Jiří HUDLER (CGY) 0+2 4 střely, čas na ledě 19:37

Andrej MESZÁROŠ (BUF) 0+0 0 střel, čas na ledě 16:10

Buffalo Sabres: 18

3. třetina:

Cagary Flames: 15

Buffalo Sabres: 2
Dnešní utkání končí vítězstvím favorizovaného Calgary, ovšem nejhorší tým celé NHL z Buffala byl zhruba 50 minut vyrovnaným soupeřem. Pak ale přišel gól Joorise v přesilové hře a když v 55. minutě Colborne zvýšil již na 3:1, neměli již hosté sílu na "odpověď". Sabres dopláceli na špatnou obranu, kdy nedokázali domácím střelcům zabránit v dorážkách, z nichž se Flames dnes prosazovali.

60:00

59:38

Puk za brankou Flames, Hiller si musí pospíšit s rozehrávkou, povedlo se.

59:00

Poslední minuta tohoto zápasu.

58:40

Hlavně dostat puk z vlastní třetiny, to je nyní úkol č. 1 pro Buffalo.

58:02

Tímto gólem domácí definitivně zlomili odpor soupeře, který se nyní v podstatě již pouze brání.

Johnny GAUDREAU - 4:1

57:28

Calgary právě vstřelilo branku!
A znovu se domácí prosazují z dorážky, tentokrát Enroth vyráží bekhendovou střelu, ovšem na dorážku JOHNNY GAUDREAUA z levé strany již nestihl zareagovat. Asistence: Jiří Hudler a Sean Monahan.

56:43

Hra přerušena, bude se vhazovat ve třetině Flames, ale to až po komerční přestávce.

56:03

Drew Stafford "protáhl" Hillera střelou z levé strany, těžko říci, čím tam domácí gólman zabránili cestě puku do branky, ale každopádně puk končí v rohu třetiny, místo v brance!

55:40

Třetí gól v síti Sabres by mohl dát domácím potřebný klid, hrát totiž nyní musí především hosté.

Joe COLBORNE - 3:1

54:06

Před brankou Buffala nyní scházel obránce Sabres, proto mohl střelu Diaze doklepnout do branky JOE COLBORNE, Enrothovi prošel puk mezi betony, využitá přesilová hra. Asistence: Raphael Diaz a T.J. Brodie.

54:02

Až nyní se Calgary dostává do útočného pásma.

53:16

Jenže v této přesilové hře Flames se zatím víc nehraje, než hraje, spousta přerušení.

52:58

Vhazování ve třetině Calgary, domácí úspěšnější a budou moci založit útočnou akci.

52:39

Vhazování po pravici Enrotha, hosté vyhrávají buly a odpalují ho ze své třetiny.

52:06

Mike Weber vyhazuje kotouč do hlediště a půjde na trestnou lavici, přesilová hra Calgary.

50:45

Buffalo bojuje o puk v útočném pásmu, to se ale tak příliš nedaří.

50:37

Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

Josh JOORIS - 2:1

49:05

Domácí se přece jenom dočkali vedoucího gólu, Enroth pouze vyráží střelu Colborneho, z levé strany si ale pohotově najíždí JOSH JOORIS, který se prosazuje přesně umístěnou dorážkou. Asistence: Joe Colborne.

47:12

Mikael Backlund nahazuje puk do útočného pásma, ale tam není nikdo, kdo by dobruslil, hrají tak hosté.

46:15

Buffalo i v dosavadním průběhu třetí třetiny dokazuje, že umí zahrát, Diaz se tlačí před branku Enrotha, ale nedokázal zakončit.

45:16

Calgary se nyní dostává ze sevření, ale jen na chvíli, ve středním pásmu domácí o puk přicházejí.

44:33

Icing odpískán Buffalu, hra se tak stěhuje před Enrotha.

43:39

43:21

Až nyní se hostům podařilo dostat ze třetiny, unavená čtveřice bránících hráčů Sabres odjíždí na střídačku.

43:09

Calgary stále drží útočné pásmo.

42:13

Sean Monahan pálí z levé strany, Jhonas Enroth vyráží.

41:50

Jiří Hudler vyhrál vhazování a proto se domácí drží v útočném pásmu.

41:39

A právě Tyler Ennis dostává dvouminutový trest za hákování, přesilová hra Wild.

41:22

Ennis nezachytil pas v útočném pásmu a pozor, signalizované vyloučení na straně Buffala.

40:01

Další třetina začne přibližně v 4:54.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Cagary Flames: 8

Buffalo Sabres: 10
Ve druhé třetině branka nepadla, trochu překvapivě, si více šancí vytvořili hosté, Calgary se v útočném pásmu trápí a nebýt dobrých zákroků Hillera, mohli do kabin odcházet s náskokem hosté. Takhle je vše stále otevřené, do třetí třetiny jdou oba týmy za nerozhodného stavu 1:1.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:38

Calgary v podstatě v závěru třetiny jen odpaluje puky na své modré.

39:00

Poslední minuta druhé třetiny, stav této třetiny stále bezbrankový.

38:45

Hostům patří závěr druhé třetiny.

37:57

Další skvělý zákrok Hillera, tentokrát proti střele Chrise Stewarta, před nímž "zívala" prázdná část branky, ale Hiller se stihl přemístit a chytit.

37:03

Matt Ellis zkouší z pravé strany pozornost Hillera, ten chytá a přerušuje hru, následuje komerční přestávka.

36:41

To asi po deseti vteřinách končí, ne tak akce Buffala, které nyní drží útočné pásmo.

36:05

Ale ani Calgary se v těchto fázích zápasu prosadit v útočném pásmu, což poznali i fanoušci, kteří se nyní snaží o takové nějaké fandění.

35:32

Brodiemu "sklouzl" puk z hole a hosté toho mohli v útočném pásmu využít, nestalo se.

33:51

Nahozený puk Ennisem, ale je to v podstatě odevzdání puku soupeři.

33:22

Buffalo v útočném pásmu, ale je tam nakonec osamocený Myers, ostatní šli střídat.

31:19

Domácí se opět dostali do přečíslení, tentokrát tři na dva, ale Monahan měl místo střely přihrávat.

30:08

29:50

Puk za brankou Calgary, toto není tak vydařená přesilová hra.

28:49

Dennis Wideman dvakrát pálil z pravé strany, ani jednou však branku netrefil.

28:29

Flames se drží v útočném pásmu.

28:08

Vylučuje se, na trestnou lavici míří Brian Flynn za vyhození puku do hlediště, přesilová hra Calgary.

27:40

Mitchell prodlužuje puk do útočného pásma.

26:40

Enroth si připsal další zákrok po střele Jonese z pravé strany.

26:14

Cody Hodgson se dostal z pravé strany před Hillera, který jeho střelu chytá, výborný zákrok. Hra přerušena, následuje komerční přestávka.

25:40

Calgary se sice osvobodilo, ale nedokázalo vybojovat útočné pásmo, hosté mohou zaútočit.

25:06

Sabres v útočném pásmu, souboj o puk v rohu třetiny.

24:34

Jones se bleskově přemístil do útočného pásma, kde z pravé strany pouze "vyprášil" lapačku Enrotha.

24:22

Zemgus Girgensons pálí na branku Flames z levé strany, z bezprostřední blízkosti, kde se ještě snaží dorážet Moulson, puk má ale Hiller.

23:15

Další brejk Calgary, Stajan a Giordano unikli do přečíslení dva na jednoho, z levé strany nakonec pálí Giordano, který ale netrefuje branku Sabres.

22:16

Zakázané uvolnění Calgary, hra se tak stěhuje před Hillera.

21:35

Sabres dostávají puk do středního pásma, nakonec je ale hostům pískán icing.

20:27

Jiří Hudler si nabruslil do útočného pásma, kde pálí z mezikruží, ale obránce Sabres dokázal střelu zblokovat, puk míří pouze vedle branky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 4:01.
STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Buffalo Sabres: 5
Po první třetině hraje domácí Calgary s Buffalem nerozhodně 1:1, když oba týmy se dokázaly prosadit při přesilových hrách. Jinak sledujeme vyrovnané utkání, nic nenasvědčuje zatím tomu, že se střetl tým, držící postupové místo do play-off s nejhorším týmem celé NHL.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

18:34

Backlund nakonec pálí na Enrotha, který raději přerušuje hru.

18:25

Flames se dostávají do třetiny, dokonce je tu náznak útočné akce.

17:51

Chris Stewart se po střele od modré snaží prosadit na hranici brankoviště, ale domácím se podařilo puk "odpálit" ven ze třetiny.

17:27

Tím domácím hráčem, který se provinil proti pravidlům, je Joe Colborne, který hráč vysokou holí.

17:11

Bude se znovu vylučovat, na trestnou lavici zamíří domácí hráč.

16:50

Flames v útočném pásmu, střela od modré, Enroth předvedl skvělý zákrok.

16:07

Buffalo drží útočné pásmo, o nějž se nakonec samo připravuje nepřesnou přihrávkou na útočnou modrou.

14:51

Pozitivní je, že oba týmy dokázaly využít své přesilové hry, nyní se vhazuje po pravici Hillera.

Johnny GAUDREAU - 1:1

13:40

Přece jenom také využitá přesilová hra, JOHNNY GAUDREAU získal puk u branky Buffala a nedělal si s ničím hlavu, z bezprostřední blízkosti ho propasíroval Enrothovi mezi betony a vyrovnává na 1:1. Asistence: Jiří Hudler a Mark Giordano.

13:22

Buffalu se daří dostávat puky ze třetiny, poté se domácí sami vystavují ofsajdu, jako nyní Monahan.

12:55

První minuta přesilové hry je již minulostí, Calgary zatím tápe, pouze jedna střela, to je hodně málo.

12:22

Brodie pálí z levé strany, ale puk neprošel k brance, byl někým zblokován a končí v rohu třetiny Buffala.

12:02

Buffalo dostává puk ze třetiny, domácí rozehrávají zpoza vlastní branky.

11:47

Nyní se již přerušuje hra, hostující Torrey Mitchell přidržel Gaudreaua a dostává dvouminutový trest.

11:17

Calgary tak musí dohánět ztrátu, bude mít nyní dobrou příležitost, signalizované vyloučení u hostů, Hiller míří z branky.

Chris STEWART - 0:1

10:32

Sabres právě vstřelili branku!
Bleskově využitá přesilová hra Buffala! Po přihrávce Myerse pálí Ennis z pravé strany, od modré, CHRIS STEWART před brankou jemně tečuje, puk "zaplul" Hillerovi do branky tak, že ten to skoro ani nepostřehl, hosté jdou do vedení! Asistence: Tyler Ennis a Tyler Myers.

10:20

Je to tak, na trestnou lavici usedá domácí Joe Colborne za hákování a přesilovou hru si zahraje Buffalo.

10:15

Calgary se snaží o odpověď, ale pozor, bude se vylučovat.

09:02

První vážnější akce zápasu, hostující Hodgson a Stafford se dostali do brejku dva na jednoho, prvně jmenovaný zakončil z pravé strany, ale Hiller vyrazil, pak se ještě snažil dorážet Stafford, ale to byl již puk kdesi pod domácím gólmanem.

08:33

Anebo je odpískán ofsajd, jako nyní, Calgary tak trochu bojuje zatím s přechodem do útočného pásma.

08:18

Domácí se snaží proniknout do třetiny Sabres, ale hosté odpalují kotouče zpět do středního pásma.

06:57

A Flynn nyní udržel puk před vlastní modrou, snaha domácích má za následek pouze odpískání ofsajdu.

06:40

Ke střele se ale elitní formace Flames nedostala a hosté se dostali ze třetiny.

06:08

Elitní formace Flames nyní drží svého soupeře před jeho brankou.

05:42

Gionta donutil Hillera k přerušení hry, bude se vhazovat ve třetině Flames.

05:27

Vhazování po levici Enrotha, hosté úspěšnější, ale domácím se daří dostat puk ze třetiny.

04:31

Před najíždějícím Backlundem puk ukryl Jhonas Enroth ve své výstroji a přerušil hru.

03:15

A na druhé straně musí zasahovat Enroth poté, co se Brandon Bollig dostal ke střele z pravé strany, hra přerušena.

03:02

Ristolainen spíše nahazuje puk od modré na Hillera, ten vyráží.

02:38

Puk míří ze třetiny Calgary, ale domácí jsou téměř okamžitě zpět před Hillerem.

02:20

Stewart se dostal před Hillera, který raději přerušil hru, vhazovat se bude po jeho pravici.

01:35

Ennisovi se podařilo puk vyhodit ze třetiny.

01:13

Domácí bojují o puk ve třetině Sabres.

00:01

George Canyon pěje hymny, nejprve americkou, poté tu kanadskou.

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Giordano, Brodie, Russell, Wideman, Diaz, Engelland – Gaudreau, Monahan, Hudler – Raymond, Jooris, Colborne – Bouma, Backlnud, Jones – Bollig, Stajan, Byron

Buffalo Sabres: Enroth (Hackett) – Gorges, Myers, Benoit, Strachan, Weber, Ristolainen – Moulson, Girgensons, Ennis – Flynn, Mitchell, Gionta – Stafford, Hodgson, Stewart – Deslauries, Ellis, Kaleta

Rozhodčí: Kowal, Meier – Henderson, Heyer.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

4:1

Branky a nahrávky: 14. Gaudreau (Hudler, Giordano), 50. Jooris (Colborne), 55. Colborne (Diaz, Brodie), 58. Gaudreau (Hudler, Monahan) – 11. Stewart (Ennis, Myers)

Calgary Flames: Hiller (Rämö) – Giordano, Brodie, Russell, Wideman, Diaz, Engelland – Gaudreau, Monahan, Hudler – Raymond, Jooris, Colborne – Bouma, Backlund, Jones – Bollig, Stajan, Byron

Buffalo Sabres: Enroth (Hackett) – Gorges, Myers, Meszároš, Strachan, Weber, Ristolainen – Moulson, Girgensons, Ennis – Flynn, Mitchell, Gionta – Stafford, Hodgson, Stewart – Deslauries, Ellis, Kaleta

Rozhodčí: Kowal, Meier – Henderson, Heyer

Diváci: 18 563