5:2

konec (2:0, 2:2, 1:0)

05.02.2016, 17:30 • VTB Ice Palace • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 2.1 4.0 2.96 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hokejisté Dinama Moskva dnes přehráli Jokerit Helsinky 5:2 a připisují si již šesté vítězství v řadě. Domácí vedli ve 35. minutě už 4:0 a zdálo se, že to budou mít nečekaně snadné. Jokerit ale ještě do přestávky dvěma přesilovkovými trefami snížil a v závěrečné části dělali hosté vše proto, aby duel ještě více zdramatizovali. Další gól jim už ale výtečně chytající Jerjomenko nedovolil a v 55. minutě naopak pečetil skóre Alexej Těreščenko.

Střely na branku ve 3. třetině – 4:12, celkem – 24:43. (19:53:33)

59:53

Od levého mantinelu to ještě zkoušel Jaakola, Jerjomenko si připsal lehký zákrok.

59:28

Oba týmy jsou v plném počtu.

59:01

Poslední minuta tohoto zápasu.

58:50

Maxim Karpov jel podruhé v zápase sám na Heleniuse! Domácí hráč šel do forhendové kličky, ale už nedokázal zasunout puk za beton hostujícího gólmana.

58:17

Další velká šance! Bekhendová přihrávka Larsena prošla až na zadní tyč, kde byl Pelletier. Jerjomenko stačil zakročit ve spolupráci s jedním z obránců!

58:10

Kapanen hledal před odkrytou brankou Larsena, který se ale nezorientoval včas!

57:27

Oba hráči odešli na trestnou lavici, hrát se bude 4 na 4.

57:27

Joensuu byl u brankoviště osekáván Osipovem a nakonec se do sebe oba hráči pustili! Bude se vylučovat.

56:56

Jerjomenko byl na místě proti teči Regina i následné střele Kozuna.

56:18

Na druhé straně zastavil Kennedy čistým stromem pronikajícího Šipova.

55:55

Slovan Bratislava si z těžkého východního tripu odvezl celkem osm bodů, a klepe na brány play-off!

55:55

Ne, tohle už asi nepůjde, obrana Dinama snadno zastavuje akce Jokeritu.

54:24

54:24 Alexej TĚREŠČENKO - 5:2

54:24

Dinamo právě vstřelilo branku!
Domácím vyšel rychlý kontr, kterým zřejmě rozhodují zápas! Vladimir Brjukvin zavezl po pravém křídle puk do útočného pásma a našel přesným pasem ALEXEJE TĚREŠČENKA, jemuž zakončení do odkryté branky sice ideálně nesedlo, ale kotouč přeci jen prošel natahujícímu se Heleniusovi pod betonem – 5:2. Asistence: Vladimir Brjukvin a Maxim Pestuško.

54:03

Hostům už rychle ubíhá čas, projít obranou Dinama ale není nic lehkého.

53:26

Alexejev prověřil z pravého kruhu Heleniuse, ten vyráží.

52:59

Aaltonen donutil Jerjomenka přerušit hru. Do konce třetí třetiny zbývá sedm minut.

52:05

Galimov hledal Fjodorova, který se na levém kruhu netrefil do nápřahu! Hosté už jsou v plném počtu.

51:20

Domácí zahráli v přesilovce na icing.

50:59

Babenkova zadovka měla oslovit Gorovikova, jehož stačili hosté pokrýt.

50:25

Gorovikov našel před brankou volného Babenka, který neproměnil velkou šanci!

50:03

Za podražení odchází na trestnou lavici Pascal Pelletier. Přesilovku si zahraje Dinamo.

49:06

Hosté to teď zkoušejí trpělivou rozehrávkou od své branky.

48:20

Domácí opět začali více napadat a Jokerit má hned problémy.

47:42

Jaakola chyboval a málem tak zavařil svým spoluhráčům. Dinamo nakonec Heleniuse neprověřilo.

46:26

Brjukvin pronikl po pravém křídle a hledal před brankou najíždějícího Těreščenka. Ten netrefil puk.

45:53

Domácí jsou v plném počtu a mohou si oddechnout.

45:38

Velký tlak Jokeritu, ale Dinamo zatím odolává!

44:53

Hosté sehráli krásnou kombinaci, kterou zakončoval Regin do poloodkryté branky! Jerjomenko se ale bleskově přesunul a zabránil dalšímu snížení!

44:42

Jerjomenko musel tygřím skokem zalehnout volný kotouč.

44:13

Hosté se sami vyhodili z útočného pásma.

43:51

Peter Regin se dostával k nebezpečné dorážce a Andrej Mironov mu musel přidržet hůl! Jokerit bude hrát další přesilovku.

43:42

Domácí chybovali v rozehrávce a trestat mohl Kozun. Z pravého kruhu ale neprostřelil Jerjomenka.

42:27

Pelletier se pokusil o efektní stahovačku, tu ale se štěstím zastavil bruslí Robinson.

41:37

Aaltonen se prodral až ke střele, Jerjomenko musel do rozkleku.

41:04

Hosté se snaží být aktivní, dva góly, které vstřelili v závěru druhé třetiny, jim vrátily naději.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:18.
Když se ve druhé třetině prosadili Vladimir Brjukvin a Dmitrij Višněvskij, vedli domácí už 4:0 a zdálo se, že kráčejí za jasným vítězstvím. Jokerit to ale nezabalil a v závěru prostřední části využil dvě přesilovky. Nejprve snížil z dorážky Pascal Pelletier a 70 sekund před přestávkou vymetl pavučinky z horního růžku Juhamatti Aaltonen. Finové tak zkorigovali skóre na 4:2 a jsou opět ve hře.

Střely na branku ve 2. třetině – 11:22, celkem – 20:31.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:05

Matěj Machovský předvádí v brance Plzně skvělé výkony! Dočká se po sezóně přestupu do zahraničí?

39:05

Hosté úplně zapomněli na zadní vrátka a sám na jejich branku tak najížděl Gorovikov. Útočník Dinama zkusil bekhendovou kličku, ale Helenius svůj tým podržel!

38:50

38:50 Juhamatti AALTONEN - 4:2

38:50

Jokerit právě vstřelil branku!
Pozor, už je to jen o dva góly! Po buly si vzal puk JUHAMATTI AALTONEN, který s ním projel až před Jerjomenka a vymetl horní růžek nad lapačkou domácího gólmana – 4:2. Asistence: Niko Kapanen.

38:36

Do rány Jaakoly vložil hůl bránící hráč a puk je až v ochranné síti.

38:23

Lajunen si vyměnil puk s Kapanenem, ovšem nepropálil Jerjomenka.

38:07

Domácí zastavili útok soupeře a vyhodili.

37:49

Joensuu stál v brankovišti a Jokerit byl tak vykázán do středního pásma.

37:04

Je tu další vyloučení na domácí straně.

36:23

Domácí namazali do šance Toddovi, jehož prudkou střelu vykopl levým betonem Jerjomenko!

35:16

35:16 Pascal PELLETIER - 4:1

35:16

Hosté přesilovku využívají a snižují na rozdíl tří branek! Larsenovu střelu od modré vyrazil Jerjomenko ke Kozunovi, který trefil jen tyčku, ale další dorážka PASCALA PELLETIERA už skončila nad lapačkou sedícího brankáře Dinama. Asistence: Jesse Joensuu a Brandon Kozun.

34:51

Na trestnou lavici jde za nedovolené bránění Maxim Karpov. Hosté mají šanci snížit.

34:33

34:33 Dmitrij VIŠNĚVSKIJ - 4:0

34:33

Tohle už pro hosty vypadá hodně špatně! DMITRIJ VIŠNĚVSKIJ se na modré z první opřel do kotouče a trefil se k pravé tyčce z pohledu Heleniuse – 4:0. Asistence: Mat Robinson a Alexej Cvetkov.

34:12

Nyní pálil od modré Hietanen, Helenius má puk ve své výstroji.

33:59

Hietanen nabil na modrou Mironovovi, který těsně minul.

33:30

Hostům se podařilo vyhodit.

33:12

Za hákování je vyloučen hostující Jere Sallinen.

32:48

Nahození Jaakoly ze středního pásma raději přidržel Jerjomenko. Jokerit tak získal buly v útočné třetině.

32:25

Právě Mäki byl osekáván Osipovem, ale rozhodčí si toho nevšimli. Je tu reklamní přestávka.

32:07

Mäki nedokázal obehrát Solovjova. Domácí dobře brání.

31:30

To se pokusil změnit Larsen, dánský bek však trefil jen Osipova.

31:08

Hosté sice v útočném pásmu, ale co je to platné, když se nedokáží dostat k nebezpečnější střele.

30:54

Zakázané uvolněním Dinama.

30:46

Mironov po buly nechtěně prověřil pozornost vlastního gólmana. Jerjomenko byl ale pozorný.

30:18

Hosté opět ztratili kotouč a z toho mohl těžit Osipov. Jeho ránu pokryl povyjetý Helenius.

29:48

Těreščenko rozjel Brjukvina, který se bekhendovou kličkou uvolnil a dostal se i k zakončení. Už byl však v ostrém úhlu a Helenius skryl puk pod sebou.

29:15

Oba týmy jsou v plném počtu. Z pravého kruhu střílel Peter Regin, ale Jerjomenko má puk ve výstroji.

28:36

Jensenovu střelu v poklidu zneškodnil Jerjomenko.

28:17

Projektil Mironova vyrazil Helenius ramenem.

27:12

Na trestnou lavici usedají Tim Kennedy a Jurij Babenko. Hrát se bude 4 na 4.

26:44

26:44 Vladimir BRJUKVIN - 3:0

26:44

A je to 3:0 pro moskevský celek! Od modré čáry napřáhl Maxim Solovjov a letící kotouč tečoval mimo dosah Heleniuse VLADIMIR BRJUKVIN. Asistence: Maxim Solovjov a Andrej Mironov.

26:25

Hosté se ve druhé třetině snaží hrát, musejí si však dávat pozor na nebezpečné brejky Dinama.

25:47

Maxim Karpov se z levé strany hnal sám na Heleniuse! Vítězem souboje je brankář finského týmu!

25:04

Mäki trefil v dobré pozici jen bránícího Osipova.

24:05

Přihrávku mezi kruhy dostal Kokarev. Helenius puk s velkými problémy vytěsnil mimo branku!

23:21

Po buly to zkoušel Lajunen, ani on na Jerjomenka nevyzrál.

22:53

Těreščenko otestoval pozornost Heleniuse. Ten zakročil lapačkou a hned rozehrál.

22:32

Jokerit začal druhou část aktivně. Jerjomenko musel přikrýt puk před Reginem.

22:24

Pozornost Jerjomenka zkoušeli Ohtamaa a Mäki. Domácí brankář byl vždy na místě.

22:07

Hosté v postavení mimo hru.

21:21

Aaltonen se prezentoval dobrou střelou, kterou ale vyrazil Jerjomenko.

21:04

Hosté se snaží důrazněji forčekovat a dostat tak soupeře pod tlak.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:22.
První perioda patřila domácím. Dinamo bylo jasně lepší a za svou aktivitu bylo odměněno hned dvěma góly. V 7. minutě se po hezké přihrávce Šipova prosadil Andrej Alexejev a v 15. minutě zakončil krásnou přesilovkovou souhru Arťom Fjodorov. Jokerit se bude muset v dalším průběhu zápasu hodně zlepšit.

Střely na branku v 1. třetině – 9:9.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:51

Zkušený švédský brankář Henrik Karlsson podává i v letošní sezóně v dresu Jokeritu výborné výkony, a jeho tým se opět představí v play-off! Jak daleko to finský celek dotáhne?

19:51

Robinson drží puk za svou brankou a čeká na konec třetiny.

19:22

Zakázané uvolnění, hra se vrací do obranného pásma Dinama.

19:07

Mäki se dostal ke střele z levého kruhu, Jerjomenko ztlumil puk na své hrudi.

18:46

Domácí jsou v plném počtu, Jokeritu se přesilovka moc nepovedla.

18:27

Domácí opět vyhazují a vypadá to, že se ubrání.

18:03

Hráči Dinama dobře šetří čas za brankou soupeře.

17:36

Domácím se podařilo vyhodit.

17:26

Jerjomenko vyrazil Toddovu ránu od modré čáry.

17:10

Hostům unikl kotouč do středního pásma.

16:45

Teď už bylo odpískáno. Na trestnou lavici míří Dmitrij Višněvskij.

16:28

Signalizováno vyloučení na domácí straně.

15:48

Hosté se budou muset rychle probudit, jinak jsou v tomto zápase bez šance.

14:52

Pěknou individuální akcí se prezentoval Tim Kennedy. Bekhendové zakončení útočníka Jokeritu však zastavil Jerjomenko.

14:07

14:07 Arťom FJODOROV - 2:0

14:07

Tohle domácí sehráli parádně! Cvetkov našel před brankou Galimova, který kotouč ještě předložil ARŤOMOVI FJODOROVOVI, jenž zakončoval do odkryté klece. Asistence: Ansel Galimov a Alexej Cvetkov.

13:48

Po rychlé kombinaci domácích pálil Mironov. Helenius se stačil přesunout a zakročil vyrážečkou.

13:21

Jesse Joensuu předvedl naprosto zbytečný krosček v útočném pásmu a Dinamo si zahraje přesilovou hru.6:39

12:55

Do střelecké pozice si sjížděl obránce Hietanen, Helenius tentokrát nemusel zasahovat.

12:27

Na branku Jokeritu se valí jeden útok za druhým. Dinamo hraje výborně.

10:50

Hosté opět ztratili při rozehrávce kotouč a po parádní přihrávce Fjodorova měl Galimov na holi druhý gól svého týmu. Helenius hosty zachránil fantastickým zákrokem, kdy se na brankové čáře roztáhl a zastavil puk vyrážečkou!

10:29

Fjodorov se krásně prokličkoval hostující obranou, Helenius ale předvedl velmi dobrý zákrok!

10:08

Od modré pálil Gorovikov, branku netrefil.

09:24

Dinamo je zatím lepší. Brjukvin nabil Robinsonovi, jehož ránu musel vyrážet Helenius.

08:51

Šipov zakombinoval s Karpovem a mohl střílet z mezikruží. Jeho pokus zastavila dvojice obránců Jokeritu.

07:48

Domácí výborně napadají a Jokerit má velké problémy s rozehrávkou.

06:31

A mohlo to být 2:0! Hráči Jokeritu nepochopitelně otevřeli prostor pro Višněvského, který měl spoustu času na zamíření, ale naštěstí pro Heleniuse mu střela vůbec nevyšla a puk skončil až v ochranné síti!

06:09

06:09 Andrej ALEXEJEV - 1:0

06:09

Hosté chybovali v rohu za svou brankou a byli za to tvrdě potrestáni! Puk totiž vytáhl Ilja Šipov, který ho následně naservíroval na zadní tyč, kam si najel ANDREJ ALEXEJEV a ten kotouč napálil do odkryté poloviny klece. Asistence: Ilja Šipov a Maxim Karpov.

05:39

Rita se uvolnil šikovným přibrzděním a z pravého kruhu vypálil. Jerjomenko byl na místě.

05:25

Solovjovovi přejel do pásma spoluhráč dříve, než bylo třeba. Postavení mimo hru.

05:01

Puk se dotkl ochranné sítě, nařízeno buly ve středním pásmu.

04:39

Z velké dálky to zkoušel Pestuško, Helenius vyráží.

04:07

Domácí nedokázali odklidit nahozený puk a do dobré příležitosti se tlačil Kozun. Z otočky však netrefil branku.

03:18

Oba týmy se zatím oťukávají, nyní rozjíždí útok Dinamo.

02:39

Nahození Larsena se snažil dorazit za Jerjomenka Niko Kapanen. Puk je však pod domácím gólmanem.

02:00

Závar před Heleniusem, kterému vypadl puk po střele od modré. Pro hosty to nakonec dobře dopadlo.

01:36

Kokarev hledal střílenou přihrávkou Gorovikova, ten kotouč tečoval vedle.

00:39

Hietanen, tedy Fin v domácích službách, přejel útočnou modrou čáru a napřáhl. Trefil ale jen chrániče obránce.

00:11

Hned tu máme první přerušení hry. Nahození Jensena totiž skončilo až na ochranné síti.

00:01

Vše je již přichystáno k úvodnímu buly tohoto zajímavého zápasu.
Zazněly státní hymny Finska a Ruska.

Dinamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Mironov, Osipov, Robinson, Barancev, Hietanen, D. Višněvskij, Solovjov – Těreščenko, Pestuško, Brjukvin – Babenko (C), Gorovikov (A), Kokarev – Cvetkov (A), Galimov, Fjodorov – Alexejev, Igumnov, Karpov – Šipov.

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Larsen, Jensen, Todd, Ohtamaa, Lajunen (A), Jaakola – Kozun, Regin (A), Joensuu – Aaltonen, Sallinen, Kennedy – Rita, Kapanen (C), Pelletier – Gymer, Mäli, A. Mäkinen – M. Mäkinen.

Rozhodčí: Bulanov, Ravodin – Palei, Šichanov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Moskva:
Celek Dinama nasbíral 99 bodů a v tabulce Západní konference je pátý. Dinamovci chytili v posledních týdnech výbornou formu a aktuálně drží sérii pěti vítězných utkání v řadě, navíc všechna z nich hráli venku. Naposledy moskevský klub vyhrál 2:1 na ledě Viťazu.
Jokerit Helsinky:
Finský celek je se 104 body lídrem Bobrovovy divize a v celkové tabulce Západní konference mu tak patří druhá pozice hned za suverénním CSKA. Finové v Moskvě zakončí venkovní trip, jenž zahájili dvěma porážkami 1:2 s velkokluby CSKA a Petrohradem. Naposledy si ale zastříleli v lotyšské Rize, kde zvítězili vysoko 7:0. Jokerit hodně spoléhá na produktivní dvojici Kozun – Regin, oba hokejisté nasbírali už 45 bodů.
Všem přeji příjemný páteční podvečer! Páteční program Kontinentální hokejové ligy přinese také atraktivní souboj mezi Dinamem Moskva a Jokeritem Helsinky. Oba celky patří k tomu nejlepšímu, na co lze v soutěži narazit a tak se rozhodně máme na co těšit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

5:2

Branky a nahrávky: 7. Alexejev (Šipov, Karpov), 15. Fjodorov (Galimov, Cvetkov), 27. Brjukvin (Solovjov, Mironov), 35. Višněvskij (Robinson, Cvetkov), 55. Těreščenko (Brjukvin, Pestuško) – 36. Pelletier (Joensuu, Kozun), 39. Aaltonen (Kapanen)

Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Mironov, Osipov, Robinson, Barancev, Hietanen, D. Višněvskij, Solovjov – Těreščenko, Pestuško, Brjukvin – Babenko (C), Gorovikov (A), Kokarev – Cvetkov (A), Galimov, Fjodorov – Alexejev, Igumnov, Karpov – Šipov.

Rozhodčí: Bulanov, Ravodin – Palei, Šichanov