5:6

po prodl. (2:2, 1:2, 2:1 - 0:1)

08.03.2015, 17:30 • Stadthalle Klagenfurt • Lukáš Peroutka (@LukasPeroutka)

Díky za pozornost v celém průběhu duelu, na www.hcorli.cz pro vás chystáme další podrobnosti. Příjemný zbytek večera z Klagenfurtu! (21:13:32)
Rekordně dlouhý duel Orlů v EBEL končí vítězně. Znojmo vyrovnává stav série na 1:1 a vrací se zpět do Česka, kde v úterý proběhne třetí utkání série.

Ondrej ŠEDIVÝ - 5:6

87:24

Orli právě vstřelili branku!
Čas 87:24, ONDREJ ŠEDIVÝ skóruje po přečíslení tři na dva, které znojemský tým sehrál skvěle a rozhoduje o osudu tohoto dlouhého duelu! Šedivý zůstal po Bartošově pasu sám před odkrytou brankou a pod břevno skóruje. Asistence: David Bartoš a Adam Havlík.

86:27

Nechvátal úspěšně zasahuje proti dvěma střelám z křídla.

85:57

Středem kluziště si to zamířil ke znojemské brance Thomas Koch, dvojice znojemských beků se sjela včas.

84:53

Nahození do pásma domácích a buly před Tuokkolou.

84:42

Jamie Lundmark zblízka trefuje Nechvátalovy betony.

84:33

V rohu znojemského pásma se pustili do potyčky Manuel Geier (KLG) a Bača (ZNO). Oba dostávají dvě minuty za hrubost.

83:31

Domácí v plném počtu, po úmyslném ofsajdu Orlů se bude vhazovat před Nechvátalem.

83:20

Na obou týmech je znatelně patrná únava a z ní pramenící chyby.

82:40

Havlíkovi přeskočil puk hokejku, Orli ve středním pásmu.

82:24

Domácí už jsou ve čtyřech a vyhazují.

82:05

Podešva na pravém křídle dlouho mířil, nakonec trefuje rameno brankáře.

81:46

Orli vykázáni z buly.

81:44

Tomas s Podešvou vybojovali puk u mantinelu, před Rehušem ale zasahuje Tuokkola.

81:26

Znojmo bude hrát pět na tři. Pöck (KLG) vyloučen za krosček.

81:15

V signalizované výhodě pro Orly zastavuje Tuokkola Štachovu střelu.

80:46

Lattner napálil příklepem jednoho ze clonících beků.

Další třetina začne přibližně ve 20:57.

První prodloužení skončilo. Co dodat, tohle není zápas pro slabé povahy. Znojmo přežilo v prodloužení snad tři nebo čtyři čisté šance soupeře, samo mohlo rozhodnout z trestného střílení Radka Čípa, ale skóre zůstává 5:5. Nutno dodat, že jen díky famóznímu výkonu Patrika Nechvátala v brance Orlů.

79:59

Se závěrečnou sirénou pálil dvakrát od modré Bořuta, pokaždé přestřelil. Druhá rána přišla po odpískání, což se domácím nelíbilo, ale potyčku hasí rychle rozhodčí.

79:35

Na druhé straně pálí Šedivý do náruče brankáře.

79:24

Koch vybruslil mezi kruhy, těsně přestřeluje.

79:14

Zaváhání při rozehrávce Znojemští rychle napravili. Následně se po levém křídle vydal dopředu Bača, sražená střela končí v ochranné síti.

78:14

Pasáž boje o kotouč u mantinelu ukončil brejk Radka Čípa, z ostrého úhlu nepřekvapil brankáře.

77:05

Znojmo je v plném počtu.

77:02

Stefan Geier od modré míří nepřesně.

76:35

Znojmo zatím drží soupeře daleko od branky.

76:18

Icing domácích v přesilovce.

76:07

Na druhé straně v oslabení Beroun pálí, Tuokkola vyráží.

75:37

Manuel Geier z levého kruhu proti Nechvátalovi neuspěl v dobré šanci.

75:12

Orli vzápětí vyhazují.

75:05

Je tu další trest pro Znojmo. Bořuta (ZNO) vyloučen za hákování.

74:43

Bartoš s Havlíkem se ke střele nedostali.

74:16

Bartoš vyváží kotouč z pásma po Nechvátalově zákroku.

73:46

Lattner přes obránce prověřil Tuokkolu.

73:31

Orli jsou v plném počtu.

73:00

Rozhodčí šli na video, které potvzuje, že to gól nebyl.

73:00

Tohle už se ale slovy nedá popsat a vedle se ozvývá "Buďte rádi, že tu nejste!". Stefan Geier dostal puk před Nechvátala, ten jeho 100% šanci napoprvé vychytal, dorážku do zcela prázdné branky zachytil rybičkou na brankové čáře jeden ze znojemských obránců.

Šance domácích v prodloužení

72:48

Lundmark v samostatném úniku na druhé straně trefuje fantastického Nechvátala, následně se puk odráží na břevno!

72:37

Havlík po návratu z trestné nebezpečně pálil z levého křídla, Beroun se nedostal k dorážce.

72:13

Orli už jsou ve čtyřech, KAC sehrál dvounásobnou přesilovku mizerně.

71:54

Dlouhý zámek a kombinaci ukončuje pohotový Pavlikovský, který vyhazuje.

71:25

Oddechový čas pro domácí.

71:25

Bohužel. Jan Lattner zpoza vlastní branky napálil puk příliš tvrdě a mimo hrací plochu. Jsou z toho dvě minuty pro znojemského hráče a 47 vteřin přesilovky pět na tři pro domácí.

71:08

A opět.

70:52

Orli vyhazují puk přes celé kluziště.

70:35

Střela z levého kruhu sražena mimo branku. Centimetry.

70:11

Je tu přesilovka pro Klagenfurt. Havlík (ZNO) vyloučen za hákování.

69:38

Lattner na druhé straně těsně nad břevno.

69:07

Dva góly za sebou měl na hokejce Jean-Francois Jacques. Štach zůstal za brankou v klinči dvou protihráčů, ztratil puk, samotný Jacques před brankou ale neuspěl. Poprvé ho fantasticky vychytal Nechvátal, podruhé trefil padajícího obránce!

68:34

Na druhé straně velký závar před Nechvátalem. Puk nakonec končí na horní síťce. Infarktové minuty.

68:13

Martin Podešva trefuje v brejku pravou tyč domácí klece.

67:51

Setzinger na druhé straně z pravého kruhu trefuje Nechvátala. Domácí hala bouří, reklamuje faul, hrajeme dál.

67:27

Číp jel netypicky pomalu, zkusil forhendový blafák, jenže vůbec nezakončil. Pekka Tuokkola proti němu vysunul hůl a to znojemského útočníka rozhodilo.

67:27

Radek Číp se protáhl mezi dvěma protihráči, byl zahákován a rozhodčí nařizují trestné střílení.

67:00

Adam Havlík vysvobodil znojemské hráče ze sevření a posunul kotouč dále od Nechvátala.

66:28

Orli si sami zkomplikovali situaci ve vlastním pásmu a nyní jsou pod tlakem.

65:41

Tomas se po buly do dalšího zakončení nedostal.

65:30

Roman Tomas z levého kruhu pálil švihem, Tuokkola našel kotouč na hrudi.

64:59

Štach to zkusil kousek za červenou, Tuokkola puk vyráží.

64:41

Tentokrát icing na druhé straně, dlouhá přihrávka na Čípa byla příliš těžká.

64:07

Domácí vyhráli buly, vzápětí ale zahráli další icing.

63:54

Zakázané uvolnění domácích.

63:24

Opět reflexivně Nechvátal proti Lundmarkovi!

63:15

Setzinger z pravého kruhu mířil přesně do horního rohu, Nechvátalova vyrážečka ale zachraňuje situaci. Následnou Kochovu ránu znojemský gólman taktéž chytá.

62:38

Nemčík zachytil přihrávku mířící na protihráče. Oba celky hrají viditelně opatrněji.

62:11

Furey se od zadního mantinelu dostal až do střelecké pozice, Nechvátal vyráží.

61:35

Štach z vrcholu levého kruhu těsně míjí!

61:13

Šedivý šikovně našel Bartoše, ten se mezi kruhy nedostal ke střele.

60:44

60:33

Tomasova rána z pravého křídla míří mimo branku.

60:15

Tomas zatáhl puk do pásma, ale domácí vzápětí vyhazují.

60:01

Oba celky zpátky na ledě, za chvíli začínáme. Orli budou ještě 44 vteřin v početní výhodě.
Na ledě se rozbruslují obránci Klimíček a Bača, kteří dosud do hry nezasáhli.
Orli byli blízko, blizoučko zisku prvního bodu v sérii. Jenže chyba ve vlastním pásmu je o vedení 5:4 připravila, a tak bude po patnáctiminutové přestávce následovat prodloužení tohoto napínavého duelu, a to až do rozhodnutí. Další třetina začne přibližně ve 20:13.

60:00

59:58

Štach na modré skákající kotouč nezpracoval ideálně a už to nestihne.

59:43

Znojmo za vlastní brankou.

59:26

A opět. Lattner s pukem ve středním pásmu.

59:10

Nepřesná kombinace Orlů znamená další vyhození Klagenfurtu.

58:48

Domácí vyhazují.

58:43

Orli si vyžádali oddechový čas.

58:43

Pozor, je tu šance pro Znojmo. Havlíka stáhl k ledu Hundertpfund (KLG) a dostává 2 minuty za hákování.

58:24

Nabuzení domácí zkouší rozhodnout. Přihrávku před Nechvátala ale nikdo nezasáhl.

58:08

Šedivý po odrazu od zadního mantinelu zakončil jen do betonů brankáře.

57:57

Zklamání na znojemské střídačce bylo velké. Hraje se ale dál a Orli vybojovali buly v útočném pásmu.

57:39

Klagenfurt právě vstřelil branku!
Narůstající tlak domácích končí vyrovnáním po chybě ve znojemském pásmu. Jeden z hostujících hráčů měl puk v moci, ale ten se mu místo vyhození svezl přímo na hůl soupeře. JEAN-FRANCOIS JACQUES nabídnutou šancí nepohrdl a sám před Nechvátalem zavěsil k pravé tyči. Asistence: Kirk Furey.

Jean-Francois Jacques - 5:5

57:27

Orli alespoň posunuli puk do středního pásma.

57:01

Nechvátal si v obtížné situaci poradil s nahozením od modré i následnou dorážkou.

56:49

Nechvátal pozorný, chytá Lundmarkův příklep od modré ihned po buly.

56:41

Orli se snažili vyhodit jen do středního pásma, ale je z toho icing. Buly před Nechvátalem.

56:30

Ofsajd domácích.

56:21

Znojmo posunuje do středního pásma a rychle střídá.

56:05

Klagenfurt začíná tlačit, hra se pohybuje kolem Nechvátala.

55:47

Tečovaná rána od modré končí za brankou Znojma.

55:39

Ve středním pásmu dostal čas Lundmark, okamžitě vyrazil směr Nechvátal a tvrdou ranou prověřil znojemského brankáře. Ten chytá. Následně Lundmark po souboji s Bořutou teatrálně padá, vylučovat se nebude.

55:23

Orli bojují o puk u hrazení v rohu útočného pásma.

55:00

Roman Tomas se prokličkoval do mezikruží a z otočky pálil, těsně minul branku.

54:43

Teď dostal mnoho času Setzinger, z vrcholu kruhu ale přestřelil.

54:37

Až nyní se Klagenfurt dostal do pásma, Manuel Geier se ale neprobojoval ke kotouči.

53:58

Orli se viditelně začali více soustředit na obrannou činnost a nevyrážejí do forčekingu tak aktivně.

53:43

Domácí s pukem na holi rozjíždějí útočnou akci.

53:16

Beroun zalehl Fureyho za brankou Klagenfurtu a pod ním taky kotouč. Hra přerušena.

52:45

Nechvátal přerušuje hru po lehké střele od mantinelu. Buly po jeho pravici.

52:36

Domácí zastavuje ofsajd. Hala ztichla, ale stále zbývá hodně času.

52:18

Krása střídá nádheru. Parádní přihrávku napříč středním pásmem narýsoval Lubomír Štach a rozjetý ONDŘEJ FIALA zakončil bekhendový blafák o tyčku do sítě! Znojmo znovu vede. Asistence: Lubomír Štach a Radek Číp.

Ondřej Fiala - 4:5

51:42

Tomas se neprosadil přes clonícího obránce, následná rána od modré míří nad domácí svatyni.

51:16

Hromadný pískot směřuje k rozhodčím, kteří se po poradě rozhodli nevylučovat znojemského hráče za vyhození puku, které zřejmě ještě tečovalo plexisklo.

50:45

Manuel Geier měl na holi pátý gól, po kombinaci prvního útoku domácích zůstal zcela sám před Nechvátalem, ten však ramenem drží svůj tým!

50:19

Hra je přerušena, ve znojemském pásmu zůstal ležet Radek Havel, po chvíli se zvedá z ledu a odjíždí na střidačku.

50:02

Na druhé straně se po rychlé kombinaci dostal do zakončení Radek Číp, proti Tuokkolovi ale s blafákem neuspěl. Případný gól by však stejně neplatil, čárový rozhodčí totiž poněkud pozoruhodně odpískal hru vysokou holí.

49:28

Patrik Nechvátal se vydal z branky rozehrát a pomoci Nemčíkovi proti dvěma dotírajícím útočníkům. Udělal to dobře, ale vyhozený kotouč zachytil na modré Setzinger a mířil do odkryté klece. Znojemský gólman však akrobatickým skokem zachránil situaci.

48:58

Štach po přechodu do útočného pásma pálil skrz obránce, Tuokkola opět vyráží. Hraje se teď před vynikající atmosférou, o kterou se starají oba tábory fanoušků.

48:15

Havlova rána nadělala Tuokkolovi velké problémy, ani jedna z dorážek ale nenašla cestu za jeho záda.

48:04

Fiala s Čípem se navzdory snaze nedostali do zakončení. Na druhé straně pískán icing.

47:35

Nechvátal pohotově zasáhl proti Pöckově nahození od modré a nedovolil dotírajícím útočníkům dorážet.

47:16

Pither se protáhl mezi dvěma protihráči a střílel k levé tyči, těsně minul branku.

46:30

Beroun najíždějící z druhé vlny se chystal střílet, ale pohotový zákrok obránce jej připravil o kotouč.

45:43

Ondřej Fiala se uvolnil mezi kruhy a tvrdě pálil. Tuokkola měl štěstí, rána ho trefila a od jeho lapačky se odrazila těsně mimo branku.

45:27

Orli se nedostali ke střele, na druhé straně Koch nedosáhl na střílenou přihrávku před branku.

45:04

Odpískané zakázané uvolnění Klagenfurtu.

44:49

Rehuš se připomněl na druhé straně a prověřil připravenost Tuokkoly. Ten chytá lapačkou.

44:12

43:04

Znojmo inkasuje lacinější branku. JOHANNES REICHEL po vyhraném buly napřáhl na modré a nepříliš prudkou ranou překvapil Nechvátala mezi betony. Asistence: Thomas Hundertpfund.

Johannes Reichel - 4:4

42:49

Teď rozhodčí přehlédli znojemskou hru v šesti na pár vteřin, po Nechvátalově zákroku se bude vhazovat ve znojemském pásmu.

42:33

Havlík s pukem na holi nepřešel střední pásmo.

42:13

Klagenfurt začíná dle očekávání aktivně.

41:38

Stefan Geier se mezi kruhy dostával k zajímavé šanci, ale clonící znojemský obránce ránu zblokoval.

40:43

40:34

Odsajd Klagenfurtu.

40:08

Domácí dohrávají přesilovku při vyloučení Nemčíka.

40:01

To je hokej jako řemen. V klagenfurtské hale o emoce není nouze na obou stranách, co je ale podstatné, Znojmo po čtyřiceti minutách vede o gól 4:3, když se o rozdílovou trefou postaral v přesilovce David Bartoš. Třetí třetina. která začne přibližně v 19:18, možná přinese rozuzlení.

40:00

39:56

Orli vyhazují a už se nic nestane.

39:34

Nechvátal trochu nejistě sahal po nahození zpoza branky, obránci puk rázně odpálili.

39:12

Klagenfurt začíná útočnou akci za vlastní brankou.

38:53

Orli vyhráli buly a vyhazují.

38:43

Šanci pronikajícího Lundmarka zastavuje betony Nechvátal. Bude se ale vylučovat, útočníka domácích složil na led Nemčík (ZNO) a inkasuje 2 minuty za držení.

38:12

Domácím hra ve čtyřech sedí o něco víc. Po Pitherově střele se už už chystal dorážet do odkryté branky Stefan Geier, na poslední chvíli se zjevil dojíždějící znojemský útočník a poslal kotouč do bezpečí.

37:49

Sova od modré trefuje Tuokkolovy betony.

37:12

Teď to Orli úplně nezvládli ve středním pásmu, poslední vzadu zůstal Adam Havlík, poradil si však i proti dvěma a dostal puk mimo nebezpečí.

36:43

Na ledě se jiskří. Nemčík se nejprve pošťuchoval u střídačky s jedním z domácích, následně jsou vyloučeni Lattner (ZNO) a Furey (KLG) za vzájemnou potyčku.

35:48

Zcela jistě tu teď bude hodně horko, ale Znojmo skóruje při přesilovce. DAVID BARTOŠ zůstal volný mezi kruhy, dostal přihrávku od Šedivého a trefuje do horního růžku branky! Důležitá trefa. Asistence: Ondrej Šedivý a Jan Lattner.

David Bartoš - 3:4

35:38

Havel od modré vyprášil Tuokkolovy betony.

35:07

Pöck (KLG) ve středním pásmu sestřelil jednoho ze znojemských hráčů a dostává dvě minuty za napadení.

34:57

Šeda dostal prostor kousek za modrou čarou a tvrdým příklepem těsně míjí domácí svatyni.

34:21

Schumnig visel na zádech Bořutovi a způsobil tak nepříjemný pád obou hráčů po hlavě do hrazení. Hůře ze situace vyvázl domácí hráč, přesto se jeho zákrok zdál hodně hraniční.

34:04

Z brejku zahrozil Sova, jeho švih ale míří nad břevno.

33:34

Do šance se mezi kruhy probil Thomas Pöck, z otočky v pádu bekhendem přestřeluje. Poslední minuty patří domácím.

32:35

Štach ukončil obléhání znojemské branky, zavezl puk do útočného pásma a díky střele sražené do ochranné sítě vybojoval buly v útočném pásmu.

31:54

31:40

Druhá půlka přesilovky se Klagenfurtu nedaří.

31:12

Lattner málem vypíchl kotouč ve středním pásmu, obránci v červeném nakonec situaci zvládli.

30:52

Beroun schytal tvrdou ránu do kolena (opět) a odjíždí s velkým sebezapřením na střídačku.

30:35

Domácí kombinují v útočném písmu.

29:58

Sražená střela vyhání Klagenfurt do středního pásma.

29:54

Znojmo potrestáno za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpyká Podešva (ZNO).

29:35

Šedova formace držela domácí před Tuokkolou, přes těsnou obranu se však neprosadila. Na druhé straně musel Pavlikovský obětavě hasit rodící se brejk.

28:55

Fiala zachytil rozehrávku domácích, vzápětí jej ale zastavuje ofsajd. Hra je nyní více kouskovaná.

28:28

DeSantis po vyhraném buly pálil od modré, Nechvátal chytá.

28:23

Číp to zkusil z pravého křídla podobně jako při svém gólu. Tuokkola vyráží.

27:57

Nyní se hraje velmi vyrovnaný zápas. Klagenfurtu hodně pomohl vyrovnávací gól.

27:38

Na druhé straně už proti pěti domácím hráčům vybojovali Orli vhazování před Tuokkolou.

27:14

Na druhé straně vybojoval puk za brankou Jacques, vybruslil do střelecké pozice a zkusil bekhendem přehodit znojemského gólmana. Nechvátal si poradil.

26:49

Podešva dostal nabito do dobré pozice na pravé křídlo, ale míří nad branku.

26:27

Pavlikovského rána je sražena mimo.

26:11

Orli kombinují v útočném pásmu, zatím bez střelby.

25:38

Domácí vyhráli buly a vyhazují.

25:33

Stefan Geier (KLG) vyhodil puk z obranného pásma a odsedí si dvě minuty za zdržování hry. Přesilovka Znojma.

25:10

Nyní v útoku znovu Orli. Sova s Novákem bojují o kotouč u mantinelu.

24:48

Domácí znovu v útoku, po nahození se bude vhazovat před Nechvátalem.

24:14

Je vyrovnáno. Za záda znojemské obrany se dostal THOMAS HUNDERTPFUND, z levého křídla mířil na Nechvátala, napřáhl a trefil přesně pod břevno. Asistence: Thomas Koch a Oliver Setzinger.

Thomas Hundertpfund - 3:3

23:58

Domácí se po hlušší pasáži málem dostali do vyložené šance, ale Setzinger nezpracoval skákavou přihrávku.

23:04

Ve ztichlé hale jsou teď slyšet především znojemští fanoušci, kterých na jih Rakouska přicestovalo několik desítek.

22:59

Zakázané uvolnění Klagenfurtu.

22:39

Ban se ve znojemském pásmu nedostal ke střele, Orli vyvážejí puk.

21:41

Třetí útok Orlů se znovu drží v útočném pásmu. Šedivého ránu vyráží Tuokkola.

21:05

Štach projel kluzištěm až ke střele, mířil vysoko.

21:00

Domácí okamžitě v útočném pásmu a pokouší se o odpověď.

20:09

Tak to je famózní start do druhé třetiny, o který se postaral kapitán JIŘÍ BEROUN. Ten využil chyby domácího obránce, dostal se do úniku a přehodil padajícího Tuokkolu! Asistence: Jan Šeda a Aleš Sova.

Jiří Beroun - 2:3

20:01

Uff, to byla úvodní třetina jako řemen. Viděli jsme čtyři branky, mnoho osobních soubojů, náznaky bitek i kontroverzní situace. Z mnoha těžkých situací se znojemský tým dokázal vyhrabat, dvakrát srovnat skóre duelu a drží s Klagenfurtem krok. Jedna věc je jasná, zbytek utkání nebude nuda. Zůstaňte s námi. Další třetina začne přibližně v 18:23.

20:00

19:48

Šedivého pas na rozjetého Havlíka byl příliš rychlý.

19:12

Orli tráví poslední minutu třetiny v útočném pásmu.

18:47

Aleš Sova projel s pukem do útočného pásma a vynutil si vhazování po levici Tuokkoly.

17:55

Blesková odpověď Znojma! RADEK ČÍP to vzal na sebe, po pravém křídle projel do útoku a švihem pod břevno nad rameno brankáře nachytal Tuokkolu. Bez asistence.

Radek Číp - 2:2

17:30

Znojmo začíná útočnou akci zpoza vlastní branky.

16:29

V samotném závěru přesilovky domácí přeci jen skórují. Hundertpfundovu střelu od modré šikovně tečuje mezi Nechvátalovy betony JEAN-FRANCOIS JACQUES. Asistence: Thomas Hundertpfund a Jamie Lundmark.

Jean-Francois Jacques - 2:1

16:18

Fiala s Lattnerem jsou tvrdě dohrávání ze strany domácích hráčů po předchozí akci v oslabení.

15:59

Orli už jsou ve čtyřech. Pokus o brejk vedl Lattner, ale nepřihrál přesně.

15:24

Vzápětí padá obětavě do rány Bořuta.

15:16

Pitherův příklep zastavuje Nechvátal.

14:53

Strömberg byl u levé tyče příliš krátký na prudkou přihrávku, Orli vyhazují.

14:39

Domácí jsou trochu zvláštně vykázáni z buly.

14:36

Orli nevěřícně koukají na rozhodčího, nicméně Podešva (ZNO) dostává další dvě minuty, tentokrát za hákování. Znojmo znovu ve třech.

14:15

Beroun obětavě schytal bombu do kolena, Orli vyhazují a jsou ve čtyřech.

14:00

Další Lundmarkovu ránu vyráží Nechvátal.

13:40

Lundmarkova sražená rána proskákala podél branky.

13:22

Bořuta (ZNO) vyloučen za nedovolené bránění.

13:15

Mezitím měl Jan Lattner obrovskou šanci ke skórování, sám před Tuokkolou ale nechal vyniknout domácího brankáře. Na druhé straně následně v protiútoku viděli sudí faul znojemského hráče, a tak bude Klagenfurt hrát v pěti proti třem.

13:15

A teď už na ledě emoce vypukly naplno. Fiala s Lattnerem tvrdě, ale čistě v oslabení dohráli několik domácích hráčů a jsou z toho tři dvojičky hráčů na hranici bitky.

12:33

Nemčík hodně tvrdě sestřelil u mantinelu Geiera, k nevoli domácích fanoušků se pokračuje. Orli vyhazují.

12:18

Podešva (ZNO) vyloučen za hákování.

11:48

Čtvrtý útok Klagenfurtu si vytvořil tlak proti Podešvově lajně a série hraničních zákroků Orlům nakonec neprojde.

11:00

Bartoš se po buly dostal mezi kruhy ke střele a těsně míjí branku.

10:42

Nahození od modré končí u Tuokkoly.

09:29

Dvou chybějících hráčů KAC dokonale využili Znojemští. Šedivý v situaci dvou na jednoho předložil přesným pasem výzvu ADAMU HAVLÍKOVI, který trefuje přesně k pravé tyči za natahujícího se Tuokkolu. Důležitý moment. Asistence: Ondrej Šedivý.

Adam Havlík - 1:1

09:24

Klagenfurt doslova prováhal možnost jít do vedení 2:0. Pöck s Lundmarkem byli sami před Nechvátalem, mohli si vybrat, jak to udělají, jenže Pöck zkazil nahrávku. A na druhé straně...

08:48

Orlům se přesilovka zatím nedaří a kombinace vázne.

08:12

Pavlikovský mezi kruhy nezpracoval přihrávku, Klagenfurt se osvobozuje.

07:56

Domácí se dostali ke kotouči a vyhazují.

07:36

Rozhodčí se dlouho radili, nakonec Jacques (KLG) dostává 2 minuty za sekání a 2 minuty za hrubost. Havel (ZNO) 2 minuty za hrubost. Orli budou hrát přesilovku.

07:36

Po pološanci Hundertpfunda se rakouský centr dostal do potyčky s Havlem.

07:08

Havlík zkusil překvapit domácího brankáře střelou zpoza branky, trefil boční síť.

06:37

Fiala s Lattnerem bojují o puk za Tuokkolou, k zakončení je ale domácí obrana nepouští.

06:11

Číp nepřihrál přesně a domácí jdou dopředu.

05:56

Bartoš zpoza branky hezkým pasem našel na modré Nemčíka, jeho nebezpečná tečovaná střela končí v lapačce Tuokkoly.

05:32

Icing Klagenfurtu. Hra se přesouvá před Tuokkolu.

05:15

Jenže dělá chyby v rozehrávce. Po další z nich se už už dostával do zakončení Pither, kotouč mu však sklouzl z hole.

04:49

Znojmo drží kotouč a snaží se protlačit do pásma soupeře.

03:49

Na druhé straně velká šance Jana Lattnera! Mohlo být vyrovnáno nebýt provazu Pekky Tuokkoly, jenž se roztáhl v brankovišti a zastavil ránu znojemského útočníka směřující k pravé tyči.

03:30

Thomas Pöck se na levém křídle dostal k volnému puku a měl před sebou volnou cestu k Nechvátalovi. Znojemský gólman se štěstím vyráží.

03:05

Tečované nahození končí v ochranné síti. Vhazování před Tuokkolou.

02:37

Třetí útok Znojma se snaží o odpověď, Bartošovo nahození Tuokkola posunuje obráncům do rohu kluziště.

01:55

Takhle si začátek Orli jistě nepředstavovali. Nedůslednost v obranném pásmu před Nechvátalem potrestal LUKE PITHER, jenž zblízka doklepl volný kotouč k pravé tyči. Asistence: Stefan Geier.

Luke Pither - 1:0

01:28

Furey se po levém křídle neatakován dostal k brance, našel v mezikruží volného Stefana Geiera, ten ale míjí!

01:19

Zakázané uvolnění Znojma.

01:11

Na druhé straně Pöck svou střelu nedostal skrz brusle clonícího obránce.

00:47

Tomas se s pukem na holi prokličkoval do útoku, zakončení bylo sraženo do rohu.

00:13

Bořuta riskantním pasem v obranném pásmu málem vyzval ke skórování první pětku domácích, ale Orli vše zvládli a míří dopředu.

00:01

Probíhá představování úvodních sestav. Vyprodáno dnes jistě nebude. Hala se ale stále zaplňuje.
Stařičká hala v Klagenfurtu se pozvolna zaplňuje, do úvodního buly zbývá něco málo přes sedm minut.

EC Klagenfurter AC: Tuokkola (Swette) – DeSantis, Reichel, Vallant, Pöck, Schumnig, Furey – Setzinger, Koch, M. Geier – Lundmark, Hundertpfund, Jacques – S. Geier, Pither, Harand – Strömberg, Schuller, Ban. Trenér: Doug Mason.

Rozhodčí: Erd, Smetana – Johnston, Smeibidlo.
Do sestavy Orlů se vrací Patrik Novák, naopak chybí Peter Pucher. V brance by měl od úvodu místo Chrise Holta nastoupit Patrik Nechvátal.
Hezké odpoledne z rakouského Klagenfurtu! Do hlavního města rakouských Korutan dorazila ke druhému utkání čtvrtfinále play-off EBEL také znojemská výprava. Ta bude doufat v úspěch a vyrovnání série.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

5:6

Branky a nahrávky: 2. Pither (S. Geier), 17. Jacques (Hundertpfund, Lundmark), 25. Hunderpfund (Koch, Setzinger), 44. Reichel (Hundertpfund), 58. Jacques (Furey) – 10. Havlík (Šedivý), 18. Číp, 21. Beroun (Šeda, Sova), 36. Bartoš (Šedivý, Lattner), 53. Fiala (Štach, Číp), 88. Šedivý (Bartoš, Havlík)

KAC Klagenfurt: Tuokkola (Swette) – DeSantis, Reichel, Vallant, Pöck, Schumnig, Furey – Setzinger, Koch, M. Geier – Lundmark, Hundertpfund, Jacques – S. Geier, Pither, Harand – Strömberg, Schuller, Ban. Trenér: Doug Mason.

HC LERAM Orli Znojmo: Nechvátal (Holt) – Bořuta, Sova, Havel, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Klimíček, Bača – Beroun, Šeda, Novák – Tomas, Podešva, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Havlík – Lattner, Fiala, Číp. Trenér: Jiří Režnar.

Rozhodčí: Erd, Smetana – Johnston, Smeibidlo