Irsko - Argentina

2:3

13.08.2016, 00:30 • Skupina B • David Jahoda (@jaho_da)

Ode mě je to vše, přeji dobrou noc a u dalších on-line přenosů na shledanou. (02:04:46)
Zápas je u konce. Argentinci dokázali porazit irské hokejisty v poměru 3:2, což znamená, že ve skupině B nakonec končí na třetím místě. Se ziskem osmi bodů mají totiž o bod víc než Indie. Pro irské reprezentanti účast na olympijských hrách končí, v tabulce totiž obsadili pátou nepostupovou pozici.

60:00

59:40

Argentina si s velkou pravděpodobností dokráčí k vítězství, míček totiž drží na polovině soupeře.

59:01

Poslední minuta utkání. Vypadá to, že to bude poslední minuta irského mužstva na letošních olympijských hrách.

57:16

Irové riskují a hrají bez brankáře. Harteho totiž nahrazuje na hrací ploše Magee.

56:40

Přihrávka před argentinskou branku irskému týmu teď nevyšla, naopak se míčku zmocnil soupeř.

55:50

Žlutou kartu teď dostal i argentinský hráč, a to Ignacio Ortiz.

55:00

Irsko má na svůj obrat přesně pět minut. Podle toho také momentálně vypadá dění na hřišti, Irové se tlačí do útoku.

53:12

Další trable pro Irsko. Jonathan Bell dostal žlutou kartu, čímž svůj tým oslabil na pět minut.

51:58

Situace pro irské hráče je nyní už krajně kritická, dá se očekávat, že hokejisté z Britských ostrovů svou hru hodně otevřou.

50:50

ARGENTINA PRÁVĚ VSTŘELILA BRANKU!

Situace se opakuje, Argentinci stejně jako po první irské brance bleskurychle reagují! Trestný roh využil k navrácení vedení pro hráče v modrém GONZALO PEILLAT, který se dnes prosadil už podruhé.

50:47

Nyní budou zahrávat trestný roh Argentinci. Po první inkasované brance dokázali rychle odpovědět, jak tomu bude teď?

50:04

IRSKO PRÁVĚ VSTŘELILO BRANKU!

Tentokrát už ale Irové nabídnutou šancí nepohrdli! Přesně mezi chrániče brankáře Vivaldiho se trefil SHANE O'DONOGHUE!

50:02

Nic se nestalo, nyní však následuje další trestný roh v podání Irska.

48:55

Šance na vyrovnání pro Iry! Mají totiž výhodu trestného rohu.

48:17

Mazzilli teď po rychlém kontru Argentinců mohl navýšit vedení svého celku, brankář Harte ale drží naděje Irska nad vodou.

46:21

Irové se hned od úvodu čtvrté čtvrtiny tlačí do útoku, potřebují totiž vstřelit dvě branky. Ba co víc, žádnou neinkasovat.

45:01

Začala čtvrtá čtvrtina.
Z pohledu diváka byla tohle zatím asi nejnudnější čtvrtina, k vidění totiž nebyly žádné branky, dokonce ani žádný trestný roh. Za stavu 2:1 pro Argentinu tak za pár okamžiků vstoupíme do poslední čtvrtiny dnešního střetnutí.

45:00

Konec třetí čtvrtiny.

44:25

Postupný útok irského týmu Argentinci dokázali zastavit a sami se teď tlačí do pásma svého soka.

43:01

Nyní to jsou Irové, kteří se snaží najít mezírku v obraně soupeře. Vědí totiž, že pomalu ale jistě je tlačí čas. K tomu, aby postoupili ze skupiny, potřebují Argentinu porazit.

41:02

Irská dlouhá nahrávka nenašla nikoho na polovině soupeře, proto se k míčku dostávají zadarmo Argentinci.

39:21

Argentina se propracovala až k Hartově brance, střela z úhlu v podání jednoho z útočníků ale skončila vysoko nad brankou.

37:45

Argentinci kombinují na své polovině hřiště.

36:36

Avšak nechybělo mnoho a síť se mohla vlnit na druhé straně! Mazzilli ale nastřelil jen levou tyčku branky Davida Harteho.

36:02

K ojedinělému útoku se teď dostali Irové. Na polovinu soupeře se dostali parádní přihrávkou na několik desítek metrů.

34:50

Argentina se usadila na polovině Irska, svého soupeře už několik okamžiků pořádně svírá.

33:58

Argentinci kombinují zatím na své polovině hřiště, chystají však postupný útok směrem k irské svatyni.

32:32

Stejný trest dostává Ir Paul Gleghorne.

32:08

Zelenou kartu dostává argentinský reprezentant Faculdo Callioni.

31:50

Irové teď kombinují na polovině Argentinců, k brance se ale nemohou za žádnou cestu dostat.

30:01

Začala třetí čtvrtina.
Irové se ve druhé čtvrtině poněkud osmělili, dokonce se jim povedlo vyrovnat. Argentina ale kontrovala velice rychle a po dvou čtvrtinách vede rozdílem jednoho gólu.

30:00

Konec druhé čtvrtiny.

29:35

Argentince inkasovaná branka opravdu nakopla. Nejprve následovala rychlá odpověď v podobě gólu na 2:1, nyní hráči v bílém pokračují ve svém tlaku.

26:50

Zelenou kartu, tudíž dvouminutový trest, inkasoval irský hokejista Eugene Magee.

26:16

Tak to je rychlá odpověď Argentiny! Po trestném rohu se prosazuje přesnou střelou do horního rohu irské branky GONZALO PEILLAT!

26:16

Argentinci se ale nechtějí dát a hned soupeři chtějí vrátit úder. Po jejich útočné akci se bude zahrávat trestný roh.

24:12

Irové po parádní kombinaci z trestného rohu vyrovnávají! JOHN JERMYN po nahrávce poslal míček za bezmocného gólmana Vivaldiho, který se tak tedy v zápase ještě nestihl pořádně zapotit a už tahá míček ze sítě.

24:12

Následuje další irský trestný roh.

24:05

Argentinci však hrozbu trestného rohu ubránili.

24:00

A tady je vyvrcholení irské snahy! První trestný roh pro hráče v bílém.

23:15

Irové jsou dokonce v posledních okamžicích více na míčku než Argentinci, ti ale zatím velice znamenitě brání, takže Vivaldi nemá žádnou práci.

21:35

Zdá se, že se Irsko trochu osmělilo a utkání by nemuselo být tak jednoznačné, jak napovídal scénář první čtvrtiny.

19:06

Mazzilli je potrestán, dostává zelenou kartu.

19:02

Snad poprvé v utkání se dostali k blízkosti branky i soupeři Argentinců, Irové. Moc dlouho se však na polovině svého protivníka neohřáli.

17:50

Argentinci teď útočili z levé strany a po jednom ze zákroků soupeře se dožadovali dalšího trestného rohu, rozhodčí však ukazuje, že se ve hře bude pokračovat bez přerušení.

16:10

Vše při starém, Argentinci perou do Irů, co to dá. Ti se jen stěží brání náporu soupeře.

15:01

Začala druhá čtvrtina.
V první čtvrtině byli naprosto suverénní pozemní hokejisté Argentiny a jen skvostné zákroky irského brankáře Davida Harteho zabránily tomu, že Argentina nevede vyšším rozdílem než 1:0.

15:00

Konec první čtvrtiny.

14:50

David Harte je dnes zatím famózní, připisuje si další zákrok v krátké době za sebou.

14:40

Skvělý brankář Harte! Opět. Jenže Irové jsou zatím dost nedisciplinovaní, a proto následuje další trestný roh.

14:30

Budou mít šanci teď, je tu totiž další trestný roh.

1412

Probíhá poslední minuta první čtvrtiny, bude zajímavé sledovat, jestli Argentinci stihnout přetavit svůj nápor v navýšení vedení ještě před přestávkou.

12:49

Brankář Harte znovu fantastický! Tentokrát se blýskl dvě naprosto pohotovými zákroky a jen díky němu je rozdíl ve skóre zatím jen jednobrankový.

12:38

Následuje už třetí trestný roh pro Argentinu, povede se jí teď navýšit své vedení?

11:41

Irové jsou takřka neustále zatlačeni na své polovině, brankář Vivaldi se zatím ještě vůbec nezapotil. Dokonce by se dalo říct, že kdyby Argentinci hráli bez něj, nic se nestane. Alespoň tak prozatím vypadá obrázek tohoto střetnutí.

10:20

Irský brankář Harte se ale prezentoval skvělým zákrokem, svůj pravý chránič měl v pravý čas na pravém místě.

10:14

Po rychlém výpadu z pravé strany si Argentinci zajistili výhodu dalšího trestného rohu. To je velká šance na navýšení skóre.

912

Argentina zatím jasně vévodí tomuto zápasu, míček si neustále drží na svých holích, Iry hráči v modrém skoro k ničemu nepouštějí.

6:40

Střelu z hole Villy irská obrana ještě ubránila, dorážku z hokejky JUANA SALADINA z bezprostřední blízkosti už ale nikdo pokrýt nedokázal, proto se Argentina dostává do jednobrankového vedení!

5:32

Máme tu trestný roh pro Argentince!

4:59

Argentinci se pokusili vyzrát na irskou obranu z pravého křídla, to se jim ale nepodařilo. Stále se však drží na míčku.

2:42

Zatím se ani jeden z celků neodvážil k žádnému výraznému útočnému výpadu, prim hrají defenzívy.

Zdravím vás u textového on-line přenosu z utkání pozemního hokeje na olympijských hrách v brazilském Riu. Proti sobě se za malou chvíli střetnou reprezentanté Irska proti výběru Argentiny.
Sestavy týmů
IRSKO:

D. Harte – Jackson, Gormley (C), Watt. Cargo, Jermyn, O'Donoghue, Darling, Good, Gleghorne, C. Harte. Trenér: Fulton
Náhradníci: Bell, Sothern, Magee, Caruth, Shimmins.

ARGENTINA:
Vivaldi – Peillat, Gilardo, Ibarra (C), Callioni, Paredes, Vila, Ortiz, M. Rey, Brunet, Rossi. Trenér: Retegui.
Náhradníci: L. Rey, Menini, Lopez, Saladino, Mazzilli.
Vítejte u sledování zápasu pozemního hokeje na olympijských hrách v brazilském Riu. Od 00:30 se proti sobě utkají mužské výběry Irska a Argentiny, které budou v přímém souboji hrát o postup do čtvrtfinále. Ve skupině B momentálně patří poslední postupové místo právě Argentině, pokud se chce Irsko před svého soupeře dostat, musí dnes vyhrát.
IRSKO
Mužstvo Irska je ve skupině B prozatím na čtvrtém místě. V prvních třech zápasech se Irům nepovedlo získat ani jeden bod, postupně totiž prohráli s Indií (2:3), Nizozemskem (0:5) a následně také s Německem (2:3). V zatím posledním duelu si však dokázali poradit s reprezentanty Kanady, které zdolali poměrem 4:2. Pokud chce Irsko postoupit, musí bezpodmínečně dnes Argentince porazit.
ARGENTINA
Reprezentace Argentiny je na tom o dva body lépe než dnešní soupeř z Irska, proto Argentincům k postupu do play-off stačí i remíza. V prvním utkání na turnaji Argentina remizovala s Nizozemskem 3:3, pak poměrem 3:1 porazila Kanadu, pak ale následovala prohra s Indií (1:2). V duelu s Německem si poté Argentinci připsali další bod za remízu 4:4.