2:3

po prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)

28.12.2016, 02:05 • Bridgestone Arena, Nashville • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.5 3.6 2.6 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Zápas navštívilo 17141 diváků. S tímto konstatováním se s Vámi loučím a u dalších přenosů z NHL se těším na počtenou! (04:51:24)
1. Jared Spurgeon (MNS) 1+0
2. Reid Boucher (NSH) 1+0
3. Filip Forsberg (NSH) 1+0
Statistiky zápasu:
Střely na branku – 30:39 (5:12, 13:11, 10:13 – 2:3)
Zblokované střely – 14:14
Vyhraná vhazování – 35:37
Trestné minuty – 8:2
Hity – 15:17
V prodloužení byli úspěšnější hosté z Minnesoty, kterým v čase 62:46 trefil bonusový bod obránce Jared Spurgeon. Wild tak pokračují ve výborných výkonech a navlékli na svou šňůrku už jedenáctý vítězný korálek.

62:46

62:46 Jared SPURGEON - 2:3

62:46

Minnesota právě vstřelila branku!
Hokejisté Minnesoty Wild si připisují jedenácté vítězství v řadě! Charlie Coyle si dojel pro puk za vlastní branku a poslal dopředu Jordana Schroedera. Ten vyřešil vzniklé přečíslení 2 na 1 nahrávkou na JAREDA SPURGEONA, proti jehož střele z první se nestačil Rinne přesunout. Asistence: Jordan Schroeder a Charlie Coyle.

62:11

Charlie Coyle objel branku a dostal se ke střele. Ta trefila Rinneho do hrudi.

62:00

Granlund obkroužil útočné pásmo a nahrál Haulovi. Jeho bekhend zachytil lapačkou Rinne.

61:23

Staal teď spíše jen plácl do puku a ten skončil těsně vedle tyčky!

60:58

Eric Staal to zkusil přes obránce, netrefil ale branku.

60:29

Johansenova střela z pravého kruhu byla pro Dubnyka lahůdkou.

60:07

Úvodní buly vyhrál Ryan Johansen a domácí tak mohou založit první útok.

60:01

Ve třetí třetině gól nepadl a tak se bude prodlužovat. Hostující Wild mohli rozhodnout v přesilovce v závěru periody, ale domácí gólman Pekka Rinne byl proti.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:43

Hosté v postavení mimo hru, vypadá to na prodloužení.

59:00

Další zákrok Rinneho! Ten si pohlídal prostor u bližší tyče po pohotové střele Jasona Zuckera.

58:24

Celá aréna teď aplauduje Pekkovi Rinnemu. Především díky němu Nashville přestál skončené oslabení.

58:20

Domácí v plném počtu!

58:10

Tvrdou střelu vyslal od modré Jared Spurgeon, Rinne puk vyráží do rohu.

57:42

Domácím se konečně podařilo vyhodit!

57:28

Velký tlak Minnesoty pokračuje, Rinne přestál další velký závar u svého brankoviště, který následoval po střele Brodina z levého kruhu.

57:14

Tohle byla obrovská šance! Matt Dumba už zakončoval do téměř odkryté branky, ale za Rinneho zaskočil na brankové čáře obránce Ryan Ellis!

56:56

Rinne vyrazil také pokus Dumby, Wild ale zůstávají v útočném pásmu.

56:32

Od modré střílel Ryan Suter, Rinne si puk našel a vyrazil ho.

56:19

Pozor, hosté budou mít velkou šanci rozhodnout! Mattias Ekholm zasáhl holí do obličeje Coyla a oslabuje tak svůj tým.

55:46

Střílenou přihrávku Ellise pohotově tečoval James Neal. Dubnyk ale stačil pro puk sáhnout lapačkou!

55:32

Dělovku Folina od modré Rinne viděl a vyrazil puk do rohu.

55:13

Granlund byl v útočném pásmu dříve než puk. Postavení mimo hru.

55:02

Nebezpečnou střelu vyslal na Dubnyka Roman Josi. Domácí se snažili ještě dorážet, ale kotouč je pod gólmanem Wild. Reklamní přestávka.

54:31

No, teď ale málem udeřilo! Po střele Matta Dumby už puk padal za záda Pekky Rinneho. Domácí gólman se však stihl ještě přetočit a zabránit mu v cestě za brankovou čáru!

54:09

Na ledě se toho teď moc neděje, už se hraje hodně opatrně.

53:17

Domácí se teď sami vyhodili z útočné třetiny.

52:21

Ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Každé zaváhání už by mohlo mít fatální důsledky.

51:15

Eric Staal hledal z rohu hřiště Jordana Schroedera. Ten nedokázal ze vzduchu puk trefit.

50:53

Puk byl sražen mimo hřiště. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácích.

50:49

Máme tu další komerční přestávku.

50:16

Z protiútoku zahrozil na druhé straně Chris Stewart. Rinne zasahovat nemusel.

50:06

Domácí hráči si teď vytvořili slušný nápor. James Neal ale netrefil branku a ránu Yannicka Webera brankář Dubnyk vyrazil.

49:05

Filip Forsberg dostal puk před Dubnyka, kde se ho snažil dotlačit za brankovou čáru Craig Smith. Brankář Divočáků byl ale proti!

48:10

Matt Irwin dostal dobrou přihrávku a mohl střílet z vrcholu levého kruhu. Dubnyk ale dokázal vyrazit kotouč do bezpečí.

47:41

Hned dvě střely vyslal na Pekku Rinneho hostující bek Matt Dumba. Tu druhou našel domácí gólman ve výstroji a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

47:20

Z poměrně ostrého úhlu vypálil Filip Forsberg, branku netrefil.

46:53

Scandella trefil pouze bránícího hráče, dopředu mohou zase Predátoři.

46:19

Domácí kombinují v útočném pásmu, marně ale hledají prostor k zakončení.

45:06

Dubnyk schoval puk do lapačky před dojíždějícím Watsonem. Blížíme se do fáze, kdy už může být každý gól klíčový.

44:57

Spíše propagační pokus Jordana Schroedera od modré čáry lapil Pekka Rinne do své rukavice.

44:08

Po vhazování se opřel do kotouče obránce Matt Irwin. Dubnyk jeho bombu vyrazil.

43:44

Zucker hledal mezi kruhy Koivua. Toho ale nenechala střílet dvojice bránících hráčů.

43:27

Nepřehledná situace před domácí brankou. Puk nakonec přikryl lapačkou Pekka Rinne.

43:06

Filip Forsberg střílel z pravého kruhu velmi nebezpečně. Dubnyk vyrazil puk do ochranné sítě maskou!

41:52

Rána Zacha Pariseho skončila ve výstroji brankáře Rinneho.

41:13

Velkou šanci měl James Neal! Mezi kruhy se dostal k odraženému kotouči a jeho střela projela Dubnykovi mezi betony. Puk se ale vykutálel vedle svatyně Minnesoty.

41:04

Craig Smith tečoval před brankou puk nesmírně pohotově! Dubnyk měl štěstí, že byl trefen do ramene!

40:15

Hned v úvodu třetiny se dostal ke střele Erik Haula. Nemířil ale přesně.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:59.
Ve druhé části padly hned tři góly, dva z nich zaznamenali domácí hokejisté a tak se odchází do kabin za nerozhodného stavu 2:2. Ve 25. minutě nejprve srovnal střelou z mezikruží Filip Forsberg. Hostům o chvíli později vrátil vedení Chris Stewart, ale ve 29. minutě srovnal svým prvním gólem za Preds Reid Boucher. Utkání je tak před třetí třetinou naprosto otevřené.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:27

Marco Scandella se z pozice obránce vydal podpořit ofenzivu svého týmu. Přebruslil protihráče a dostal se až k bekhendovému zakončení. Rinne si prostor u bližší tyčky pohlídal.

39:00

Začíná poslední minuta druhé třetiny.

38:26

Ekholmova přihrávka byla sražena do hlediště. Vhazuje se v obranném pásmu Predators.

37:53

Viktor Arvidsson s pukem nabruslil do útočné třetiny a vystřelil. Dubnyk hru přerušil.

37:36

Domácí rozehrávají útočnou akci ze svého obranného pásma.

36:45

Zach Parise poslal ze vzduchu puk za záda Pekky Rinneho. Domácí gólman však okamžitě reklamoval vysokou hůl forvarda Wild a rozhodčí mu dali zapravdu. Gól neplatí!

36:30

Kevin Fiala se dostal v útočném pásmu ke kotouči a prokličkoval se až mezi kruhy. Zápěstím jen těsně minul Dubnykovu branku!

36:01

Rinne zachytil do lapačky nahození ze středního pásma a hned rozehrál.

35:14

Ryan Suter poslal na branku střelu, která byla spíše nabídkou na teč. Rinne má kotouč v klíně.

34:52

Puk zavezl do útočného pásma Nino Niederreiter, jenž prověřil Rinneho ranou od levého mantinelu. Brankář Nashvillu přidržel kotouč. Další reklamní pauza.

34:39

Boucher poslal puk za hostující branku. Tam se ho opět ujímají hráči Minnesoty.

33:25

Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje zpět před Rinneho.

33:16

Až teď je hra přerušena. Následuje komerční pauza a aktéři utkání si tak mohou odpočinout.

32:28

Už se hraje dlouho bez přerušení. Hra se přelévá ze strany na stranu.

31:11

Reid Boucher se po gólu namlsal a opět vyzkoušel Dubnykovu pozornost. Ten byl na místě.

30:10

K ohrožení hostující branky se dostal Mike Ribeiro. Dubnyk tentokrát na místě.

30:02

Utkání vstupuje do své druhé poloviny. V prostřední části jsme viděli už tři góly.

28:55

28:55 Reid BOUCHER - 2:2

28:55

Nashville právě vstřelil branku!
Hosté totálně propadli po vhazování v útočném pásmu! K puku se ve středním pásmu dostal mladíček REID BOUCHER, jenž přebruslil obránce Minnesoty a dostal se tak do samostatného úniku. Ten zakončil bekhendovou střelou, která propadla Dubnykovi trochu smolně mezi betony – 2:2. Asistence: Austin Watson a Calle Järnkrok.

28:44

Jonas Brodin už branku trefil, Rinne byl ale na místě.

28:31

Parise přenechal kotouč z druhé vlny najíždějícímu Mattu Dumbovi. Tomu ale rána z první nesedla.

27:44

Po ráně Zuckera přerušil hru Rinne. Reklamní přestávka.

26:27

Od modré čáry vypálil Folin, Rinne dokázal zakročit.

26:01

26:01 Chris STEWART - 1:2

26:01

Následně ještě Dubnyk vyrazil nebezpečnou střelu Fishera a hosté z brejku trestají! Na konci rychlé akce se ocitl CHRIS STEWART, jenž po krásné souhře a finální přihrávce Erica Staala zakončoval do odkryté klece. Asistence: Eric Staal a Jordan Schroeder.

25:28

Domácí jsou při chuti! Roman Josi připravil šanci pro Craiga Smithe, jehož bekhendovou střelu z bezprostřední blízkosti zastavil Dubnyk betonem!

24:39

24:39 Filip FORSBERG - 1:1

24:39

Je vyrovnáno! Ryan Johansen předložil puk mezi kruhy FILIPU FORSBERGOVI, který střelou zápěstím na lapačku srovnává na 1:1. Asistence: Ryan Johansen a Mattias Ekholm.

24:17

Rána Irwina z pravé strany byla tečována nad branku, domácí teď soupeře přitlačili.

23:52

Do střelecké pozice si vybruslil Kevin Fiala. Jeho střela však byla sražena do ochranné sítě.

23:07

Zakázané uvolnění Minnesoty.

22:49

Úvod druhé třetiny je oboustranně opatrnější, hraje se bez šancí.

22:07

Střela Pominvilla z pravé strany zůstala ve výstroji Pekky Rinneho.

21:20

Forsberg se snažil najít před brankou Johansena. Puk ale odpálil holí brankář Dubnyk.

20:27

Ekholm poslal kotouč do hlediště, vylučovat se ale nebude. Následuje buly v útočném pásmu Wild.

Hity – 4:7
První třetina patřila hostující Minnesotě, která odchází do šaten s vedením 0:1. Zatím jediný gól vstřelil v 6. minutě Zach Parise, který v přesilovce tečoval do sítě střelu Dumby. Predátoři srovnali hru až v posledních pěti minutách úvodní části, ale jejich snaze zoufale scházela střelba.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:37

Nebezpečné nahození Irwina, netrefilo hostující branku. Dubnyk toho moc neviděl.

19:25

Hosté se dopustili zakázaného uvolnění, hra se stěhuje před Dubnyka.

19:16

Domácí v postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

18:59

61 sekund před koncem třetiny přichází další icing Predators.

18:25

Z velké dálky vypálil Jason Pominville. Jeho projektil vytěsnil Rinne vyrážečkou.

17:43

Domácí zahráli na zakázané uvolnění. Před tím zahrozil opět Granlund, na jehož teč musel reagovat Rinne.

17:21

Zucker se snažil vysunout Mikaela Granlunda, ten přihrávku nezpracoval.

16:33

Obránce Yannick Weber to zkusil individuálně. Do jeho střely vložil hůl obránce Minnesoty.

15:49

Domácí první formace soupeře přitlačila, Pominville už ale posunul puk do středního pásma.

15:15

Z otočky vypálil bekhendem Ryan Johansen, puk prolétl kolem vzdálenější tyčky hostující klece.

14:53

Roman Josi pálil od modré čáry, puk ale neprošel až na Dubnyka.

14:45

Ribeiro přenechal kotouč Jamesovi Nealovi, který z levého kruhu vypálil. Také Dubnyk předvedl zákrok lapačkou.

14:25

Hned po buly přišla střela Jasona Zuckera. Rinne ji schoval v lapačce.

14:22

Preds jsou v plném počtu. Rinne přerušil hru po střele Brodina a máme tu další reklamní přestávku.

13:53

Brodin trefil jen Johansena, který mohl vyjet s kotoučem do středního pásma.

13:30

Následně střílel Parise, ale puk je v Rinneho výstroji.

13:26

Přihrávka Erica Staala neprošla na Matta Dumbu, který by byl už sám před Rinnem!

12:39

Pekka Rinne pomohl svým spoluhráčům, když se vydal pro puk za branku. Domácí tak mohli vyhodit.

12:14

Domácí kouč Laviolette si ještě situaci vysvětluje s jedním z rozhodčích.

12:14

Hosté budou hrát už třetí přesilovku! Na trestnou lavici míří Mike Fisher, jenž podrazil Jasona Zuckera.

11:45

Nyní ale přišla velká šance Nashvillu! Arvidson našel zpoza branky Filipa Forsberga, jenž zakončoval opravdu pohotově, ale Dubnyk dokázal zakročit levým betonem.

11:10

Domácím se zatím nedaří. Forsbergovi utekl ve středním pásmu kotouč z hole.

10:48

Ránu Erica Staala srazil do ochranné sítě Josi. Následuje reklamní přestávka.

10:23

Kevin Fiala se dostával do zajímavé pozice. Nedokázal ale přihrát před branku najíždějícímu spoluhráči.

09:41

Od modré vypálil Ryan Suter a Rinne svým zákrokem přerušil hru. Wild jsou zatím lepším týmem, na střely vedou 6:3.

09:13

Roman Josi donutil Dubnyka přerušit hru. Vhazovat se tedy bude v útočném pásmu domácích.

09:03

Tlak Minnesoty pokračoval i po skončení přesilové hry. Predátoři se vymanili až nyní.

08:20

07:31

Až teď se podařilo domácím vyhodit. Tlak Divočáků byl opravdu velký.

07:04

Parise nyní nabídl šanci Ericu Staalovi, ten minul branku!

06:49

Hráči Minnesoty rozehráli přesilovku velmi dobře. Pariseho střelu vyrazil Rinne, Dumba mířil vedle a ránu Sutera pokryl opět gólman Preds.

06:18

Hosté budou hrát další přesilovku. Kevin Fiala potrestán za hákování.

05:53

05:53 Zach PARISE - 0:1

05:53

Hosté využívají přesilovku 10 sekund před jejím koncem! Od modré čáry vypálil Matt Dumba, puk ještě před Rinnem tečoval ZACH PARISE a finský brankář neměl šanci reagovat. Asistence: Matt Dumba a Charlie Coyle.

04:49

Od modré vypálil Jared Spurgeon. Rinne jeho ránu vyráží.

04:03

Domácí útočník Colin Wilson najel do brankáře Dubnyka a dostává dvouminutový trest.

03:23

Nenápadná střela Zacha Pariseho překvapivě vystrašila Pekku Rinneho. Domácí gólman chtěl puk přikrýt, ale ten mu odskočil. Nikdo z hostujících hráčů se ale k dorážce nedostal.

02:29

Hosté jsou už v plném počtu. Na modré čáře měl napřaženo Ellis, kterému ale střela vůbec nesedla.

01:50

Puk je až za Rinneho svatyní, přesilovka Nashvillu se pomalu chýlí ke konci.

01:22

Domácím se zatím nepodařilo natrvalo usadit v útočné třetině. Wild se dobře brání.

00:43

Spurgeonovi se podařilo vyhodit.

00:16

Hned v úvodu zápasu dostává trest za vysokou hůl Nino Niederreiter. Predátoři tak budou hrát přesilovku.

00:01

Do sestavy Minnesoty se vracejí uzdravení útočníci Zach Parise a Erik Haula. To je samozřejmě dobrá zpráva pro kouče Boudreaua.

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Ellis, Josi (A), Irwin, Ekholm, Granberg, Y. Weber – Arvidsson, Johansen, Forsberg – Watson, Fisher (C), C. Wilson – Neal (A), Ribeiro, Fiala – C. Smith, Järnkrok, Boucher.

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Spurgeon, Suter, Dumba, Brodin, Folin, Scandella – Pominville, E. Staal (A), Parise (A) – Mikael Granlund, M. Koivu (C), Zucker – Coyle, Haula, Niederreiter – Schroeder, Graovac, Stewart.

Rozhodčí: Dwyer, Luxmore – Amell, Cormier.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Nashville Predators:
Hokejisté Nashvillu na tom nejsou tak dobře, jak se před sezónou očekávalo. Dosud uhráli 35 bodu a v tabulce Západní konference jsou až devátí. Preds se navíc v posledních týdnech příliš nedaří. Před Vánocemi sice nejprve přišel záblesk v podobě dvou výher, ale naposledy celek z města country hudby podlehl na svém ledě 0:4 LA Kings.