2:3

konec (1:3, 1:0, 0:0)

03.10.2014, 18:00 • Minsk Ice Palace • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 2.57 4.1 2.2 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek pátečního večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (20:19:33)
Československá stopa

Lukáš Krajíček (MIN) 0+0
Petr Koukal (JOK) 0+0
Zápas je u konce a z výhry 3:2 se raduje hostující Jokerit Helsinki. Minsk se v závěrečné třetině snažil o vyrovnávací trefu, snaha domácím rozhodně nescházela, jenže docela mizerná koncovka a pozorný Karlsson, to byly hlavní důvody, proč Jokerit připsal další body to tabulky Západní konference.

60:00

59:52

Ihned po buly hosté vyhodili a tím si zajistili těsnou výhru.

59:51

Patrně poslední vhazování, proběhne po Karlssonově levé ruce.

59:51

U tyčky číhal na přihrávku zpoza branky Linglet, za Karlssona však puk nepropasíroval.

59:25

Haugen je na střídačce, začala power play Minsku!

59:05

Haugen teď udržel šance svého týmu na bod, když udržel puk před brankovou čárou po Kapanenově nájezdu z levé strany!

58:34

Domácí tým si bere oddechový čas.

57:59

Sallinen mohl rozhodnout, jenže jeho střela zápěstím prolétla kolem Haugena a skončila na mantinelu.

56:20

Jokerit už svou snahu přesunul hlavně do obrany a vyhazuje puky tak šikovně, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

55:05

Nenápadné Lajunenovo nahození od modré čáry mířilo k tyčce a Haugena to málem překvapilo!

54:25

Minsk začíná tlačit. Karlsson si postupně musel poradit s bombou Nogačjova od levého mantinelu a poté s dorážkou Rozvadovského. V obou případech uspěl.

52:53

Domácí se ale velice rychle dostali do útoku, po pravé straně si najel Linglet, na Karlssona si ale střelou z úhlu nepřišel.

52:43

Zakázané uvolnění Dinama, vhazuje se po Haugenově pravici.

51:37

První útok Minsku se vřítil do pásma soupeře, Karlsson střelu od modré vyrazil do bezpečných prostor.

50:20

Haugen si nebyl příliš jistý svým zákrokem proti Mäkiho střele, nakonec mohl zůstat v klidu puk skončil v rohu.

49:10

Byť se Aaltonen snažil, aby Kapanenovi nevjel do pásma, nezvládl a pískal se tak ofsajd, tentokrát na straně Jokeritu.

48:38

Rychlá akce Minsku končí v rohu kluziště, kde o puk bojuje Szczechura.

47:53

Ofsajd domácího týmu, v něm byl polapen Drozd.

47:00

Poslední třetina zatím nepřináší velké šance, spíše se bojuje.

45:12

Dlouhá přesilovka Jokeritu skončila, Minsk si může oddechnout.

44:49

U tyčky číhal schovaný Aaltonen, čekal na křížný pas, kterého se i dočkal, ovšem nedokázal puk usměrnit za Haugenova záda.

44:09

Moses se sice prosmýkl mezi domácí obranou, jenže s pukem skončil v rohu kluziště.

42:55

Odražený puk končí ve středním pásmu, Minsk může vystřídat.

41:55

Koukalova střela z levé strany skončila na Haugenovi, puk se od něj odrazil a Jokerit může pokračovat v tlaku.

41:12

Charles Linglet obdržel čtyřminutový trest za vysokou hůl. Začíná přesilovka Jokeritu Helsinky.

41:12

Puk sice skončil v brance Jokeritu, radost domácích byla ale předčasná, neboť už před tím sudí signalizoval faul jednoho z domácích.

40:36

Přihrávka Szczechuru byla příliš prudká, domácí útočník se po puku natahoval marně.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:42.
Máme za sebou čtyřicet minut hry a hosté stále vedou, byť už pouze o jednu branku. Minsk zlepšil hru, lépe bruslí a odměnou jim byl snižující gól z hole Vesceho. Zápas je tak do třetí třetiny zcela otevřený, což slibuje kvalitní podívanou.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:41

Jokerit se vydává zřejmě na poslední útok druhé třetiny, Mäki bojuje v rohu o puk s Lingletem.

38:39

Minsk se ubránil, oba týmy pokračují v plném počtu.

38:29

Velký závar před Haugenem. Po ráně od modré se puk odrazil před branku, kde je jej snažili usměrnit Koukal s Mosesem, vše marně, Haugen skryl puk ve výstroji.

38:01

Minsk se vydal v oslabení na zteč, napodobit svého soupeře z první třetiny se mu ale nepovedlo.

37:05

Lajunenovi na modré čáře utekl puk, hosté musí vyklidit pásmo.

36:39

Nyní se bude vylučovat na straně Minsku, dvouminutový trest za nedovolené bránění dostal Jevgenij Nogačjov.

36:02

Z velice ostrého úhlu a navíc až zcela od mantinelu nahazoval na hostující branku puk Kitarov a puk zacinkal o brankovou konstrukci!

35:57

Je to tak, Helsinky jsou v plném počtu.

35:51

Puk je u Haugena a tohle už Jokerit ubrání.

35:10

Nyní už domácí roztáhli kombinaci v pásmu útočném, stále ale chybí přesná střelba. Míjí i Bailen.

34:41

Zatím je to ze strany Minsku hodně slabé, kombinuje se převážně ve středním pásmu.

33:57

Přesilovka pro Minsk, dvě minuty za vysokou hůl obdržel Niko Kapanen.

33:38

Teď to Haugen trochu neodhadl, jeho výjezd za branku byl málem potrestán, jenže to by musela být rozehra Jokeritu přesnější...

32:49

Rána hostujícího Väänänena od modré čáry se vůbec nevešla mezi tři tyče a skončila za Haugenovou bránou.

31:41

Další výpad domácích po levé straně si už Jokerit pohlídal, Minsk bude začínat z vlastního pásma.

30:30

Minsk tento gól velmi nabudit a do nálady se dostali i fanoušci, kteří ženou své oblíbence za vyrovnáním.

Ryan VESCE - 2:3

29:33

Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Další útok už však Minsk provedl výborně, od levého mantinelu se na brankoviště prosmýkl RYAN VESCE a zasunul za bezmocného Karlssona, čímž využil přesilovku. Asistence: Charles Linglet.

29:06

Obrana Jokeritu je skvěle sestavena, dokázala své pásmo ubránit a vyhodit přes všechny čáry.

28:16

Takřka celým kluzištěm projel domácí Bailen, až byl podražen Dainem Toddem, který už sedí na trestné lavici.

27:06

Zakázané uvolnění hostujícího týmu, hra se tak stěhuje před Karlssona.

26:38

Hra je přerušená, neboť jeden z čárových rozhodčích dostal pukem do hlavy a je trochu otřesený. Bude ale pokračovat.

26:08

Hostující Jaakola vyvezl puk od vlastní branky, jeho následné nahození ale skončilo mimo ledovou plochu.

25:10

Kaljužnyj byl při přejezdu do útočného pásma atakován, dle sudích bylo vše v pořádku a pokračuje se ve hře.

24:18

Karlsson pro jistotu schoval nahozený puk, bude se vhazovat po jeho pravici.

23:31

Do útočného pásma zavezl puk Hagman, dnes dvougólový střelec Kapanen ale nezvládl u mantinelu zpracovat.

22:44

Od modré čáry nahazoval Gunderson, a Haugen musel rychle reagovat. Zvládl to, stav se tak nemění.

21:40

Středem si to namířil do útočného pásma Kulakov, vystřelil přes obránce, Karlsson ale dobře viděl a puk chytil.

20:58

A hned si také sáhl na puk, když musel zasahovat proti výpadu po své levé ruce.

20:01

V brance Minsku se objevil Lars Haugen, který tak nahradil Dmitrije Milčakova.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:54.
Máme za sebou první třetinu, která se vydařila hlavně hostům. Ti vedou 3:1. Do vedení se Jokerit dostal už v páté minutě, to se střelou po ledě prosadil Kapanen. Tento stav ale dlouho nevydržel, neboť už za další minutu srovnal z dorážky Bailen. Helsinky ale dnes přijely v opravdu velké pohodě a netrvalo dlouho a znovu vedly, v deváté minutě skóroval ze sóla Ben-Amor. Potvrzení náskoku pak ještě v 16. minutě zajistil svou druhou trefou Kapanen a určil tak konečný stav po dvaceti minutách hry.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:41

Ještě jedno vhazování, Karlsson raději pokryl Lingletův pokus a dal svým spoluhráčům možnost vystřídat.

19:17

Domácí Krajíček s rozvahou rozjíždí akci Dinama, ta ovšem skončila u modré čáry.

18:26

Až po dlouhém závaru se domácím podařilo osvobodit a i to bylo spíše chybě v hostující rozehrávce.

17:35

Helsinky hrají s lehkostí, Moses kličkoval u pravého mantinelu, lákal k sobě protihráče a to vše se domácímu publiku nelíbí a píská.

16:28

Trochu na náhodu nahazoval domácí Šinkevič, přesto nadělal Karlssonovi docela potíže. Gólman Jokeritu ale nakonec zvládl vytěsnit.

Niko KAPANEN - 1:3

15:19

Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí hala ztichla, neboť Jokerit vsítil svou třetí branku. Lajunen dostal na pravé straně obrovské množství prostoru, potáhl až před brankoviště, kde poté přihrál na NIKA KAPANENA a tomu jen stačilo nastavit hůl a usměrnit puk za brankovou čáru. Asistence: Ville Lajunen, Juhamatti Aaltonen.

14:56

Ofsajd hostů.

14:17

S Koukalovým návratem pálil Bailen, jenže i on trefil pouze dobře postavené obránce. Jokerit se vydal do rychlého protiútoku a vše musel hasit Milčakov.

13:27

Gavrus dostal skvělou přihrávku mezi kruhy, mířil gólmanovi mezi betony, Karlsson se ale nenechal zaskočit a velice rychle je zvládl sklapnout.

12:52

Haugen dlouho přemýšlel, jestli přihrát, nebo střílet. Nakonec zvolil druhou variantu, jeho střela se zastavila o nohy obránců.

12:17

Další vyloučení a v oslabení bude hrát hostující tým. Za hákování si jde odpočinout Petr Koukal.

11:40

Jokerit je teď nyní při chuti a Milćakov se v brance určitě nenudí.

10:43

Od modré vypálil přes několik hráčů Lajunen, Milčakov toho moc neviděl, ale puk nakonec krotit nemusel, to za něj udělala obrana.

09:33

Je to tak, Helsinki jsou v plném počtu.

09:25

Domácí gólman už odklepává konec přesilové hry, která se Minsku vůbec nevydařila.

Semir BEN-AMOR - 1:2

08:48

Jokerit se vrací do vedení a to dokonce ve vlastním oslabení. SEMIR BEN-AMOR předvedl neskutečné sólo od vlastního gólmana a na druhé straně zakončil přesnou střelou. Bez asistence.

08:29

Ellisonovi podjel puk pod hokejkou a opustil útočné pásmo. V hledišti to jen zahučelo.

07:48

Minsk je v plném počtu, domácím začíná zkrácená přesilovka.

07:33

Je po přesilovce, neboť hostující Tommi Huhtala obdržel menší trest za podražení.

07:09

Jokeritu se přesilovka vůbec nedaří, mají obrovský problém se vůbec dostat do útočného pásma.

06:31

Finský tým ztratil pásmo a musí začínat od nuly. Domácí stačili vystřídat.

05:48

Akční utkání pokračuje, je tu přesilovka pro Jokerit. Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Charles Linglet.

Nick BAILEN - 1:1

05:27

Vedení ale hostům dlouho nevydrželo. Prakticky hned z další akce přišla střela od levého mantinelu, Karlsson neudržel puk ve výstroji a NICK BAILEN pohotově dorazil! Asistence: Jonathan Cheechoo.

Niko KAPANEN - 0:1

04:41

No a sotva se hosté ubránili v oslabení, tak udeřili. NIKO KAPANEN si na levém křídle vyměnil puk s Hagmanem a pak střelou po ledě přes obránce překvapil gólmana Milčakova. Asistence: Niklas Hagman.

04:21

Jokerit je v plném počtu.

04:15

Ostřelování branky Jokeritu pokračuje, nejnebezpečněji se prezentoval Ellison, Karlsson ale stále drží.

03:29

Cheechoo neudržel puk v útočném pásmu, hosté vyhodili přes všechny čáry.

03:08

Od modré tvrdě pálil Bailen, puk po jeho ráně a teči hostů skončil v ochranné síti.

02:21

Je tu první vyloučení, domácí si zahrají přesilovku. Dvouminutový trest za podražení obdržel Daine Todd.

01:50

U Karlssona se ochomýtal Vesce, hostující gólman ale dokázal udržet puk pod svou lapačkou.

01:32

Domácí se sami zbavili útočného pásma, na vině byla chybná přihrávka na modrou čáru.

00:38

Szczechura zavezl puk do útočného pásma, bekhendem nahodil za branku, tam o puk bojoval Cheechoo s Gundersonem.

00:01

HC Dinamo Minsk: Milčakov (Haugen) – Lisovec, Krajíček, Nogačjov, Bailen, Šinkevič, Filičkin – Kaljužnyj, Cheechoo, Szczechura – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov, Meleško, Kitarov – Drozd, Rozvadovskij, Pavlovič – Gavrus.

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Gunderson, Lajunen, Jaakola, Ohtamaa, Todd, Väänänen – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Hahl, Omark, Sallinen – Moses, Koukal, Huhtala – Mäki, Ben-Amor, McLean.

Rozhodčí: Karabanov, Ravodin – Strelcov, Tarasov.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zápas v Minsk Ice Palace začne v 18 hodin, a vy jste k němu všichni srdečně zváni. Nenechte si jej tak ujít.
Československá stopa v utkání

Ivan Švarný (MIN) 0+0
Petr Koukal (JOK) 2+5
Poslední vzájemné zápasy

Jelikož je Jokerit nováčkem soutěže, vzájemná historie se začala psát až letos, přesto už se jedná o druhý vzájemný duel. První vyhrál Minsk, Jokerit tak má co oplácet!

4. 9. 2014 Jokerit – Minsk 4:5 pp
Jokerit Helsinky

Hosté jsou na tom rozhodně lépe. Odehráli 12 utkání, získali 29 bodů, skóre mají 44:29 a v tabulce Západní konference jim patří třetí místo. Jokerit dnes uzavře dvouzápasový výlet, který začal v Mytišči, kde se finský celek radoval z výhry 4:3 po prodloužení. Dvakrát se za finský tým trefil Huhtala, jednou Moses a rozhodující gól připadl na Omarka.
HC Dinamo Minsk

Domácí mají za sebou 11 odehraných zápasů, ve kterých nasbírali celkem 18 bodů při vyrovnaném skóre 28:28. Naposledy se Minsk představil v Bratislavě na Slovanu a prohrál 2:3 po samostatných nájezdech. Slovan dvakrát vedl po trefách Nedorosta a Šťastného, Dinamu se podařilo srovnat po gólech Szczechury a Gavruse. Rozhodnutí si schoval Netík, který svým proměněným nájezdem zařídil Slovanu prémiový bod.
Dobrý páteční podvečer u KHL. Dnes se společně podíváme na souboj mezi týmy HC Dinamo Minsk a Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

2:3

Branky a nahrávky: 6. Bailen (Cheechoo), 30. Vesce (Linglet) – 5. Kapanen (Hagman), 9. Ben-Amor, 16. Kapanen (Lajunen, Aaltonen)

HC Dinamo Minsk: Milčakov (21. Haugen) – Lisovec, Krajíček, Nogačjov, Bailen, Šinkevič, Filičkin – Kaljužnyj, Cheechoo, Szczechura – Linglet, Ellison, Vesce – Kulakov, Meleško, Kitarov – Drozd, Rozvadovskij, Pavlovič – Gavrus.

Rozhodčí: Karabanov, Ravodin – Strelcov, Tarasov