NHL

Pittsburgh Penguins – Winnipeg Jets

5:3

konec (1:0, 1:2, 3:1)

28.01.2015, 01:00 • Consol Energy Center, Pittsburgh • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 2.43 3.85 2.43 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě to bude všechno. Loučím se s vámi a děkuji za pozornost, dobrou noc! (03:41:47)
Československá stopa v utkání:
Michael Frolík (WPG) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:40
Ondřej Pavelec (WPG) 59 minut, 25 zákroků, 4 góly, 86,2%
1. Kris Letang (PIT) 0+5
2. David Perron (PIT) 1+1
3. Chris Thorburn (WPG) 1+1
Je hotovo, Pittsburgh ve vyrovnaném a hlavně napínavém zápase porazil Winnipeg 5:3!

Do vedení šli domácí v osmé minutě, kdy se prosadil Nick Spaling, jenž dal gól po 14 zápasech. O vyrovnání se ve 23. minutě postaral Chris Thorburn bezprostředně po návratu z trestné lavice. Vedení na stranu Winnipegu o deset minut později strhl Jacob Trouba, vyrovnání na 2:2 zařídil 4,6 sekund před koncem druhé třetiny Steve Downie. Jenže na začátku třetího dějství získali Jets své vedení zpátky, trefil se totiž Adam Lowry. Poté ale úřadovali domácí v přesilovkách. Ve 45. minutě potrestal Wheelerovo sekání gólem na 3:3 David Perron, o tři minuty později se za Lowryho faul mstil
Brandon Sutter. V závěru utkání se hosté snažili vyrovnat i při hře v šesti, jenže navrátilec do sestavy Patric Hörnqvist přidal ještě gól do prázdné branky a bylo hotovo. 18 627 diváků tedy sledovalo vítězství Tučňáků i bez Crosbyho s Malkinem v sestavě. Pro Pens to je navíc 14. vítězství na domácí půdě proti Winnipegu v řadě!

Střely: 30:22 (9:5, 9:9, 12:8)

60:00

Patric HÖRNQVIST - 5:3

59:33

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Martin zkusil vyhodit přes všechny čáry, prázdnou branku sice netrefil, ale díky pravidlu o hybridním icingu se k puku jako první dostal PATRIC HÖRNQVIST, který ho zpoza branky dostal do klece a rozhodl tak o dnešní výhře Penguins! Asistence: Paul Martin a Kris Letang.

59:16

A teď už se opět vrací na střídačku!

59:06

A nyní se icingu při rychlé rozehrávce dopustil i Winnipeg, Pavelec se tedy vrací do branky.

59:00

Poslení minuta hry ve třetí třetině.

58:52

Ehrhoff z vlastního pásma prázdnou branku netrefil, je z toho zakázané uvolnění.

58:34

Hosté to zkusí se šesti hráči v poli, Pavelec míří na střídačku!

58:16

Nyní střílel Michael Frolík, německý gólman opět zareagoval.

57:56

Wheelerův pokus vyrazil Greiss, jehož pravděpodobně čekají krušné momenty.

57:28

Pak ale Jacob Trouba na modré ztratil puk a do samostatného úniku spěchal David Perron. Za zády měl ale obránce a tak neměl moc času na rozmyšlenou. Nakonec se odhodlal k dělové ráně, kterou Ondřej Pavelec chytil!

57:10

Trouba zastavil útočnou akci Tučňáků a vyrazil dopředu.

56:27

Kane zachytil Greissovu rozehrávku a čekal na spoluhráče. Beau Bennett ho ale obral o puk a čekání mu tak ukončil.

55:46

Bogosianova střela byla zblokována, Perreaultova dorážka rovněž. Hráči Penguins jsou ochotni se pro výhru obětovat, nyní to předvedli velmi dobrým způsobem.

5:3

Branky a nahrávky: 8. Spaling (Perron, Letang), 40. Downie (Letang, Goc), 45. Perron (Letang, Kunitz), 48. Sutter (Martin, Letang), 60. Hörnqvist (Martin, Letang) – 23. Thorburn (Lowry, Kane), 33. Trouba (Kane, Byfuglien), 41. Lowry (Thorburn, Kane)

Pittsburgh Penguins: Greiss (Fleury) – Martin, Letang, Bortuzzo, Ehrhoff, Despres, Scuderi – Kunitz, Spaling, Perron – Bennett, Sutter, Hörnqvist – Arcobello, Goc, Downie – Sill, Ebbett, Adams

Winnipeg Jets: Pavelec (Hutchinson) – Chiarot, Byfuglien, Enström, Bogosian, Trouba, Harrison – Ladd, Little, Wheeler – Perreault, Scheifele, Frolík – Kane, Lowry, Thorburn – Halischuk, Slater, Peluso

Rozhodčí: Leggo, Martell – Sharrers, Devorski

Diváci: 18627