Extraliga staršího dorostu

Mountfield HK – HC Slavia Praha

6:5

po prodl. (0:2, 2:2, 3:1 - 1:0)

05.02.2016, 15:00 • Malá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • 11. kolo • Nikola Matějčková (@Zazicekzaza)

To je ode mě dnes vše a příště na shledanou. (17:30:45)
Máme za sebou bláznivé utkání, ve kterém zvítězil domácí tým Mountfield HK. Slavia byla v prvních dvou třetinách lepší a do třetí třetiny šla s dvoubrankovým náskokem. Ten nakonec dokázali domácí mladíci smazat a gólem vteřinu před koncem prodloužení vyhrát zápas za dva body.

64:59

Hradec právě vstřelil branku!
Hradec otočil zápas s pražskou Slavií. DOMINIK MATOUŠ prakticky ze stejného místa prostřelil brankáře Slavie! Střelou příklepem z vršku kruhů uzavírá dnešní utkání. Asistence: Vítek Fanderlik, Štěpán Matějček.

64:12

Hradec rozjíždí další akci od vlastní brány.

63:12

Podle mě jednoznačné nedovolené bránění Slavie. Rozhodčí už asi nechce vylučovat.

62:40

Matějček tak dlouho napadal hráče Slavie až se dostal ke střele příklepem. Jeho střela byla sražená mimo bránu.

61:16

Na ledě je mnohem více prostoru, čehož teď Východočeši využili.

60:29

Prodloužení začali domácí ve své obraném pásmu.

60:01

60:00

59:41

Hradec neuvěřitelně bojovným výkonem vyrovnává zdánlivě ztracené utkání. Kotouč se z mely před bránou dostal na vršek kruhů k DENISU MARTINCOVI a ten ve svém pátém utkání ve starším dorostu vyrovnává zápas. Asistence: Kryštof Pažourek, Václav Maršík.

59:37

Hradec bojuje za bránou soupeře.

59:12

Hradec rozjíždí možná poslední akci domácích.

56:36

Hradec se tlačí za vyrovnáním! Dorážku Dominika Matouše vykopl gólman Slavie betonem a následná dorážka Mašína byla zblokována nad branku hostí.

55:33

Hradec dramatizuje utkání! DOMINIK MATOUŠ prokličkoval půl hřiště a střelou z vrcholku kruhů nad lapačku Šorfa koriguje stav utkání. Asistence: Vítek Fanderlik, Štěpán Matějček.

54:37

Krásné kombinace domácích vždy končí na výborném Šorfovi. Pažourek z úhlu vybruslil před bránu a a snažil se procpat puk na zadní tyč, ale brankář Slavie si dával pozor.

Sledovali jste Utkání hvězd NHL? Tak vás jistě také zaujal tento borec - John Scott!

54:04

Melovič potrestán za hákování. Šance hradeckých se dotáhnout na rozdíl jedné branky.

53:38

Hra se přelévá ze strany na stranu, ale obávám se, že domácí už mají na srovnání stavu málo času i fyzických sil.

52:40

Střela hostů po buly byla tečována za branku Kouby.

52:15

Zakázané uvolnění hradeckých dorostenců.

51:50

Kotouč protečován mimo ledovou plochu.

51:28

50:34

Teč Dominika Matouše těsně minula hostující bránu.

50:04

Hradecký bek tvrdě střílel od modré a jeho střela trefila Šorfa do masky. Kus černé pryže udržel na svém těle.

49:30

49:28

Dvě vteřiny před příchodem domácího hráče na led se proviňují hosté podražením.

49:01

Hradec vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

48:12

Dorostenci Hradce zatím pečlivě brání.

47:30

Hradec si komplikuje cestu za zdramatizováním zápasu. Střelec poslední branky Pažourek byl odeslán na trestnou lavici za nedovolené bránění.

46:45

Hradec snižuje na rozdíl dvou branek. S příchodem vyloučeného hráče led se domácí prosazují. KRYŠTOF PAŽOUREK se dostal k odraženému puku, ale střela mu nesedla ale pomalý vrtící se "padáček" zapadl přímo za beton Šorfa. Asistence: Jakub Hašek, Jakub Muška

46:03

Hosté ve čtyřech.

45:56

Několik šancí si teď domácí vytvořili. Několikrát pálil Matějček nebo za zmínku stojí Mašínova přihrávka skrze brankoviště na volného hráče ten, ale puk promáchl.

45:02

Slavia se osvobozuje a domácí rozjíždí útok zpoza vlastní brány.

44:45

Oddechový čas pro domácí.

44:45

Obrovská šance pro domácí tým! Slavia půjde do tří na 78 vteřin! Melovič odchází za podražení.

44:03

Hradec si vybojoval další přesilovku. Daniel Krásný vyloučen za sekání.

43:01

Matějček tvrdě pálil od modré, ale Šorf máchl lapačkou a puk v ní našel.

42:24

Hradečtí dorostenci se snaží střílet na bránu hostů co nejvíce.

41:38

Hradecký Matějček si vybojoval faul od jednoho z bránících Slavistů. Petr Melovič jde na trestnou za podražení.

40:55

Slavia právě vstřelila branku!
Poprvé v zápase vidíme vedení o tři branky. Slávisté měli buly v útočném pásmu a nenápadnou střelou do růžku Koubovi branky se prezentoval VÁCLAV ZÍDEK. Bez asistence.

40:28

Kouba zasahuje proti střele z mezikruží.

40:17

Matouš zachytil rozehrávku Slávist, najel do pásma a poslal puk na Matějčka. Jeho střela zblokována obránci.

40:01

Hradečtí mladíci začali třetinu výborně! dokázali vstřelit dva góly a vyrovnat stav zápasu. Bohužel pro domácí zařadila Slavia na vyšší obrátky a dvěma brankami opět hradeckým utekla. Hradec byl do půlky třetiny lepším týmem, ale z nepochopitelných důvodů začal tvořit chyby a z nich pramenily obdržené branky. Dokáží hradečtí mladíci opět srovnat stav zápasu nebo si Pražané odvezou všechny body do hlavního města? Odpověď se dozvíme zhruba za hodinu.
Další třetina začne přibližně v 16:28.

40:00

38:48

Tým z hlavního města si v poklidu rozehrává ve svém obraném pásmu.

37:43

Nahození za hostující bránu nikdo z hradeckých nesebral.

36:42

Hráčům z města pod Bílou věží se nedaří vůbec nic.

35:56

Hradecká obrana je momentálně v rozkladu. Chyby domácích znamenají vedení Sešívaných o dva góly. Patočka poslal zpoza brány přihrávku mezi kruhy ERICU FIALOVI a ten prostřelil domácího Koubu mezi nohy. Asistence: Matouš Patočka, Jan Šergl.

34:41

Pražská Slavia má teď rozhodně víc ze hry.

33:52

Hradecké obdržený gól asi hodně položil, neboť se nemůžou dostat z pásma, i když mají puk na svých hokejkách.

32:15

Obrovská chyba domácích a Pražané opět v zápase vedou. Ještě v oslabení vyhodili Slávisti puk za domácí branku. Obránce souboj prohrál a začal kolotoč Slavie, ke kterému se přidal i hráč vycházející z trestné lavice. ERIC FIALA se dostal k dorážce u domácí brány a Slavie opět vede. Asistence: Tomáš Duda.

31:52

31:14

Střelu Mašína těžce krotil Šorf na svém rameni, ale puk udržel.

30:59

Slavia se osvobozuje.

30:43

Opakuje se obrázek z první třetiny. Hradec drží pásmo, ale nedokáže se dostat ke střele.

29:52

Hostující Šantrůček to přehnal s aktivitou a jde si sednout na dvě minuty za vražení na hrazení.

29:03

Nechtěný odraz od rozhodčího pořádně zatopil domácím hráčům. Dorážky Sešívaných dokázal Kouba lapit.

28:06

A je srovnáno! Situace dva na jednoho v domácím podání. Havelec krásně nahrál PATRIKU MAŠÍNOVI, který procpal puk na přední tyč hostující svatyně. Začínáme od nuly. Asistence: Miroslav Havelec.

27:47

27:03

Úžasná žabička v podání Zídka, která přesně našla hůl Vildumetze, který se pokoušel tváří v tvář Koubovi zasunout puk mezi betony, ale hradecký muž v masce byl pozorný.

26:13

Tlak Slavie v přesilovce je velký, ale Hradec rychle přistupuje k hráčům a nedává tak Sešívaným moc prostor ke střele.

25:47

Jakub Muška zamířil na trestnou lavici za sekání.

24:38

Velkými šancemi se to jen hemží. Kouba ramenem vyrazil puk, který poskakoval po horní tyčce, ale naštěstí pro domácího brankáře se kotouč odrazil mimo.

23:22

Na tyče to je v zápase 1:1. Slavie vyhrála bully v útočném pásmu a puk se dostal na volného Šergla, který trefil spojnici domácí brány.

22:11

Hradci narostla křídla a žene se za vyrovnáním. Puk se motal kolem brankoviště až se dostal na úplně volného Mušku na modré čáře a ten střelou z voleje orazítkoval tyč!

21:23

Hradec snižuje na rozdíl jedné branky. Muška nahrál VÁCLAVU MARŠÍKOVI na pravý kruh, který se rozmáchl a bez rozmyslu pálil na Šorfa. Střelou nad vyrážečku otevírá skóre domácích hokejistů. Asistence: Jakub Muška.

20:45

20:40

Střela Matějčka z vrcholku kruhu byla pro Šorfa jednoduchou záležitostí.

20:01

Hradec zahajuje druhou třetinu zkrácenou přesilovkou.

20:01

V první třetině byla Slavia lepším týmem na ledě. Dokázala za 43 vteřin vstřelit oba góly první třetiny. Východočeši reagovali výměnou gólmanů. Hradec se ne a ne dostat do vyložené šance nebo alespoň velkého ohrožení hostující brány. Slavie blokuje většinu střel domácích a po chybách vyráží do rychlých protiútoků, které jsou zatím pro Lvi smrtelné.
Další třetina začne přibližně v 15:49.

20:00

19:13

Hráči Mountfieldu kombinují v pásmu, ale bez gólového efektu.

18:45

Šteiner si odsedí dvě minuty za napadení.

17:46

Tečovaná střela Východočechů letěla mimo bránu.

16:36

.... za to Slávistům stačí málo a vždy akce "smrdí" gólem.

16:36

Hradci se nedaří vypracovat si nějakou větší příležitost ke skórování....

15:57

Hradec měl výbornou šanci na zkorigování, ale hradecký obránce trefil před bránou stojícího Steinochera a ten těžce odjíždí z ledu.

15:02

Hradec se snaží dobývat svatyni Šorfa, ale jejich pokusy většinou zblokují obránci.

14:40

Hraje se ve vysokém nasazení. Hře nechybí rychlost ani srážky.

14:01

Hradečtí se už v plném počtu hnali do útoku, ale střela Dominika Matouše skončila na holeních chráničích pražského obránce.

13:51

13:12

Důrazné napadání Matějčka ušetřilo pár drahocených vteřinek.

12:46

Hradec se osvobozuje.

12:07

Šergl se krásně protáhl mezi dvěma obránci a zkoušel Koubu překonat blafákem, ale puk mu ujel, takže nestihl včas zakončit.

11:51

Již třetí přesilovka v první třetině. Hradecký Muška jde za katr na dvě minuty za nedovolené bránění.

10:47

Pražané mají výborný a hlavně rychlý přechod středního pásma. Hradeckým to dělá velké problémy.

09:43

Dominik Matouš se ocitl v neuvěřitelné střelecké pozici! Obránci Slavie si vzali na malý moment dovolenou a Matouš se dostal až před gólmana hostů, tam se pokusil o blafák do bekhendu, ale Šorf se výborně zaskvěl lapačkou.

09:27

08:56

Hradec se drží v pásmu, ale nemůže se dostat do střelecké pozice.

08:18

Matějček střílel od modré, ale jeho tečovaná střela skončila v lapačce Šorfa. Vhazování v pásmu Slavie.

07:27

Hradec má šanci na snížení stavu. David Vobořil si jde odsedět trest na dvě minuty za krosček.

06:21

Střídání gólmanů na straně Hradce. Bartozela vystřídá v bráně Štěpán Kouba.

06:21

Zaváhání hradecké obrany a Slavie vede už 2:0. Zídek s Melovičem se dostali do úniku dva na jednoho. Prvně jmenovaný poslal PETRU MELOVIČOVI přihrávku přímo na hůl a ten neměl problém prostřelit Bartozela mezi betony. Asistence: Václav Zídek, Josef Bajer.

06:03

Hradec se tlačí za vyrovnáním. Střela jednoho z hradeckých obránců, ale zblokována.

05:38

Slavia se ujímá vedení v dnešním zápase! Patočka dostal přihrávku od mantinelu a ujížděl na domácí bránu. Hradecký obránce nezasáhl přesvědčivě a MATOUŠ PATOČKA blafákem otevírá skóre zápasu. Asistence: Jan Šergl, Eric Fiala.

05:14

Nahození na bránu Hradce prošlo mezi betony Bartozela. Hokejisté pražské Slavie se už radovali, protože hlavní rozhodčí nejdříve branku uznal, ale poté rozpažil. Stav hry je stále nerozhodný.

04:03

Slavia se poprvé dostala do pásma a ohrozila domácího Bartozela. Ten přikryl puk lapačkou a vhazovat se bude po jeho levici.

03:49

Mašín po vyjetí z trestné lavice zamířil ihned do útoku a snažil se obtočit kolem brány, leč neúspěšně.

03:33

02:45

Výborné oslabení v podání Východočechů! Slavii k ničemu nepouští a naopak drží puk za bránou soupeře.

02:13

Slavie se nemůže dostat ke střele a domácí se osvobozují.

01:33

Máme tu první vyloučení zápasu. Na trestnou lavici si jde sednout domácí Patrik Mašín, který se provinil sekáním.

01:03

Hradec zatím hraje v útočné třetině, ale ke střele se nedostal.

00:29

Zápas začíná zakázaným uvolněním Pražanů.

00:01

Mountfield HK: Bartozel (Kouba) – Muška, Brádler, Lelek, J. Moník, Martinec Fanderlik – Hašek, D. Matouš, Mašín, Matějček, Pažourek, M. Matouš, Havelec, Šimůnek, Maršík, Hidveghy (C).
Trenér: Vladimír Kostka.

Trenér: Miloš Pecka.

Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Pechánek.
Jedno jediné vzájemné utkání mezi Hradcem a Slavií přineslo devět branek a jasnou výhru Pražanů 8:1. Uvidíme, kdo bude mít v dnešní odvetě navrch. Onlajn ze zápasu začíná v 15:00 z malé haly FORTUNA arény.
HC Slavia Praha
Sešívaní mají výsledky jako na houpačce. Výhry střídají porážky celkem pravidelně, proto jim v nadstavbové tabulce patří sedmá příčka se 73 body. Minulý týden hrála Slavia jen jedno utkání na domácím ledě, kde podlehla Zlínu 4:5 po prodloužení. Nejlepším hráčem týmu je s 59 body (30+29) Tomáš Vildumetz.
Mountfield HK
Hradeckým se nadstavbová část sezóny moc nedaří. Z deseti odehraných utkání si připsali pouze deset bodů, což je řadí v tabulce na desátou pozici s 58 body. Minulé dva zápasy hráli východočeští mladíci v Chomutově a v Plzni. Pirátům z Chomutova podlehli 2:3 a v Plzni vyválčili alespoň bod za prohru 2:3 po samostatných nájezdech. Nejlepší hráč týmu Mountfieldu HK je podle kanadského bodování Štěpán Matějček s 37 body (17+20).
Krásný den přeji příznivcům mládežnického hokeje. Máme před sebou zápas extraligy staršího dorostu, kde se střetnou týmy Mountfield HK a HC Slavia Praha.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

6:5

Branky a nahrávky: 22. Maršík (Muška), 29. Mašín (Havelec), 47. Pažourek (Hašek, Muška), 56. Matouš (Fanderlik, Matějček), 60. Martinec (Pažourek, Maršík), 65. Matouš (Fanderlik, Matějček) – 6. Patočka (Šergl, Fiala), 7. Melovič (Zídek, Bajer), 33. Fiala (Duda), 36. Fiala (Patočka, Šergl), 41. Zídek

Mountfield HK: Bartozel (7. Kouba) – Muška, Brádler, Lelek, J. Moník, Martinec Fanderlik – Hašek, D. Matouš, Mašín, Matějček, Pažourek, M. Matouš, Havelec, Šimůnek, Maršík, Hidveghy (C). Trenér: Vladimír Kostka.

HC Slavia Praha: Šorf (Patera) – Krásný, Steinocher, Melovič, Vobořil, Štibingr, Duda – Šantrůček, Matějka (C), Bajer, Fiala, Vildumetz, Šteiner, Netolický, Zídek, Marek, Šergl, Patočka, Šilhan. Trenér: Miloš Pecka.

Rozhodčí: Veinfurter – Potůček, Pechánek