28.01.2015, 18:00 • Zimní stadion Šumperk • Kateřina Glogarová

Tipsport: 3.11 4.5 1.78 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Dnešní utkání sledovalo 953 diváků. (20:21:22)
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni:

Piráti Chomutov: Tomáš Bartejs
Salith Šumperk: Miroslav Svoboda
Je tu konec dnešního zápasu ve kterém si Chomutov odváží všechny body za výhru 3:7. Ve třetí třetině dokázal Šumperk snížit stav utkání na 3:5 po trefě Patrika Moskala. Skóre zápasu potom na konečných 3:7 upravili Marek Račuk a Roman Chlouba.

60:00

Roman CHLOUBA - 3:7

58:52

Piráti právě vstřelili branku!
Chomutov přidává ještě jednu branku. Tomas Sinisalo poslal puk na ROMANA CHLOUBU a ten ho následně usměrnil pod vyrážečku domácího gólmana. Asistence: Tomas Sinisalo.

58:24

Velecký to zkusil ze středního pásma, Hanuljak jeho pokus likviduje vyrážečkou.

Marek RAČUK - 3:6

57:02

Kadlec zpoza branky poslal kotouč před bránu na nikým nehlídaného MARKA RAČUKA, který dokázal obelstít Miroslava Svobodu a následně zasunout kotouč k pravé tyči jeho brány. Asistence: Martin Kadlec.

56:50

Sinisalo pálil z velkého úhlu, Svoboda nemusel zasahovat.

55:38

Puk u mantinelu mezi několika bruslemi hráčů, rozhodčí nakonec přerušuje hru.

55:17

Na druhé straně pálil do Svobodových betonů Veselý.

54:58

Vrdlovec zpoza branky přihrál puk Bergerovi, ten střelou z první trefil betony hostujícího gólmana.

54:29

Račuk s McGregorem jeli do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný dokázal obejít domácího obránce a následnou bekhendovou střelou nechal vyniknout Miroslava Svobodu, který předvedl skvělý zákrok lapačkou.

53:38

Další pokus Baila, ten je tentokrát zablokován jedním z hostujících hráčů.

53:30

Bailova střela tahem končí na betonech Hanuljaka.

52:51

Rýgl poslal dlouhý pas na Kadlece, ten tvrdou střelou oprášil výstroj Miroslava Svobody.

52:12

51:54

Hodně mimo bránu teď pálil Aleš Holík.

51:31

Šumperk kombinuje v obraném pásmu Chomutova ...

51:05

Drtil nabil puk Sedlákovi, ten při své střele zlomil hůl.

50:20

Chomutov vyhazuje puk až k domácímu gólmanovi.

50:08

Šumperk si zahraje přesilovku. Dvě minuty za napadení si jede odsedět Marek Račuk.

49:41

Svoboda zastavuje Chloubův pokus svou maskou.

47:45

Obě mužstva hrají v plném počtu.

47:40

Brunec pálil do betonů Hanuljaka.

46:54

Berger se snažil poslat kotouč před bránu to mu ale několikrát za sebou znemožnil Titov.

Patrik MOSKAL - 3:5

45:40

Draci právě vstřelili branku!
Tomáš Drtil poslal puk před bránu, kde ho dokázal usměrnit nad rameno Hanuljaka, PATRIK MOSKAL. Asistence: Tomáš Drtil, Tomáš Sedlák.

45:29

Martin Kadlec vyloučen za podražení, ve stejném čase vyloučen i Aleš Staněk za nafilmovaný pád.

45:11

McGregor objel s pukem bránu a poté se snažil zakončovat, to mu ale znemožnil domácí gólman svou holí.

44:54

Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po pravici Svobody.

44:40

Ondřej Kaše nabil puk Davidu Kaše, ten z první trefuje hruď domácího gólmana.

44:13

Odpískán ofsajd Chomutova.

43:55

Chomutov kombinuje v obraném pásmu Šumperka.

43:08

Novotný čeká s pukem za domácí bránou než jeho spoluhráči vystřídají.

42:15

Puk v hledišti, vhazuje se před Svobodou.

41:45

Střela Ondřeje Kašeho končí mimo tři tyče Svobodovy brány.

41:37

Račuk poslal na Svobodu lehké nahození, ten si puk ponechal raději ve své výstroji.

40:40

Sedlák nahazoval puk před branku, tam se ho pod Hanuljakovy betony snažil stáhnout Moskal, ale hostující gólman byl pozorný.

40:01

Svoboda je zpátky v brance!

40:01

Domácím se vstup do druhé třetiny vyvedl. V dvaadvacáté minutě poslal Šumperk do vedení Aleš Staněk. Poté už ale puky padaly pouze za záda Miroslava Svobody. Góly Jakuba Stehlíka, Martina Rýgla, Marka Račuka a Bryana McGregora znamenají skóre 2:5 po druhé třetině. Domácí po pátém gólu střídali gólmany, mezi tři tyče se místo Miroslava Svobody postavil Daniel Zelenka.

Střely na branku po dvou třetinách: 15:32
Mládež divočila, létaly tresty! Rozhodčí měli v uplynulých kolech mládežnických soutěží plné ruce práce. Celý článek naleznete na webu HOKEJ.CZ.

40:00

38:19

Šumperk střídá gólmany, místo Miroslava Svobody se mezi tři tyče staví Daniel Zelenka.

Bryan MCGREGOR - 2:5

38:19

Sinisalo se vracel z trestné lavice, když se k němu dostal puk tak jej před bránou poslal na volného McGREGORA, který kotouč usměrnil k levé tyči Svobodovy branky. Asistence: Marek Račuk, Tomas Sinisalo.

38:11

37:40

Holíkova tvrdá střela končí mimo tři tyče Hanuljakovy brány.

37:20

Chomutov drží puk na svých holích a šetří tak čas, než se vrátí vyloučený Sinisalo.

36:13

Šumperku se naskytá přesilová hra. Sinisalo dostává dvě minuty za podražení.

Marek RAČUK - 2:4

34:39

Hosté odskakují Šumperku na rozdíl dvou branek. Souhra MARKA RAČUKA, Tomáše Bartejse a Bryana McGregora končí gólem prvně jmenovaného. Asistence: Tomáš Bartejs, Bryan McGregor.

34:09

Chomutov v přečíslení tři na jednoho. Chlouba přihrával puk Sinsialovi a ten ho následně poslal do betonů Miroslava Svobody.

33:37

Vrdlovec nahrál puk na Vachutku, ten se již napřahoval ke střele, Hanuljak byl ale pozorný a přihrávku vytěsnil koncem své hole.

33:02

Střelu Martina Račua vyráží Svoboda svým betonem.

32:45

Moskal dostal přihrávku od Žálčíka a ve vyložené šanci trefuje beton Hanuljaka.

31:55

Šumperk v útočném pásmu, hosté ale dobře brání a nepouští domácí do zakončení.

Martin RÝGL - 2:3

29:32

David Kämpf poslal pas na MARTINA RÝGLA, tomu poté stačilo nastavit pouze hokejku a usměrnit puk do prázdně klece. Asistence: David Kämpf, Martin Kadlec.

29:06

Radek Veselý dostal dobrý pas od svého spoluhráče, v dobré šanci nedokázal trefit domácí bránu.

28:26

28:13

Draci si dlouho v pěti nezahráli. Jakub Slavík vyloučen za držení protihráče.

28:06

Šumperk v plném počtu.

27:46

Chlouba se dostal do dobré střelecké pozice, Svoboda nakonec zasahovat nemusel.

27:11

Sedlák nahazoval puk na bránu, kde se jej snažil tečovat Staněk, hostující gólman byl pozorný.

26:48

Chomutov ve čtyřech.

26:28

Bude se hrát čtyři na tři. David Kämpf dostává dvě minuty za držení protihráče.

26:06

Aleš Holík dostává dvě minuty za podražení. Hraje se čtyři na čtyři.

26:06

David Kämpf se řítil sám na Svobodu, ten jeho pokus dokázal chytit betonem.

25:35

Holík trefuje prvního bránícího hráče.

25:08

Puk mezi diváky, vhazuje se před hostujícím gólmanem.

24:58

Marek Haas nabil puk Holíkovi, ten z první orazítkoval betony Miroslava Hanuljaka.

24:43

David Kaše dostává dvě minuty za podražení.

24:32

Svoboda na střídačce, domácím je ponechaná výhoda.

23:40

Tvrdá střela v podání Jana Bergera končí na betonu Hanuljaka.

Jakub STEHLÍK - 2:2

22:15

Draci se z vedení dlouho neradovali. Radek Veselý poslal kotouč na Svobodu, ten jej vyrazil před sebe a k následné dorážce se dostal JAKUB STEHLÍK, který posílá kotouč za záda domácího gólmana. Asistence: Radek Veselý.

Aleš STANĚK - 2:1

21:41

Šumperk se ujímá vedení. Tomáš Sedlák poslal křižnou přihrávku na ALEŠE STAŇKA, který poté poslal puk do polo odkryté klece. Asistence: Tomáš Sedlák.

20:51

Velecký z otočky trefuje boční síť Hanuljakovy brány.

20:13

Holík ze středního pásma prověřil pozornost Hanuljaka.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:46.
Máme za sebou první třetinu dnešního utkání. Hosté se dostali do vedení v desáté minutě, puk za záda Miroslava Svobody dostal David Kämpf. Šumperk dokázal vyrovnat v šestnácté minutě, v přesilové hře se dokázal trefil Marek Haas.

Střely na branku po 1. třetině: 7:14
Vyloučení po 1. třetině: 1:2

20:00

19:32

Chlouba pálil z prostoru mezi kruhy, Svoboda proti němu zasahoval betony.

19:03

Střela Ondřeje Kašeho končí na vyrážečce domácího gólmana.

18:31

Moskal dostal dobrý pas od svého spoluhráče, Hanuljak si proti jeho pokusu dokázal dobře vyjet a zmenšit mu tak střelecký úhel.

18:16

Milan Toman si hledal střeleckou pozici, tu nakonec našel u pravého kruhu a puk následně poslal do výstroje Miroslava Svobody.

17:40

Chlouba přihrával puk Sinsialovi, ten v dobré šanci nedokázal trefit šumperskou bránu.

Marek HAAS - 1:1

15:39

Šumperk využívá svou přesilovou hru a srovná stav utkání na 1:1. Aleš Holík pálil z modré, puk se od zadního mantinelu odrazil přímo na hůl MARKA HAASE, který jej následně umístil k levé tyči Hanuljakovy branky. Asistence: Aleš Holík, Michal Velecký.

15:04

Chomutov jde do čtyř. Roman Chlouba je vyloučen za hrubost.

14:42

Ofsajd Chomutova. Obě mužstva toto přerušení využili ke střídání.

14:18

Střela McGregora z velkého úhlu skončila na betonu Svobody.

13:39

13:31

Stehlíkovi utíká puk, Šumperk se osvobozuje.

13:16

Stehlík na ledě, začíná zkrácená přesilovka pro Chomutov.

12:44

Chomutov šel do přečíslení dva na jednoho. Aleš Holík dokázal Veselého přihrávku vystihnout.

11:39

Bude se krát ve čtyřech na obou stranách. Tomáš Sedlák dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

11:16

Vyloučen hráč Chomutova Jakub Stehlík na dvě minuty za hákování.

David KÄMPF - 0:1

09:49

Hosté se ujímají vedení. Alexandr Titov pálil z modré, Svoboda vyrazil puk před sebe přímo na hůl DAVIDA KÄMPFA a ten kus černé gumy namířil přímo za záda Miroslava Svobody. Asistence: Alexandr Titov, David Kaše.

08:54

Šumperk nepřesně rozehrál a teď se musí bránit.

08:35

Račuk střílel, domácí gólman zasahoval betony.

08:11

Zakázané uvolnění Šumperka.

07:55

Chlouba přihrával puk na Šuláka, ten střelou tahem minul Svobodu svatyni o pár centimetrů.

07:39

Nepřesná rozehrávka Chomutova končí až na zakázaném uvolnění.

06:54

McGrregor pálil z prostorů mezi kruhy, domácí gólman má puk ve své lapačce.

06:20

McGregor poslal puk na Veselého, ten následnou střelou netrefil Svobodovu branku.

05:45

Chomutov vyhazuje puk do středního pásma a odjíždí střídat.

05:34

Vrdlovec poslal puk před bránu na Brunce, ten bekhendovou střelou trefuje betony hostujícího gólmana.

04:28

Další střela vyšla z hole Holíka, Hanuljak vyráží betony.

04:15

Další střela domácích, tentokrát v podání Aleše Holíka, Hanuljak si ponech puk ve své výstroji.

04:13

Ve velké šanci se ocitl Michal Velecký, který dokázal obejít dva protihráče. Jeho zakončení skončilo na betonech Hanuljaka.

03:44

Marek Haas vyhodil puk až na zakázané uvolnění. Vhazuje se po levici Svobody.

03:32

Nahození ze středního pásma si ponechal domácí gólman ve své lapačce.

02:58

Kämpfovu nebezpečnou střelu zlikvidoval Svoboda vyrážečkou.

02:26

Vachutku v dobré šanci obral o puk Titov.

02:04

McGregor pálil z mezikruží, střela těsně minula Svobodu branku.

01:27

Sinsialo trefil Holíka holí do obličeje, ten se po tvrdém úderu skácel k ledu, rozhodčí ale nevylučuje.

01:02

Libor Šulák pálil z modré hodně nepřesně.

00:37

Nepřesná rozehrávka draků končí až za bránou Hanuljaka, zakázané uvolnění se ale nepíská.

00:01

Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hosté.

00:01

Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Svoboda (Zelenka) – Bail, Holík, Drtil, Sedlák, Novotný, Slavík, Prokop – Haas M., Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec Vrdlovec, Vachutka – Rimmel, Berger, Popelka

Piráti Chomutov: Hanuljak (Dvořák) – Toman, Titov, Šulák, Rýgl, Bartejs, Stehlík – Kaše D., Kämpf, Kaše O. – Sinisalo, Chlouba, Kadlec – Veselý, Račuk, McGregor

Rozhodčí: Trombík – Hanzlík, Moravec.
Vzájemné zápasy ze sezóny 2014/2015:

Piráti Chomutov – Salith Šumperk 5:3
Salith Šumperk – Piráti Chomutov 2:1
Piráti Chomutov – Salith Šumperk 5:0
Salith Šumperkse stále nachází těsně pod hranicí předkola play-off 1. ligy. Od desáté příčky jej dělí skóre, které má Ústí nad Labem lepší. Po nepodařeném dvojzápase s Jihlavou se svěřenci Radka Kučery vydali do Třebíče, odkud si následně odvezli všechny body za výhru 5:3. O dva dny později již Šumperk bojoval o body na domácím ledě, kde přivítal poslední celek prvoligové tabulky Havlíčkův Brod. Zápas se za stavu 4:0 pro šumperské hráče zdál být rozhodnutý, ale nakonec museli draci bojovat o výsledek až do poslední minuty. Tento zápas nakonec skončil 5:4.
Produktivitě šumperského týmu vévodí s padesáti sedmi body (19+38) Patrik Moskal.
V brance draků se prostřídali tři gólmani. Nyní dostává více prostoru nová posila Miroslav Svoboda, úspěšnost 92,78%. Nejvíce minut mezi třemi tyčemi Šumperka má stále odchytáno Vladislav Koutský, jeho úspěšnost činí 90,37%.
Piráti Chomutov mají na svém kontě sto osm bodů a již s předstihem se stali vítězi základní části 1.ligy, jelikož druhé Kladno má bodů devětaosmdesát a do konce základní části zbývají čtyři kola. Chomutov okusil hořkost prohry naposled 12.1, to když nestačil venku na Jihlavu, které podlehl 3:2 v prodloužení. Od té doby svěřenci Břetislava Kopřivy zaznamenali šest výher v řadě. Naposledy to odnesl Havířov, který si z chomutovského ledu odvezl vysokou prohru 9:1.
Nejproduktivnějším a zároveň i nejlepším střelcem Pirátů je s padesáti body (23+27) Marek Hovorka.
Mezi třemi tyčemi se v Chomutově postavili tři gólmani. Nejvytěžovanějším z nich je s dvaatřiceti odchytanými zápasy Miroslav Kopřiva, jeho úspěšnost zákroků činí 93,71%. Třináct odchytaných zápasů má potom Miroslav Hanuljak, jeho úspěšnost zákroků se zastavila na 93,48%.
Přeji Vám hezký den ze šumperského zimního stadionu. Dnes se v rámci 49. kola první ligy utkají týmy Salith Šumperk a Piráti Chomutov. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:7

Branky a nahrávky: 16. Haas M. (Holík, Velecký), 22. Staněk (Sedlák), 46. Moskal (Drtil, Sedlák) – 10. Kämpf (Titov, Kaše D.), 23. Stehlík (Veselý), 30. Rýgl (Kämpf, Kadlec), 35. Račuk (Bartejs, McGregor), 39. McGregor (Račuk, Sinisalo), 58. Račuk (Kadlec), 59. Chlouba (Sinisalo)

DRACI PARS ŠUMPERK: Svoboda (Zelenka) – Bail, Holík, Drtil, Sedlák, Novotný, Slavík, Prokop – Haas M., Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec Vrdlovec, Vachutka – Rimmel, Berger, Popelka

Rozhodčí: Trombík – Hanzlík, Moravec