HC Vítkovice Ridera – Berani Zlín

5:1

konec (4:1, 1:0, 0:0)

09.10.2015, 17:00 • Ostrava aréna • 11. kolo • Monika Baloghová

Potřesení rukou, děkovačka hráčů v bílém – to vše značí, že dnešní zápas je už opravdu u konce. Všechny tři body zůstávají v Ostravě a domácí si tak připisují druhou výhru nad tímto soupeřem v letošní sezóně. Zlínští si nechali utéct začátek zápasu, a pak už jen stěží hledali recept na pozorné chytajícího Daňu.
Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný večer a užijte si začínající víkend. Budu se těšit znovu někdy na počtenou. (19:20:31)

59:57

Zlínští vyhazují puk do bezpečí.

59:49

Ofsajd pro domácí.

59:39

Hra je přerušena kvůli útočícího hráče Vítkovic v brankovišti Zlína.

59:32

Kenša si vypomohl podražením a odjíždí za katr.

59:21

Domácí se protahují do pásma.

59:04

Vítkovice se snaží dostat puk do bezpečí.

58:57

Hosté zle dotírali na Daňu, nejlépe si počínali Dlabaja a Kotek, ale puk do branky z žádné strany neprotlačili.

57:53

Oba týmy jsou v plném počtu.

57:50

Při přerušení se do hry vracejí Veřmiřovský a Kowalczyk.

57:35

Rozháraná hra není zlínským vůbec k užitku.

57:05

Padrnos zaváží puk až téměř k Daňovi.

56:45

Toma a Šala se vydávají s pukem do pásma, ale akce jim nevyšla.

55:53

Na ledě planou emoce, další dvojice se do sebe pustila, ale sudí zakročili včas. Vyloučeni jsou ale jiní, vítkovický gólman Daňa za nedovolené bránění, hostující Chytil za vysokou hůl. Hraje se ve čtyřech na obou stranách.

55:00

Vítkovice bojují o prostor před Šimonů, ale nedostávájí ho.

54:18

Chytil s Václavkem si počínali dobře u domácí branky, Daňa se natáhnul na led, ale puk byl stále ve hře, ani jeden ze zlínských však této situace nedokázal využít.

53:49

Boj o puk v útočném pásmu Zlína, sudí vyčkávají.

53:12

Za vítkovickou brankou došlo k mele, Veřmiřovský si vzal do parády Kowalczyka, oba odjíždějí na trestnou lavici na 2+2 minuty za hrubost. Obě mužstva hrají v pěti.

52:56

Zlín vycouval před svou branku, Gřesík ale na kotouč nedosáhl.

52:40

Hra u domácí branky.

52:22

Domácí loví puk za klecí Šimonů.

51:45

Chytil zachytil vítkovickou rozehrávku, najel si k Daňovi, ale byl tísněn, a tak nevystřelil přesně.

51:19

Mrva se snažil marně, je pískáno zakázané uvolnění Vítkovic.

51:05

Hosté posílají puk do hry před Daňou.

50:25

Stejně tak na opačné straně Daňa, který nedal Kenšovi šanci.

50:18

Šimonů brání svou klec na výbornou.

50:10

Vítkovice usazeny v pásmu.

49:17

Za ujíždějícím pukem se pustil Kotek, Daňa si vyjel až do kruhu a odpálil puk zpět do středního pásma na spoluhráče.

49:08

Zakázané uvolnění pro modrožluté.

48:54

Baláž se protáhl podél mantinelu do pásma, na naléhání Gřesíka poslal puk do prostoru mezi kruhy, ale tam bylo přeplněno.

48:44

Zlínští si na modré moc nerozuměli, je z toho ofsajd.

48:25

Na opačné straně Daňa opět v poloze ležmo na zádech, kotouč pod ním.

48:09

Bernát vzal útok do svých rukou, Šimonů podržel kotouč v náručí.

47:57

Bude se vhazovat u vítkovické klece, puk byl poslán na zakázané uvolněn.

47:48

Hosté se natlačili až do branky, Daňa byl již překonán, ležel zády na puku, ale hosté se jej ještě snažili vydolovat.

47:36

Ofsajd tentokrát pro vítkovické.

47:30

Dlabaje se chtěl prosmýknout do pásma, ale zapomněl za sebou kotouč.

47:04

Sudí přerušují hru pro zlínský ofsajd.

46:47

Hraje se ve středním pásmu, hosté by se rádi na delší čas usadili v pásmu, ale není jim to umožněno.

46:07

Zlínští číhají u modré a odpalují puky před Daňu.

45:38

Vítkovice rozehrávají od své klece, ale posílají puk na hostující hole.

45:06

Rychlostní obrátky se zvýšili, hosté za každou cenu chtějí uspět.

44:27

Domácí na skok v pásmu, ale už jsou tu hosté a přebírají puk pod kontrolu.

44:06

Hosté se drží v pásmu, po jedné ze střel zaduní plexisklo za Daňovou klecí.

43:24

Od své klece rozehrává Padrnos, před modrou odevzdává puk Chytilovi, ale ten o něj přichází.

42:51

Kosina posunul puk do středního pásma, pouští se za ním.

42:39

Ofsajd pro hosty.

42:24

V útočném pásmu uklouznul Bainar, Daňa může být v klidu.

41:53

Zlínští bez větších potíží překonali oslabení.

41:25

Hra ve středním pásmu, domácí mají puk pod kontrolou.

40:55

Šimonů zasahovat nemusel, hosté se brání a vyhánějí puk ze své obranné třetiny.

40:28

Vítkovičtí v pásmu, usazují se.

40:01

Domácí mají před sebou ještě minutu a dvaapadesát vteřin dlouhou přesilovku.

40:01

Tato třetina nepřinesla žádné brankové hody, ale několik dobrých počinů obou gólmanů a dobrých šancí. Hosté ale musejí rychle vymyslet recept a najít skulinky v Daňově kleci, jinak je dnes body asi minou.
Další třetina začne přibližně v 18:35.

40:00

39:53

Ještě se bude v této třetině vylučovat, za hrubost bude pykat hostující Krejčiřík.

39:53

Richtár využil příležitosti, našlápl si do pásma, spolu s ním si najížděl Bernát, ale první z vítkovických útočníků zvolil střelu, která končí v náručí Šimonů.

39:41

Zakázané uvolnění Vítkovic.

39:32

Chytil to myslel dobře, ale Daňu na hruškách nenachytal.

39:21

Gřesík zatáhl puk až do mezikruží, nahrál před branku, kde se ocitl dojíždějící Baláž, ale puk nezachytil.

39:02

Vhazuje se u vítkovické branky.

38:43

Z dalšího protiútoku se v pásmu ocitá Žemba, jeho dobrá střela zpoza hráče jen těsně mine levou tyč.

38:15

Vítkovičtí se prohnali do útoku, Šala mířil těsně vedle.

37:50

Kotek se ocitá sám před brankou, ale je příliš blízko.

37:36

Dlabaja a Fryšara bojují v pásmu o puk.

37:17

Vhazuje se po pravici domácího gólmana.

36:41

Hosté se ocitají v útočném pásmu znovu a zle doráží, Daňa je ale pozorný.

35:50

Bainar s Kowalczykem se prosmýkli do pásma a zaútočili na vítkovickou klec, Daňa sklepl puk pod lapačku, ten mu ale vyklouzl, ale protože všichni mysleli, že je puk pod kontrolou, několik vteřin trvalo, než se hra znovu rozjela.

35:16

Cháňa si za zlínskou klecí počkal na hráče s pukem, postavil se k němu bokem a získal kotouč.

34:53

Vítkovičtí procházejí do útoku jako nůž máslem.

33:28

Z dalšího útoku mohl přidat branku Šala, ale lapačka Šimonů byla bleskurychlá.

33:11

Vítkovice právě vstřelily branku!
Z protiútoku se po Tomanově nahrávce dostal k puku VIKTOR KONEČNÝ, jehož střela se odrazila od betonu gólmana a zapadla do branky – 5:1. Asistence: Radim Toman.

33:06

Před brankou nebyl nikdo, kdo by mohl kotouč dostat do sítě, a tak budou rozehrávat domácí.

32:52

Zlín rozehrává svůj útok.

32:17

Puk létá ze strany na stranu, všech deset hráčů se jej následuje, kamkoliv se hne.

31:44

Hosté se drží u vítkovické klece, domácí si teď pomohli vyhozením přes všechny čáry.

31:22

Zlínští velmi slušně kombinovali v pásmu, ale Chytilovu střelu Daňa chytil.

30:55

Mrva upadl v pásmu, puk mizí na zakázaném uvolnění.

30:23

Daňa dramaticky mimo branku roztáhnutý na ledě, puk je ale v bezpečí.

30:07

K puku se dostali hosté, spolupráce Dlabaji a Fryšara ale vůbec nevyšla.

29:53

Vítkovičtí byli příliš nadšení, je odpískán ofsajd.

29:30

Žemba se proplet útočným pásmem, k pořádnému zakončení se však nedostal.

29:14

Vítkovice se snaží propracovat do pásma, jde to ale ztuha.

28:59

Zakázané uvolnění pro domácí celek.

28:30

Hraje se v pravidelném rytmu od jedné branky k druhé.

26:58

Výborný zákrok zlínského gólmana, v přerušení by mu mohli jít hráči děkovat, že neprohrávají o čtyři branky!!

26:40

Vítkovičtí se rychlostí blesku přesunuli před branku Zlína, ale Šimonů přikryl kotouč právě včas.

26:34

26:20

Budil se pokoušel prostřelit klubko hráčů marně.

26:07

Kotouč se ocitá v obranném pásmu Zlína.

26:00

Po nahrávce Krejčiříka střílel hned z první Chytil, ale puk mu nesedl.

25:49

Další dobrý zásah vítkovického gólmana.

25:13

Puk pod lapačkou vítkovického gólmana, Kenša vyrazil bránit své spoluhráče k brance. Sudí uklidňují emoce.

24:58

Od modré pálil jeden z obránců, Hefka hodlal umístit puk do branky, ale Daňa byl rychlejší.

24:34

Za nesportovní chování bude dvě minuty odpočívat vítkovický Veřmiřovský.

24:34

Vítkovice posílají puk na zakázané uvolnění.

24:33

23:56

Hra je přerušena, vítkovický hráč se natlačil do brankoviště.

23:40

Domácí znovu v pásmu, zlínský gólman se má co otáčet.

23:24

Po střele Tomana zaduněly betony Šimonů.

22:51

Hosté poslali puk z pásma, Krejčiřík hbitě narušuje vítkovickou rozehrávku.

22:33

Za katr putuje Kowalczyk, který se provinil podražením.

22:06

Kotek projel kolem vítkovické klece, Daňa připraven.

21:55

Zlínští rozehrávají zeširoka.

21:36

Bude se vhazovat po levici Šimonů.

21:24

21:01

Zlínští u Daňovy klece, ten se hodně brání a snaží nepustit puk do branky.

20:50

Domácí se ocitají v ofsajdovém postavení.

20:26

Špatná rozehrávka stojí vítkovické pásmo.

20:01

Je to tak, vítkovičtí dohrávají přesilovku z úvodní třetiny a branku hostů chrání Šimonů.

20:01

Zdá se, že do branky hostů nastupuje Daniel Šimonů.
Vítkovičtí se ujali vedení velmi záhy, když využili hned první nabídnutou přesilovku. Zanedlouho přidali další branku – to hosté museli chvíli hledat recept na Daňu, ale nakonec jej přece jen v polovině třetiny dokázali překonat, a to v pět minut dlouhé přesilovce 5 na 4. Vítkovice ale do konce první části přidali ještě dvě branky a odskočili tak svému soupeři do klidnějších vod dnešního utkání.
Další třetina začne přibližně v 17:50.

20:00

19:55

Zlín vyhazuje puk do středního pásma.

19:43

Domácí usazeni v pásmu, Odložilík ve střehu.

19:24

Za nedovolené bránění je vyloučen zlínský Kenša.

19:14

Nečekaně se k puku před brankou dostal Kenša, vypálil bleskově, ale těsně minul vítkovickou klec.

17:42

Hosté se dokázali usadit před Daňou, ale ten je velmi pozorný.

17:17

Zlínští se derou do pásma, ale nemají zrovna nejsnadnější práci.

16:30

Proti útoku vítkovických si Odložilík povyjel z branky, toho ale přesně dokázal využít DAVID GŘESÍK, který zvyšuje náskok domácích – 4:1 Asistence: Ondřej Cháňa, Jozef Baláž.

16:06

Závar u Dani, Václavek byl hodně dotěrný, ale ani následný další tlačící se hráči nezaznamenali změnu skóre.

15:37

Hraje se ve středním pásmu.

14:56

Domácí se dostali až ke zlínské brance, Odložilík bleskově přikrývá kotouč před Šalou, kterého bránili tři hostující borci.

14:31

Vítkovičtí výborně rozehráli, přihrávku do jízdy dostal od Šaly RADIM TOMAN, ten, ač byl tísněn, dokázal počkat na pohyb gólmana a zavěsit puk k opačné tyči – 3:1. Asistence: Matěj Šala, David Gřesík.

13:58

Domácí se mohli dostat do přečíslení, ale Kowalczyk si poradil.

13:50

Zbrklá rozehrávka končí na zakázaném uvolnění Vítkovic.

13:41

Ofsajd tentokrát pro Zlín.

13:23

Domácí v ofsajdu.

12:55

Kenša se pokusil z první dostat puk do branky, ale nepovedlo se.

12:47

Po pravé straně si do pásma najel Bainar a nahodil na branku.

12:30

Před brankovištěm Zlína zůstává ležet domácí Žemba, hra je přerušena. Zdá se, že má něco s kotníkem. Vylučovat se nebude.

12:17

Hra je přerušena pro vysokou hůl.

12:14

Kotouč létá vzduchem v útočném pásmu domácích.

11:52

Zakázané uvolnění pro domácí tým.

11:25

Zlínští cítí svou příležitost, Daňa ve své kleci neví, kam dříve skočit, hosté však neumějí využít prostoru odkryté klece.

10:33

10:02

Zlín právě vstřelil branku!
Hosté přece jen dlouhou přesilovku dokázali zúročit, po Fryšarově nahrávce přece jen prostřelil Daňu kapitán hostů DANIEL DLABAJA – 2:1. Asistence: Štěpán Fryšara, Patrik Kotek.

09:23

Snaha Kotka, Budila ani Fryšary své ovoce nepřinesla, Daňa svírá puk v náruči.

08:50

Závar u vítkovické branky, nikdo chvíli nevěděl, kde je kotouč, ale nakonec se k němu jako první dostali domácí a vyhazují.

08:22

Padrnosovi na modré ujel kotouč, a hosté musejí z útoku vycouvat.

08:03

Vítkovičtí teď napadají zlínskou rozehru už ve dvou.

07:39

Richtár dobře narušuje zlínskou rozehrávku od jejich vlastní klece.

07:18

Hosté se drží v pásmu, ale jejich přesilovka je značně neuspořádaná.

06:05

Zlínští u domácí branky, Václavek, Dlabaja, ale ani Fryšara nebyli při svých pokusech úspěšní.

05:33

Zlínští budou hrát v přesile, na trestnou lavici usedá Blaško, který dostává trest na pět minut plus osobní trest za napadení. Pětiminutovou pauzu si ve hře tedy dá Mrva, protože Blaško odchází předčasně do sprch.

05:25

Hosté se probili do pásma a hledají nejlepší pozici pro střelbu.

04:56

Hosté přišli o jednoho hráče, který se u své branky svíjí, rozhodčí ale nechali pokračovat ve hře, a tak po nahrávce Šaly posílá puk do sítě ONDŘEJ KOSINA – 2:0. Asistence: Matěj Šala.

04:34

Hosté se ocitli v útočném pásmu, ale Daňa má dobrý výhled, jejich pokusy zvládá eliminovat.

04:18

Vítkovičtí u zlínské branky, ale nejsou úspěšní.

04:00

Na opačné straně si dobře najel Bainar, ale Daňa byl ve střehu.

03:38

Fridrich se na modré dostal k puku, nahrál na spoluhráče, ale přihrávku vystihl Baláž a vyrazil na zteč zlínské branky, nastřelil jen Odložilíka.

03:09

Zlínští mají pukl pod kontrolou, ale musejí rozehrát od své branky.

02:45

Domácí rozjeli útok, proti pokusu Šaly se Odložilík předvedl.

02:01

Kotouč končí v ochranné síti za vítkovickou brankou.

01:50

Zlínští stále před vítkovickou brankou, domácím se nedaří ukořistit puk.

01:28

Václavek krouží před Daňovou klecí, ale puk je jinde.

01:05

Hosté se pomalu přesunují do pásma.

00:34

Také první gól padá velice rychle, po nahrávce Starečka čistě prostřelil Odložilíka JOZEF BALÁŽ a otevírá účet dnešního utkání – 1:0. Asistence: Ondřej Stareček, Radim Toman.

00:29

První vyloučení na sebe nenechalo dlouho čekat, za podražení je vyloučen hostující Václavek.

00:18

Zlínský Chytil se hrnul k brance, ale puk mu utekl.

00:03

Úvodní vhazování ve prospěch hostů,

00:01

Hráči obou týmů jsou již seskupeni u svých branek.

HC Vítkovice Steel: Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský, Stareček, Kučera, Malík, Bartek – Gřesík, Žemba, Bernát, Konečný, Šala, Baláž, Richtár, Cháňa, Blaško, Mrva, Kosina, Toman

PSG Zlín: Odložilík (Šimonů) – Padrnos, Gába, Klauda, Budil, Kowalczyk, Marek, Fridrich – Fryšara, Václavek, Chytil, Václavek, Chytil, Dvořáček, Bainar, Krejčiřík, Hefka, Kotek, Kenša, Dlabaja

Rozhodčí: Kubičík Z. – Tkáč T., Ševčík L.
V loňské sezóně se oba týmy setkali jen ve čtyřech zápasech, skóre vyznívá lépe pro hosty ze Zlína – 19:16, bodově jsou na tom také lépe hosté, kteří vydolovali celkem 8 bodů (2-1-0-1). V letošní sezóně mají navrch zatím Vítkovice, svého soupeře porazily na jeho ledě 3:0 a gólman Kardinál vychytal své první čisté konto v sezóně.
Vítkovickou šňůru šesti výher v řadě narušil v minulém kole Třince, který si na svém ledě s vítkovickými doslova pohrál, výsledek 9:1 by mohl hovořit za vše. Zlínští v minulém kole porazili Opavu na jejím ledě 5:1, předtím jim sérii výher také narušilo mužstvo Třince, kterému zlínští na svém ledě sice nevstřelili ani jednu branku, ale inkasovali jen tři.
Lídrem kanadského bodování Zlína je s dvaceti body Jan Václavek (9+11). Nejlepším bekem týmu je s osmi body Daniel Kowalczyk (3+5). Šestnáct trestných minut má na svém kontě útočník Viktor Bainar. Hosté mají hned trojici gólmanů, nejlepším z nich je Daniel Šimonů s průměrem 1,00 a úspěšností 95,52%.
Kanadské bodování Vítkovic vede s jednadvaceti body Dominik Raška (10+11), nejlepším střelcem je s dvanácti góly Jozef Baláž (12+8). Nejlepším obráncem je s osmi body Jaroslav Veřmiřovský (2+6). Nejvíce trestných minut – 43 – nasbíral útočník Matěj Šala. Z dvojice gólmanů je tím lepším Tomáš Kardinál s průměrem 2,67 a úspěšností 93,55%.
Vítkovičtí se i přes uštědřený debakl od Třince v posledním kole (1:9) drží na druhém místě v tabulce se čtyřiadvaceti body a aktivním skóre 51:30, hosté ze Zlína drží čtvrtou pozici s devatenácti body a pozitivním skóre 49:18.
Jedenácté kolo je právě dnes na pořadu dne. V NOEN extralize staršího dorostu změří Vítkovice na svém ledě síly s hráči Zlína.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

5:1

Branky a nahrávky: 1. Baláž (Stareček, Toman), 5. Kosina (Šala), 15. Toman (Šala, Gřesík), 17. Gřesík (Cháňa, Baláž), 34. Konečný (Toman) – 11. Dlabaja (Fryšara, Kotek)

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský, Stareček, Kučera, Malík, Bartek – Gřesík, Žemba, Bernát, Konečný, Šala, Baláž, Richtár, Cháňa, Blaško, Mrva, Kosina, Toman

Berani Zlín: Odložilík (od 20. Šimonů) – Padrnos, Gába, Klauda, Budil, Kowalczyk, Marek, Fridrich – Fryšara, Václavek, Chytil, Václavek, Chytil, Dvořáček, Bainar, Krejčiřík, Hefka, Kotek, Kenša, Dlabaja

Rozhodčí: Kubičík Z. – Tkáč T., Ševčík L