ELIOD extraliga mladšího dorostu

Piráti Chomutov – HC Slovan Ústí nad Labem

3:0

konec (0:0, 1:0, 2:0)

10.01.2016, 12:00 • SD ARÉNA - hala B, Chomutov • Skupina C • Marcel Holl (@69Maca)

Piráti porážejí v desátém kole nadstavby na domácím ledě ústecký Slovan 3:0. O výsledku rozhodl úsek hry mezi 49. a 50. minutou, kdy Volkeho prostřelil Jakub Lauko a po něm i Jakub Veselý.

Toto je ode mě vše a zase někdy se těším na počtenou. (14:02:04)

59:34

V posledních vteřinách to ještě zkoušel Lauko, který tečoval přihrávku od levého hrazení, avšak pouze do betonů ústeckého brankáře.

59:26

Koblížek tečoval Seemannovu střelu pouze do ochranné sítě.

59:00

Tomáš Jungvirt vystřelil zápěstím od modré čáry a jeho rána trefil brankáře Volkeho do masky.

58:21

Icing Slovanu vrátí hru opět před brankáře Volkeho.

58:00

Janouškův pokus se mezi tři tyče pirátské klece nevešel a končí pouze na zadním hrazení.

56:40

Piráti jsou stále aktivnějším mužstvem, ale i ústečtí hrozí z rychlý brejků. Hra se nám tak rychle přelévá z jedné strany na druhou.

55:22

Jarý si sjel pro nahrávku, ale svou střelou z první minul ústeckou klec.

54:06

Janouškova střela minula chomutovskou klec a Piráti jsou opět nastěhováni v pásmu ústeckého Slovanu.

53:22

Hosté vystihli Laukův úmysl a puk po jeho nahrávce posílají do středního pásma.

52:05

Jarého střelu od modré čáry Volke vyrazil ramenem do rohu hrací plochy.

51:22

Krchňák při kličce za ústeckou brankou spadl, čehož využili hosté a po rychlé akci získali buly před Skokanem.

50:35

Procházkovi utekl kotouč, přesto Piráti zůstali i nadále v útočné třetině.

49:50

Piráti právě vstřelili branku!
Domácí kapitán JAKUB VESELÝ se dostal do samostatného úniku, který nejprve zakončil střelo do hrazení, ale odražený kotouč pak dokázal usměrnit za Volkeho záda. Asistence: Milan Breczko a Roman Psar.

49:32

Štochl projel až ke Skokanovi, ale nezakončil vůbec přesně.

48:27

JAKUB LAUKO si vybruslil na hranici pravého kruhu a střelou po ledě prostřelil Volkeho, který nechal malou mezírku mezi svými betony. Asistence: Kryštof Ouřada a Radek Procházka.

47:38

Střelu Víta Seemanna Volke viděl a ukryl do své lapačky.

47:24

Lauko hledal na zadní tyči Koblížka, který ale zakončit nedokázal.

46:58

Piráti se sice dostávají do útočného pásma, ale brankáře Volkeho ne a ne pořádně prověřit.

45:51

Jaroš si nepohlídal postavení na modré čáře a do útočného pásma vnikl dříve, než obdržel nahrávku od Krchňáka.

45:21

Díky lehké teči ústecké střídačky zůstanou Piráti i nadále v pásmu soupeře.

44:51

Ústečtí opět posílají kotouč pouze na zakázané uvolnění.

44:40

Breczko hledal najíždějícího Veselého, ale bohužel nepřesně.

44:13

Zakázané uvolnění vrátí domácí Piráty zpět do útočné třetiny.

43:47

Koblížek poslal puk lehkou tečí na Volkeho, který byl ovšem připraven a černou gumu zastavil a rozehrál.

43:22

Štochl trefil napadajícího Lauka a puk končí na domácí střídačce.

43:05

Skokan raději kryje puk, který se nenápadně dostal z rohu hrací plochy až před jeho klec.

42:39

Štěpánek nadvakrát vyzkoušel Skokana. Chomutovský brankář byl ale pozorný.

42:32

41:55

Domácí obránce odpaluje kotouč pryč z obranného pásma.

41:20

Po nahrávce od Lauka nemířil přesně Koblížek, přesto Piráti zůstávají v pásmu ústeckého Slovanu.

40:39

Piráti se osvobozují výhozem až k Volkeho brance.

40:32

Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Jungvirt - 2 min., podražení).

40:01

Druhá třetina přinesla první branku dnešního střetnutí. Stalo se tak v 36. minutě, kdy Radek Procházka využil druhého vyloučení Adama Janouška v krátkém sledu za sebou. Piráti tak vedou nad rivalem z krajské metropole 1:0.

Třetí perioda začne za necelý 13 minutek, takže přibližně v 13:30.

40:00

39:57

Lauko neobešel Vidličku, který posílá kotouč do středního pásma.

39:26

Poměr sil na ledě se srovná, neboť ústecký Vít Šindelář dostává menší trest za hákování.

39:24

Piráti posílají kotouč pryč z obranné třetiny.

38:43

Kryštof Ouřada (CHM) dostává dvě minuty za podražení.

38:08

Vzápětí musel zasáhnout brankář Skokan, který raději ukryl puk do své moci a dává Slovanu šanci vyhrát buly v útočném pásmu.

37:49

Střelu od modré čáry tečoval Benda lehce mimo ústeckou klec.

37:10

Tůmovu střelu Skokan vyráží, přesto Slovan zůstane ještě chvilku v útočné třetině.

35:47

Druhou přesilovku již Piráti dokázali využít. Střelou z pravého kruhu se prosazuje RADEK PROCHÁZKA. Asistence: Vít Seemann a Jakub Lauko.

35:32

Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Janoušek - 2 min., podražení).

35:04

35:02

Breczkův pokus vyráží brankář Volke do rohu hrací plochy.

34:10

Piráti rozebrali hostující defenzivu, ale Koblížek střelou z předbrankového prostoru trefil pouze betony připraveného Volkeho.

33:44

Lauko našel pěknou nahrávkou Seemanna, jehož střelu po ledě ukryl Volke do své moci.

33:04

Chomutov si zahraje přesilovou hru. Adam Janoušek vystřelil puk mimo a dostává za to menší trest.

32:25

Veselý se snažil nahrát lépe postavenému Breczkovi, který mu najížděl po pravici, ale ve finální moment puk domácímu kapitánovi lehce uskočil, takže vůbec nepřihrál.

31:22

Další souboj mezi domácím Jakubem Laukem a hostujícím brankářem Jakubem Volkem končí opět vítězně pro ústeckého muže s maskou.

30:32

Psár zůstal osamocený u modré čáry, ale jeho pokus po ledě k Volkemu neprošel.

29:44

Tlak Chomutova přerušuje svým zásahem brankář Volke, který skryl pokus Jungvirta.

29:25

Veselý trefuje Volkeho betony a Piráti stále svírají Slovan.

29:07

Lauko vybruslil z rohu útočného pásma, ale svou akci zakončil pouze střelou do připravené vyrážečky brankáře Volkeho.

28:42

A bude to platit i po zakázaném uvolnění ústeckého souboru.

28:33

Laukova střela k bráně nedolétla, přesto Piráti zůstávají na kotouči.

28:17

28:11

Janoušek trefil příklepem masku pirátského brankáře, který odražený kotouč raději ukryl do své moci.

27:15

Tato početní výhoda se hostům daří o poznání lépe. Aktuálně mohutně svírají Piráty v jejich pásmu. Za zmínku stojí lehká teč Batrynovy střely.

26:40

Piráti bez problémů vyhazují kotouč až k Volkeho kleci.

26:17

Ústečtí si zahrají další početní výhodu. Dvouminutový trest nyní dostává Kryštof Ouřada.

26:11

Tvrdá střela od Radka Procházka končí na zadním hrazení.

25:40

Po zakázaném uvolnění se hra nastěhuje před Skokanovu klec.

25:29

Lauko nepřihrál přesně a Ústečtí se dostávají ze sevření.

24:22

Krchňákovu střelu Volke vyráží, přesto Piráti jsou stále v tlaku a svírají svého soupeře z krajské metropole.

23:12

Koblížek se dobrým pohybem zbavil obránce a následně našel na druhé straně útočné třetiny Lauka, jehož střelu Volke skryl do lapačky.

22:21

Střela od hrazení Volkemu vypadla, přesto jeho spoluhráči dokázali dostat kotouč do bezpečnější zóny.

21:51

21:04

Po nepřesné rozehrávce obránců se dostal ke kotouči Eric Mežnar, ale jeho střela končí nad ústeckou klecí.

20:46

Přesilovka se Slovanu zatím příliš nedaří, spíše jsou to domácí, kteří ohrožují Volkeho branku.

20:01

V první třetině jsme se branky nedočkali, i když Chomutovští měli slibný tlak, avšak zatím všechny jejich šance buď zblokovala obrana nebo pochytal brankář Volke. Do druhé periody vstoupí ústečtí početní výhodou, neboť v závěru byl vyloučen Milan Breczko.

20:00

19:51

Slovan si zahraje přesilovku. Dvě minuty za podražení dostává chomutovský útočník Milan Breczko.

19:27

Piráti se snaží i závěr třetiny zůstat na dostřel Volkeho klece.

18:26

Lauko dostal nahrávku do jízdy mezi oba obránce, ale k zakončení se nedostal, přesto Piráti zůstali v pásmu soka.

18:10

Hra zůstane před brankářem Pirátů, neboť nyní musel domácí maskovaný muž skrýt střelu po ledě od Kaleho Costy.

17:16

Štochl vybojoval kotouč na chomutovské obraně a následně nahrál u modré čáry stojícímu Tůmovi, jehož střelu Skokan vyráží do rohu hřiště.

16:38

Ouřada střela k ústecké brance neprošla, přesto Piráti zůstanou v útočné třetině, neboť Slovan posílá kotouč na zakázané uvolnění.

15:45

Volke rozehrál přímo na hůl domácího Procházky, jehož střela končí po lehké teči za hrazením.

14:53

Domácí neustále tlačí na svého soupeře, který jen vyhazuje kotouče do středního pásma. Brankář Skokan zatím neměl příliš práce.

13:25

Další Jungvirtův pokus schytal obránce, přesto Piráti stále svírají svého soupeře.

13:14

Volke nyní raději ukryl kotouč do lapačky po střele od Tomáše Jungvirta.

12:56

Střela Štochla je díky zásahu chomutovské hokejky vytečována na domácí střídačku.

12:29

Ústecký brankář vykopává Laukovu skrytou střelu.

11:46

Rozehrávka Pirátů končí zakázaným uvolněním. Následuje buly po levé ruce brankáře Skokana.

10:03

Martin Štěpánek vystihl rozehrávku Pirátů a rychle vrací puk za domácího brankáře.

09:29

Po několika dorážka je Koblížkovi pískáno postavení útočícího hráče v brankovišti.

08:38

Střelu Zemana brankář Ústí vyrazil a za pomoci spoluhráče, který kotouč rukou poslal do rohu, celou situaci ustál bez úhony.

07:59

Ani jeden z asi tří pokusů chomutovské Pavla Jarého nemířil přesně.

07:13

Vidličkovu střelu tečoval mimo pirátskou klec Vít Šindelář.

06:26

Lauko projel po křídle do útočné třetiny, ale přihrávka do brankoviště byla nepřesná a z útočného pokusu nic nebylo.

05:38

Střela zápěstím od Jaroše nenašla cíl, skončila pouze na čepeli jednoho z ústeckých hráčů.

04:40

Veselý se neproháčkoval přes dvojici protihráčů a Ústečtí posílají kotouč do střední třetiny.

04:00

Ihned po vhazování se dostal ke střele Jungvirt, ale svým pokusem trefil pouze pravý beton ústeckého brankáře.

03:53

Zakázané uvolnění vrátí hru zpátky do obranného pásma hostí.

03:35

Laukovo tvrdou střelu schytal jeden z obránců, kteří clonili brankáři.

03:05

Koblížek obdržel kotouč do jízdy, ale nepřihrál vůbec přesně. Piráti ale přesto zůstávají v pásmu Slovanu.

02:16

Jakub Jaroš se vyhnul protihráči a následně střelou zápěstím prověřil pozornost ústeckého brankáře.

02:07

Ten ale neměl dlouhého trvání a na puku jsou opět domácí Piráti.

01:47

Mežnar zavezl kotouč do pásma, ale následně nepřihrál přesně a Ústí rozjíždí rychlý kontr.

01:16

Tůmova střela z hranice modré čáry přišla vniveč, neboť je pískán ofsajd.

00:48

Domácí jsou stále na kotouči a ohrožují ústeckou klec ze všech pozic.

00:15

Po rozehrávce Seemanna zůstali Piráti ihned v útočné třetině.

00:01

Piráti Chomutov: Skokan (R. Běhula) – Ferbas, Jungvirt, Procházka, Seemann, Zeman, Jarý "A", Krchňák, Herles, Psár – Zahrádka, Baier, Mežnar, Lauko, Hofrichter, Jaroš, J. Veselý "C", Breczko, Benda, Koblížek, Ouřada.

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Korub) – Štochl "A", Štěpánek "C", Stuchlý "A", Mareš, Vidlička – Costa, Batryn, Čermák, Šindelář, Herák, Janoušek, Tůma, Gottfried, Machulda.

Rozhodčí: Hodač – Mareš, Sládek.
Vzájemné zápasy v letošní sezóně vs.

3. kolo: Chomutov – Ústí nad Labem 15:2
12.kolo: Ústí nad Labem – Chomutov 0:3
N5: Ústí nad Labem – Chomutov 3:2sn
Piráti Chomutov

Zatím co Slovan je na pátém místě, domácí Piráti vládnou skupině C s osmibodovým náskokem na druhé Letňany. Z posledních pěti duelů sehrál nejmladší výběr chomutovské akadamie pouze dvě střetnutí na domácím ledě. V obou případech uspěl. Předtím ale získal čtyři body ze zápasů s Pískem, Ústím nad Labem a PZ Kladno.

HC Slovan Ústí nad Labem

Svěřencům naganského vítěze Jana Čalouna patří aktuálně předposlední příčka v nadstavbové skupině C. Horší než Slovan je beznadějně poslední Písek, který na dnešního soupeře Pirátů ztrácí propastných 22 bodů. Ústí nad Labem hrálo z posledních pěti zápasů čtyřikrát v domácím prostředí, z čehož dokázal Slovan vytěžit devět bodů.

Poslední západy Slovanu:

Ústí nad Labem – Písek 13:4
Ústí nad Labem– PZ Kladno 2:3p
Litvínov – Ústí nad Labem 8:5
Ústí nad Labem – Letňany 4:1
Dobré poledne všem fanynkám a fanouškům mládežnického hokeje. Na menší hale chomutovské SD ARÉNY se dnes utkají ve čtvrtém severočeském derby ročníku mladší dorostenci domácích Pirátů Chomutov a ústeckého Slovanu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

3:0

Branky a nahrávky: 36. Procházka (Seemann, Lauko), 49. Lauko (Ouřada, Procházka), 50. Veselý (Breczko, Psar)

Rozhodčí: Hodač – Mareš, Sládek