Olympijské hry - Pozemní hokej (ženy)

Argentina - Indie

5:0

konec (0:0, 5:0, 0:0, 0:0)

13.08.2016, 15:00 • Olympijské hokejové centrum, Rio de Janeiro • Skupina B • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Argentinky díky skvělému výkonu ve druhé čtvrtině vítězí nad trápící se Indií 5:0 a zajišťují si tak postup do čtvrtfinále. Pro dnešek to zdaleka není vše, za hodinu pokračuje sobotní program pozemního hokeje žen zápasem skupiny A mezi Německem a Nizozemím. Na počtenou! (16:32:51)

60:00

57:26

Utkání se více méně dohrává, zajímavější akce již nějakou k vidění nebyla.

55:21

Střelou se nyní prezentovala Albertarriová, Savita Savitová v brance Indie zůstala ve střehu.

52:44

Do konce zápasu zbývá jen něco málo přes sedm minut a už teď je jasné, že do čtvrtfinále poputují Argentinky. Povede se bojovným Indkám aspoň zbavit Mutiovou čistého konta?

49:53

Indky si podruhé v dnešním zápase vyzkoušely trestný roh, po skvělém zákroku Mutiové z něj však branka nevzešla.

49:51

Máme tu akci na druhé straně hřiště -- Katariyová se dostala ke střele, kterou zblokovala jedna z argentinských obránkyň. Téměř okamžitě poté zkusila své štěstí Deepika Deepiková, jejíž akce měla obdobný konec.

45:43

Granattová se vyřítila do indického pásma a vyzkoušela relfexy Savitové prudkou střelou, šestadvacetiletá gólmanka v testu obstála na výbornou.

45:01

Začátek čtvrté čtvrtiny.

45:00

Konec třetí čtvrtiny.

43:27

Indická reprezentace málem vstřelila první branku, avšak videorozhodčí míček v brance Argentiny neviděl! Stav tedy zůstává 5:0.

41:48

Tentokrát se dostala ke střele Poonam Raniová, přičemž Mutiová už musela zasáhnout. Do statistik si tak připisuje druhý úspěšný zákrok.

40:23

Střelu Rani zblokovala jedna z bránících Argentinek.

39:51

Indky se ani nedostaly ke střele, šance snížit argentinský náskok je tak ta tam.

39:21

Indická reprezentace si poprvé v dnešním utkání vyzkouší trestný roh.

39:10

Jihoameričanky se přestaly cpát do indického pásma, zdá se, že jsou s pětibrankovým náskok spokojené.

36:50

V hledišti Olympijského hokejového centra mají převahu fanoušci Argentinek, kteří fanděním vyváří skvělou kulisu.

34:41

Albertarriová si s míčkem na holi pohrává s indickou obranou, hráčky soupeře působí v obraně velmi neohrabaně.

32:49

Jihoameričanky kombinují v pásmu soupeře, Indky se je snaží seč mohou odzbrojit. Marně.

30:51

Argentinská reprezentace se téměř okamžitě po začátku třetí čtvrtiny prodrala do útočného pásma, střele Rocie Sanchezové čelila Savitová úspěšně.

30:01

Záčátek třetí čtvrtiny.
Argentinky zatím poslední tým skupiny B absolutně válcují a zdá se, že mají účast ve čtvrtfinále v kapse. Uvidíme, co přinese druhá polovina zápasu.

30:00

Konec druhé čtvrtiny.

28:23

Argentina právě vstřelila branku!

Argentinský brankostroj jede vesele dál, Indky si zatím vůbec neví rady. Druhý gól v dnešním zápase si připisuje MARTINA CAVALLEROVÁ – 5:0.

26:24

Indie si dala vlastní gól! Branka je připsána AGUSTINĚ ALBETARRIOVÉ – 4:0.

25:17

Tak tohle už pro indickou reprezentaci vypadá hodně špatně. Už třetí míček v této čtvrtině za Savitovou poslala CARLA REBECCHIOVÁ, která jde po úspěšném zásahu na chvíli střídat – 3:0.

25:12

Jihoameričanky čeká další trestný roh.

25:12

Palba na indickou klec pokračuje, tentokrát musela Savitová krotit střelu Gabriely Aguirrové.

22:42

MARIA GRANATTO prokličkovala přes bezradnou indickou obranu až před Savitovou a poslala míček do horní části branky – 2:0.

22:11

Po konzultaci s videorozhodčím byl Argentině nařízen trestný roh. Z toho posledního daly favoritky dnešního střetu první branku, povede se jim to i tentokrát?

20:34

Střelu na branku jsme již delší dobu neviděli, Indky přidaly a poměrně úspěšně vzdorují argentinskému tlaku.

17:37

Stále se hraje hlavně v pásmu Indie, Argentinky mají hru pod kontrolou.

15:28

Střelu Rebecchiové Savitová vyrazila přímo na hůl MARTINY CAVALLEROVÉ, která míček poslala přesně mezi betony indické brankářky – 1:0.

15:15

A máme tu další trestný roh, opět si ho vyzkouší Jihoameričanky.

15:01

Začátek druhé čtvrtiny.

15:00

Konec první čtvrtiny.

14:44

Argentinky si v posledních sekundách první čtvrtiny vyzkoušeli zahrát trestný roh, prudkou střelu Rebecchiové vyrazila indická brankářka hokejkou.

13:30

Indky se po dlouhé době dostali do útočného pásma, byť jen na velmi krátkou dobu. Succiová v brance jihoamerického celku zatím nemá v utkání ani jeden zákrok.

12:40

Sanchezová si pohrávala s míčkem v rohu hřiště, obrana Indie jí však nakonec zneškodnila.

10:16

Velmi mladý indický tým zatím v zápase nic moc nepředvedl, Argentinky mají zápas plně pod kontrolou.

6:55

A teď se skvělou akcí prezentovala Maria Campoyová! Indická brankářka svůj tým momentálně drží nad vodou, její spoluhráčky jí v obraně moc nepomáhají.

5:53

Indky jsou pod tlakem, Jihoameričanky je v jejich pásmu pořádně zmáčkly. Otevřít skóre se pokusila Maria Granattová, Savitová však byla ve střehu i tentokrát.

4:43

Rebecchiová vystřelila směrem na branku Indie, Savitová si s jejím pokusem hravě poradila.

3:30

Indky se teď vrhly plnou parou dopředu, nakonec z jejich akce však nic nebylo.

00:00

V Riu je dnes slunečno, teplota se pohybuje kolem příjemných 20°C. Počasí tedy oběma týmum přeje, zápas začne za necelé dvě minuty.
Rozhodčí dnešního zápasu: Chieko Somová, Sarah Wilsonová, Lin Miaová, Carol Metchettová

Argentina: Succiová – Gomesová, Barrionuevová, A. Habifová – Aguirreová, Campoyová, Sanchezová, F. Habifová – Merinová, Rebecchiová (C), Cavallerová.

Náhradnice: Zuloagová, Granattová, Albertarriová, von der Heydeová, Mutiová
Hlavní trenér: Gabriel Minadeo (ARG)

Indie: Savitová – Ekková, Pukhrambamová (C), Lakraová, Toppová, Deepiková – Yadavová, Kaurová – Thokchomová, Katariyová, Raniová.

Náhradnice: Monika, Minzová, Dubeyová, Pradhanová, Rani.
Hlavní trenér: Neil Andrew Hawgood (AUS)
Aktuální tabulka skupiny B

1. USA – 12 b. (4 V, 0 R, 0 P, 13:3)*
2. Velká Británie – 12 b. (4 V, 0 R, 0 P, 10:3)*
3. Austrálie – 6 b. (2 V, 0 R, 2 P, 9:5)*
4. Argentina – 3 b. (1 V, 0 R, 3 P, 7:6)
------------------------------------------------------
5. Japonsko – 1 b. (0 V, 1 R, 3 P, 3:14)
6. Indie – 1 b. (0 V, 1 R, 3 P, 3:14)

* – družstvo má zajištěný postup ze skupiny
Dobré odpoledne, sobotní program ženského turnaje v pozemním hokeji zahájí duel mezi reprezentacemi Argentiny a Indie. Jihoameričanky se momentálně nacházejí na poslední postupové příčce do čtvrtfinále a pokud si chtějí další účast v turnaji pojistit, budou dnes muset indické reprezentantky zdolat.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 15:00.