniminovi, jenž následně nabil na levý kruh MARTINOVI ST. PIERROVI a ten z první vymetl vzdálenější šibenici Furchovy branky. Krásná střela – 2:1. Asistence: Brendan Shinnimin a Roman Savčenko.

44:48

Síly na ledě se vyrovnají! Artur Lauta je vyloučen za sekání.

44:12

Střelu Nikitina Karlsson vyrazil a domácí vzápětí vyhazují.

43:49

Už druhý trest za příliš mnoho hráčů na ledě dnes obdržela střídačka Barysu! Následuje tedy zbytečné oslabení domácích.

42:57

Z levé strany se řítil na Furcha Nigel Dawes. Výstroj českého gólmana tentokrát nepřetlačil.

42:12

42:12 Kirill PAŇUKOV - 1:1

42:12

A aktivita Barysu přinesla ovoce! Po střele Romana Savčenka se puk odrazil od zadního mantinelu zpět před branku. Martin St. Pierre ho sice netrefil, ale KIRILL PAŇUKOV už bekhendem ano a procedil ho pod betony rozhozeného Furcha – 1:1. Asistence: Roman Savčenko a Brendan Shinnimin.

41:15

Domácí vstoupili do třetí třetiny s viditelnou snahou o vyrovnání. Vše cpou před Furchovu branku.

Hity – 10:12
Ve druhé třetině se hrál nezáživný hokej s minimem brankových příležitostí i střel na branku. Převaha Barysu z úvodní části se po přestávce zcela vytratila. Avangard tak stále drží vedení 0:1, když jediný gól vstřelil v 19. minutě Ilja Zubov.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:50

Hosté mají puk ve středním pásmu a zdá se, že se ve druhé třetině už nic nestane.

39:23

Zakázané uvolnění domácích. Vhazuje se v útočném pásmu sibiřského celku.

39:01

Začala poslední minuta druhé třetiny.

38:28

Střelou z voleje se prezentoval Menšikov. Trefil jen bránícího Puškarjova.

37:13

Neujala se ani rána Romana Savčenka. Domácí stále nemohou vymazat nulu na kontě vstřelených gólů.

37:00

Martin St. Pierre se natlačil před hostující branku. Dominik Furch vykryl prostor u své bližší tyčky.

36:47

Zakázané uvolnění Omsku, hra se stěhuje před Furcha.

35:52

Nigel Dawes naskočil na led z trestné lavice a hned se řítil do zajímavého protiútoku. Ještě chtěl přihrávat na zadní tyčku, ale puk zachytil bránící hráč.

35:06

Teď už domácí vyhodili.

34:54

Od modré čáry pálil Menšikov. Puk skončil na betonu brankáře Karlssona.

33:48

Domácí dostávají trest za příliš mnoho hráčů na ledě! Ten odpyká Nigel Dawes.

33:33

Střílenou přihrávku Dustina Boyda tečoval těsně vedle Konstantin Puškarjov. Neujala se ani následná dorážka Boyda z ostrého úhlu!

33:18

Puk se doklouzal až do domácího brankoviště a Karlsson ho raději přidržel.

33:02

Na zpětnou přihrávku spoluhráče si najel Dmitrij Grenc. Furch si proti jeho střele povyjel a má puk ve výstroji.

32:38

Tenhle zápas opravdu mnoho krásy nenabízí. Druhá třetina jen v tomto ještě méně atraktivní, než ta první.

31:49

Špatnou rozehrávku domácích mohl potrestat jeden z hráčů Avangardu. Ten ale zamířil z pravé strany vedle.

31:07

Chytré vyhození hostujícího Zubova. Puk nepřešel brankovou čáru a hráči Barysutak musejí hrát.

30:13

Hosté dnes téměř nestřílejí. V první polovině zápasu vyslali na Karlssona jen pět puků. Jeden ale skončil v síti.

29:33

Rána Puškarjova byla sražena do ochranné sítě. Je tu reklamní přestávka.

29:08

Fiščenko posílal nebezpečnou přihrávku na zadní tyčku. Tam na puk nedosáhl Juňkov.

28:45

Daleko se ale nedostali. Na řadě je Avangard.

28:26

Přetlačovanou v rohu v obranné třetině Barysu vyhráli domácí hokejisté. Ti mohou zaútočit.

27:26

Sledujeme rozháranější pasáž. Ani jeden z týmů se nemůže propracovat k zakončení.

26:32

Nyní se usazují v útočné třetině zase domácí. Divácí se dožadují gólu.

25:36

Hosté se teď dlouho drželi v útočném pásmu, ani jednou však nevystřelili.

24:38

Karlsson teď zariskoval v rozehrávce a málem se mu to hrubě nevyplatilo. Moc nechybělo a Lemťugov s Lautou mu puk z hole sebrali!

24:27

Dominik Furch přikryl puk, který Kučin posunul do jeho brankoviště.

24:05

Zakázané uvolnění domácích.

23:34

Nahození Kevina Dallmana způsobilo rozruch před Fuchem. Puškarjov ale nedokázal dorazit kotouč za záda českého brankáře, trefil jen jeho rameno!

23:16

Od modré čáry vypálil Jevgenij Medveděv. Karlsson si puk našel a má ho v klíně.

22:35

Roman Savčenko měl na pravé straně dost prostoru ke střele. Nezamířil ale přesně.

21:01

Karlsson podržel ve výstroji lehké nahození, hosté tak získali buly v útočné třetině.

20:47

Puškarjov nahodil puk za branku Omsku. Tam se k němu dostali hostující hráči.

Hity – 7:10
V první třetině byli výrazně aktivnější hráči Barysu, přesto jdou do šaten s vedením 0:1 hosté. Domácí totiž nedokázali přetavit svou převahu v góly. Nejblíže k tomu byl Brendan Shinnimin, jenž nastřelil tyčku. Omsk se do ofenzivy moc nedostával, ale když už se do útočné třetiny podíval, dokázal pořádně zahrozit. Nejprve skončila na tyčce nenápadná střela Machanovského a v závěru periody zakončil krásnou kombinaci vedoucím zásahem Ilja Zubov.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:44

Zakázané uvolnění hostí. Ještě se bude vhazovat před Furchem.

19:01

Poslední minuta první třetiny.

18:32

18:32 Ilja ZUBOV - 0:1

18:32

Avangard právě vstřelil branku!
Hosté se z nenadání ujímají vedení! Hráči Omsku doslova rozebrali obranu soupeře a po finální nahrávce Maxima Pestuška zakončoval ILJA ZUBOV zblízka do odkryté branky. Asistence: Maxim Pestuško a Jevgenij Medveděv.

17:24

Druhou polovinu oslabení zvládli hosté dobře. Jsou v plném počtu.

15:59

Teď už se podařilo hostům vyhodit.

15:44

Dallman našel krásnou přihrávkou Martina St. Pierra. Ten ještě vracel puk před branku, ale jeho nahrávku pokryl Nikitin.

15:23

Konstantin Puškarjov zůstal ležet na ledě poté, co ho Michail Grigorjev trefil holí do tváře. Hostující bek dostává dvouminutový trest.

14:58

Do dobré šance se dostal po Dawesově zadovce Dustin Boyd. Z levého kruhu ale těsně minul branku!

13:56

Tentokrát ofsajd Avangardu.

13:42

Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

13:01

Na přihrávku zpoza branky si sjížděl do předbrankového prostoru Puškarjov, prudký puk ale nezpracoval.

12:31

V ofsajdu se ocitli také hráči Omsku. Hra je tedy opět přerušena.

12:02

Domácí nezvládli kombinaci na útočné modré a dostali se do postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

11:52

Henrik Karlsson raději podržel v lapačce nahozený puk. Hosté tak získali buly v útočném pásmu.

10:51

Domácí pokračují v aktivní hře. Za svůj dobrý výkon by si zasloužili vstřelit branku.

09:50

Po vhazování střílel Alexandr Lipin, který trefil jen brusle protihráče.

09:34

Střela Cama Barkera nebyla prudká, nicméně dobře skrytá. Furch tak musel reagovat na poslední chvíli.

08:25

Málem se prosadili hosté! Nenápadná střela Pavla Machanovského totiž zacinkala o tyčku.

07:44

Shinnimin je zatím hodně vidět. Po přistrčení Paňukova opět zaměstnal hostující defenzivu.

07:28

Hosté také v útočné třetině. Sami se z ní však vyhodili nepřesnou přihrávkou Zubova.

06:40

Hráči Barysu se opět usadili v útočném pásmu, Omsk se jen brání.

06:10

Po přerušení hry následuje první reklamní přestávka.

05:30

Domácí jsou zatím jasně lepší. Nyní nabízel puk svým spoluhráčům před brankou Trivino, ani jeden ze dvou hráčů se ale nedostal k zakončení.

04:39

Tohle byla obrovská šance Barysu! Brendan Shinnimin dostal přihrávku před poloodkrytou branku a nastřelil tyčku!

04:03

Útok Avangardu zastavilo postavení mimo hru.

03:25

Z mezikruží střílel Dustin Boyd. Furch puk dokázal škrtnout a tím ho vytěsnil mimo svou klec!

03:16

Také průnik Nigela Dawese k úspěchu nevedl, jeho střela byla sražena do rohu.

02:54

Po objetí branky se snažil prosadit Belgibajev, ale hostující obránce mu zablokoval hokejku.

02:21

Hosté se zatím k ničemu nedostali, Barys začal zápas aktivněji.

01:25

Po levém křídle se hnal dopředu novic v domácí sestavě, Brendan Shinnimin. Jeho střela byla sražena do ochranné sítě.

00:28

Jako první se osmělili domácí. Střela Puškarjova si cestu mezi tyče nenašla.

00:01

Dozněla ruská státní hymna. Nyní zazní hymna Kazachstánu.

Barys Astana: H. Karlsson (Poulin) – Dallman (A), M. Semjonov (A), Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko, Trjasunov – Puškarjov, Boyd, Dawes – Shinnimin, St. Pierre, Paňukov – Chudjakov, Kučin, N. Ivanov – V. Nikulin, Grenc (C), Belgibajev – Trivino.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Martynov, J. Medveděv (C), Meňšikov, Nikitin (A), Gustafsson, Grigorjev, A. Osipov – Pěrežogin (A), Chochrjakov, Booth – Lemťugov, Kučerjavenko, Lauta – Pestuško, Zubov, I. Michejev – Fiščenko, Juňkov, Machanovskij.

Rozhodčí: Gusov, Komarov – Misjur, Otmachov.

Dominik Furch je jedničkou Omsku a dostává důvěru i v reprezentaci! (y)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa:
Vladimír Sobotka (OMS) – 27 zápasů, 19 bodů (5+14)
Dominik Furch (OMS) – 41 zápasů, průměr 1,81, úspěšnost 93,2 %
Barys Astana:
Hokejisté Barysu nasbírali 62 bodů a konferenční tabulce jim patří sedmé místo. Tým táhnou především zámořští hokejisté, lajna Dawes, Bochenski, St. Pierre, kterou ještě podporuje obránce Dallman, patří k nejlepším v celé soutěži. Z posledních čtyř zápasů hráči Astany tři vyhráli. Naposledy si vyšlápli na silný Magnitogorsk, který porazili 5:3, když po první třetině vedli už 4:0.
Avangard Omsk:
Hokejisté Omsku v této sezóně uhráli už 87 bodů a ve Východní konferenci jich nasbíral více – konkrétně o tři – už jen Magnitogorsk. Z posledních osmi zápasů Avangard prohrál jediný, naposledy doma zdolal 3:1 Čeljabinsk. Tým ze Sibiře hodně spoléhá na českého brankáře Dominika Furcha, důležitou postavou je samozřejmě také útočník Vladimír Sobotka.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! V úterý odpoledne je na programu zápas KHL mezi Barysem Astana a Avangardem Omsk. Papírové předpoklady favorizují hokejisty Omsku, kterým v tabulce Západní konference patří krásné druhé místo. Také kazašský celek se už ale procpal na příčky zaručující postup do play off a na silného soupeře se určitě bude chtít vytáhnout.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

3:1

Branky a nahrávky: 43. Paňukov (Savčenko, Shinnimin), 46. St. Pierre (Shinnimin, Savčenko), 60. Puškarjov (Kučin) – 19. Zubov (Pestuško, J. Medveděv)

Barys Nur-Sultan: H. Karlsson (Poulin) – Dallman (A), M. Semjonov (A), Barker, Šalapov, Lipin, Savčenko, Trjasunov – Puškarjov, Boyd, Dawes – Shinnimin, St. Pierre, Paňukov – Chudjakov, Kučin, N. Ivanov – V. Nikulin, Grenc (C), Belgibajev – Trivino.

Rozhodčí: Gusov, Komarov – Misjur, Otmachov