08.03.2015, 20:10 • PNC Arena, Raleigh • Jakub Kudláč

Tipsport: 1.86 3.76 3.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Andrej Nestrašil (CAR): (1+0), +/- -1, 4 střely, čas na ledě 16:05.
Michael Jordán (CAR): (0+1), +/- +2, 0 střel, čas na ledě 15:25.
Martin Marinčin (EDM): (0+0), +/- 0, 1 střel, čas na ledě 18:43.

1. Elias Lindholm (CAR): (3+2), +/- +3, 3 střely, čas na ledě 15:33.
2. Jeff Skinner (CAR): (2+0), +/- +2, 4 střely, čas na ledě 14:06.
3. Eric Staal (CAR): (0+4), +/- +3, 3 střely, čas na ledě 16:36.

Čtvrtá hvězda (dle komentátora):
Ryan Nugent – Hopkins (EDM): (3+1), +/- +2, 5 střel, čas na ledě 20:21.
Je dobojováno, a že to byl boj! První třetina dopadla nenápadně 1:0 pro hostující Edmonton, který ale ve 27. a 28. minutě přidal další dvě branky a vedl už 3:0. Ovšem poté se třikrát za šest minut prosadila domácí Carolina, která tak srovnala na 3:3. Začátek posledního dějství byl stejný jako konec druhé periody, Hurricanes vstřelilo za pět minut další tři góly a stav byl 6:3. Následně sice ještě Oilers snížilo, jenže do prázdné branky pečetil Lindholm, který tak jako druhý dovršil hattrick, první byl hostující Nugent – Hopkins. Konečný účet střetnutí je tak 7:4.
Střely ve třetí třetině (celkem):

Carolina 10 (35)

Edmonton 5 (20)

60:00

59:25

Čepice, které zasypaly ledovou plochu po hattricku Lindholma, jsou již v pytlech, dohrává se utkání, ve kterém už je jasné, že zvítězí Carolina.

Elias LINDHOLM - 7:4

58:40

Carolina právě vstřelila branku!
Druhý hráč, který v dnešním zápase dokonává hattrick! Eric Staal nahrál na ELIASE LINDHOLMA, který od červené čáry trefil nikým nestřeženou klec. Asistence: Eric Staal, Justin Faulk.

58:30

Zmatek v brankovišti domácích nekončí brankou, Carolina postupuje dopředu.

58:05

Bachman šel do branky, nyní už je ale zase mezi spoluhráči na lavičce.

57:59

A Oilers odpískán ofsajd.

57:40

Ovšem v útočném pásmu se drží Carolina, ale ne a ne trefit odkrytou klec.

57:05

Edmonton už zkouší hru bez brankáře!

56:33

Bekhendový pokus Purcella koční na betonech Warda.

55:58

Oblouček domácího beka zamířil do útočné třetiny Oilers tak, aby z toho nebyl icing.

55:11

Střela Hendricka zblokovaná do ochranné sítě, buly po pravici Warda.

54:40

O to více Edmonton hraje agresivněji, nyní schytal tvrdý hit domácí Faulk.

7:4

Branky a nahrávky: 30. Sjomin (Nash, Jordán), 33. Lindholm (Hainsen, E. Staal), 36. Skinner (E. Staal, Lindholm), 42. Nestrašil (Lindholm, Rask), 47. Skinner (Murphy, Liles), 47. Lindholm (Rask, E. Staal), 59. Lindholm (E. Staal, Faulk) – 11. Nugent-Hopkins (Eberle), 27. Eberle (Hendricks, Nugent-Hopkins), 28. Nugent-Hopkins (Eberle), 50. Nugent-Hopkins

Carolina Hurricanes: Ward (Chudobin) – Faulk, Hainsey, Murphy, Rissanen, Jordán, Liles – Lindholm, Rask, E. Staal – Nestrašil, J. Staal, Gerbe – Semin, Nash, Skinner – Dwyer, McClement, Malone.

Edmonton Oilers: Bachman (Scrivens) – Schultz, Klefbom, Osterle, Ference, Fayne, Marinčin – Eberle, Nugent-Hopkins, Pouliot – Purcell, Roy, Jakupov – Fraser, Hendrick, Hamilton – Klinkhammer, Gordon, Gazdic.