5:2

konec (1:1, 1:0, 3:1)

28.02.2015, 12:30 • Omsk Arena • Martin Švejkar

Tipsport: 1.78 4.0 3.97 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě z tohoto zápasu vše. Na shledanou u dalšího online přenosu. (17:24:20)
Třetí třetina nám nakonec přinesla čtyři branky, z nichž tři padly až v poslední minutě. Domácí se po vítězném gólu Sobotky dostali do herní pohody a zbytek zápasu měli ve svých rukách, na čemž nezměnil nic ani divoký závěr zápasu. Avangard Omsk poráží Astanu 5:2 a ujímá se vedení 1:0 v sérii. Druhý zápas se odehraje hned zítra opět na ledě Omsku a začne stejně jako dnes ve 12:30 SEČ.

60:00

Alexandr PEREŽOGIN - 5:2

59:49

Avangard právě vstřelil branku!
Další gól do prázdné branky! Po přihrávce Kolarika dovezl kotouč do prázdné klece ALEXANDR PEREŽOGIN a určil tak konečnou podobu výsledku. Asistence: Chad Kolarik.

Konstantin PUŠKARJOV - 4:2

59:33

Astana právě vstřelila branku!
Přeci jen je tu ještě branka pro hosty! Po přihrávce Lakizy vypálil KONSTANTIN PUŠKARJOV a Barulin vyrazil kotouč do brusle jednoho ze spoluhráčů, který si srazil kotouč do vlastní branky. Asistence: Artemij Lakiza.

Vadim CHOMITSKIJ - 4:1

59:16

Je rozhodnuto! VADIM CHOMITSKIJ trefuje z vlastního pásma prázdnou branku Astany a zvyšuje na 4:1. Bez asistence.

58:44

Hra je přerušena a domácí si vyžádali oddechový čas.

57:56

Laco odjíždí na střídačku. Astana zkouší hru s šesti hráči v poli!

57:17

Hosté hrají v plném počtu. Na vyrovnání však zbývá už jen velmi málo času.

56:51

Domácí jsou usazeni v útočném pásmu a na stadionu teď jejich útočné snaze aplauduje 9760 diváků.

55:17

Velká komplikace pro hosty! Po zbytečném faulu si jde na trestnou odsedět dvě minuty Dawes za držení protihráče.

53:21

Laco raději přerušuje hru po střele od modré čáry. Omsk nadále drží hru daleko od své branky.

52:11

Kdepak, Astaně se nedaří dostávat do útoku, což by teď ovšem nutně potřebovala.

50:34

Pálit teď zkoušel Širokov, ale Laco si připsal snadný zákrok. Omsk pokračuje v útočné snaze.

50:11

Hraje se převážně v obranném pásmu Astany, což domácím za tohoto stavu zcela vyhovuje.

48:41

Zdá se, že Sobotkův gól hosty dost rozhodil. Omsk má nyní převahu a bruslí lépe než hostující hráči.

5:2

Branky a nahrávky: 16. Kuljaš (Širokov, Popov), 23. Schutz (Sobotka), 47. Sobotka (Paršin), 60. Chomitskij, 60. Perežogin (Kolarik) – 6. Puškarjov (Žajlauov, Upper), 60. Puškarjov (Lakiza)

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Gustafsson, Blaťák, Gluchov, Kuljaš, Ljamin, Chomitskij, Kulik – Semjonov, Fisčenko, Gončarov – Širokov, Paršin, Kalinin – Sobotka, Musatov, Schutz – Popov, Perežogin, Kolarik – Neprjajev

Barys Nur-Sultan: Laco (Poluetkov) – Dallman, Lundin, Svčenko, Litviněnko, Semjonov, Bartulis, Lakiza, Ryspajev – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Puškarjov – Michailis, Kvaša, Romanov

Rozhodčí: Alexej Vasiljev, Alexej Ravodin – Dmitrij Sivov, Segej Šeljanin