Liga staršího dorostu

HC Boskovice – HC Frýdek-Místek

4:5

konec (1:3, 1:0, 2:2)

03.10.2014, 18:00 • Zimní stadion Boskovice • Info o důležitých událostech (Stanislav Scheiner)

Hosté v dnešním zápase nejprve jasně herně i výsledkově ukazovali, že jsou favority zápasu. Jenže když vedli už 3:0, polevili v tempu zápasu a spoléhali na to, že domácí toho moc v útoku nevymyslí. Pak ale přišel kontaktní gól domácího Ondřeje Slavíčka chvíli před koncem první třetiny a hosté museli znovu zabrat. Boskovice ve druhé třetině hrály celkem pohledný hokej a z toho vyplynul gól na 2:3, který vstřelil Jan Procházka. Tento gól padl již podruhé v dnešním zápase v přesilové hře, která se do této chvíle domácím velmi dařila. Hosté však odskočily na rozdíl dvou branek a znovu to vypadalo, že si zápas už pohlídají. Ovšem domácí se nenechali nijak rozhodit a vcelku rychle to bylo opět jen o gól. V 54. minutě přišla velmi povedená akce. Po samostatném úniku vstřelil nádherný gól – nejspíše nejlepší ze všech domácích zápasů – Jiří Šmahel. Domácí se radovali. Pokud by si remízu udrželi, mohli by získat alespoň bod. Jenže přišla de facto stejná situace jako v posledním domácím zápase. Minutu před koncem vstřelil vítězný gól hostů Dominik Dubčák, jen to nebylo ve vlastním oslabení. Boskovice tak znovu nezískaly ani bod a hosté plně bodovali. Frýdek-Místek přeci jen hrál lépe a 3 body si zaslouží. Boskovice jsou po 5. kole stále bez bodu. (21:27:04)

60:00

Domácí si vzali v čase 59:33 oddechový čas.

58:54

Velká smůla pro domácí. Podobná situace jako při posledním domácím zápase s Valašským Meziříčím. Chvíli před koncem neudrželi remízu a ani dnes to nevypadá na dělbu bodů, ikdyž tu ještě nějaký čas na srovnání je. Gól hostů na 5:4 vstřelil Dominik Dubčák (asistence Tomáš Vilček a Matouše Kocháň).

58:46

Hosté hrají v plném počtu.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty 3. třetiny

53:51

Boskovice srovnávají! Na 4:4 vyrovnal Jiří Šmahel po parádním samostatném úniku na bránu hostů, díky přihrávce Dominika Fabiánka. Velmi pěkný gól – rozhodně nejlepší v dnešním zápase. Jiří Šmahel, prozatím jako hlavní střelec Boskovic v aktuální sezóně, vstřelil v dnešním zápase už druhou branku.

46:53

44:53

Vyloučen hráč týmu HC Frýdek-Místek č. 16 Marek Kozubek – 2 minuty, nedovolené bránění

42:43

Boskovice ale rychle odpovídají. Po pohledné kombinaci se prosadil Jiří Šmahel (asistence Martin Malach).

41:45

Na 4:2 pro hosty upravuje po pohledné kombinaci Daniel Plitko (asistence Tomáš Vilček). Tomáš Vilček si v dnešním zápase připsal již 3 body za 1 gól a 2 asistence.

40:01

Boskovicím se zatím oproti jiným zápasům velmi daří přesilové hry. Ve 2. třetině využily již druhou přesilovou hru v dnešním zápase a snížily na rozdíl jediného gólu. Jestli se zlepší hra domácích do třetí třetiny, mohli bychom se dočkat vyrovnání a následných samostatných nájezdů. Jakýkoliv počet bodů by se domácí velmi hodil.

40:00

Druhá třetina skončila. 3. třetina začne přibližně v 19:35.