5:1

konec (2:0, 0:0, 3:1)

08.12.2015, 17:30 • Oulun Energia-Areena • Tomáš Kubečka

Tipsport: 1.33 6.5 5.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Je konec! Kärpät Oulu poráží Espoo Blues 5:1 a postupuje do semifinále Ligy mistrů! Domácí hned v úvodní třetině smazali náskok Blues z předchozí utkání díky brankám Junttily a Hakanpää. Poté se hrál nudný hokej a vše podstatné se událo až v záveřečné desetiminutovce. Náskok domácích zvýšil další brankou Junttila, ale ihned opět snížil Suomea. Domácí se však nezalekli a o několik sekund později dal rozhodující branku Nutivaraa. Hosté sice dostali před koncem možnost hrát přesilovku 5 na 3, jenže v oslabení ujel Junttila a krásným gólem dovršil hattrick! Pro Espoo tedy letošní putování Ligou mistrů končí, zatímco Kärpät se může těšit na semifinálové boje! (19:48:21)

59:47

Kotouč mířil přes celé hřiště. Nakonec však nekončí v prázdné brance, ale na zakázaném uvolnění.

59:21

Hosté to ještě zkoušejí bez brankáře!

58:46

58:46 Julius JUNTTILA - 5:1

58:46

Oulun Kärpät vstřelil branku!
Je rozhodnuto! JULIUS JUNTTILA vystihl nepřesnou rozehrávku soupeře, nechal za zády všechny obránce, položil si brankáře a střelou kolem betonu dovršil hattrick! Bez asistence.

58:27

A domácí znovu vyhazují kotouč až za branku Blues!

58:23

Aittokallio drží svůj celek! Nyní zlikvidoval dělovku z mezikruží! Hostům už mnoho času nezbývá.

58:00

Domácí skvěle zapracovali před brankou, dostali se ke kotouči a vyhazují jej přes všechny čáry.

57:51

Bez přípravy vypálil Lahtinen. Jeho rána byla přizvednuta do ochranné sítě.

57:34

Oddechový čas pro hosty.

57:34

A je tady další komplikace pro domácí! Masuhr vyhodil kotouč do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry!

57:15

Dobře nabito měl Kukkonen, ale nakonec ještě udělal jednu kličku a branku úplně minul.

56:40

Domácí celek však ihned po vhazování vyhazuje kotouč až za branku Kahkonena.

56:33

Hosté dostávají k dobru další přesilovku. Hakanpaa si půjde na dvě minuty odpočinout za nedovolené bránění.

56:33

Obrovskou šanci na vyrovnání celkového stavu zahodil Tiivola, který se ocitl sám před gólmanem, ale rovněž mířil jen do vyrážečky.

55:54

55:40

Hostům se přesilová hra vůbec nedaří, nemohou se usadit v útočné třetině a domácí znovu vyhazují.

54:47

Do obrovské šance se ve vlastním oslabení dostal Zunttila! Ten svůj únik zakončil jen střelou do vyrážečky brankáře Blues.

5:1

Branky a nahrávky: 1. Junttila (Laatikainen, Ikonen), 2. Hakanpää (Aaltonen, Junttila), 47. Junttila (Masuhr, Huml), 49. Nutivaraa (Junttila, Aho), 59. Junttila – 48. Suomela (Seppala, Sailio)

Kärpät Oulu: Aittokallio (Lehtonen) – Masuhr, Kukkonen, Laatikainen, Nutivaara, Pentikäinen, Hakanpää, Mäenalanen, Ronkainen – Niemi, Ikonen, Aho – Aaltonen, Junttila, Piispanen – Huml, Pirmes, Puljujärvi – Kalapudas, Suoranta, Kränen

Espoo Blues: Kähkönen (Engstrand) – Rantakari, Kaijomaa, Vaakanainen, Kukkonen, Seppälä, V.Vainio, Westermark – Makkonen, Mahbod, Poukkula – Somervuori, Kangasniemi – Tiivola, Suomela, Sailio – Pitkänen, Rooba, Puhakka, Lahtinen

Rozhodčí: Wiegand, Stricker (Švýcarsko) – Neva, Sormunen (Finsko)

První zápas: Blues - Kärpät 2:0