Další

Olympijské hry - Dráhová cyklistika

Týmová stíhačka - finále (ženy)

Vítěz: Velká Británie

13.08.2016, 21:53 • Rio Olympic Velodrome, Rio de Janeiro, Brazílie • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

S konstatováním, že kvarteto Velké Británie – Katie Archibaldová, Laura Trottová, Elinor Barkerová, Joanna Rowsellová-Shandová – získává ve světovém rekordu zlato, když poráží ve finále druhou Ameriku, a bronz bere Kanada, se s Vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (23:10:41)

Radující se ženské zlaté kvarteto Velké Británie

Finále ženské stíhačky i jízdy o umístění jsou u konce. Nejprve se "jela" jízda o sedmé místo, kterou Číňanky de facto zabalily, protože jejich soupeřky z Polska byly diskvalifikovány.

Závod o páté místo byl jasně v režii Australanek, které porazili Italky rozdílem více jak sedmi vteřin.

Bronzový boj nabídl vyrovnanější podívanou. Kanaďanky ve složení Allison Beveridgeová, Jasmin Glaesserová, Kirsti Layová, Georgia Simmerlingová byly od začátku o něco rychlejší a prakticky každé kolo (250 metrů) si vypracovávaly stále větší a větší náskok. Nakonec porazily Novozélanďanky o téměř čtyři vteřiny.

Vrchol přišel na řadu ve 22:18, kdy si to o zlato rozdaly dvě kvarteta, jenž na olympiádě překonávají světové rekordy. Finále se od začátku o něco lépe vyvíjelo pro Velkou Británii (Katie Archibaldová, Laura Trottová, Elinor Barkerová, Joanna Rowsellová-Shandová), která měla po dvou kilometrech náskok přes dvě vteřiny. Poté sice Američanky (Sarah Hammerová, Kelly Catlinová, Chloe Dygertová, Jennifer Valenteová) ztrátu stáhly na téměř osm desetin, jenže závodnice VELKÉ BRITÁNIE žádné drama nedovolily a ve světovém rekordu v ženské týmové stíhačce – 4:10,236 – berou zlaté medaile.

Konečné pořadí:
1. Velká Británie 4:10,236 (světový rekord)
(Katie Archibaldová, Laura Trottová, Elinor Barkerová, Joanna Rowsellová-Shandová)

2. USA 4:12,454
(Sarah Hammerová, Kelly Catlinová, Chloe Dygertová, Jennifer Valenteová)

3. Kanada 4:14,627 min.
(Allison Beveridgeová, Jasmin Glaesserová, Kirsti Layová, Georgia Simmerlingová)

4. Nový Zéland 4:18,459

5. Austrálie 4:21,232 min.
6. Itálie 4:28,368

7. Čína
8. Polsko – diskvalifikace

Ženská stíhačka skončila, zlato bere Velká Británie.

1/2

Velká Británie vítězí ve staronovém světovém rekordu!

1/2

4:10:236 – neskutečná jízda Velké Británie. Kvarteto Britek znovu vylepšilo světový rekord, který platil sotva šest hodin. Krásná práce, Američanky byly zcela bez šance.

1/2

Dvě kola do cíle a náskok Velké Británie je přes dvě vteřiny, poslední kolo přesně, 2,2 vteřiny.

1/2

Britky jedou stále ve čtyřech a nyní navyšují svůj náskok znovu na dvě vteřiny!

1/2

Neskutečný boj. Za dalších pět set metrů už mají Američanky ztrátu jej osmi desetin. Poté, o kolo více (250 metrů), je to šest desetin, ale Američanky už jsou jen ve třech.

1/2

Velká Británie si jede pro zlato

1/2

Britky možná dělají rozhodující krok ke zlatu. Po dvou kilometrech mají náskok přes vteřinu!

1/2

Britky už do toho také šlapou, jejich ztráta na 1,5 kilometrech je 97 setin!

1/2

Krásný souboj. Obě družstva se tahají o první místo. Na kilometru za 1:06,831 jsou Američanky o maličký kousek rychlejší.

1/2

Američanky i Britky se zde tahají o světové rekordy, překonávají je jak na běžícím pásu.