DHL extraliga juniorů

HC Dukla Jihlava – Mountfield HK

1:4

konec (1:1, 0:2, 0:1)

30.10.2015, 18:15 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 17. kolo • Tomáš Lysý (@tomaslysy86)

Tipsport: 2.2 4.4 2.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že Mountfield HK si odváží z jihlavského ledu tři body za výhru 4:1 se s Vámi loučí a zase někdy napočtenou se těší Tomáš Lysý. (20:24:08)
Hosté si ve třetí třetině tři body pohlídali. Jihlava sice měla šance ke snížení, ale nevyužila je a při domácí hře bez gólmana pečetil Aleš Krátoška stav na konečných 1:4.

59:09

58:39

Další úspěšné vyhození hradeckého Mountfieldu.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, přesilovka domácích samozřejmě pokračuje.

57:59

Hradec právě vstřelil branku!
Asi klasická situace dnešního zápasu. Po střele Půži se puk před brankou odrazil k ALEŠI KRÁTOŠKOVI a ten jej poslal dlouhou žabičkou do opuštěné klece. Asistence: František Veselý.

57:44

Josef Kořenář zůstává na střídačce, domácí to zkusí v šesti.

57:44

Dukla si vyžádala oddechový čas

57:44

Na střelu Dufka z levé strany sice Veselý příliš neviděl, ale schovává jí ve výstroji.

57:24

Hosté posílají puk až ke Kořenářovi.

57:09

Jedna z posledních šancí domácích. Nicolas Bureš (HKM) dostává za držení protihráče dvě minuty.

Na vyloučení: 1-5.

56:48

Peschout dostal od obránce dlouhý puk, mezi kruhy se však proti soupeři neprotlačil a nedostal se ke střele.

56:05

Hosté zahráli vysokou holí, buly se stěhuje k jejich obranné modré.

55:29

Zdá se, že o osudu zápasu je rozhodnuto. Hradečtí nevypadají na to, že by nějakým způsobem měli pustit dvougólové vedení.

54:08

Hradec hraje v plném počtu a Dukla je blízko k tomu, aby poprvé v sezoně na domácím stadionu nebodovala.

53:42

Před brankou si na nepovedenou Půžovu střelu počkal Dvořák. Snažil se puk dostat kolem pravé tyče před branku, jenže neúspěšně a v závěru svého snažení byl zřejmě krosčekován. Hraje se dále.

53:05

Tohle není dobrá přesilová hra Dukly. Během první minuty si Veselý nemusel připisovat žádný zákrok.

52:42

Domácí zavážejí puk do pásma, jenže zbytečnou chybou jej znovu ztrácí a kotouč je tak opět u Kořenáře.

52:31

Hosté se dvakrát po sobě osvobozují.

52:08

David Košař je vyloučen po tom, co si Pavel Kousal sjel z levé strany před branku a v zakončení byl seknut.

Na vyloučení: 1-4.

50:24

Hned po buly se do rychlého kontru dostali domácí a Kousalově ráně z levé strany nechybělo tolik centimetrů na to, aby zaplula ke vzdálenější tyči.

50:14

Daniel Lier projel jako bek až k pravému kruhu, mezeru mezi betony gólmana však nenašel.

50:00

Jihlavě chybí i trošku štěstí po tom, co Kousal zkusil přistrčit puk mezi kruhy pro Najmana, jenž se k němu těsně nedostal.

49:46

Hradečtí kombinovali před brankou soupeře, jenže po nepřesnosti jim utekl kotouč do středního pásma.

48:43

Hradečtí jsou v plném počtu.

48:01

Po další střele Půži, tentokrát od modré, tečoval puk před brankou Veselého Daniel Dvořák, jenže kotouč prošel těsně vedle levé tyčky.

47:49

Václav Půža si sjel mezi kruhy, jenže zamířil těsně vedle pravé tyče.

47:17

Nepřesnost v jihlavské rozehrávce končí ofsajdem.

47:05

Jihlava musí ven z pásma, jinak bude pískán úmyslný ofsajd.

46:55

Hradečtí se ihned po buly osvobozují.

46:43

Po delším čase se také vylučuje. Emil Veselý (HKM) je potrestán dvěma minutami za faul kolenem.

Na vyloučení: 1-3.

46:01

Jihlava se dostala do dobré střelecké pozice, jenže Lukáš Vala z levého kruhu těsně minul vzdálenější tyč.

45:38

Hosté bojují o puk za brankou soupeře, tentokrát však neúspěšně.

44:45

Zadovka Najmana nenašla před brankou žádného z hráčů Dukly.

44:34

Střelu hned po buly má Veselý pevně ve své lapačce.

44:30

Kousal zkusil nahodit kotouč od pravého mantinelu na branku. Veselý jej nadvakrát zneškodnil.

42:51

Krátoška se nádherně vyhnul protihráči a zkusil na Kořenáře blafák do bekhendu, jenže zamířil těsně vedle levé tyče.

42:30

Burešovi sice na útočném pásu utekl puk, ale hosté si jej rychle vybojovali zpět.

41:19

Sudí nyní přehlédl jasnou vysokou hůl ve tváři Aleše Dufka, který odjíždí na střídačku, drží si postižené místo v dlani a má ruku od krve.

41:06

Také na druhé straně vidíme zakázané uvolnění.

40:44

Útok domácích zastavuje ofsajd.

40:32

Bambula nemohl zachytit prudkou přihrávku. Zakázané uvolnění.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:47.
Druhá třetina patřila Hradci Králové, který se čtyři minuty po pauze ze své první akce dostal do vedení zásluhou Radka Pilaře a krátce po polovině zápasu zvýšil na 3:1 Tomáš Hofman. Hosté byli v této části lepší a zaslouženě vedou.

40:00

39:37

Aleš Dufek mohl upalovat sám na bránu, to by se však jeden z jeho spoluhráčů musel vrátit ven z pásma, byl mu signalizován ofsajd.

39:00

Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:34

Přes čtyři protihráče prošel cestou od modré přes mezikruží až k brance Aleš Krátoška a ještě stačil vystřelit. Mířil však metr nad horní tyč. Jihlava je nyní v těžké situaci, hosté vedou o dva góly a jsou lepším týmem.

37:28

Domácí jsou v pěti.

37:15

Hradečtí hokejisté melou soupeře před jeho svatyní. Dvakrát to zkoušeli od modré, jednou zakončoval z levého kruhu Pilař, ale gólman Dukly svůj tým tentokrát pořádně podržel.

36:28

Miškář přihrávkou z pravé strany našel na levém kruhu naprosto přesně Krátošku, který si počkal, následně vystřelil a jeho tvrdou ránu výborně schoval Kořenář ve své výstroji.

36:00

Dukla posílá puk k brance soupeře.

35:42

Krátoškovu střelu srazil Martin Kadlec za branku, po dalším projektilu stejného hráče neuspěl s tečí bezprostředně před Kořenářem Tomáš Hofman.

35:28

Hosté budou moci zvýšit svůj náskok po tom, co David Váňa odchází na trestnou lavici za nedovolené bránění.

Na vyloučení: 1-2.

35:12

A to měli domácí nyní ještě štěstí, že střela Krátošky z mezikruží po jeho hezké otočce se odrazila před branku, kde Bambula poslal puk na zakázané uvolnění.

34:38

Jihlavě se v této části nedaří vůbec nic. Puky jí uskakují od hole, kloudná rozehrávka je v nedohlednu.

33:59

Dělovka Štěpána Havránka zamířila jen těsně vedle pravé tyče domácí klece.

32:55

Pokud jsou hráči Mountfieldu v obranném pásmu pod tlakem, pouze posílají puk ven ze středního pásma, což jim v celkovém kontextu stačí.

32:08

Zakázané uvolnění Hradce Králové.

31:35

Dalo by se říci nedáš – dostaneš. Miškář našel před brankou Kořenáře zcela volného TOMÁŠE HOFMANA, který tentokrát střílí pěkný gól po střele směřující naprosto přesně k levé tyči jihlavské svatyně. Asistence: Patrik Miškář.

31:24

Půža hledal z levé strany před brankou na okamžik nekrytého Dufka, jenž promáchl svojí holí do prázdna.

30:44

Hradečtí si dobrým napadáním na chvíli získali prostor před Kořenářem, kterého nedokázali ohrozit.

30:09

Stejný hráč neprotlačil u levé tyče puk za záda Veselého, a to již při hře v plném počtu hráčů.

29:23

Domácí sice po chybě Bambuly na modré přišli o puk, ale rychle jej zavezli do pásma, z levého kruhu přihrál Dvořák puk na pravý, kde se táhlým pokusem neprosadil Lukáš Anděl.

29:13

Jícha vypálil z vcholu pravého kruhu a Veselý vůbec nevěděl, kde má puk, přesto jej stačil lapačkou vytěsnit mimo svůj levý roh.

28:58

Po střele Váni od modré vznikla před Veselým pořádná tlačenice, ale gólman Mountfieldu má puk bezpečně ve své moci.

28:35

Po Půžově zavezení kotouče do pásma vystřelil Najman z pravé strany do vyrážečky připraveného Veselého.

28:08

Útok pro Duklu nedopadl příliš dobře, zakázané uvolnění.

27:58

Hradečtí podruhé během půlminuty posílají kotouč do středního pásma.

27:27

Jihlava si zahraje druhou přesilovku v zápase po tom, co za vysokou hůl dostává dvě minuty Martin Matějček.

Na vyloučení: 0-2.

26:58

Po levé straně si do pásma rychle najel Najman a jeho nebezpečná rána končí na levém betonu Veselého.

26:48

Krátoška se zjevil sám před volnou brankou po tom, co Kořenář vyrazil u své levé tyče střelu Pilaře, jenže přes dva bránící hráče Dukly se mu nepodařilo zakončit.

26:21

Najman vracel zadovkou puk na spoluhráče, jenže před brankou si jej pohlídal Košař s Emilem Veselým.

25:57

Dlouho jsme tu neměli hradecké zakázané uvolnění, buly proběhne po pravici Veselého.

25:01

Balaštík projel přes modrou a ihned vystřelil, jenže jeho pokus mířil vedle pravé tyče, takže Veselý zasahovat nemusel.

24:38

Jiří Bambula trestuhodně promáchnul u pravého kruhu puk, který se k němu dostával po mantinelu.

24:07

Hradečtí jsou rázem aktivnější a domácí se hodně vydřeně osvobozují alespoň vyhozením puku k Veselému.

23:11

Mezi kruhy dostal přesný pas Aleš Krátoška, kterého při zakončení fauloval jeden z domácích hráčů. Rozhodčí signalizoval výhodu, Havránek našel na pravém kruhu RADKA PILAŘE, jenž prostřelil přesouvajícího se Kořenáře mezi betony. První vážnější akce hostí druhé třetiny končí gólem. Asistence: Štěpán Havránek, Aleš Krátoška.

22:45

Hnikova střela z levého kruhu skončila na pravém betonu jistého Kořenáře, z dorážky se neprosadil ani Pilař.

22:06

Se zakázanými uvolněními se roztrhl pytel, vidíme další icing Hradeckých.

21:48

Po otočce na modré vyzkoušel pozornost Veselého domácí útočník Dvořák. Gólman hostí raději podržel puk ve výstroji.

21:36

Další zakázané uvolnění Mountfieldu.

21:19

Jakub Orság se prosmýkl z vlastního pásma až k pravému kruhu, kde jeho střela šla přesně do hrudi připraveného Kořenáře.

21:04

A nyní pro změnu zakázaným uvolněním.

20:45

Hned v první minutě druhé třetiny bylo před brankou Veselého pořádně rušno, útok hostí naopak končí ofsajdem.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:59.
Úvodní perioda je u konce. Hosté se dostali do vedení po šťastné trefě Tomáše Hofmana, jenž rozvlnil síť již v první minutě. Pět minut před koncem první části srovnal v přesilovce Vojtěch Balaštík. Vidíme spíše bojovný hokej s minimem šancí.

20:00

19:34

Lukáš Jícha z vrcholu pravého kruhu těsně minul vzdálenější tyč branky Hradce.

19:16

Tečovaná střela Emila Veselého končí v ochranné síti.

19:00

Na ukazateli času právě odbíhá poslední minuta první třetiny.

18:14

Před dotírajícím Najmanem raději schoval puk ve výstroji František Veselý.

17:51

Jenže tak dlouho se nahazují puky za branku, až se ucho utrhne. Domácí se osvobozují vyhozením do středního pásma.

17:05

Hradečtí poměrně úspěšně bojují o kotouč za brankou Jihlavy. Dvakrát od modré posílal kotouč po mantinelu Emil Veselý, hosté jej dvakrát stačili získat.

16:16

Oba týmy se snaží neudělat chybu, která by jeden či druhý tým mohla nasměřovat k vedení po první třetině.

14:11

Dukla právě vstřelila branku!
Máme srovnáno, po přihrávce Pospíchala se trefuje LUKÁŠ ANDĚL přesně kolem lapačky Veselého. Jihlavský útočník může děkovat i levé tyči, která srazila kotouč do branky. Asistence: Ladislav Pospíchal, Daniel Dvořák.

13:47

Ofsajd Jihlavy.

13:43

Hosté se během chvíle dvakrát po sobě osvobozují.

13:12

Ondřej Najman podnikl po pravé straně ukázkový výpad, když jej na pravém kruhu při střele ještě více ukázkově podrazil Tomáš Zahradník (HKM), který dostává dvě minuty.

Na vyloučení: 0-1.

12:35

Po ofsajdech na obou stranách je u puku Dukla, jenže pouze jej nahodila za branku Veselého. To samé dělají hosté. Nesledujeme nikterak hezký hokej.

11:41

Zakázané uvolnění Mountfieldu.

11:03

Kousalovu nebezpečnou ránu z pravé strany vyrazil Veselý jen před sebe. K dorážce měl hodně blízko Najman. Byl však tísněn a netrefil z poloviny odkrytou klec.

10:46

V obranném pásmu Dukly zůstává na pravém kruhu ležet Lukáš Jícha, který je za pomocí Jaromíra Vlčka a Vojtěcha Pražáka odvážen na střídačku. Doufejme, že bude hráč, který dal ve středu proti Kladnu svůj první gól za A-tým, v pořádku.

09:52

Obří šance hostí. Hofmanovu střelu z mezikruží zastavila až levá tyčka branky Kořenáře, z dorážky se zblízka neprosadil Jakub Orság.

09:06

Nahození Najmana podržel Veselý v lapačce déle, než by bylo záhodno, takže sudí přerušují hru.

08:41

Pavel Kousal si to namířil z vlastního obranného pásma až mezi kruhy, kde se ke střele nedostal a byl pokryt.

08:23

Moníkovu střelu z pravého kruhu zlikvidoval nadvakrát Kořenář.

07:48

Bambula obral na modré čáře o puk soupeře, stačil se vyhnout dalšímu protihráči a postrčit jej do pásma. Hned poté odchází střídat.

07:07

Patrik Miškář vystřelil z pravého kruhu a ještě se dostal k odraženému kotouči. Kořenář jej i napodruhé vychytal.

06:15

Po přihrávce Lukáše Anděla podél branoviště se na pravém kruhu už už napřahoval ke střele Aleš Dufek, který byl na poslední chvíli zablokován.

05:46

Ránu Miškáře od modré zastavil mezi kruhy Václav Půža a Dukla tak může jít dopředu.

05:36

Zakázané uvolnění vidíme také na straně domácí Jihlavy.

05:16

Balaštík sebral ve středním pásmu odražený puk a zavezl jej za modrou, kde nestačil přihrát žádnému ze svých spoluhráčů.

03:52

Hradečtí nepříjemně napadají rozehrávku Dukly a nyní vybojovali puk ve svém útočném pásmu.

03:14

Hnikovo nahození puku z levé strany z velkého úhlu má pozorný Kořenář ve výstroji.

02:53

Hradedečtí rozehráli útok pouze na zakázané uvolnění.

02:03

Rána Bureše od modré šla přesně do míst, kde byl beton Kořenáře.

01:51

Nahození Matějčka má Kořenář tentokráte pod kontrolou.

01:36

Richard Peschout se na vrcholu levého kruhu vyhnul soupeři, nicméně přes druhého již nepřešel.

00:59

Josef Kořenář inkasuje hodně smolný gól, jenž jde na jeho vrub. TOMÁŠ HOFMAN z mezikruží napálil puk na jihlavského gólmana, kterému vypadl z lapačky a po obloučku nad jeho hlavou se snesl do branky. Asistence: Jakub Orság.

00:13

Hned prvním střídáním se Dukla dostávala do útoku, jenže na pravém kruhu se Bambula k puku nepropracoval.

00:01

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Pospíchal, Pražák, Váňa, Půža, Vlček, Kadlec – Vala, Dufek, Ondráček, Najman, Balaštík, Dvořák, Kolouch, Bambula, Peschout, Jícha, Kousal, Anděl

Mountfield HK: F. Veselý (Bechný) – E. Veselý, Lier, Košař, Bureš, Havránek, Matějček – Zahradník, Hnik, Miškář, Moník, Krátoška, Hofman, Matějček, Chalupa, Orság, Gančarčík, Pilař, Pavlík

Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek.
Mountfield HK:
Junioři Hradce Králové již loni v první lize prokazovali, že jejich tým je výkonnostně zcela někde jinde a patří do extraligy. Mountfield si stanovil jasný cíl, postup do juniorské extraligy, a to se mu také povedlo, když do nižší soutěže poslal právě Jihlavu. Vzhledem k rozšíření a uzavření soutěže se mezi extraligovou smetánku vrátila také Dukla a nyní se oba týmy potkají znovu.

Hradec začal sezónu skvěle, v prvních dvanácti kolech pouze třikrát prohrál, ale nyní jako by Východočechům pomalu docházel dech. V posledních čtyřech kolech získali Hradečtí jen jeden bod za prohru v posledním kole doma se Zlínem v prodloužení.

Aktuálně jsou tak na sedmém místě tabulky s třiadvaceti body. Produktivitu týmu vede Patrik Miškář (6+12), který je čtvrtým nejpilnějším sběratelem bodů v soutěži, nejvíce gólů – sedm – mají na svém kontě Tomáš Drašnar a Jakub Orság.
HC Dukla Jihlava:
Dlouhá osmizápasová venkovní šňůra Dukly je minulostí. Jihlava v ní získala sedm bodů za výhru v základní hrací době (Litvínov), výhru na nájezdy (Zlín) a naposled výhru v Českých Budějovicích po prodloužení. Na ledě Sparty ale inkasovala potupnou desítku.

Před reprezentační pauzou se tabulkově dvanáctí a dvacetibodoví junioři představí poprvé od 26. září na domácím ledě, a to proti dvěma týmům, kteří jsou o kousek nad Jihlavou. V pátek 30.10.2015 od 18:15, nastoupí proti Hradci Králové, jenž Duklu loni dočasně poslal z extraligy o patro níž a Jihlava mu tedy má co vracet. O den později v pravé poledne změří jihlavští hokejisté síly s Pardubicemi.

Stále platí, že extraligová tabulka je hodně našlapaná, na sedmé místo ztrácí Jihlava tři body.

Nejproduktivnějším hráčem Dukly je Ondřej Najman (6+7), nejvíce gólů si připsal Aleš Dufek – sedm.
Dobrý den, ještě jednou vítejte u 17. kola WSM Ligy. Na Horáckém zimním stadionu se v dnešním zápase představí HC Dukla Jihlava, která nastoupí od 18:15 proti Hradci Králové. Zápas začíná netradičně o patnáct minut déle, jelikož od 15 hodin hraje na jihlavském stadionu svůj zápas extraligový starší dorost.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

1:4

Branky a nahrávky: 15. Anděl (Pospíchal, Dvořák) – 1. Hofman (Orság), 24. Pilař (Havránek, Krátoška), 32. Hofman (Miškář), 58. Krátoška (F. Veselý)

HC Dukla Jihlava: Kořenář (Brož) – Váňa, Pospíchal, Kadlec, Půža, Vlček, Pražák – Bambula, Dvořák, Balaštík – Dufek, Jícha, Anděl – Kousal, Najman, Peschout – Kolouch, Vala, Ondráček. Trenér: Patrik Augusta

Mountfield HK: F. Veselý (Bechný) – Matějček, Bureš, Lier, Havránek, Veselý, Košař – Krátoška, Pilař, Hnik – Orság, Miškář, Hofman – Matějček, Gančarčík, Moník – Pavlík, Zahradník, Chalupa. Trenér: Aleš Krátoška

Rozhodčí: Kopeček – Kotlík, Zídek