Hokejová Liga mistrů

Adler Mannheim – HC Sparta Praha

3:2

po prodl. (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

23.09.2014, 19:30 • SAP arena • Lucie Štěrbová (@LuciSterbova), Tereza Velikovská

Tipsport: 2.92 4.3 2.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Sparta nakonec zápas v Mannheimu ztratila v prodloužení, když v oslabení neubránila Jochena Hechta. (21:52:14)

HECHT - 3:2

60:40

Mannheim právě vstřelil branku!
Sparta se bránila ve třech a JOCHEN HECHT tak měl dostatek prostoru, aby si vyjel od mantinelu a z úhlu prostřelil gólmana Staňu, kterému puk propadl možná pod rukou. Asistence: Christoph Ullmann.

60:01

Po vedoucí brance se zdálo, že je Sparta v mírném útlumu a navrch má její soupeř. Českému celku se ale podařilo v hodině dvanácté zabrat a 43 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnat, když Juraj Mikúš prostřelil od modré čáry vše, včetně gólmana.

60:00

60:00

Adam Polášek dostává menší trest za držení protihráče. Sparta tak na začátku prodloužení nabídne Mannheimu přesilovou hru.

MIKúŠ - 2:2

59:17

Sparta právě vstřelila branku!
JURAJ MIKÚŠ se napřáhl na modré čáře a propálil všechno, co mu stálo v cestě. Sparta v power play vyrovnává na 2:2. Asistence: Lukáš Pech, Karel Pilař.

58:44

Sparta je na ledě v šesti hráčích, Staňa na střídačce, ale Mannheim dostává puk do středního pásma.

58:15

Sparta drží pásmo a dostává soupeře pod tlak. Zatím bez střely na branku.

57:45

Polášek to teď zkusil prudkou střelou od modré, ale gólman Mannheimu si s ní poradil

57:04

Sparta si bere oddechový čas. Staňa ale ještě zůstává v brance.

55:58

Sparta ustála zbytek oslabení a hned vzápětí se vrhla do útoku. Připravenost německého gólmana prověřili sparťanští hráči několika střelami z dálky.

54:28

Po odpykání trestu se do hry vrací hráč Mannheimu a ten tak dohrává zbytek původní dlouhé přesilovky. Klimek stále na trestné a Sparta pod tlakem.

52:50

Spartě se podařilo proniknout do útočného pásma , ale Mannheim nepřipouští delší tlak a po chvíli vyváží puk pryč.

51:43

Mannheim nicméně výhodu přesilové hry brzy ztrácí. Na trestnou lavici Jamie Tardif za podražení. Hraje se 4 na 4.

3:2

Branky a nahrávky: 7. Hospelt (Richmond, Fischer), 43. Mauer, 61. Hecht (Ullmann) – 24. Pech, 60. Mikúš (Pech, Pilař)

Adler Mannheim: Ziffzer (Endras) – Reul, Goc, Richmond, Bittner, Wagner, Fischer, Akdag, Raymond – Plachta, Tardif, Hecht (A) – Buchwieser, Hospelt, Rheault – Mauer, Ullmann, Arendt (A) – Joudrey, Kink (C), Hofflin. Trenér: Geoffrey Ward.

HC Sparta Praha: Staňa (Novotný) – Barinka, Ďaloga, Polášek, Piskáček, Hrbas, Mikuš, Pilař (A) – Pech, Kumstát, Rolinek (C) – Réway, Hlinka (A), Klimek – Cingel, Sabolič, Přibyl – Dvořáček, Bahenský, Forman – Volek. Trenér: Josef Jandač.

Rozhodčí: Fonselius (FIN), Brüggemann (GER) – Schrader (GER), Berger (GER)