23.09.2014, 18:30 • Arena Riga • Michal Belšán (@belly11mb)

Tipsport: 2.05 4.1 2.81 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Pro dnešek se s vámi loučí Michal Belšán, přeji krásný zbytek večera. (20:48:10)
Střely na branku: 26:36
Nejaktivnějším střelecem byl Ondřej Němec s 8 pokusy.
Dinamo Riga v dnešním zápase tabulkových sousedů vítězí a získává tak tři body!
Před zraky 5520 diváků skóre ve druhé minutě otevřel hostující Igor Radulov, v 16. minutě ale vyrovnal Darzinš. Ve druhé třetině, která byla klíčová pro výhru domácích, odskočila Riga do dvoubrankového vedení. Trefil se Skvorcovs a po něm z trestné lavice unikající Jurčina. Ve třetí třetině byl na 5 minut a do konce utkání vyloučen Igor Radulov a během této početní výhody padly dvě zbylé branky. Nejprve se prosadil domácí útočník Marcel Hossa, o 30 sekund později ve vlastním oslabení skóroval Ondřej Němec. V závěru si hosté vyzkoušeli i hru bez brankáře, branka už ovšem nepadla.

60:00

59:33

Mikelis Redlihs od modré čáry minul prázdnou branku!

59:09

Sedláček nyní schoval puk v lapačce a rozehrál, Bukarts poté vyhodil z pásma.

58:49

Němec se dlouho hlásil o přihrávku. Dostal jí, ale poté minul branku.

58:20

Engren opět na střídačce!

58:03

Krásný zákrok proti střele Upitise nyní ze svého repertoáru vytáhl Atte Engren! Ukázkový semafor!

57:47

Skvorcovs na druhé straně hledal před brankou Indrašise, nenahrál mu ovšem přesně.

56:58

Střelu Gilroye opět zblokovala defenzíva Rigy.

56:42

Němcův střelecký pokus zblokovali dvakrát obránci.

56:29

Engqvist nahrával na Levického, ten ale minul branku!

56:00

Atlant se nadále drží v útočném pásmu.

55:37

55:29

Engren je zpátky v brance.

55:29

Střelu Ondřeje Němce lapil Sedláček, ačkoliv měl špatný výhled!

55:09

Atte Engren zůstává na střídačce, Atlant to zkouší v šesti!

55:06

Tvrdý pokus Tjuljapkina sražen vlastním spoluhráčem Gluchovem mimo.

54:43

Rukavišnikov začíná další akci zpoza vlastní brány.

54:12

Další pokus Maleviče šel vedle brány.

53:50

Střelu Vladimira Maleviče krásně lapil Sedláček!

53:37

Přichází ale další vyloučení lotyšského týmu. Roberts Bukarts (RIG) si odsedí dvě minuty.

53:02

Meija, unikající z trestné lavice, nahrál na Indrašise, který v obrovské šanci ale nepřekonal Engrena!

52:48

Domácí v plném počtu. Přesilovku odbránili velmi dobře, dokonce si vytvořili i gólové šance.

52:13

Hossa nahrál do šance Genowayovi, jehož pokus ale zamířil vedle branky!

51:38

Indrašis dokonce v oslabení prověřil pozornost Engrena, ten obstál.

51:23

Němec kotouč nezachytil a Dinamo tak vyhazuje.

51:02

Sražená přihrávka na Taratuchina končí v ochranné síti.

50:48

Vjačeslav Leščenko unikal obraně a za záchrannou brzdu zatáhl Gints Meija (RIG), který je tak vyloučen na dvě minuty.

50:38

Hosté po pěti minutách v plném počtu.

50:22

Střelu Ščastlivije ze strany Atte Engren vyráží.

50:00

Teď se to ale podařilo! Indrašiš našel před brankou volného Skvorcovse, ten ale kotouč za Engrena neprocpal!

49:50

A nyní ofsajd domácích. Rize se po inkasované brance nedaří založit útok.

49:29

Mikelis Redlihs nestihl přihrávku a je z toho zakázané uvolnění.

48:33

Střelu Pujacse vyrazil Engren!

NĚMEC - 4:2

47:49

Atlant právě vstřelil branku!
Gól v oslabení! Šmeljov přenechal kotouč ONDŘEJI NĚMCOVI, který překonal Sedláčka pod břevno a snížil tak na 2:4! Asistence: Sergej Šmeljov.

HOSSA - 4:1

47:19

Riga právě vstřelila branku!
A je to 4:1! Po chybě v obraně Atlantu našel Ščastlivij volného MARCELA HOSSU, který tak dává první gól v 5 minut dlouhé přesilovce! Asistence: Pjotr Ščastlivij, Charles Genoway.

46:52

A podruhé.

46:25

Atlant se v pětiminutovém oslabení poprvé osvobozuje.

46:16

Střela Cibulskise šla mimo.
Dnešní utkání sleduje 5520 diváků.

45:38

Igor Radulov (ATL) se dopustil tvrdého faulu na Džerinše a obdržel tak trest na 5 minut a do konce utkání za zásah do oblasti hlavy a krku.

45:35

Miks Indrašis sjížděl do dobré šance, ale Engrena překonat nedokázal!
Lauris Darzinš byl předtím v útočném pásmu trefen od Gilroye pukem a je ošetřován.

44:56

Sedláček podržel kotouč a bude se vhazovat po jeho pravici.

44:30

Mikelis Redlihs mohl jít sám na Engrena, zastavil ho ale Gluchov. Podle domácích fanoušků nedovoleně.

43:57

A další šance Darzinše, Engren tentokráte puk vyrazil.

43:38

Saulietis vybojoval kotouč pro Darzinše, jeho střelu ale zblokoval Dyblenko.

42:38

Střelu Sotniekse Engren u tyče pohlídal a vyrazil.

42:03

Krásná individuální akce Gilroye, který přebruslil všechny protihráče a dostal se až k zakončení, které ale Sedláček pohlídal.

41:10

Marcel Hossa mohl jít do brejku, ale nedostal přesnou přihrávku.

40:37

Oskars Cibulskis se přes obránce dostal až před Engrena, toho ale překonat nedokázal!

40:01

Druhá třetina skončila a domácí vedou o dva góly. Nejrpve se ve 25. minutě prosadil Skvorcovs, 7 sekund před koncem druhého dějství unikl z trestné lavice Milan Jurčina a Riga tak odskočila do vedení 3:1. Udrží ho ve třetí třetině? Nebo uvidíme obrat v režii Atlantu?
Třetí třetina začne přibližně v 20:11.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

JURČINA - 3:1

39:53

Domácí po ubráněném oslabení odskakují na rozdíl dvou branek. Upitis vyslal do brejku MILANA JURČINU, který unikal z trestné lavice. Slovenský obránce překonal Engrena a je to 3:1! Asistence: Juris Upitis.

39:27

Gluchov se probíjel před branku, ale gól z toho nebyl!

37:45

A přichází i faul domácího týmu. Milan Jurčina (RIG) usedne dnes již podruhé na trestnou lavici, tentokráte za podražení Gluchova.

37:26

Hosté v plném počtu. Rize se přesilovka vůbec nepovedla.

37:16

A opět, přihrávku nyní zachytil Kadejkin, který poté i vyhodil.

36:57

Rize se nedaří dostat do útoku.

36:35

Skvělá práce Taratuchina v oslabení, který v útočném pásmu strávil hned několik vteřin s pukem na holi.

36:02

Střela Krišjanise Redlihse šla mimo a Atlant vyhazuje.

35:26

Tlak Dinama nepřestává a vyústil ve faul Michajla Gluchova (ATL). Lotyšský celek bude hrát přesilovou hru a cítí tak velkou šanci odskočit na rozdíl dvou branek.

34:45

Ščastlivij z otočky kolem branky trefil tyčku!

34:38

Dinamo teď tlačí!

34:07

Po Videllově střele se před brankou snažil k dorážče procpat aktivní Darzinš, ale nedokázal to.

33:38

Lauris Darzinš dostal krásnou přihrávku a vystřelil přes obránce, puk jen o chloupek minul branku!

32:48

Nebezpečný výpad Rigy skončil střelou Krišjanise Redlihse vedle brány.

31:53

Ve středním pásmu se nyní srazili dva domácí hráči a bylo z toho přečíslení 2 na 1 pro Atlant, které ale skončilo kvůli nepovedené přihrávce.

31:20

Dobrá šance hostů skončila střelou Radulova mimo branku!

30:52

Pokus Leščenka srazila obrana do ochranné sítě.

30:18

Sotnieksovo nahození se odrazilo od zadního mantinelu a chyběly milimetry, aby se domácí hráč dostal k dorážce z bezprostřední blízkosti!

30:03

Před napadajícím Engqvistem raději Sedláček podržel puk.

28:56

Igor Radulov se probil před branku, před Sedláčkem ale zamířil mimo.

28:38

Bukarts dostával pas před branku, ale nezpracoval ho a tak z toho nic nebylo.

28:21

Střelu Levického Sedláček vyrazil do ochranné sítě.

28:14

Nedorozumění hostující útočné formace vedlo k ofsajdu.

27:57

Gluchovova střela mířila hodně vedle branky.

27:40

Sedláček si byl při zákroku proti Engqvistovi velmi nejistý, puk ale poté skončil v ochranné síti nad brankou.

27:26

Nepřesná nahrávka Mikelise Redlihse zastavila útočné snažení domácích.

26:43

Lauris Darzinš měl blízko druhé brance, střelou z první ale trefil tyčku!

26:31

Úmyslný ofsajd Atlantu posouvá hru do útočného pásma Dinama Rigy.

26:00

Sedláček chyboval v rozehrávce a Taratuchin ho napadal, český brankář měl nyní ale štěstí a gól z toho nebyl!

25:26

Ofsajd domácích.

25:15

Domácí jsou nabuzení, nyní Krišjanis Redlihs hledal nebezpečně spoluhráče před brankou, ale neuspěl.

SKVORCOVS - 2:1

24:31

Domácí se dostávají do vedení! GUNARS SKVORCOVS využil ztráty puku Leščenka a překonal Atteho Engrena! Bez asistence.

23:45

A další zákrok, tentokráte proti dělovce Tjuljapkina po vhazování.

23:42

Pokus Levického domácí gólman taktéž zlikvidoval.

23:03

Dyblenko ihned z trestné lavice ujížděl domácím bekům, Sedláček ale pokryl kotouč!

22:58

22:10

Nyní slovenský útočník nedostal přesnou přihrávku a Atlant tak vyhazuje.

21:47

Hossův pokus vyrazil Engren do rohu.

21:22

Taratuchin chtěl zaútočit v oslabení, domácí hráč mu ale padl do cesty a obral ho o puk.

21:03

Střela Genowaye končí až u Engrena.

20:58

Jaroslav Dyblenko (ATL) předtím fauloval a je tak vyloučen.

20:58

Krásná akce domácích! Lauris Darzinš se prokličkoval přes obránce, ale Engrena nedokázal překonat!

20:34

Hosté zahráli na zakázané uvolnění, Šmeljov na puk totiž nedosáhl.

20:17

Jurčinův trest vypršel a domácí hrají v plném počtu.

20:01

Hráči již přichází na led a brzy nám tak začne druhá třetina.
Podle očekávání sledujeme vyrovnaný hokej, v němž jsou ale mírně aktivnější hosté. Ti se ve druhé minutě po brance Radulova dostali do vedení. Domácí ale v přesilové hře srovnali – v 16. minutě se o to postaral Lauris Darzinš. Stav utkání je tedy 1:1, ve druhé třetině bude Atlant dohrávat 17 sekund z přesilové hry.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:58

Dva nebezpečné pokusy Šmeljova zblokovala obrana!

19:18

Hosté se dostali sami z pásma nepřesnou přihrávkou na Tjuljapkina.

18:37

Taratuchin posílal přihrávku před branku na Tjuljapkina, ten se ale klec minul!

18:17

Za krosček je vyloučen Milan Jurčina (RIG).

18:13

Němec objel branku a Sedláček musel jeho střelu likvidovat!

17:52

Přečíslení domácích 3 na 2, které založil Upitis, řeší Engren zákrokem betonem.

17:02

Videll založil útočnou akci, nemohl ale nikomu přihrát a puk tak mají opět hosté.

15:43

Radulov se probíjel před Sedláčka, překonat ho ale nedokázal.

DARZINŠ - 1:1

15:02

Máme vyrovnáno, domácí využívají přesilovou hru! LAURIS DARZINŠ vystřelil švihem a díky dobré práci Vidella, který clonil před Engrenem, je vyrovnáno – 1:1! Asistence: Krišjanis Redlihs, Oskars Cibulskis.

14:52

Riga se hned pouští do útoku, střelu Mikelise Redlihse zblokovala obrana!

14:32

Domácí v plném počtu. Začíná jim tak přesilová hra.

14:27

Jašinovu střelu vyrazil Sedláček nad.

13:56

Přesilovka hostům končí. Michajl Gluchov (ATL) podrazil Jurčinu.

13:47

Tjuljapkinova střela šla mimo branku Sedláčka!

12:46

Zblokovaná střela a Riga vyhazuje.

12:32

A první přesilovku si zahrají i hosté. Za podražení je vyloučen Linus Videll (RIG).

12:19

Po střele Jurise Upitise, kterému nahrával do šance Saulietis, podržel Engren kotouč. Bude se vhazovat po jeho levici.

11:20

Rukavišnikov nyní zastavil Indrašise pěkným hitem.

11:05

Gluchov dostal přihrávku do ofsajdu.

10:38

Genoway chtěl založit útočnou akci, ale byl zastaven obránci.

10:10

Domácí nyní sráží řada nepřesností.

09:19

Individuální akce skončila nepřesnou střelou Engqvista.

09:06

08:51

Pujacs nahrál na Ščastlivije, ten se uvolnil okolo obránce, ale další dobrý zákrok vytáhl Engren!

08:31

Dobrá práce Novopašina za vlastní brankou a následný výhoz zastavila další akci Rigy.

07:53

Okolo branky se obtočil Mikelis Redlihs, ale více z toho nebylo.

07:24

Velký rozruch před brankou hostí vyřešili obránci odpalem puku mimo útočné pásmo!

07:11

Nebezpečný pokus Cibulskise Engren vyráží.

07:06

Máme tu první vyloučení. Igor Radulov (ATL) putuje na trestnou lavici za sekání.

06:33

Engqvist dostával přihrávku před branku, puk ale pouze přeletěl jeho hůl.

06:03

Upitisovu střelu Engren kryje ve své výstroji.

05:40

Nebezpečný výpad hostujícího celku ukončila nepřesná přihrávka směrující před branku.

05:22

Riga zahrála na zakázané uvolnění.

04:39

Ščastlivij posílal přihrávku před branku, to ale hostující brankář přečetl.

04:05

Střelecký pokus Saulietise a další zásah Engrena.

03:57

Finský brankář nyní podržel puk.

03:15

Skvorcovsovu střelu vyráží dobře Engren.

03:05

Engqvist prohrál souboj za brankou.

02:49

A hosté jsou stále aktivnějším týmem a více ohrožují branku domácích.

02:10

Atlant zakládá další akci zpoza branky.

RADULOV - 0:1

01:16

A máme tu první branku! IGOR RADULOV dostal krásnou zadovku od Gluchova a překonal Jakuba Sedláčka, i když trochu se štěstím! Asistence: Michajl Gluchov, Jaroslav Dyblenko.

00:41

Darzinš ale poté zavezl kotouč do útočného pásma Dinama.

00:25

V útoku se nyní drží hosté.

00:01

Hymny dozněly a vše je tak připraveno k zahájení utkání!
A nyní následuje ta lotyšská.
Nyní na stadionu hraje ruská hymna.
Na ledě v Rize se nyní prohání maskot, který pomáhá nastolit dobrou atmosféru.
Stadion se zatemnil a hráči nastupují na led!
Hezký večer u onlajn přenosu zápasu mezi lotyšským celkem Dinamo Riga a Atlantem Moskevská oblast (známe také jako Atlant Mytišči).

V akci dnes uvidíme hned dva české a dva slovenské hráče. Na straně Rigy to budou Jakub Sedláček, Milan Jurčina a Marcel Hossa, v dresu hostí nastoupí ve druhém obranném páru Ondřej Němec.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dinamo Riga: Sedláček (Masalskis) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Pujacs (C), Sotnieks, Jurčina, Augstkalns – Darzinš, Videll, M. Redlihs – Hossa, Sčastlivij, Meija – Bukarts, Džerinš, Indrašis – Saulietis, Upitis, Skvorcovs

Atlant Moskevská oblast: Engren (Šikin) – Gilroy, Dyblenko, Novopašin, Němec, Tjuljapkin, Rukavišnikov, Baldajev, Malevič – Engqvist, Černov, Šmeljov, Radulov, Taratuchin, Gluchov, Leščenko, Kolcov, Jašin, Kozlov, Levickij, Kadejkin

Rozhodčí: Ščenyjov, Olenin – Metalnikov, Sirotkin.
Právě kvůli tomu, že se jedná o souboj tabulkových sousedů, by dnešní utkání mohlo být velmi atraktivní. Riga bude asi mírným favoritem díky výhodě domácího prostředí, Atlant ovšem svou kůžu nebude chtít dát nadarmo.
Atlant Moskevská oblast
Atlant je jen o jedno místo výše, než Riga, a to pouze díky lepšímu skóre. Dnes tak uvidíme zajímavý souboj tabulkových sousedů.

Nejproduktivnějším hráčem týmu, za který hraje i Ondřej Němec a Petr Vrána je Švéd Andreas Engqvist. Ten v sedmi zápasech vstřelil pět branek a na jednu přihrál.
Dinamo Riga
Lotyšský celek se aktuálně nachází na 10. místě Západní konference. Na svém kontě má osm bodů. Již třikrát za sebou ale nepoznal pocit vítězství.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je Miks Indrašis, který v šesti zápasech posbíral šest asistencí. V týmu působí i český brankář Jakub Sedláček a slovenští hráči Milan Jurčina a Marcel Hossa.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

4:2

Branky a nahrávky: 16. Darzinš (K. Redlihs, Cibulskis), 25. Skvorcovs, 40. Jurčina (Upitis), 48. Hossa (Ščastlivij, Genoway) – 2. Radulov (Gluchov, Dyblenko), 48. Němec (Šmeljov)

Rozhodčí: Ščenyjov, Olenin – Metalnikov, Sirotkin