HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec

2:3

konec (0:2, 2:1, 0:0)

30.10.2015, 17:00 • Ostrava Aréna • 17. kolo • Patrik Martiník

A je hotovo! Ocelářské derby vítězí hosté z Třince! Třetí třetina byla bez branek.
Třinec byl herně úplně někde jinde než Vítkovice, i když ve druhé a zejména třetí třetině domácí hráli víceméně stejnou notu.
Ve 13. minutě otevřel skóre Jan Kalus, o pár chvilek později Třinec vedl již dva nula díky Radzienciakovi.
Ve druhé třetině vsítil třetí branku hostující Plitko a zdálo se, že Třinec má již tři body v kapse. Omyl, Vítkovice se zvedly, nejen herně, ale i svou produktivitou, když ve 30. minutě vsítil první branku domácích Raška. Za deset minut později se Vítkovice přiblížili Třinci gólem Maxnera, takže po dvou třetinách to bylo 2:3.
Ve třetí třetině, i přesto, že jsme viděli dobrý hokej z obou stran, někdy lepší v podání Vítkovic, někdy v podání Třince, puk nebyl nalezen v síti.
Vítkovice tak prohrávají derby s Třincem 2:3.
Sobotní program ve Vítkovicích je u konce, já se na Vás těším při dalších onlajnech, ale ode mne je to už dnes naprosto všechno. Mějte krásný zbytek dne a někdy příště, napočtenou. (19:07:01)

59:58

Šala prosprintoval půlku hřiště, ale hostujícími obránci byl zahnán do špatného úhlu a vítkovický hráč pálil jen do boční sítě.

59:36

Stuchlík obloukem vyhazuje, puk tak tak minul bránu!

59:17

Akce Vítkovic! Na Gřesíkovu nabídku ale nikdo nezareagoval.

59:04

Vítkovice to zkouší bez brankáře!!

58:36

Buly u Dani, Vochozka našel Rufera, ten ale puk neposunul přesně.

58:24

Kaláb začíná další akci hostů, zastavenou zakázaným uvolněním.

58:20

Nenápadně pálil z mezikruží Mach, Daňa má puk v moci.

58:01

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:36

Vítkovice mají další šanci, pro puk spěchá Baláž, ale ztratil puk.

57:01

Třinci se podařilo vyhodit, ale po chybě Kosiny střílel Vochozka, který byl poté sestřelen.

56:58

Na druhé straně střílel Daňa, Loubal má puk v lapačce.

56:28

Vítkovice neudržely pásmo, Kalus pálí mírnou střelou na Daňu, marně.

56:15

Kvasnica si pohrál s vítkovickým hráčem, ale nic z toho nebylo. Vítkovice se dostaly z pásma, následně hostům pískán ofsajd.

55:48

Z následného protiútoku Vítkovic nic nebylo, ale domácí mají další možnost načít akci u Dani.

55:30

Své štěstí vyzkoušel Hladoník, marně.

55:02

Vítkovicím je naděleno na vyrovnání už jen pět minut, zatím se drží v pásmu.

54:58

Ofsajd domácích, po pískotu domácí i hosté střídají.

2:3

Branky a nahrávky: 30. Raška (Malík), 40. Maxner (Gřesík, Veřmiřovský) – 13. Kalus (Hladoník), 17. Radzienciak (Hladoník, Hrachovský), 29. Plitko (Przybyla, Najsar)

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský "A", Ficek, Slíž, Stareček, Malík, Bartek – Gřesík, Tauwinkl, Bernát, Maxner, Šala "C", Baláž "A", Richtár, Cháňa, Blaško, Franz, Kosina, Raška. Trenér: Roman Ryšánek.

HC Oceláři Třinec: Loubal (Ovčaří) – Hrachovský "C", Krzak, Valíček, Radzienciak, Rufer, Brabec, Marguš, Haman, Imrich – Stuchlík, Plitko "A", Vochozka, Mach, Przybyla, Kvasnica, Hladoník "A", Kalus, Papaj, Najser, Molin. Trenér: René Mucha.

Rozhodčí: Šutara – Tošenovjan – Garčarčík