HK Gladiators Trnava – HK Detva

4:1

konec (2:1, 1:0, 1:0)

28.01.2015, 17:00 • Zimný štadión Trnava • Dominika Haršáni Handzušová sk

Tak ako Detva v predvianočnom zápase doma vyhrala 4:1, tak jej túto prehru rovnakým výsledkom Gladiátori oplatili. Ďakujem vám za pozornosť a teším sa už teraz na finálne kolo, v ktorom sa v utorok 3. februára Trnava doma predstaví proti Mikulášu. Do čítania! (19:07:14)

60:00

59:32

Trnava – Ondrej Burzala – dve minúty za hákovanie.

59:30

Skandovaný potlesk domácich fanúšikov. Poraziť Detvu, to sa počíta, a Trnave sa to doma podarilo v oboch zápasoch.

59:01

Dobre myslená prihrávka, Zorvan puk posielal spoza brány pred Hálu, ale tam nik nečakal.

58:40

Parkhouse zachytil puk, ale ďaleko sa nedostal. Navyše bol sám, jeho spoluhráči striedali.

57:37

A Poláček okamžite vysunul do jazdy Lisoňa! Janin vykorčuľoval takmer až medzi kruhy a jeho strelu zblokoval.

57:32

Detva v snahe o kombináciu, Žilka puk posunul dozadu na Grahama. Jeho strelu ale zachytil Poláček.

56:57

Božik veľmi dobre otravuje, no so získaným pukom už nevie prejsť cez obranu. Pre Trnavu je ale podstatné, že sa drží bližšie k súperovej bráne ako ku svojej.

55:39

Detve sa darí vyhadzovať puky, ale ďalej to už nejde.

53:59

Tak si to zosumarizujme. Detva – Brendan Parkhouse – dve minúty za seknutie. Následne Trnava – Jakub Závodský – a Detva – David Graham – obaja dve minúty za hrubosť.

53:59

Po odpískaní ešte menšia mela, von pôjdu po vzájomnej potýčke Graham a Závodský. Hála mal na mále, ale Fridrich mu panenku tentokrát odpustil. Brankár Trnavy mal totiž až nadmiernu snahu o komunikáciu s Parkhouseom.

53:59

Pred bránou vznikol pretlak hráčov, puk napokon dokázal Hála z tej motanice dostať pod kontrolu. Parkhouse ale ďalej chcel dorážať a dostane dve minúty za seknutie.

53:51

Tupý od modrej, ale trafil do Budu. Ten sa snažil zblokovaný puk poslať k bráne, no pred Hálom sú ešte dvaja beci, cez ktorých to nejde.

52:53

Poláčkovi sa vyhodenie nepodarilo, ale vrátený puk mu následne skúšal do jazdy poslať Reho. Prihrávka ale bola nepresná a tak je z toho vyhodenie.

52:22

Trnava – Jaroslav Bachratý – dve minúty za napadnutie.

51:59

Parkhouse spravil trochu naivnú kľučku na Kubicu, ktorý ho zatlačil na zadný mantinel a puk preberá Barinka.

51:00

Trnava dala gól!
Zároveň s poslednou sekundou výhody, no môžeme to brať za presilovkový gól. Baran sa znova predviedol, keď si dobre počíhal a MICHAL VALJENT po jeho prihrávke zvyšuje už na rozdiel troch gólov!
Asistencie: Martin Baran a Marek Lisoň.
Detvu už povzbudzujú len štyria fanúšikovia. Zvyšok pôvodnej skupinky sa buď zahrieva tekutým svetrom, alebo je na polícii, keďže fyzicky napadla organizátorov.

50:16

Rosa získal puk a jeho formácia zaútočila. Hrbáčik bol tak bránený, že spadol smerom k bráne a trafil do Janina. Toto muselo bolieť ako trnavského útočníka, tak brankára Detvy.

4:1

Branky a nahrávky: 1. Lisoň (Baran, Achs), 9. Hluch, 32. Achs (Baran, Poláček), 51. Valjent (Baran, Lisoň) – 14. Graham

HK Gladiators Trnava: Hála – Poláček, Reho, Kubica, Valjent, Burzala, U. Demo, Závodský – Lisoň, M. Baran, Achs – Glemba, M. Čunderlík, P. Barinka – Bachratý ml., Kamenický, Hluch – D. Božik, Hrbáčik, Rosa – Kovaľ.

HK Detva: Volentier (32. Janin) – Pač, Hataš, Pinka, Sládok, Mačkovič, T. Tupý – J. Žilka, Srnka, J. Petro – Graham, Kanaet, Parkhouse – S. Buda, P. Fekiač, Zorvan – M. Hajnik, Hús, D. Hegyi.

Rozhodčí: Fridrich – Návratek, Synek