konec (2:0, 1:1, 1:1)

07.12.2015, 17:30 • VTB Ice Palace • Patrik Sandev (@Thimpu25)

Tipsport: 1.57 4.7 4.67 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (19:50:06)
Dinamu se nakonec podařilo uhájit vítězství, ale bylo s velkými potížemi. Severstal především ve třetím dějství dost kousal, chytil druhý dech, nakonec ale přece musel skousnout porážku. Za svůj výkon se však určitě stydět nemusí.

59:06

Minuta do konce tohoto utkání.

Andrej MIRONOV - 4:2

58:33

Dinamo právě vstřelilo branku!
ANDREJ MIRONOV se zmocnil puku, který Severstal ztratil po krkolomné kombinaci v útočném pásmu, a usměrnil ho do prázdné svatyně přes celé kluziště. Je zřejmě rozhodnuto. Asistence: Konstantin Gorovikov.

57:50

Štěpánek mimo branku, hosté už nyní zkoušejí power-play!

57:01

A další obrovská možnost pro Dinamo! Mironovovu střelu z dálky Štěpánek upustil, dorážející Brjukvin stačil puk zpoza branky přistrčit na Těreščenka, který se u levé tyčky zjevil sám, jenže z vyložené pozice pouze přestřelil.

56:25

A mohlo být rozhodnuto! Cvetkov se v mezikruží dostal k odraženému puku, za záda Štěpánka ho ale vsunout nedokázal. Střela byla zablokována.

55:48

Ani ne pět minut zbývá Severstalu na alespoň vyrovnání stavu. Dokáže Dinamo odolat velkému tlaku?

54:01

Lazušin je nyní pod obrovským tlakem. Bučněvič se dostal do jeho blízkosti, snažil se silou protlačit puk za brankovou čárou, ale nakonec mezírku v gólmanově výstroji nenašel.

53:40

Domácí se v tuhle chvíli vlastně jenom brání. A hosté se ženou za vyrovnávacím gólem.

52:07

Čerepovec se vystavil do ofsajdu. Hra se stěhuje do střeního pásma.

51:02

50:55

Vovčenko ve velké příležitosti na levém kruhu! Trefil však jen tyčku Lazušinovy svatyně! Velké štěstí pro Dinamo. Domácí byli během oslabení docela pod velkým tlakem.

49:42

Šefer inkasoval nešetrný úder. A musel dokonce na důležitou pasáž odejít zraněný do kabin.

49:02

Babenko (DMS) se dopustil hákování, dvě minuty se bude bránit Dinamo v oslabení.

49:01

Teď zahodil velkou šanci Bučněvičův spoluhráč z lajny! Na levém kruhu se ocitl úplně, ale úplně sám, jenže svou dělovkou trefil jen Lazušina. Bude ale vylučovat, hosté budou mít přesilovku.

48:23

Dinamo teď založilo útok, jenž však nebyl dobře realizován. Severstal je naopak v posledních minutách rozhodně nebezpečnější.

47:13

Na druhé straně se snažil na gól hostů odpovědět Pestuško, jenže na jeho pokus Štěpánek dobře viděl.

45:43

Domácí ještě budou mít co dělat, aby nedošlo k prodloužení. Tenhle zásah Severstal určitě hodně povzbudí.

Ilja CHOCHLOV - 3:2

44:37

Čerepovec právě vstřelil branku!
A drama je na světě. Teď si Dinamo dobře nepohlídlo svůj prostor před brankovištěm a Lazušin nevěděl, kam dřív skočit. Nejprve před ním clonil dobře Monachov, který se nakonec dostal k odraženému puku, objel branku a přihrál ho do středu na ILJU CHOCHLOVA, jenž dělovkou zamířil do poloodkryté branky. Asistence: Sergej Monachov.

43:46

Další zásah Štěpánka, tentokráte proti pokus Volkova.

43:15

Parádní kombinace domácích! Višněvskij se snažil z pravého kruhu najít před brankovištěm Babenka, jenže jeho spoluhráč do puku nedokázal drcnout. Tahle teč by zřejmě skončila za Štěpánkem, kdyby byla realizace úspěšná.

42:03

Karpov vyslal ze středu pole takovou lehkou navštívenku na Štěpánka ihned poté, jakmile vjel do pásma. Český gólman si v pohodě poradil.

41:10

Za vlastní brankou nyní číhá Osipov, který čeká na své spoluhráče, až vystřídají.

40:34

Tarasov se snažil dostihnout puk, který mířil do obranného pásma Čerepovce, ale dříve byl u něj přece jenom Štěpánek.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:17.
Dinamo sice ve druhém dějství malinko polevilo, i Severstal začal být nebezpečnější, takže nerozhodný výsledek téhle pasáži hry jednoduše sluší. Uvidíme, jestli se hosté ještě zvednou tak, aby mohli dostat utkání alespoň do prodloužení.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:50

Těreščenko dostal střelou někam do nechráněného místa a musel odstoupit ze hry. Uvidíme, jestli se vrátí do posledního dějství, musel zamířit do kabin.

39:32

Ještě jeden pokus musel likvidovat Lazušin. Bučněvič nebezpečně nahazoval po vyhraném buly od modré čáry, ovšem na domácího gólmana nevyzrál.

39:24

Lazušin radši nyní podržel puk ve své lapačce. Za pár okamžiků se bude vhazovat před jeho brankou.

39:00

V Moskvě se už odehrává poslední minuta tohoto dějství.

38:36

Domácí museli vystřídat, proto se Tarasov nepouštěl do žádných dobrodružství. Vjel do pásma, z levé strany jen tak nahodil, puk po téhle akci skončil jen v rohu kluziště.

37:26

Višněvskij si stačil vybruslit na svůj post a dokázal zablokovat dělovku od najíždějícího si Trunjova.

36:09

Teď měli domácí velké štěstí! Lazušin se chystal na Trubačjovovu pumelici z pravého kruhu, od brusle Mironova ale puk změnil směr tak, že se málem došoural do brány. O kousek nakonec zamířil vedle.

35:40

Mironov se snažil od modré čáry překvapit Štěpánka, a i když jeho nahození úplně dobře neviděl, dokázal si poradit.

34:47

Oddechový čas pro hosty.

34:45

Také Severstal nyní vyhodil puk přes všechny čáry, přerušovat hra se musela kvůli icingu.

33:58

Hosté to nyní vymysleli velmi dobře, možná ale akci překombinovali. A tak Skorochodovův pokus z pravé strany mohl Lazušin pohodlně vyrazit betonem.

33:20

Severstal se nyní držel v útočném pásmu, ale na důrazného soupeře prostě nevyzrál.

32:24

Domácí nyní nerozehráli dobře, puk přešel přes všchny čáry a ani Tarasov ho nestihl. Kvůli zakázanému uvolnění se hra stěhuje před Lazušina.

31:47

Bučněvič vjel do pásma, ze střední vzdálenosti vypálil tahem, ale jeho pokus byl zablokovaný do ochranné sítě.

31:04

Obrovská chyba Osipova! Ten se před Lazušinem tak dlouho mazlil s pukem, až přijel Kagarlickij a sebral mu ho, dozadu přihrál na najíždějícího si Skorochodova, jenž z blízkosti trefil domácího brankáře.

30:55

Oddechový čas pro domácí.

30:26

Cvetkov dobře vypálil z levé strany, Štěpánek jeho střelu neudržel, a tak si mohl domácí útočník pro puk dojet. Objel branku, snažil se přihrát na svého spoluhráče, ale byl nepřesný. Kdyby ano, pálil by jeho spoluhráč do poloodkryté branky.

30:04

Nikoncev objel branku a snažil se zakončit u druhé tyčky Lazušina, ale bez úspěchu. Puk mu nakonec sjel z hokejky.

28:55

Kokarev nebyl daleko další branky! Před Štěpánkem dobře číhal, nicméně z brankoviště puk za brankovou čáru nakonec nedostal.

28:09

Tohle byla dobrá možnost Severstalu! Zase trošku nečekaně snadno rozhodil defenzívu soupeře. A tvrdou střelu od modré musel Lazušin likvidovat krkolomně až ve vzduchu lapačkou.

27:20

Nikoncev nahazoval puk od modré k tyči, kde se snažil zakončit Vicharev, byl ovšem velmi dobře bráněný.

Děnis KOKAREV - 3:1

26:26

Domácí napravili slabý vstup do utkání a opět si navracejí na své konto dvoubrankový náskok. Tarasov krásnou dlouhou přihrávkou přes dvě čáry našel najíždějícího DĚNISE KOKAREVA, toho hostující obrana nedokázala zastavit a moskevský forvard své sólo zakončil přesně nad rameno Štěpánka. Asistence: Danijil Tarasov.

24:34

Robinsonova dělovka ohrozila Štěpánka, ne že ne. Ten musel proti téhle pumelici tentokráte zasahovat.

Maxim TRJUNOV - 2:1

23:55

Autorem branky je MAXIM TRUNJOV, který se s ničím nepáral, z pravého kruhu napřáhl golfem a zamířil přesně nad rameno bezmocného Lazušina. Tohle byl nechytatelný pokus. Také hosté si přpisují na své konto využitou přesilovku. Asistence: Andrej Šefer.

23:17

Solovjov (DMS) je dalším vyloučeným hráčem. Dopustil se držení a musel odejít na 2 minuty na trestnou lavici.

22:33

Až nyní se domácí dostali do útočného pásma, kde úspěšně kombinují, ale zatím se neúspěšně pokoušejí o přímé ohrožení Štěpánkovy svatyně.

21:13

V tuhle chvíli jsou hosté aktivnějším a lepším týmem. Jako by se Dinamo nechalo pohodlným vedením ukolébat.

20:35

Tohle nebyl vůbec dobrý vstup Dinama do této třetiny! Severstal začal ostře a málem snížil. Před Lazušinem se objevil sám Kagarlickij, nicméně domácí gólman zasáhnout dokázal.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:22.
Dinamo bylo v první třetině lepším týmem a po právu se ujalo vedení o dvě branky. Pokud výrazně nepodcení zbytek zápasu a bude hrát tak jako doposud, mělo by utkání dotáhnout do vítězného konce.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:40

Volkov ani Nikulin se ke střele nedostali. Tahle třetina už zřejmě nic důležitého nenabídne.

19:00

Zahlášena byla poslední minuta této třetiny.

17:43

Fjodorov z vlastní poloviny ujel po levé straně až do útočného pásma, odtud na druhé straně našel úplně volného Pestuška, který střelou z první minul branku o kousek.

Alexandr OSIPOV - 2:0

16:48

Domácí si připisují na své konto první využitou přesilovku. Nikulinova střela od modré čáry se odrazila od dobře tečujícího Gorovikova nakonec k levé tyčce, kde na dorážku číhal ALEXANDR OSIPOV, jenž skóroval nad ležícího a maně se natahujícího Štěpánka. Asistence: Konstantin Gorovikov, Ilja Nikulin.

15:57

Sekání se nyní dopustil Trunjov (ČER). Půjde si na trestnou lavici odpočinout minimálně na 2 minuty.

15:34

Dinamo si tohle vedení určitě zaslouží. Čerepovec zatím Lazušina v mnoha příležitostech prostě neohrozil.

Ilja NIKULIN - 1:0

14:31

Tohle byla parádní kombinace domácího celku. Brjukvin najel z levé strany do středu, kde puk přenechal zezadu najíždějícímu ILJOVI NIKULINOVI a ten před Štěpánkem přesně zamířil. Asistence: Vladimir Brjukvin, Maxim Solovjov.

12:28

Štěpánek nyní musel zasáhnout, Hietanen se ho snažil ohrozit ze střední vzdálenosti, český gólman se ale nenechal. Následuje reklamní přestávka.

11:13

Nikulin nyní vjel do pásma, aby spolu se svými spoluhráči založil útok, ani v tomhle případě však z aktivity Dinamu nezapršelo.

10:04

Dinamo je zatím směrem dopředu daleko aktivnější než soupeř. Ten se ale zatím velmi dobře brání. Málokterý útok končí střeleckým pokusem směrem na Štěpánka.

09:37

Oba týmy v plném počtu.

08:14

Dorofejev se snažil vypálit od modré čáry, k Lazušinovi však puk nedošel, neboť střelu dobře zablokoval Volkov.

07:37

Máme tu první dvě vyloučení tohoto utkání. Poté, co Štěpánek zasáhl, se dostali do sporu Cvetkov (DMS a Berdnikov (ČER). Oba obdrželi dvouminutový trest za hrubost.

06:21

Kéž by Gorovikov trefil puk... To by se Štěpánek určitě zapotil. Takhle nakonec Čerepovec situaci přežil. Dinamo je nyní o dost aktivnější.

05:30

Monachov se účinně dostal do útočného pásma, jenže tam o puk velmi záhy přišel. Severstal zatím směrem dopředu není nebezpečný.

04:54

Ohrozit Štěpánka se následně snažil též Hietanen, jenže ani on neměl úplně tu správnou mušku.

04:33

Dobrá střela Višněvského! Naštěstí pro hosty nezapadla za záda Štěpánka, ale byla pořádně nebezpečná, to tedy ano.

03:33

Čerepovec se dokázal dostat několikrát do útočného pásma, prozatím jsou ale jeho útoky dosti neúspěšné.

02:55

Trubačjov vjel do pásma a vystřelil z levé strany. Lazušin byl připravený, ale zasahovat nakonec nemusel, neboť pokus letěl jen mimo.

02:25

Němec je nyní na ledě, vhazovat se bude před Lazušinem. Zatím jsme se v této třetině žádné důležité situace nedočkali.

01:24

Kazakovcev vypálil z úhlu a Lazušin musel předvést jeden z prvních zákroků. Gólman Dinama ale neměl větší problém.

00:14

Gorovikov vystřelil zhruba odněkud z mezikruží a prověřil lapačku Štěpánka. Ten si s touhle střelou poradit dokázal.

00:01

Dinamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) Višněvskij, Hietanen, Robinson, Mironov, Nikulin, Osipov, Solovjov – Tarasov, Gorovikov, Kokarev – Pestuško, Cvetkov, Fjodorov – Karpov, Těreščenko, Brjukvin – Igumnov, Babenko, Volkov – Avcin

Severstal Čerepovec: Štěpáněk (Kononov) – Němec, Kudako, Chochlov, Karlsson, Šefer, Dorofejev, Popov – Skorochodov, Trubačjov, Nikoncev – Trunjov, Bučněvič, Kagarlickij – Vicharev, Moisejev, Monachov – Berdnikov, Kazakovcev, Krjukov – Vovčenko

Rozhodčí: Kuljov, Oskirko – Bersenjov, Judin.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

V dresu hostujícího celku bychom mohli vidět v akci hned dva české zástupce, a to brankáře Jakuba Štěpánka a obránce Ondřeje Němce. V domácím klubu žádný český krajánek nepůsobí.
Čerepovec na Dinamo umí. V posledních třech vzájemných utkáních zvítězil, a to dokonce vždy po základní hrací době. V únoru dokázal svého soupeře skolit venku 3:1.
Sedm porážek v řadě, taková je aktuální bilance Severstalu. Pokud se podíváme na jeho statistiku posledních jedenácti zápasů, dokázali hosté vyhrát jen v jednom jediném případě. Dinamu se ale poslední dobou také vyloženě nedaří. V minulých šesti utkání totiž jen dvakrát zvítězilo, přičemž poslední tři zápasy musely vždy rozhodnout až samostatné nájezdy.
Dinamo Moskva je aktuálně na sedmém místě a rádo by si více pojistilo svou účast v play-off. Bude k tomu mít nejlepší možnou příležitost, protože narazí před vlastními fanoušky na svého konkurenta ze Západní konference, který je až na posledním místě. Severstal Čerepovec může v tomhle duelu opravdu jen překvapit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

4:2

Branky a nahrávky: 15. Nikulin (Brjukvin, Solovjov), 17. Osipov (Gorovikov, Nikulin), 27. Kokarev (Tarasov), 59. Mironov (Gorovikov) – 24. Trunjov (Šefer), 45. Chohlov (Monachov)

Dynamo Moskva: Lazušin (Šaryčenkov) Višněvskij, Hietanen, Robinson, Mironov, Nikulin, Osipov, Solovjov – Tarasov, Gorovikov, Kokarev – Pestuško, Cvetkov, Fjodorov – Karpov, Těreščenko, Brjukvin – Igumnov, Babenko, Volkov – Avcin

Rozhodčí: Kuljov, Oskirko – Bersenjov, Judin