28.12.2016, 01:00 • Barclays Center, New York • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 3.06 3.7 2.17 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jaroslav Halák (NYI) 31 zák., 3 góly, 91,2%
Jakub Vrána (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 10:14 (03:53:03)
Tři hvězdy utkání

1. Andrew Ladd (NYI) 2+0
2. Alan Quine (NYI) 0+2
3. Justin Williams (WSH) 1+1
Statistiky: Střely na bránu: 31-34; Zablokované střely: 14-12; Vhazování: 49%-51%; Hity: 15-16; Přesilové hry: 0/4-0/4; Trestné minuty: 8-8.
Washington sice dvakrát smazal jednobrankový náskok New Yorku Islanders, v poslední třetině se ale během pouhých 43 sekund prosadili Andrew Ladd a Anders Lee, jehož gól byl nakonec vítězný. Za hosty snižoval necelých sedm minut před koncem André Burakovsky, Capitals už se ale během dvou přesilových her, z nichž druhá byla umocněna hrou bez brankáře, v závěru vyrovnat nepodařilo. Islanders na domácím ledě v Barclays Center porazili v dramatickém utkání Capitals a vyhráli potřetí v řadě. Konečný výsledek. New York Islanders 4 Washington Capitals 3.

59:34

Jakub Vrána se ocitl v blízkosti pravé tyče ve velké šanci a mohl se stát hrdinou Capitals, jeho bekhendová střela po odrazu puku od mantinelu za bránou ale skončila na Halákově výstroji!

59:01

Thomas Hickey se vrátil zpět na led a ve stejném okamžiku na levém křídle napřáhl k nebezpečně střele Justin Williams, jehož střela od modré čáry zamířila těsně nad!

59:00

Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

57:53

Braden Holtby naskočil na střídačku a Capitals to zkouší v přesilové hře bez brankáře. Islanders tedy čelí početní převaze 6 na 4. Dokáží situaci ustát?

57:22

Alexandr Ovečkin na vrcholu levého kruhu pro vhazování prudce vypálil zápěstím, jeho následná střela ale zamířila pouze doprostřed brány a skončila v náručí klečícího Jaroslava Haláka.

57:01

Jay Beagle v blízkosti pravé tyče nedokázal puk zasunout mezi betony Jaroslava Haláka a vzápětí byl zasažen do obličeje holí Thomase Hickeyho, který dostal dvě minuty za vysokou hůl, a Capitals si vyžádali oddechový čas.

56:45

Dennis Seidenberg je zpět na ledě a New York Islanders úspěšně přečkal kritickou chvíli.

55:43

Jaroslav Halák předvedl v blízkosti své pravé tyče skvělý zákrok a následná dorážka Capitals zamířila mimo.

54:45

T. J. Oshie byl v samostatném úniku těsně před zakončením zezadu zahákován Calvinem de Haanem, rozhodčí ovšem viděli faul Dennise Seidenberga, který dostal dvě minuty za sekání.

54:42

54:42 T. J. Oshie v samostatném úniku nevyzrál na Jara!

54:42

T. J. Oshie se řítil po obrovské chybě Islanders do samostatného úniku, který zakončil střelou mířící po ledě k pravé tyči, Jaroslav Halák ale fantasticky zasáhl levým betonem a podržel New York Islanders v důležité chvíli nad vodou!

4:3

Branky a nahrávky: 9. Clutterbuck (N. Kuljomin, R. Strome), 35. Ladd (Hickey, Quine), 45. Ladd (Quine, Hickey), 46. Lee – 14. Williams (Ovečkin, Orlov), 42. Ovečkin (Williams, Kuzněcov), 54. Burakovsky (Beagle, Niskanen)

New York Islanders: Halák (Bérubé) – Leddy, Hamonic, Hickey, Boychuk, de Haan, Seidenberg – Lee (C), Tavares, Jo. Bailey – Prince, B. Nelson, Beauvillier (A) – Ladd, Quine, Chimera – N. Kuljomin, R. Strome (A), Clutterbuck. Hlavní trenér: Jack Capuano.

Washington Capitals: Holtby (Grubauer) – Alzner, Carlson, Orlov, Niskanen, Orpik (A), Schmidt – Ovečkin (C), Kuzněcov, Williams – Ma. Johansson, Bäckström (A), Oshie – Burakovsky, Eller, J. Vrána – Connolly, Beagle, T. Wilson. Hlavní trenér: Barry Trotz.

Rozhodčí: Marc Joannette, Ian Walsh. Čároví: Steve Barton, Brad Kovachik

Diváci: 15795

08:02 NYI 1:0 Clutterbuck (N. Kuljomin, R. Strome)
13:24 WSH 1:1 Williams (Ovečkin, Orlov)
13:36 NYI 2 B. Nelson, držení hole
22:52 WSH 2 Schmidt, hákování