Tipsport Liga (SR) play-off

HC Košice – ŠHK 37 Piešťany

7:0

konec (2:0, 2:0, 3:0)

08.03.2015, 17:00 • Steel aréna, Košice • Veronika Pancuráková (@PancurakovaVer) sk

Tipsport: 1.3 5.6 7.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Košičania zvíťazili a získavajú postupový mečbal!

57:08

Košičania sa dostali do obrovskej príležitosti! Obrane hostí unikol mladík Bondra, ale jeho zakončenie pomedzi betóny Rybár šikovne prečítal.

54:25

Domáci Lapšanský iba nechápavo krúti hlavou. Zakončoval z podobnej pozície ako pred chvíľou Hrnka, ale puk príliš podvihol a dostal ho až nad bránku.

52:46

Obrovská príležitosť Košíc! Sojčík pred bránkou presunul puk k druhej žrdi na Hrnku, ale ten z prvej v rýchlosti mieril iba tesne vedľa troch žrdí.

51:01

Piešťany sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Dušan Pašek.

Adam JÁNOŠÍK - 7:0

49:56

Košice dali gól!

Košičania rozoberajú svojho súpera na drobné súčiastky. Prudkú ranu poslal spred modrej čiary Štrbák a jeho pokus pred bránkou úspešne tečoval ADAM JÁNOŠÍK. Asistencie: Martin Štrbák a Richard Jenčík.

48:48

Piešťany sa budú brániť! Na trestnú minútu smeruje na dve minúty za držanie Martin Škadra.

Peter BARTOŠ - 6:0

42:36

Skúsený útočník PETER BARTOŠ zavŕšil svoj hetrik! Bartoš sa ocitol za obranou a úplne osamotený priamo pred Rybárom, ktorého prekonal zakončením pomedzi betóny. Asistencie: Richard Jenčík a Gabriel Spilar.

Peter BARTOŠ - 5:0

40:23

Rybár vydržal bez inkasovaného gólu iba 23 sekúnd. Prekonal ho PETER BARTOŠ, ktorý tečoval prudkú strelu spoluhráča. Pre Bartoša je to už druhý gól v zápase. Asistencie: Gabriel Spilar, Martin Štrbák.

40:01

Zmena v bránke hostí. Spomedzi troch žrdí odchádza Martin Šúrek a nahradil ho Patreik Rybár.

Jiří BICEK - 4:0

38:24

Domáci tím vyhral buly v útočnom pásme a s pukom sa veľmi nemaznal. Po niekoľkých prihrávkach pálil presne zo stredu ľavého kruhu JIŘÍ BICEK a na túto ranu Šúrek zareagovať nedokázal. Asistencia: Matúš Chovan.

35:13

Piešťany sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za faul kolenom Rastislav Konečný.

34:59

Aj po buly v útočnom pásme sa hostia dostali k strele a Hylák mal opäť čo robiť! Z ľavej strany tentokrát zakončoval Vaculín a domáci gólman bol trochu mimo svojej bránky, ale puk aj tak zastavil hruďou.

32:40

Po ďalšom zakončení hostí sa Piešťanci ešte pokúsili dorážať, ale Hylák mal puk pod kontrolou a košická defenzíva zareagovala strkanicami, takže rozhodcovia budú vylučovať. Na trestnú lavicu smerujú domáci Radek Philipp a hosťujúci Tomáš Klempa na dve minúty za hrubosť. Piešťany pokračujú v pätici, Košičania vo štvorici.

31:43

Košice sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje za seknutie Martin Štrbák.

26:14

Obrovská šanca hosťujúceho tímu! Holovič sa natlačil úplne pred Hyláka, ktorý nemohol nič vidieť a nerušil, kde je puk. Do bránkoviska sa ale dostala aj košická obrana, ktorá napokon spomínanému útočníkovi Piešťan zakončenie znemožnila.

24:37

Steel arénou to teraz len tak zahučalo! Priamo pred bránkou ostal nepokrytý Lapšanský, ale jeho rýchly švih v sieti neskončil.- Domáci hokejista sa so zakončením ponáhľal a napokon bránku tesne minul.

Peter BARTOŠ - 3:0

23:33

Domáci tím sa napokon bleskovo presunul do pásma, popred bránku tam presnú prihrávku dostal PETER BARTOŠ a z hranice pravého kruhu skúsene prepálil presúvajúceho sa Šúreka. Asistencia: Richard Jenčík.

22:50

Piešťany sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou Ján Románek.

Martin ŠTRBÁK - 2:0

17:38

Domáci hokejisti využívajú výhodu presilovej hry a zvyšujú svoj náskok na rozdiel dvoch presných zásahov! Postaral sa o to kapitán MARTIN ŠTRBÁK, ktorý poslal spred modrej čiary nechytateľnú strelu až do siete. Asistencia: Gabriel Spilar.

16:31

Piešťany sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje za hákovanie Jarkko Leppänen.

16:31

Košičania sa opäť usadili v útoku a opäť z toho bola skvelá šanca na skórovanie. Bol v nej Jenčík, lenže v poslednej chvíli bol faulovaný.

Matúš CHOVAN - 1:0

12:35

Domáci hokejisti sa napokon do vedenia dostávajú v hre proti plnému počtu hráčov súpera. Postaral sa o to MATÚŠ CHOVAN, ktorý ostal úplne nepokrytý na ľavej strane a od žrde využil presnú prihrávku. Asistencie: Jiří Bicek, Peter Sojčík.

10:22

Piešťany sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje na dve minúty za podrazenie Tomáš Bučka.

06:39

Piešťany sa budú brániť! Na trestnú lavicu smeruje za hákovanie Michal Peško.

06:39

Košičania v útoku získali puk a dostali sa do obrovskej príležitosti! Bartoš bol v zakončení zoči-voči Šúrekovi faulovaný, ale v páde aj tak vystrelil a piešťanský brankár predviedol dokonalý zákrok lapačkou.

03:56

Košičania sa ale presunuli do útoku a mohli otvoriť skóre tohto zápasu! Najskôr skúšal puk do siete prepasírovať Spilar a po ňom aj Jenčík, ale brankár hostí svojimi betónmi spoľahlivo odolal.

02:42

Konečne sme videli zakončenie smerujúce do priestoru bránky! Postaral sa oň domáci Suja, ktorý chcel puk zavesiť pod brvno Šúreka, ale bez úspechu.

7:0

Branky a nahrávky: 13. Chovan (Bicek, Sojčík), 18. Štrbák (Spilar), 24. Bartoš (Jenčík), 39. Bicek (Chovan), 41. Bartoš (Spilar, Štrbák), 43. Bartoš (Jenčík, Spilar), 50. Jánošík (Štrbák, Jenčík)

HC Košice: Hylák (Melicherčík) – Štrbák, Černák, Philipp, Jánošík, Macejko, Cebák, Šeda – Jenčík, Bartoš, Spilar – Sojčík, Hrnka, Kutálek – Bicek, Chovan, Lapšanský – Bartánus, Suja, Bondra, Hinďoš

ŠHK 37 Piešťany: Šúrek (41. Rybár) – Leppänen, Brňák, Škadra, Šedivý, Kotaška, Rais, Bučka, Leško – Haring, Peško, Petráš – Holovič, Pašek, Stupka – Klempa, Mišura, Konečný – Hudec, Vaculín, Románek

Rozhodčí: D. Konc, Kubuš – Gajan, Smrek