08.12.2015, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.86 3.9 3.8 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Radim Vrbata (VAN) 3+0, 6 střel, čas na ledě 15:04 (06:51:33)
1. Radim Vrbata (VAN) 3+0
2. Ryan O'Reilly (BUF) 0+1
3. Brandon Prust (VAN) 1+1
Hokejisté Vancouveru poráží Buffalo 5:2 a po pěti porážkách tak konečně zase prožívají pocity vítězného týmu. Hlavním domácím hrdinou je jednoznačně Radim Vrbata, který Sabres sestřelil hattrickem. Český forvard nejprve dvěma zásahy v první části otočil skóre z 0:1 na 2:1 a v 55. minutě pak poslední trefou zápasu definitivně odrazil odpor Buffala, které se ještě snažilo zdramatizovat závěr duelu.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:13, celkem – 31:34.

59:29

Weberovu bekhendovou střelu vyrazil Miller.

59:01

Poslední minuta.

58:55

Puk se po bombě Bogosiana odrazil od zadního mantinelu zpět před branku, kde ho jeden z hostujících hráčů nedokázal propasírovat za brankovou čáru!

58:10

Opět pálil Ristolainen a opět byl na místě Miller.

58:00

Poslední dvě minuty třetí třetiny a zřejmě i celého zápasu.

56:12

Zvláště, když Ryan Miller chytá proti klubu, za který nastupoval 11 let, velmi dobře. Nyní si poradil s ranou Ristolainena od modré.

55:59

Do konce zápasu zbývají čtyři minuty, tohle už domácí asi udrží.

55:36

Efektní zákrok předvedl Ryan Miller, který zastavil semaforem střelu Deslaurierse!

Hattrick Radima Vrbaty domácí fanoušci oslavili tradičním způsobem, tedy vhozením čepic na led.

54:40

Čepice už jsou uklizeny a tak se opět hraje.

54:28

54:28 Radim VRBATA - 5:2

54:28

Vancouver právě vstřelil branku!
Led je zasypán snad stovkami čepic, RADIM VRBATA totiž právě završil hattrick! Domácí útočník dostal přesnou přihrávku na pravý kruh od Cracknella a zápěstím se trefil pod vyrážečku Ullmarka. Asistence: Adam Cracknell a Brandon Prust.

53:48

A málem další šance Burrowse. Domácí útočník se už dostával za záda obrany Buffala, ale kotouč mu ujel až k Ullmarkovi.

53:34

Nyní Ristolainen nedokázal odehrát puk z obranného pásma a z toho mohl těžit Burrows, jenž vypálil jen těsně vedle tyčky!

53:21

Ristolainen od modré nahazoval puk na branku, Miller ho má na svém těle.

52:06

Buffalo kompletní, teď už se Šavle musejí pustit do ofenzivy.

51:58

Hosté vyhazují a jejich oslabení se chýlí ke konci.

50:55

K dobrým střelám se dostali Edler a Burrows, Ullmark hosty ještě udržel ve hře.

50:20

Daniel Sedin posílal kotouč do brankoviště, kde hlídkoval Burrows. Pro hosty to dobře dopadlo.

50:05

Byl to Mike Weber, který je vyloučen na dvě minuty za sekání.

50:05

Tohle byla velká šance Kosatek! Dorset se řítil sám na Ullmarka, ale svou kličku nedotáhl do konce i proto, že ho jeden z hostujících hráčů sekl přes ruce.

49:30

Kane z levého kruhu neprostřelil Millera. Ten pul vyrazil za branku.

48:53

Moulson nahodil kotouč tak, aby ho musel Miller přidržet. Útočník Sabres tak vybojoval buly v útočném pásmu.

48:25

Domácí se už soustředí hlavně na obranu, útočit musí Buffalo.

47:36

Hra přerušena, máme tu reklamní přestávku.

47:12

V útočném pásmu hostí kroužil Ristolainen. Finský zadák se však ke střele nedostal a nedokázal puk ani nikomu předat.

45:58

Šavle se snaží forčekovat a dostávat tak rozehrávku Kosatek pod tlak. Pokud chtějí vyrovnat, tak jim ani nic jiného nezbývá.

45:19

Hosté se dopustili zakázaného uvolnění.

44:13

Mohlo to být už jen o jediný gól! Reinhart nahrál McGinnovi, který z levého kruhu zamířil jen do vyjetého Millera!

43:45

Z dálky vyzkoušel Millerovu pozornost Eichel, brankář domácích byl na místě.

42:20

Za domácí se snažil odpovědět Radim Vrbata, jeho střelu ale vyrazil Ullmark.

41:51

41:51 Sam REINHART - 4:2

41:51

Sabres právě vstřelili branku!
Hosté to nevzdali a snižují na rozdíl dvou branek! Ryan O'Reilly za brankou tak dlouho otravoval Hamhuise, až puk vybojoval a předložil ho SAMU REINHARTOVI, který zblízka zamířil přesně – 4:2. Asistence: Ryan O'Reilly.

40:37

Horvat zaměstnal brankáře Ullmarka, který vyrážel jeho střelecký pokus.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 6:08.
Po dvou třetinách vedou hokejisté Vancouveru nad Buffalem 4:1 a zdá se, že po pěti porážkách v řadě konečně směřují k vítězství. Do druhé periody vstoupili domácí velkým náporem, který ve 25. minutě završil jejich třetím zásahem Brandon Prust. Hosté postupně srovnali hru, ale v závěru prostřední třetiny ještě jednou inkasovali, když se v přesilovce 4 na 3 prosadil Henrik Sedin.

Střely na branku ve 2. třetině – 10:12, celkem – 21:21.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00

Začíná přesilovka Sabres, která bude trvat něco málo přes minutu.

37:32

S ranou Gionty si poradil Ryan Miller, který puk vyrazil do bezpečí.

37:21

Nyní se opět hraje 4 na 4.

37:18

37:18 Henrik SEDIN - 4:1

37:18

Domácí nabídnutou možnost využívají! Edler vyslal z levého kruhu před branku střílenou přihrávku a HENRIK SEDIN kotouč tečoval mezi nohy brankáře Buffala – 4:1. Asistence: Alexander Edler a Daniel Sedin.

36:59

S vyloučeními se nám roztrhl pytel! Za hákování je vyloučen Evander Kane a domácí budou hrát přesilovku 4 na 3!

36:14

Další faul hned po buly! Tentokrát se ho dopustil domácí Alexandre Burrows, jenž zasáhl vysokou holí obránce Gorgese. Domácí hráč dostává dokonce 2+2 minuty.

36:13

Hostující Nicolas Deslauriers fauloval po buly v útočném pásmu Biegu a jde na trestnou lavici.

36:10

Pokus Kanea z pravé strany skončil jen na výstroji Millera, který hostům nedovolil žádné dorážky.

35:33

Bärtschi se snažil najít před brankou Burrowse. Puk ale zastavil vracející se obránce Franson.

34:53

Před brankou se šikovně vytočil Moulson. Jeho pokus ale končí pod Millerem.

34:29

Cracknellovu střelu srazil do ochranné sítě Kane. Reklamní přestávka.

33:51

Na modré se odhodlal ke střele Hutton, Ullmark zakročil vyrážečkou. Hosté jsou již kompletní.

32:59

Nyní trefil Vrbata nohy Legwanda a musel se rychle vracet, aby se hostující útočník nedostal do samostatného úniku.

32:23

Henrik Sedin hledal před odkrytou brankou Vrbatu. Ten si ale musí na hattrick počkat, puk k němu nedoputoval.

31:49

Evander Kane putuje na trestnou lavici za hrubost. Domácí hrají přesilovku.

31:34

Po buly se dostal ke střele z levého kruhu Ristolainen. Miller na místě.

Canucks jsou dnes zatím lepším týmem. Na střely vedou v tuto chvíli 17:13.

31:30

Střelu Moulsona zastavil Miller. Reklamní přestávka.

31:14

31:01

Edler poslal puk až za branku Buffala a zdá se, že hosté početní výhodu nevyužijí.

30:24

Moulson našel na modré Bogosiana, jehož ránu vyrazil Miller.

29:58

Bartkowski Kosatky znovu osvobozuje.

29:36

Domácí vyhazují.

29:13

Daniel Sedin je vyloučen za podražení a hosté si zahrají svou první přesilovku.

28:55

Hostům odpískána přihrávka rukou.

28:17

Bogosianovo nahození odkopl bruslí do bezpečí domácí obránce Hamhuis.

27:42

Ullmark přikryl volný puk, který zůstal u jeho brankoviště. Reklamní přestávka.

27:20

Dalekonosnou střelu Reinharta vyrazil pozorný Miller.

26:00

Hosté ve druhé třetině zahrozili snad vůbec poprvé! Zpětnou přihrávku dostal Bogosian a jeho ránu ještě dokázal tečovat Larsson. Miller reagoval na poslední chvíli!

25:46

Šavle vyhazují na icing. Hra se vrací před jejich branku.

24:34

24:34 Brandon PRUST - 3:1

24:34

Hosté se od začátku druhé části jen brání a nyní potřetí inkasují! Výborně to sehrála čtvrtá formace domácích, jejíž útočníci si rychle měnili puk i místa. Na konci celé akce našel Dorset parádní zadovkou od zadního mantinelu BRANDONA PRUSTA a ten zblízka nedal Ullmarkovi šanci – 3:1. Asistence: Derek Dorset a Adam Cracknell.

24:15

Hamhuis si sjel s pukem až mezi kruhy, bekhendem však zamířil vedle.

23:53

Teď dokázal Ullmark udržet puk na svém těle, což bylo štěstí. Před jeho brankovištěm totiž hlídkovali všichni tři útočníci Vancouveru.

22:52

V přečíslení 2 na 1 nahrál Henrik Sedin do šance Bärtschimu. Švýcarský hokejista cpal puk do protipohybu přesouvajícího se Ullmarka, ale brankář Sabres ještě stačil zakročit lapačkou!

22:27

Teď Ullmark zastavil střelu Bärtschiho i dorážku Burrowse. Domácí jsou v úvodu druhé části jasně aktivnější.

21:45

Do Hamhuisovy rány vložil hůl Higgins a Ullmark měl co dělat, aby kotouč ramenem vyrazil!

20:54

Z pravé strany pálil golfákem Cracknell, Ullmark puk vytěsnil vyrážečkou.

20:15

Hosté, kteří jsou již v plném počtu, zahráli na icing.

20:01

Domácí budou v úvodu druhé části dohrávat přesilovku, ale vyloučený Bogosian se vrátí na led za 10 sekund.
Další třetina začne přibližně v 5:10.
Máme za sebou rozhodně zajímavou první třetinu, ve které padly hned tři góly. Do vedení šli v 7. minutě hosté z Buffala, když puk zatloukl ze vzduchu do sítě Brian Gionta. Poté ale přišly velké chvíle českého útočníka Radima Vrbaty. Ten nejprve v 9. minutě dorážel po akci Higginse do odkryté branky a v 17. minutě pak pohotovou tečí otočil skóre zápasu.

Střely na branku v 1. třetině – 11:9.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:54

V oslabení se vydal dopředu Evander Kane. Výborně se však vrátil Bärtschi, který hostujícímu forvardovi v pádu vypíchl puk.

19:34

Jeden z hráčů Buffala srazil puk do středního pásma.

19:16

Daniel Sedin nahrál na modrou Vrbatovi. Ten tvrdě vystřelil, ale puk je ve výstroji Ullmarka.

18:50

Hostům se podařilo vyhodit.

18:10

Bude se vylučovat! Na trestnou lavici putuje hostující Zach Bogosian za sekání.

18:10

Domácí jsou při chuti! Ullmark nyní ukončil nápor Canucks, když zalehl puk po bekhendové střele Burrowse.

16:42

16:42 Radim VRBATA - 2:1

16:42

RADIM VRBATA se trefuje podruhé v zápase a domácí tak otáčejí skóre! Vrbata tentokrát šikovně vložil hůl do střely obránce Dana Hamhuise a vychýlil dráhu kotouče mimo dosah brankáře Ullmarka. Asistence: Dan Hamhuis a Daniel Sedin.

16:03

Od modré střílel Tanev, trefil pouze bránícího hráče.

15:20

Domácí vyhodili kotouč, ale udělali to tak šikovně, že obránce Weber musel hrát.

13:28

Tohle byl neskutečný tlak Kosatek! Ullmark vyrazil ránu Daniela Sedina z mezikruží, poté dokázal v leže lapačkou vytáhnout i dorážku, která mířila do již odkryté branky a teprve poté Edler dostal puk za brankovou čáru. Radost domácích však byla předčasná, protože rozhodčí těsně předtím ztratili kotouč z dohledu a přerušili hru!

13:12

Daniel Sedin nedokázal propálit Ullmarka!

12:34

Velký závar před brankou Buffala, ale domácí hráči nedokázali přetlačit bránící hráče soupeře.

11:52

Burrows dostal parádní křížný pas od Henrika Sedina, ale proti jeho voleji se stačil přesunout Ullmark!

11:38

Hosté vyhazují.

11:22

Hosté špatně vystřídali a na ledě se jich ocitlo příliš! Canucks si tak zahrají první přesilovku zápasu. Trest odsedí Nicolas Deslauriers.

10:51

Puk se nyní pohybuje v rozích a u mantinelu. Brankáři tak mohou zůstat klidní.

09:42

Šavlemi zatím inkasovaný gól nijak neotřásl. Hráči Buffala se tak i nadále snaží důsledně forčekovat.

08:08

08:08 Radim VRBATA - 1:1

08:08

Domácí poměrně rychle srovnávají! Puk se po akci Higginse odrazil od Ullmarka k RADIMU VRBATOVI a český útočník dorážel do zcela odkryté klece – 1:1. Asistence: Chris Higgins a Ben Hutton.

07:59

Do střely Cracknella vložil hůl obránce Franson. Puk je v ochranné síti.

07:26

Po střele Kanea Miller přerušuje hru. Následuje reklamní přestávka.

06:48

06:48 Brian GIONTA - 0:1

06:48

Vše je v pořádku a Sabres se tak ujímají vedení! McGinn z levé strany nahodil puk před branku a BRIAN GIONTA ho ze vzduchu sklepl do sítě. Asistence: Jamie McGinn.

06:48

Brian Gionta ze vzduchu dorazil puk za záda Ryana Millera, ale bude se telefonovat. Je možné, že Gionta skóroval vysokou holí!

05:01

Přečíslení 2 na 1 řešil Horvat střelou z pravého kruhu, která jen těsně minula hostující klec!

04:25

A hned přichází další nebezpečná střela Larssona, kterou musí krotit Miller.

04:14

Z pravé strany se řítil proti Millerovi Larsson, domácí gólman bekhendový pokus vyrazil.

03:21

Colaiacovo nedokázal vyhodit a z toho mohl těžit domácí Cracknell. Ten to zkoušel z otočky, ale puk byl tečován do rohu.

02:56

Puk je v hledišti, buly nařízeno ve střením pásmu.

02:41

O'Reilly vypálil ze středního pásma, Ryan Miller raději přidržel puk.

01:51

Pro pokus Higginse si Ullmark sáhl lapačkou.

01:42

Higgins hledal od zadního mantinelu McCanna, ten před brankou promáchl.

01:27

Od mantinelu to zkusil Bartkowski. Puk je v náručí brankáře Ullmarka.

00:51

Hostující Gionta zahrál na zakázané uvolnění. Hra se stěhuje do obranného pásma Sabres.

00:16

Kotouč vylétl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:09

Úvodní buly vyhráli hráči Buffala.

00:01

V Rogers Areně nyní zazní hymny USA a Kanady.

Vancouver Canucks: Miller (Markström) – Tanev, Edler, Hamhuis (A), Biega, Bartkowski, Hutton – Hansen, H. Sedin (C), D. Sedin (A) – Vrbata, McCann, Higgins – Burrows, Horvat, Bärtschi – Dorsett, Cracknell, Prust. Trenér: Willie Desjardins

Buffalo Sabres: Ullmark (Johnson) – Ristolainen, Gorges (A), Bogosian, Colaiacovo, Franson, Weber – Reinhart, O'Reilly (A), Kane – McGinn, Eichel, Gionta (C) – Moulson, Girgensons, Larsson – Foligno, Legwand, Deslauriers. Trenér: Dan Bylsma

Rozhodčí: Hanson, McCauley – Cormier, Murchison.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vancouver Canucks:
Přestože Kosatkám patří s 26 body v tabulce Západní konference až jedenácté místo, na elitní osmičku ztrácejí jediný bod. Jejich aktuální forma je však hodně špatná, z posledních pěti zápasů si totiž připsali jen dva body a ani jednou nevyhráli. Problémem Vancouveru je především propustná defenziva, vždyť brankáři klubu inkasovali ve 28 zápasech už 79 gólů.