3:1

konec (2:1)

02.11.2014, 15:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 1.86 3.84 4.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jeden ze šlágrů 10. kola německé nejvyšší soutěže je za námi. Borussia Mönchengladbach poráží Hoffenheim 3:1 a v tabulce Bundesligy se bodově dotáhla na druhý Wolfsburg. Naopak Hoffenheim utrpěl první porážku v sezóně a zůstává čtvrtý. Hříbata dnes zvítězila zaslouženě. Skóre utkání otevřel ve 12. minutě Hahn. Na tento gól ještě odpověděl po půlhodině hry Modeste, ovšem hned za dvě minuty Borussii vrátil vedení Patrick Herrmann a stejný hráč v úvodu druhé půle zpečetil vítězství svého týmu. Hosté se ve druhém dějství už téměř na nic nezmohli a naopak Hříbata ještě několikrát mohla pojistit své vedení. (17:25:04)

90+2

90+1

Hosté ještě zahrávali roh, konkrétně Hamad, ale nic z toho.

90+1

Tak dvě minuty. Fanoušci Borussie přejí sborovým zpěvem vše nejlepší k 57. narozeninám trenérovi Favremu.

90

Už běží poslední minuta řádné hrací doby, uvidíme, kolik rozhodčí Aytekin nastaví.

88

Jiloan Hamad měl na kopačce snížení. V šestnáctce se dostal k míči a měl před sebou vlastně už jen domácího brankáře. Sommer však zasáhl úspěšně a nepovolil hostům zdramatizovat závěr.

87

Z trávníku odchází jeden z hrdinů zápasu – dvougólový střelec Patrick Herrmann, nahrazuje ho Ibrahima Traoré.

86

Hosté ještě zkoušejí něco vymyslet, ale chybí finální řešení. Míč se do šestnáctky Gladbachu vůbec nedostává.

84

Centr Firmina přelétl hlavu Elyounoussiho a míč zase skončil u Sommera. Borussia míří za třemi body.

82

Až na hrot útoku se dostal stoper Süle, Hamadovu přihrávku však nezpracoval.

81

Domácí zakládali rychlý protiútok, ale Kramer nakonec neudržel míč. Dopředu mohou hráči TSG.

80

Centr Rudyho z pravé strany byl lahůdkou pro Yanna Sommera v brance Mönchengladbachu.

79

Ze hřiště jde i Stranzl, který nemůže pokračovat. Na stoperu ho nahradí Roel Brouwers.

79

Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach: ze hřiště odchází Max Kruse, přichází Thorgan Hazard.

78

Domácí kapitán Martin Stranzl má zřejmě svalové problémy a je ošetřován.

77

Poslední střídání Hoffenheimu. Ze hřiště odchází Pirmin Schwegler, přichází Jiloan Hamad.

75

Hahn hledal kolmicí Kruseho. Míč ve skluzu odvrátil jeden z obránců hostí.

74

Domácí zase zahrozili. Herrmann na levé straně utekl Sülemu a posílal míč před bránu. Tam už byl připravený Raffalel, Strobl však k němu balón nepustil.

3:1

konec (2:1)

Branky: 12. Hahn (Herrmann), 33. Herrmann (Hahn), 52. Herrmann – 30. Modeste (Zuber)

Karty:   43. Herrmann (MNC) – 9. Strobl (HOF)

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Stranzl (C) (79. Brouwers), Jantschke, Domínguez – Hahn, Kramer, Nordtveit, Herrmann (87. Traoré) – M. Kruse (79. T. Hazard), Raffael.
Náhradníci: Blaswich – Brouwers, Wendt, Johnson, Traoré, T. Hazard, Hrgota.

TSG 1899 Hoffenheim: Baumann – Rudy, Süle, Strobl, Beck (C) – Polanski, Schwegler (77. Hamad) – Zuber (46. Vestergaard), Firmino, Elyounoussi – Modeste (68. Szalai).
Náhradníci: Schwäbe – Bičakčić, Abraham, Vestergaard, Hamad, Szalai, Herdling.

Rozhodčí: D. Aytekin – B. Brand, M. Achmüller