08.03.2015, 17:30 • Stadthalle Klagenfurt • Lukáš Peroutka (@LukasPeroutka)

Ondrej ŠEDIVÝ - 5:6

87:24

Orli právě vstřelili branku!
Čas 87:24, ONDREJ ŠEDIVÝ skóruje po přečíslení tři na dva, které znojemský tým sehrál skvěle a rozhoduje o osudu tohoto dlouhého duelu! Šedivý zůstal po Bartošově pasu sám před odkrytou brankou a pod břevno skóruje. Asistence: David Bartoš a Adam Havlík.

84:42

Jamie Lundmark zblízka trefuje Nechvátalovy betony.

84:33

V rohu znojemského pásma se pustili do potyčky Manuel Geier (KLG) a Bača (ZNO). Oba dostávají dvě minuty za hrubost.

81:26

Znojmo bude hrát pět na tři. Pöck (KLG) vyloučen za krosček.

80:05

Manuel Geier (KLG) vyloučen za sekání.

75:05

Je tu další trest pro Znojmo. Bořuta (ZNO) vyloučen za hákování.

73:00

Tohle už se ale slovy nedá popsat a vedle se ozvývá "Buďte rádi, že tu nejste!". Stefan Geier dostal puk před Nechvátala, ten jeho 100% šanci napoprvé vychytal, dorážku do zcela prázdné branky zachytil rybičkou na brankové čáře jeden ze znojemských obránců.

72:48

Lundmark v samostatném úniku na druhé straně trefuje fantastického Nechvátala, následně se puk odráží na břevno!

71:25

Oddechový čas pro domácí.

71:25

Bohužel. Jan Lattner zpoza vlastní branky napálil puk příliš tvrdě a mimo hrací plochu. Jsou z toho dvě minuty pro znojemského hráče a 47 vteřin přesilovky pět na tři pro domácí.

70:11

Je tu přesilovka pro Klagenfurt. Havlík (ZNO) vyloučen za hákování.

69:07

Dva góly za sebou měl na hokejce Jean-Francois Jacques. Štach zůstal za brankou v klinči dvou protihráčů, ztratil puk, samotný Jacques před brankou ale neuspěl. Poprvé ho fantasticky vychytal Nechvátal, podruhé trefil padajícího obránce!

68:13

Martin Podešva trefuje v brejku pravou tyč domácí klece.

67:27

Číp jel netypicky pomalu, zkusil forhendový blafák, jenže vůbec nezakončil. Pekka Tuokkola proti němu vysunul hůl a to znojemského útočníka rozhodilo.

67:27

Radek Číp se protáhl mezi dvěma protihráči, byl zahákován a rozhodčí nařizují trestné střílení.

63:15

Setzinger z pravého kruhu mířil přesně do horního rohu, Nechvátalova vyrážečka ale zachraňuje situaci. Následnou Kochovu ránu znojemský gólman taktéž chytá.

61:35

Štach z vrcholu levého kruhu těsně míjí!

58:43

Orli si vyžádali oddechový čas.

58:43

Pozor, je tu šance pro Znojmo. Havlíka stáhl k ledu Hundertpfund (KLG) a dostává 2 minuty za hákování.

57:39

Klagenfurt právě vstřelil branku!
Narůstající tlak domácích končí vyrovnáním po chybě ve znojemském pásmu. Jeden z hostujících hráčů měl puk v moci, ale ten se mu místo vyhození svezl přímo na hůl soupeře. JEAN-FRANCOIS JACQUES nabídnutou šancí nepohrdl a sám před Nechvátalem zavěsil k pravé tyči. Asistence: Kirk Furey.

Jean-Francois Jacques - 5:5

52:18

Krása střídá nádheru. Parádní přihrávku napříč středním pásmem narýsoval Lubomír Štach a rozjetý ONDŘEJ FIALA zakončil bekhendový blafák o tyčku do sítě! Znojmo znovu vede. Asistence: Lubomír Štach a Radek Číp.

Ondřej Fiala - 4:5

50:45

Manuel Geier měl na holi pátý gól, po kombinaci prvního útoku domácích zůstal zcela sám před Nechvátalem, ten však ramenem drží svůj tým!

50:02

Na druhé straně se po rychlé kombinaci dostal do zakončení Radek Číp, proti Tuokkolovi ale s blafákem neuspěl. Případný gól by však stejně neplatil, čárový rozhodčí totiž poněkud pozoruhodně odpískal hru vysokou holí.

49:28

Patrik Nechvátal se vydal z branky rozehrát a pomoci Nemčíkovi proti dvěma dotírajícím útočníkům. Udělal to dobře, ale vyhozený kotouč zachytil na modré Setzinger a mířil do odkryté klece. Znojemský gólman však akrobatickým skokem zachránil situaci.

45:43

Ondřej Fiala se uvolnil mezi kruhy a tvrdě pálil. Tuokkola měl štěstí, rána ho trefila a od jeho lapačky se odrazila těsně mimo branku.

43:04

Znojmo inkasuje lacinější branku. JOHANNES REICHEL po vyhraném buly napřáhl na modré a nepříliš prudkou ranou překvapil Nechvátala mezi betony. Asistence: Thomas Hundertpfund.

Johannes Reichel - 4:4

38:43

Šanci pronikajícího Lundmarka zastavuje betony Nechvátal. Bude se ale vylučovat, útočníka domácích složil na led Nemčík (ZNO) a inkasuje 2 minuty za držení.

38:12

Domácím hra ve čtyřech sedí o něco víc. Po Pitherově střele se už už chystal dorážet do odkryté branky Stefan Geier, na poslední chvíli se zjevil dojíždějící znojemský útočník a poslal kotouč do bezpečí.

36:43

Na ledě se jiskří. Nemčík se nejprve pošťuchoval u střídačky s jedním z domácích, následně jsou vyloučeni Lattner (ZNO) a Furey (KLG) za vzájemnou potyčku.

35:48

Zcela jistě tu teď bude hodně horko, ale Znojmo skóruje při přesilovce. DAVID BARTOŠ zůstal volný mezi kruhy, dostal přihrávku od Šedivého a trefuje do horního růžku branky! Důležitá trefa. Asistence: Ondrej Šedivý a Jan Lattner.

David Bartoš - 3:4

35:07

Pöck (KLG) ve středním pásmu sestřelil jednoho ze znojemských hráčů a dostává dvě minuty za napadení.

34:57

Šeda dostal prostor kousek za modrou čarou a tvrdým příklepem těsně míjí domácí svatyni.

29:54

Znojmo potrestáno za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Podešva (ZNO).

25:33

Stefan Geier (KLG) vyhodil puk z obranného pásma a odsedí si dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka Znojma.

24:14

Je vyrovnáno. Za záda znojemské obrany se dostal THOMAS HUNDERTPFUND, z levého křídla mířil na Nechvátala, napřáhl a trefil přesně pod břevno. Asistence: Thomas Koch a Oliver Setzinger.

Thomas Hundertpfund - 3:3

20:09

Tak to je famózní start do druhé třetiny, o který se postaral kapitán JIŘÍ BEROUN. Ten využil chyby domácího obránce, dostal se do úniku a přehodil padajícího Tuokkolu! Asistence: Jan Šeda a Aleš Sova.

Jiří Beroun - 2:3

17:55

Blesková odpověď Znojma! RADEK ČÍP to vzal na sebe, po pravém křídle projel do útoku a švihem pod břevno nad rameno brankáře nachytal Tuokkolu. Bez asistence.

Radek Číp - 2:2

16:29

V samotném závěru přesilovky domácí přeci jen skórují. Hundertpfundovu střelu od modré šikovně tečuje mezi Nechvátalovy betony JEAN-FRANCOIS JACQUES. Asistence: Thomas Hundertpfund a Jamie Lundmark.

Jean-Francois Jacques - 2:1

14:36

Orli nevěřícně koukají na rozhodčího, nicméně Podešva (ZNO) dostává další dvě minuty, tentokrát za hákování. Znojmo znovu ve třech.

13:22

Bořuta (ZNO) vyloučen za nedovolené bránění.

13:15

Mezitím měl Jan Lattner obrovskou šanci ke skórování, sám před Tuokkolou ale nechal vyniknout domácího brankáře. Na druhé straně následně v protiútoku viděli sudí faul znojemského hráče, a tak bude Klagenfurt hrát v pěti proti třem.

13:15

A teď už na ledě emoce vypukly naplno. Fiala s Lattnerem tvrdě, ale čistě v oslabení dohráli několik domácích hráčů a jsou z toho tři dvojičky hráčů na hranici bitky.

12:18

Podešva (ZNO) vyloučen za hákování.

09:29

Dvou chybějících hráčů KAC dokonale využili Znojemští. Šedivý v situaci dvou na jednoho předložil přesným pasem výzvu ADAMU HAVLÍKOVI, který trefuje přesně k pravé tyči za natahujícího se Tuokkolu. Důležitý moment. Asistence: Ondrej Šedivý.

Adam Havlík - 1:1

09:24

Klagenfurt doslova prováhal možnost jít do vedení 2:0. Pöck s Lundmarkem byli sami před Nechvátalem, mohli si vybrat, jak to udělají, jenže Pöck zkazil nahrávku. A na druhé straně...

07:36

Rozhodčí se dlouho radili, nakonec Jacques (KLG) dostává 2 minuty za sekání a 2 minuty za hrubost. Havel (ZNO) 2 minuty za hrubost. Orli budou hrát přesilovku.

07:36

Po pološanci Hundertpfunda se rakouský centr dostal do potyčky s Havlem.

03:49

Na druhé straně velká šance Jana Lattnera! Mohlo být vyrovnáno nebýt provazu Pekky Tuokkoly, jenž se roztáhl v brankovišti a zastavil ránu znojemského útočníka směřující k pravé tyči.

01:55

Takhle si začátek Orli jistě nepředstavovali. Nedůslednost v obranném pásmu před Nechvátalem potrestal LUKE PITHER, jenž zblízka doklepl volný kotouč k pravé tyči. Asistence: Stefan Geier.

Luke Pither - 1:0

01:28

Furey se po levém křídle neatakován dostal k brance, našel v mezikruží volného Stefana Geiera, ten ale míjí!

5:6

Branky a nahrávky: 2. Pither (S. Geier), 17. Jacques (Hundertpfund, Lundmark), 25. Hunderpfund (Koch, Setzinger), 44. Reichel (Hundertpfund), 58. Jacques (Furey) – 10. Havlík (Šedivý), 18. Číp, 21. Beroun (Šeda, Sova), 36. Bartoš (Šedivý, Lattner), 53. Fiala (Štach, Číp), 88. Šedivý (Bartoš, Havlík)

KAC Klagenfurt: Tuokkola (Swette) – DeSantis, Reichel, Vallant, Pöck, Schumnig, Furey – Setzinger, Koch, M. Geier – Lundmark, Hundertpfund, Jacques – S. Geier, Pither, Harand – Strömberg, Schuller, Ban. Trenér: Doug Mason.

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Holt) – Bořuta, Sova, Havel, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Klimíček, Bača – Beroun, Šeda, Novák – Tomas, Podešva, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Havlík – Lattner, Fiala, Číp. Trenér: Jiří Režnar.

Rozhodčí: Erd, Smetana – Johnston, Smeibidlo