5:1

konec (2:0, 0:0, 3:1)

08.12.2015, 17:30 • Oulun Energia-Areena • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.33 6.5 5.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je konec! Kärpät Oulu poráží Espoo Blues 5:1 a postupuje do semifinále Ligy mistrů! Domácí hned v úvodní třetině smazali náskok Blues z předchozí utkání díky brankám Junttily a Hakanpää. Poté se hrál nudný hokej a vše podstatné se událo až v záveřečné desetiminutovce. Náskok domácích zvýšil další brankou Junttila, ale ihned opět snížil Suomea. Domácí se však nezalekli a o několik sekund později dal rozhodující branku Nutivaraa. Hosté sice dostali před koncem možnost hrát přesilovku 5 na 3, jenže v oslabení ujel Junttila a krásným gólem dovršil hattrick! Pro Espoo tedy letošní putování Ligou mistrů končí, zatímco Kärpät se může těšit na semifinálové boje! (19:48:21)

59:47

Kotouč mířil přes celé hřiště. Nakonec však nekončí v prázdné brance, ale na zakázaném uvolnění.

59:21

Hosté to ještě zkoušejí bez brankáře!

58:46

58:46 Julius JUNTTILA - 5:1

58:46

Oulun Kärpät vstřelil branku!
Je rozhodnuto! JULIUS JUNTTILA vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, nechal za zády všechny obránce, položil si brankáře a střelou kolem betonu dovršil hattrick! Bez asistence.

58:27

A domácí znovu vyhazují kotouč až za branku Blues!

58:23

Aittokallio drží svůj celek! Nyní zlikvidoval dělovku z mezikruží! Hostům už mnoho času nezbývá.

58:00

Domácí skvěle zapracovali před brankou, dostali se ke kotouči a vyhazují jej přes všechny čáry.

57:51

Bez přípravy vypálil Lahtinen. Jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.

57:34

Oddechový čas pro hosty.

57:34

A je tady další komplikace pro domácí! Masuhr vyhodil kotouč do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry!

57:15

Dobře nabito měl Kukkonen, ale nakonec ještě udělal jednu kličku a branku úplně minul.

56:40

Domácí celek však ihned po vhazování vyhazuje kotouč až za branku Kahkonena.

56:33

Hosté dostávají k dobru další přesilovku. Hakanpaa si půjde na dvě minuty odpočinout za nedovolené bránění.

56:33

Obrovskou šanci na vyrovnání celkového stavu zahodil Tiivola, který se ocitl sám před gólmanem, ale rovněž mířil jen do vyrážečky.

55:54

55:40

Hostům se přesilová hra vůbec nedaří, nemohou se usadit v útočné třetině a domácí znovu vyhazují.

54:47

Do obrovské šance se ve vlastním oslabení dostal Zunttila! Ten svůj únik zakončil jen střelou do vyrážečky brankáře Blues.

54:12

Do dělovky od modré čáry se obětavě vrhli hned dva domácí hráči. Ti poté kotouč poslali přes všechny čáry.

53:54

Nyní však přichází komplikace. Sebastion Aho dostává dvě minuty za sekání a hosté mají k dispozici přesilovou hru!

53:34

Rána od modré končí jen na holi skvěle postaveného Ikonena. Domácí celek se znovu ubránil.

53:10

Nyní se už domácí celek dostal pryč z vlastní třetiny. Huml drží kotouč v rohu kluziště a šetří čas.

52:20

Nahozený kotouč od modré čáry končí v rohu hřiště, nicméně hosté stále zůstávají v útočné třetině.

51:53

Konečně se hosté dostali k zakončení. Slabou střelu z mezikruží kryl Aittokallio bez výraznějších potíží.

51:02

Od modré čáry chtěl kotouč nahodit Puljujarvi, ale obrana hostů dobře vystoupila a po delší době se osvobodila.

50:22

Domácí teď Blues vůbec nepouštějí ke kotouči. Kärpät hraje přesně to co nyní potřebuje, drží kotouč daleko od vlastní branky.

49:40

Brankář hostů si poradil i s únikem Aaltonena a stále drží šance svého týmu na vyrovnání celkového skóre.

48:46

Domácí nepolevují v aktivní hře. Kahkonen se nyní musel pořádně ohánět, aby zamezil kotouči v cestě za jeho záda.

48:01

48:01 Markus NUTIVARAA - 4:1

48:01

Neskutečná pasáž hry! Domácí celek si znovu bere zpět ztracený náskok a v tuto chvíli by postupoval do semifinále! MARKUS NUTIVAARA dostal příliš mnoho prostoru a střelou z mezikruží propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Julius Junttila, Sebastian Aho.

47:12

47:12 Antti SUOMELA - 3:1

47:12

Espoo právě vstřelilo branku!
Náskok domácího celku je rychle pryč! Zmatky v domácí obraně rychle využil ANTTI SUOMELA a střelou pod víko vrací hosty zpět do hry! Asistence: Jere Seppala, Jari Sailio.

46:51

46:51 Julius JUNTTILA - 3:0

46:51

Obrovská chyba hostujícího brankáře! Ten vyrazil za branku, aby rozehrál kotouč, ale daroval jej jen soupeři. Nahození ještě stihl tečovat JULIUS JUNTTILA a svou druhou brankou v utkání posílá svůj celek do průběžného vedení. Asistence: Adam Masuhr, Ivan Huml

46:17

Tak nakonec ne! Dvě minuty dostává i Niemi. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

46:17

Tiivola dostává dvě minuty za hákování a domácím se naskýtá možnost na zvýšení skóre!

45:53

Ze souboje u mantinelu ve středním pásmu vyšli jako vítězové domácí hokejisté.

45:13

Suoranta jen tak lehce nahodil kotouč od mantinelu před branku, kde jej málem dokázal zasáhnout Pirnes. V hledišti to jen zahučelo.

44:27

Pokračuje se v nastoleném trendu ze druhé třetiny, hraje se bez přerušení a ani jeden z týmů si nevytváří velké šance.

43:52

Do dobré šance si najížděl Huml, jenže Kukkonen jej zastavil parádním hitem!

43:17

Vaakanainen sice projel s kotoučem přes celé střední pásmo, ale do pásma útočného se mu jej procedit nepodařilo.

42:42

Stejným prohřeškem proti pravidlům se provinil Hakanpaa. Ani jeden z týmů nechce udělat chybu v zadních řadách.

42:21

Na druhé straně neudržel nervy na uzdě Suomela a přejel přes modrou čáru, ofsajd.

41:25

Další chybu v obraně hostů mohl využít Maenalanen. Ten však místo střely ještě objel branku a celou akci tím zabrzdil.

40:32

Hosté pokazili rozehrávku před vlastní brankou, ke kotouči se dostal Niemi, jenže ránu z bezprostřední blízkosti mu vůbec nesedla.

40:07

Hosté vstoupili do třetí třetiny aktivně, za brankou bojoval o kotouč Makkonen, jenže Masuhr jej o něj bleskově připravil.

40:01

Hráči naposledy přicházejí z kabin na ledovou plochu. Pokud se stav nebude měnit, čeká nás po skončení třetí třetiny prodloužení!
Druhá třetina je minulostí! Hostům se podařilo vyrovnat hru, nicméně Kärpät byl i v této dvacetiminutovce lepším týmem. Domácí hráli hned dvě přesilové hry, ale ani v jedné z nich se jim nepodařilo vytvořit si tlak. Na obou stranách zatím kralují brankáři, a proto trvá stav z první třetiny, tedy 2:0.

40:00

39:40

Kolem pravého mantinelu se do útočného pásma protáhl Somervuori. Jeho ránu zápěstím vyrazil Aittokallio do ochranné sítě.

39:19

Na druhé straně hrací plochy Kahkonen raději přikryl nahození od modré čáry. Vhazovat se bude v obranném pásmu Blues.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny!

38:31

Hosté sevřeli domácí v obranné třetině. Kotouč se po nepřesné střele odrazil zpět před branku, ale tam nebyl nikdo, kdo by jej usměrnil do sítě.

37:40

Hosté našetřili několik vteřin času. Pitkanen jen nahodil kotouč za branku soupeře a spolu se svými kolegy odjel na střídačku.

37:05

Přihrávku na modrou čáru dostal zapomenutý Ikonen, který vypálil z mezikruží, jenže jeho střela byla nepřesná.

36:17

Za brankou domácích bojoval o kotouč Makkonen. S přesilou bránících soupeřů si neporadil a odchází střídat.

35:46

Domácí uháněli ve dvou proti jedinému obránci. Piispanen vzal zakončení na sebe, avšak bekhendovou střelou Kahkonena nepřekonal.

35:29

Už se zdálo, že Kaijomaa bude moci pálit od modré čáry. Podle rozhodčích mu kotouč utekl do středního pásma, ofsajd.

35:08

Za dlouhou přihrávkou spěchal kolem mantinelu Esa Pirnes. Kukkonen měl k puku o kus blíže a stačil včas zakročit.

34:25

Ihned po skončení přesilovky musel hostující brankář přispěchat s dobrým zákrokem! Kränen tečoval kotouč do jeho protipohybu, ale Kahkonen stihl včas zareagovat!

34:22

34:15

Laatikainen nahodil kotouč od modré čáry, Kahkonen měl čistý výhled a v pohodě puk ukryl. Přesilovka je téměř u konce.

33:22

Domácí uzamkli Blues před Kahkonenem. Nikdo v černém se však ke střele neodhodlal a hosté se znovu osvobodili.

32:28

I tato přesilová hra začíná obdobně jako ty minule, hosté okamžitě vyhazují kotouč na druhou stranu ledové plochy.

32:22

Jere Seppälä dostává dvě minuty za hákování. Domácí dostávají další možnost hry v početní převaze.

32:21

Pirmes objel kolem obránce, kolem mantinelu se protáhl před branku a nebezpečně vypálil. Kahkonen drží naděje svého týmu nad vodou.

31:57

Po přizvednuté dlouhé přihrávce se do ofsajdu na druhé straně dostal i Niemi.

31:24

Tivola se řítil do útočného pásma, jeden ze spoluhráčů mu však přejel přes modrou čáru, ofsajd.

30:50

Nyní nevidíme žádný krásný hokej, oba celky se snaží překonat obranu soupeře pomocí nahozených kotoučů. Obrany si zatím vědí rady.

30:10

Westermarck kouzlil s pukem na hokejce. Nakonec to s kličkami přehnal a o kotouč přišel.

29:33

Kahkonen je nyní v permanenci! Před brankářem Blues tečoval nahozený kotouč Puljujarvi. Hostující brankář si věděl rady.

29:09

Od mantinelu si do dobré palebné pozice nabruslil Julius Juntilla. Jeho rána zápěstím minula vzdálenější tyč.

28:28

Kukkonen chtěl překvapit hostující obranu dlouhou přihrávkou. Jeho pas však nenašel nikoho ze spoluhráčů a kotouč končí na zakázaném uvolnění.

28:04

Až teď vypálil bez přípravy Aaltonen. Kahkonen měl čistý výhled a slabou střelu od modré čáry ukryl do své lapačky.

27:50

Hraje se dlouho bez přerušení. Ani jeden z týmů se však nedostává do střeleckých pozic.

27:20

V posledních minutách se hostujícímu celku podařilo vyrovnat hru, domácí se již tak často nedostávají před branku Blues.

26:34

Dobrou přihrávku do prostoru mezi kruhy dostal Somervuori, který okamžitě pálil, ale kotouč nakonec končí nad brankou.

26:14

Po nepříjemné teči vlastního obránce musel Aittokallio přikrýt kotouč před dotírajícími soupeři. Vhazovat se bude po jeho pravici.

25:43

Pokus Kärpät o rychlý přechod do útočného pásma zastavuje ofsajd. Příliš netrpělivý byl Mika Niemi.

25:02

Nahozený kotouč ještě před Kahkonenem tečoval Junttila. Svou druhou branku nepřidal, protože puk zamířil mimo branku.

24:42

24:31

Otso Rantakari sklepl kotouč vysokou holí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

24:02

Ani napotřetí nedokázali domácí hokejisté získat útočné pásmo. Tato přesilovka se jim zatím vůbec nedaří.

23:35

Domácím se nedaří usadit se v útočné třetině. Hosté znovu vyhazují až za Aittokalliovu svatyni.

23:06

Tu nezačali vůbec dobře. Rantakari se dostal ke kotouči a okamžitě jej poslal přes celé kluziště.

22:42

Hosté hráli v šesti a domácí tým může svůj tlak zužitkovat v přesilové hře.

22:36

Huml chtěl přihrávat na modrou čáru, kde stál připravený Laatikainen, ale tomu přeskočil kotouč do středního pásma.

22:01

Hosté se však krátkému tlaku ubránili a Tiivola vyrazil kolem mantinelu kupředu. Ani on se však ke střele nedostal.

21:26

Aho aktivně napadal soupeře u mantinelu a nakonec vybojoval kotouč. Domácí jsou nyní nastěhovaní v útočné třetině.

20:32

Do útočné třetiny se středem hřiště řítil Niemi, který se pokusil o efektní stahovačku, jenže kotouč se mu zatoulal mimo čepel.

20:09

Do druhé třetiny vstoupili lépe hosté, Kukkonen však sebral kotouč za vlastní brankou a rozehrál jej.

20:01

Oba týmy již spěchají z šaten zpátky na ledovou plochu, druhá třetina za minutku začne!
Je za námi úvodní dvacetiminutovka, která se mnohem lépe vydařila domácímu celku! Kärpät smazal soupeřův náskok hned v úvodních dvou minutách. Nejprve se prosadil Junttila a o několik málo sekund později přidal druhou trefu Hakanpää. Domácí byli aktivnější i v dalším průběhu první třetiny, ale třetí branku se jim zatím vstřelit nepodařilo.

20:00

19:32

Rooba vystihl nepřesnou rozehrávku domácích a mohl spěchat na branku Kärpätu. Neprošel však přes modrou čáru, kde jej zastavil Laatikainen.

19:00

Probíhá poslední minuta první třetiny!

18:51

S dalším útokem spěchal kupředu Piispanen. Obrana Blues jej do útočného pásma nepustila.

18:12

Dobrou přihrávku do jízdy dostal Tiivola, který si kotouč přebral na modré čáře, otočil se a zápěstím vypálil nad branku.

17:44

17:40

Další melu před brankou uklidňuje Kahkonen přikrytím kotouče. Tlak domácího celku je zatím obrovský!

17:08

Ani domácímu celku se tato přesilovka příliš nevede, hosté vyhazují přes všechny čáry.

16:37

Ivan Huml vypálil z mezikruží jen do lapačky Kahkonena. Poté se ještě strhla mela, ale rozhodčí celou situaci včas zažehnali.

16:05

Dobrou nabídku obdržel před branku Ronkainen, ale v nejdůležitější moment mu kotouč přeskočil přes čepel.

15:44

Domácí si zahrají další přesilovku! Dvě minuty za sekání si odpyká Vaakanainen.

15:20

Hra je jasně v režii domácího celku. Hosté znovu jen nahodil kotouč ven z vlastní třetiny a odjeli střídat.

14:43

Niemi obkroužil branku, ale nakonec se rozhodl nabrat opačný směr. Nikdo z jeho spoluhráčů se o přihrávku nehlásil.

14:11

Od modré čáry pálil bez přípravy Lasse Kukkonen. Kahkonen jeho ránu vyrazil hokejkou do rohu kluziště.

13:37

Hosté se znovu osvobozují jen za cenu zakázaného uvolnění. Vhazovat se bude po pravici hostujícího brankáře.

13:15

Piispanen hledal přihrávkou před brankoviště někoho ze spoluhráčů, ale na poslední chvíli zastavil kotouč Kaijomaa.

12:58

Po rychlé akci hostujícího celku se do zakončení prodral Westermark, který vypálil zápěstím ,ale Aittokallio jeho ránu viděl.

12:02

Pentikainen napřáhl z mezikruží. Brankář hostů měl skvěle zakrytý výhled a kotouč nakonec prolétl jen kousek vedle pravé tyče!

11:04

Přihrávku do jízdy dostal Sebastian Aho, který ihned vypálil a Kahkonen dlouho nevěděl, kde má kotouč.

10:11

Po vhazování v útočném pásmu domácích se hráči Blues vydali do rychlého kontru. Masuhr okamžitě přitiskl soupeře na mantinel a nedovolil mu projít.

09:54

Pořádný risk nyní předvedl Nutivaara, který vybruslil s kotoučem před vlastní branku a jen se štěstím jej poslal kolem bruslí dotírajícího Somervuoriho.

09:34

Další ránu od modré čáry srazila obrana hostujícího celku do rohu kluziště, kde hosté vybojovali kotouč.

09:06

Další dobrý zákrok Kahkonena. Tentokrát jej dělovkou od modré čáry prověřil Hakanpaa.

08:32

Kombinace hostujícího celku však skončila dříve než vůbec začala. Kukkonen zahrál důrazně na modré čáře a získal kotouč.

08:04

Hosté jsou v plné počtu a mohou založit novou útočnou akci. Rozehrávky za brankou se jal Rantakari.

07:54

07:08

Brankář Espaa měl nyní skvěle zakrytý výhled, ale s dělovkou Niemiho si nakonec dokázal poradit.

06:33

Z mezikruží vyzkoušel pozornost Kahkonena Aaltonen. Hostující brankář vyrazil kotouč betonem.

06:17

Úvod přesilovky se domácímu celku nepovedl, hosté se zmocnili kotouče a vyhazují přes všechny čáry.

05:54

Máme tady první vyloučení! Přesilovou hru si zahrají domácí! Dvě minuty za hru vysokou holí dostává Mikko Kukkonen.

05:27

Opět nepřesná kombinace hostujícího celku. Kakkonen nezvládl na modré čáře zkrotit skákavý kotouč a musí za ním spěchat až za vlastní branku.

05:09

Aittokallio si musel připsat první vážnější zákrok. Se střelou od mantinelu z ostrého úhlu si však bez problémů poradil.

04:35

Vainio sice bojoval na modré čáře o kotouč, ale nakonec jej jen protečoval do útočného pásma na hůl Kukkonena.

04:12

Další nepřesný kotouč na straně Espoo Blues. Poukkula vyhodil puk přes všechny čáry, zakázané uvolnění.

03:31

Blues sice vytáhli forčeking až za branku domácího celku, jenže Mahbod svým napadáním kotouč nevybojoval.

02:46

Hosté jsou skvělým startem do dnešního utkání úplně opařeni a nedokážou si přihrát kotouč na krátkou vzdálenost.

01:19

01:19 Jani HAKANPÄÄ - 2:0

01:19

To je start jako z říše snů! Hosté ihned v úvodu zápasu přicházejí o svůj náskok z úvodního čtvrtfinále! JANI HAKANPAA napřáhl z mezikruží a propálil Kahkonena! Asistence: Miro Aaltonen, Julius Junttila.

00:56

00:56 Julius JUNTTILA - 1:0

00:56

To byla rychlovka! Kärpät se ihned ujímá vedení! JULIUS JUNTTILA dostal příliš mnoho prostoru, od levého mantinelu si najel před branku a ranou pod víko zavěsil! Asistence: Arto Laatikainen, Jusso Ikonen.

00:47

Nutivaara zatáhl kotouč za branku, kde se k němu okamžitě sjeli tři hosté a obrali jej o něj.

00:24

Úvodní vhazování patřilo hostujcímu celku. Kaijomaa však neprošel s kotoučem až do útočného pásma.

00:01

Oba celky již dorazily na hrací plochu. Hosté obléknou bílé dresy, zatímco Kärpät bude hrát v černé sadě.

Kärpät Oulu: Aittokallio (Lehtonen) – Masuhr, Kukkonen, Laatikainen, Nutivaara, Pentikäinen, Hakanpää, Mäenalanen, Ronkainen – Niemi, Ikonen, Aho – Aaltonen, Junttila, Piispanen – Huml, Pirmes, Puljujärvi – Kalapudas, Suoranta, Kränen

Espoo Blues: Kähkönen (Engstrand) – Rantakari, Kaijomaa, Vaakanainen, Kukkonen, Seppälä, V.Vainio, Westermark – Makkonen, Mahbod, Poukkula – Somervuori, Kangasniemi – Tiivola, Suomela, Sailio – Pitkänen, Rooba, Puhakka, Lahtinen

Rozhodčí: Wiegand, Stricker (Švýcarsko) – Neva, Sormunen (Finsko).
První utkání

První čtvrtfinálové střetnutí přineslo překvapivý výsledek. Espoo zvítězilo na domácím ledě 2:0. Úvodní branku vsítil v úvodu utkání Makkonen a o rozhodující trefu se postaral deset minut před koncem Sailio.
Kärpät Oulu

Naopak pro Kärpät byl první čtvrtfinálový duel obrovským zklamáním. Poté co Kärpät po skvělém finiši v odvetném utkání vystavil stopku pražské Spartě, čekali jeho příznivci krasojízdu i na ledě Blues. Kärpät ale neprožil ideální měsíc ani v domácí soutěži. V listopadu prohrál Kärpät Oulu hned čtyři utkání v řadě a sérii porážek přerušil až před zmiňovaným úvodním duelem čtvrtfinále. V sobotu si Kärpät parádně zastřílel, když na domácím ledě deklasoval IFK Helsinky 8:2!
Espoo Blues

Espoo vstupuje do odvetného utkání v lepší pozici než domácí celek. V úvodním střetnutí totiž Espoo přehrál svého soupeře a dokonce mu nedovolil vstřelit ani branku. V domácí soutěži je to od Blues zatím velká bída. Po vyhraném čtvrtfinálovém duelu padlo Espoo doma s Pelicans, ale náladu před důležitým utkáním si spravilo na ledě Kalpy, kde Blues zvítězili 3:2.
Příjemné úterní odpoledne všem fanouškům nejrychlejší hry planety. Hokejová Liga mistrů má na svém programu odvetná utkání čtvrtfinále! My se společně podíváme na souboj mezi Kärpät Oulu a Espoo Blues. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

5:1

Branky a nahrávky: 1. Junttila (Laatikainen, Ikonen), 2. Hakanpää (Aaltonen, Junttila), 47. Junttila (Masuhr, Huml), 49. Nutivaraa (Junttila, Aho), 59. Junttila – 48. Suomela (Seppala, Sailio)

Rozhodčí: Wiegand, Stricker (Švýcarsko) – Neva, Sormunen (Finsko)

První zápas: Blues - Kärpät 2:0