28.01.2015, 17:00 • TatNeft Arena • David Soumar

Tipsport: 1.37 4.8 6.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa

Petr Vrána (KZN) 0+0
-
Lukáš Kašpar (JUG) 0+0
Je dobojováno! Kazaň v hodně emotivním duelu vítězí poměrem 3:1 a bere všechny body. Rozhodla už první třetina, ve které Möller s Varnakovem dvakrát ujeli a v obou případech i skórovali. Vyhrocená třetí třetina nakonec přinesla spoustu trestných minut, které neumožnily hráčům z Chanty-Mansijku nadechnout se k závrečnému náporu.

Statistiky zápasu:
Střely – 25:24
Trestné minuty – 14:12

60:00

59:47

Jugra už se však do útoku nedostane. Kazaň kontroluje závěr zápasu s pukem na svých hokejkách.

59:10

57:49

A když už se ke střele propracoval Tkačjov, zasáhl perfektně Brust.

57:29

Hokejisté Ak Barsu se okamžitě usadili před Brustem. Ke střele se však nemůžou dostat, jelikož obránci z Chanty-Mansijsku dělají vše pro to, aby neinkasovali čtvrtou branku.

57:10

Hodně vyhrocený závěr zápasu je k vidění v Kazani. Sitnikov bude pykat za podražení, a Jugra tak jde dokonce do dvojnásobného oslabení.

56:14

Hosté budou hrát v závěru v početní převaze, i přestože se proti pravidlům provinil i Varnakov. Za katr totiž míří hned dva hráči z Jugry. Kazaň tak nejspíš zápas dohraje v útoku.

56:14

Domácí šetří čas v útoku, rozhodčí signalizují vyloučení z řad Jugry.

55:58

Na ledě zůstává ležet Medveděv, kterého k zemi srazila dvojice hráčů Jugry. Otřesený forvard putuje z ledu po svých, do zápasu už ale asi nezasáhne.

55:40

Kazaň jen vyhazuje kotouč tak, aby z toho nebyl icing. Jugra svého soupeře poměrně tlačí.

55:08

Kašparova formace způsobila před Garipovem pořádný rozruch. Rozhodčí musí roztrhnout hlouček postrkujících se hráčů.

54:16

Kolem pravé tyče domácí branky proskákal kotouč, který z modré čáry vyslal Rylov. Jugra teď měla velké štěstí.

53:36

Rychlý brejk zakončoval na druhé straně Brookbank, na Brusta si ale nepřišel.

53:26

Šest a půl minuty před koncem základní hrací doby se bude vhazovat před Garipovem. Dokáže ještě Jugra zabrat?

53:15

Ke střele se propracoval Vrána. Nahozením ze strany kluziště však nenašel nikoho ze svých spoluhráčů, a puk tak odskákal do rohu.

3:1

Branky a nahrávky: 7. Möller (Varnakov, Denisov), 20. Varnakov (Möller), 43. Burmistrov (Brookbank) – 46. Buljanskij (Čibisov)

Ak Bars Kazaň: Garipov (Nilsson) – Zacharčuk, Tokranov, Brookbank, Medveděv, Denisov, Rylov – Möller, Varnakov, Vrána – Brumistrov, Mirnov, Hluchov – Lukojanov, Kolcov, Svitov – Petrov, Tkačjov, Obuchov.

Jugra Chanty-Mansijsk: Brust (Gorjačevskich) – Larsen, Valentěnko, Sergejev, Želdakov, Melart, Rjabykin, Adamčuk – Čibisov, Romancev, Jacenko – Kašpar, Lemtjugov, Maxwell – Koroljuk, Brotnikov, Gorubnov – Buljanskij, Magogin, Sitnikov – Kornějev.

Rozhodčí: Oskirko, Čerenkov – Ivanov, Aljošin.