ELIOD extraliga mladšího dorostu

Rytíři Kladno – PZ Kladno

3:4

po s.n. (0:1) (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)

19.10.2014, 18:00 • ČEZ stadion Kladno - 2. plocha • Ondřej Hradecký (@ondra295)

Ve velmi vyrovnaném zápase nakonec vítězí bojovnější PZ Kladno, které tak ovládlo kladenské derby! Zápas byl plný zvratů a určitě jsme se většinu času nenudili. S tím, že Rytíři nakonec odcházejí pouze s bodem, i když měli na dosah tři, se s Vámi loučím! (20:18:38)

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým PZ Kladno.
Autorem vítězné branky je ŠIMON JELÍNEK.

3. série 0:1

Martin Bláha nedává a vítězí tak PZ Kladno!

Müllera vychytal Zázvorka a drží svůj tým ve hře.

2. série 0:1

KLA: Šmolík neproměňuje – 0:1.

Jelínek propálil Zázvorku!

1. série 0:0

Kalaj se kličkou dostal až do moc velkého úhlu a nedal.

KLP: Zich neproměňuje – 0:0.

Samostatné nájezdy začínají.
Napínavé prodloužení nám končí. Oba dva týmy v něm mohly rozhodnout, hlavně PZ mělo několik obrovských šancí, štěstí ale nestálo na jejich straně. Změní se to při nájezdech nebo zvítězí domácí Rytíři?

65:00

Prodloužení skončilo.

64:39

Sporná situace před bránou domácích! Šimáček se dostal ke střele, kterou sice kryl Zázvorka, jeden z jeho protihráčů puk dotlačil do sítě, sudí už ale předtím hvízdli do píšťaly. Zázvorka měl podle nich kotouč pod kontrolou!

64:25

Oddechový čas pro hosty.

64:25

Vyloučen je hráč Rytířů Veber za hákování.

63:48

Z následného protiútoku pálil Stůj, ale Zázvorka ho vyrážečkou famózně vychytal.

63:08

Obrovská šance domácích! Svoboda se ocitl zcela sám před Blažkem, ale bránu minul!

62:38

Těžký zákrok musel vytasit Blažek, který tvrdou střelu vyrazil do bezpečí.

62:21

Rytíři se hnali dopředu, střela Bláhy ale byl sražena nad.

61:48

Při prvním útoku PZ v prodloužení se ale zapotil Zázvorka, který musel na zem velmi rychle!

61:03

Domácí jsou nastěhováni v útočném pásmu, k pořádné střele to ale zatím nevedlo.

60:25

S tlakem začínají Rytíři, PZ se ale v pohodě brání.

60:01

Viděli jsme napínavou třetí třetinu, ve které jsem viděli nejprve obrat v podání Rytířů, kteří byli jasně lepší, jenže pak přestali hrát a PZ po heroickém tlaku v závěru srovnalo. Můžeme se tak těšit na prodloužení, které započne za malou chvíli.

60:00

58:47

A Zázvorkovi vypadl puk tak nešikovně, že z toho málem byl čtvrtý gól! Nakonec ho ale zastavil.

58:16

PZ Kladno právě vstřelilo branku!
Z velkého tlaku hostí je nakonec srovnáno! PAVEL HUSARIK si i s pukem najel do mezikruží a parádní bombou nedal Zázvorkovi šanci si ani sáhnout! Asistence: Adam Zich, Jakub Müller.

58:05

I Zázvorka se na straně domácích předvedl, když vytáhl z brankové čáry svým betonem jasný gól!

57:16

Domácí nikterak nespěchají, s pukem hrají za vlastní kasou.

56:35

V ofsajdu se ocitl jeden z Rytířů, vhazuje se ve středním pásmu.

55:30

Dopředu jdou hráči PZ, jenže do plných se jim nedaří. Na výraznější šanci si tak musejí počkat.

55:29

Kladno právě vstřelilo branku!
No a přichází zasloužená odměna za tlak Rytířů! MATYÁŠ FILIP si skvěle najel na pas za obranu a doklepl kotouč do prázdné brány! Asistence: Ondřej Bláha, Jiří Kryll.

55:19

Znovu musel Blažek zasahovat, tentokrát ukryl puk do lapačky.

54:52

Výborný Blažek! Po individuální akci na něj postupoval sám Kalaj, střelou mezi betony ale na gólmana hostí nevyzrál!

54:29

53:18

PZ zatím zhola nic nevymyslelo, dokonce se v podstatě nedostalo do útočné třetiny.

52:27

Za podražení je vyloučen hráč Rytířů Bláha.

52:23

Bude se vylučovat, PZ hraje v šesti.

50:58

Domácí přestali hrát a dopředu jsou v posledních minutách naprosto nuloví. Zato PZ snaha jít za rozhodující trefou rozhodně nechybí.

50:02

PZ se zabydlelo v útočné třetině, s lehkou střelou si ale Zázvorka poradil a bude se vhazovat po jeho levici.

49:06

Hra se teď srovnala, puk se pohybuje hlavně ve středním pásmu.

48:34

47:54

Teď to zkoušel hezky vykombinovat, gólem to ale zásluhou špatné přihrávky nekončí. Nakonec puk kryje Blažek.

47:31

Rytíři mají obrovský tlak, ke střele se ale zatím nedostali.

46:33

Vyloučen je hráč PZ Kladno Adam Zich za podražení.

46:33

Obrovský tlak Rytířů končí dalším zákrokem Blažka, který celou situaci uklidnil. Bude se ale vylučovat.

45:53

Jeden z domácích obránců se dostal k ráně z otočky, bránu ale netrefil.

45:16

Rytíři nemají dost a chtějí z dnešního zápasu všechny tři body. Podaří se jim je získat?

43:37

A kouzlo gólmana PZ přeci jen prolomeno! MARTIN NAGY byl vyslán do samostatného úniku, který zakončil zkušenou forhendovou kličkou, po níž puk končí v síti! Asistence: Adam Kalaj, Ondřej Bláha.

43:18

Do dobré pozice se dostal domácí Kryll, kotouč mu ale sjel a z akce nic není.

43:00

I Zázvorka musel zasahovat, když sebral tečované nahození, které mířilo k němu do brány.

42:20

Poprvé ve třetině útočí i hosté, jejich akce ale skončila ještě rychleji, než začala

41:53

PZ se v podstatě nedostalo za polovinu, teď se ale jeho soupeře dopustil ofsajdu.

41:06

Je to vůbec možné? Tohle je hrdina zápasu a je úplně jedno, jak skončí! Blažek se roztáhl na čáře a puk za sebe opět nepustil, ba ho dokonce i ukryl ve své výstroji!

40:52

Tlak Rytířů trvá, tentokrát Blažek vyrazil nahození do rohu.

40:29

Další sebejistý zákrok má na svém kontě Blažek, který puk udržel v lapačce.

40:13

S pukem na hokejkách začalo PZ, hodně rychle o něj ale přišlo.

40:01

Hostující gólman má ještě nějaké potíže s výstrojí, za chvilku už by se ale mělo začít.
Ve druhé třetině jsme viděli skvělý nástup PZ, který vyústil v zaslouženou branku, poté ale hráli už jen Rytíři, kteří si vytvořili i řadu šancí. Brankář Blažek ale všechny pochytal a svému týmu tak drží naději na tříbodový zisk! Třetí třetina začne přibližně v 19:24.

40:00

39:35

39:11

Výborný Blažek, který drží svůj tým ve vedení! Kalaj se před ním zjevil úplně sám, brankář PZ byl ale na zemi bleskurychle a puk udržel před čárou.

38:30

V této přesilovce si už několik dobrých zákroků připsal Blažek, Rytíři na něj budou muset najít speciální recept.

37:27

Vyloučen je hráč PZ Kladno Adam Zich za sekání.

36:30

Chyba v rozehrávce hostů, Rytíři ji ale netrestají! Nagy byl zcela sám před Blažkem, puk za něj ale nepropasíroval.

35:58

PZ se soustřední spíše na obranu, domácí teď byli nachytání v ofsajdu.

35:20

O samostatnou akci se pokusil Pokorný, jeho střela ale byla sražena hodně vedle.

35:01

34:34

Přesilovka se PZ hrubě nepovedla, většinu času se hraje na jejich půlce.

33:20

Hra 5 na 4 zatím nic zásadního nepřinesla, Rytíři poctivě brání a dokonce se teď vydali i do útoku.

32:50

Za tvrdé podražení je vyloučen Václav Veber (KLA).

32:20

Odvážně to zkoušel Rejzek, jeho průnik ale nakonec ztroskotal na špatném finálním řešení.

31:59

Dnešní utkání sleduje 90 diváků.

31:28

Matula se snažil rozjet rychlou akci, jeho přihrávka ale končí zakázaným uvolněním.

30:33

PZ je ve druhé třetině hladovější po úspěchu a jeho hra je více než kvalitní. Rytíři naopak působí spíše takovým bezzubým dojmem.

29:04

Domácí se už zmátořili a do tlaku jdou také oni, nebylo z toho ale nic jiného, než bezvýsledné držení puku za bránou.

28:05

Hosté jsou v opravdové euforii a Rytíře zatlačili hluboko do jejich pásma. Teď jsou to oni, kdo na ledě vládne.

26:16

No a hosté svoji přesilovku nakonec využívají! Jelínek posunul puk do strany na volného MATĚJE STŮJE, který měl volno a vypálil tak prudce, že Zázvorka prostě zasáhnout nemohl! Asistence: Šimon Jelínek.

25:28

Vyloučen hráč domácích Svoboda za hákování.

25:22

Do protiútoku se opět hnalo PZ, Neiss ale zakončit nedokázal a Zázvorka puk nakonec udržel pod svým tělem.

24:47

24:08

Přesilovka se ale domácím moc nevede, většinu času tráví ve středním pásmu.

22:44

Vyloučen David Pelant (KLP) za zdržování hry.

22:23

Obrovská šance domácích, kteří se opět ve velké počtu dostali před Blažka, bránu ale nakonec minuli.

21:52

Hraje se s velkým nasazením, ale také velkými nepřesnostmi. Teď se Rytíři dopustili zakázaného uvolnění.

20:56

Do palebné pozice se dostal Stůj, puk mu ale sjel po čepeli a bránu o pořádný kus minul.

20:28

20:12

PZ se ale nejspíše ubrání, neboť bully vyhrálo a puk odpálilo za bránu soupeře.

20:01

Domácí dohrávají přesilovku z minulé třetiny.
Hráči už jsou zpět, za chvíli se začne.
První třetina nám ukázala dvě tváře. Konec a začátek byl ve velkém tepmu, se šancemi na obou stranách, prostřední pasáž hry ale byla spíše nudná. Uvidíme, co z toho nám nabídne druhá třetina, která začne přibližně v 18:41.

20:00

19:52

To se povedlo až teď! Po Kalajově střele nikdo nevěděl, kde puk je, nakonec ho sudí objevili v Zázvorkově výstroji a hra je přerušena.

19:08

Rytíři pochopitelně chtějí přesilovky ještě před třetinou využít, zatím se ale nedostali k přímému ohrožení branky.

18:22

Vyloučen Matěj stůj (KLP) za podražení.

17:51

Nahození od Haspekla se s úspěchem nesetkalo a dopředu pro změnu míří PZ.

17:29

Po rychlém kontru musel na straně druhé rychle na zem Zázvorka.

16:53

Velká šance Rytířů, kteří se ve čtyřech nacpali před Blažka a snažili se hrubou silou puk dotlačit do sítě, což se jim ale nakonec nepovedlo.

16:19

Teď pro změnu útočili Rytíři, kteří ale ze své akce pranic nevytěžili.

15:09

Nadějný protiútok PZ ztroskotal na snaze o individuální akci v podání Pelanta. Kdyby nahrál, mohl jeho spoluhráč jít sám.

14:11

Z brány odvážně vyjel Zázvorka, puk se mu ale udržet nepodařilo. Jeho beci naštěstí pro domácí puk včas odklidili do bezpečí.

13:47

Nedá se říci, který tým je lepší. Jednou to vypadá, že má navrch PZ, poté ale přijde minuta, kdy nevyleze z vlastní třetiny.

12:42

Jak tohle šlo nedat? Rejzek byl úplně sám před Zázvorkou, z půl metru ale poloprázdnou klec o notný kus minul.

12:03

Poté, co si Blažek přispal další slušný zákrok, se hraje v útočné třetině PZ.

11:19

Hráči Rytířů ale mohli změnit vyrovnaný stav, když se sám před Blažkem ocitl Šmolík, na strážce hostující svatyně si ale nepřišel.

10:29

Po šílené úvodní pasáži zápasu teď sledujeme trošku méně záživnou část, kdy se bojuje vesměs v rohu kluziště.

09:43

Hra je teď hodně rozháraná a nemá plynulost. Oba týmy si připisují hodně laciných ztrát.

08:51

Ke střele od modré čáry se dostal jeden z domácích beků, Blažek si ale věděl rady a puk zachytil.

08:29

08:02

Hra 5 na 4 se pomalu chýlí ke konci a PZ stále ani nevystřelilo na bránu.

07:23

Hosté hrají přesilovku a lační po dalším gólu. Jejich akce ale vesměs končí v předfinální fázi.

06:17

Vyloučen Adam Kalaj (KLA) za podražení.

06:00

I na druhé straně se je ale na co koukat, vidíme opravdu pěkný hokej.

05:00

Velká šance hostů a v ní znovu Furch. Tentokrát si najel do mezikruží a pálil tvrdě na bránu, Zázvorka jeho střelu ale vyráží.

04:24

Domácí po svojí kombinaci o puk sice přišli, po chybné rozehrávce PZ mají puk ale zpátky.

03:59

Hra se zatím přelévá ze strany na stranu a akce střídá akci. Na ledě se neustále něco děje.

02:40

No a přeci jen, je nakonec srovnáno. Hostující PZ bylo sice horším týmem, přesto dává gól. Volný puk se odrazil k v levém kruhu stojícímu TOMÁŠI FURCHOVI , který se nemýlil! Asistence: Adam Gestberger.

01:29

Domácí nadále tlačí, PZ zatím nenachází odpověď.

00:59

Tak to bylo velmi rychlé! Domácí Rytíři podruhé prolomili obranu soupeře a tentokrát už to graduje v gól! Matula prošel po ose hřiště, přiklepl puk ADAMU KALAJOVI , který už měl jednoduchou práci! Asistence: Karel Matula.

00:19

Bully vyhráli domácí Rytíři, kteří se ihned hnali dopředu, střelu Matuly ale vyrazil Blažek.

00:01

Rytíři Kladno: Zázvorka (Kodad) – Haspeklo, Matula, Veber, Slabý, Šmolík, Dlouhý, Filip, Kryll – Rejzek, Svoboda, Kalaj, M. Bláha, Nagy, O. Bláha, Kouba

PZ Kladno: Blažek (Hedvábný) – Hofman, Zich, Šebesta, Janega, Šmatlák, Husarik, Pelant, Müller – Neiss, Šimáček, Stůj, Pokorný, Robovský, Gestberger, Jelínek, Furch, Kolenatý, Rendla

Rozhodčí: Frühauf – Řešátko, Holý.
Dobrý den, vítám vás u zápasu Extraligy mladšího dorostu. K vidění dnes bude na kladenské ledové ploše malé derby, o náboj zápasu tak tedy nouze určitě nebude!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

3:4

Branky a nahrávky: 1. Kalaj (Matula), 44. Nagy (Kalaj, Bláha), 56. Filip (Bláha, Kryll) – 3. Furch (Gestberger), 27. Stůj (Jelínek), 59. Husarik (Zich, Müller), rozh. náj. Jelínek