KHL

Jokerit Helsinky – HC Viťaz Moskevská oblast

3:4

konec (2:1, 0:2, 1:1)

23.09.2014, 17:30 • Hartwall Arena, Helsinky (kapacita 13506 míst) • Adam Lacek (@laci_17)

Tipsport: 1.43 4.7 5.72 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek dnešního dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (19:56:35)

Největší čas na ledě: Gunderson 25:12 – Grebeškov 19:35
Velkého překvapení se dnes dočkala helsinská Hartwall Arena, ve které domácí Jokerit nestačil na Viťaz Čechov, kterému podlehl 3:4. I přes mírnou herní převahu domácí nedokázali ukočírovat houževnatý soubor Olega Orechovského.

Skóre utkání otevřel ve 12. minutě Anton Koroljov, chvíli na to ale srovnal Niklas Hagman. Stačilo dalších pár minut a Jokerit už vedl, když se v přesilové hře prosadil Juhamatti Aaltonen.

Po první třetině nic nenasvědčovalo tomu, že by dnes Jokerit neměl brát tři body. Série několika vyloučení domácích hráčů ale přinesla obrat ve skóre, v početních výhodách ve druhé třetině se prosadili Mario Kempe a Roman Horák.

Do třetí třetiny vstoupili domácí hodně aktivně, proti výborně bránícímu soupeři se ale nemohli prosadit. Trefil se až přesně v polovině závěrečného dějství Niklas Hagman. Trvalo ale pouhých 77 vteřin a přišel rozhodující okamžik utkání, když konečnému skóre dal razítko Maxim Mamin.

60:00

59:58

V samém závěru hosté zahrávají na zakázané uvolnění. Z dnešního zápasu už ale odejdou jako vítězové!

59:45

Domácí vysílají jednu střelu za druhou, všechny puky ale končí vedle!

59:24

Oddechový čas si posléze bere také hostující trenér Oleg Orechovskij.

59:24

Domácí trenér Erkka Westerlund si bere oddechový čas. Uvidíme, co tento zkušený stratég vymyslí na posledních 36 vteřin.

59:24

Puk opět směřuje z útočného pásma Jokeritu, nakonec končí až na zakázaném uvolnění.

58:48

Domácím hráčům se nedaří zavézt puk do útočného pásma, Karlsson už je ale na střídačce!

58:24

Hra přerušena, protože na zemi zůstal ležet Anton Koroljov, kterého zasáhl puk do obličeje. Hostující útočník by ale po krátkém ošetření měl být v pořádku.

57:50

Kudinov a Ohtamaa dostali oba 2+2 minuty za hrubost, pokračuje se v pěti na obou stranách.

57:50

Po dalším zakončení se strhla velká mela, ze které s krvavým zraněním v obličeji odjel i Petr Koukal. Mezi domácími byl hodně aktivní také Atte Ohtamaa, za hosty Roman Kudinov. Uvidíme, jak rozhodčí celou situaci vyřeší tresty.

57:39

Petr Koukal nahazoval na Sateriho, ten zkušeně vyrazil puk do rohu kluziště.

56:43

Křeč hráčů Jokeritu dokumentuje zakázané uvolnění.

56:21

Elitní formace domácích ve složení Aaltonen-Kapanen-Hagman se nyní dlouhou dobu držela v útočném pásmu, Sateriho ale nedokázala ohrozit.

55:50

Hagmanova střela sražena do ochranné sítě, vhazovat se bude v obranném pásmu Viťazu.

3:4

Branky a nahrávky: 12. Hagman (Aaltonen, Karalahti), 15. Aaltonen (Gunderson, Hagman), 50. Hagman (Kapanen, Ohtamaa) – 12. Koroljov (Soloduchin, Kokšarov), 27. Kempe (Grišin, Grebeškov), 29. Horák (Grebeškov, Kempe), 52. Mamin (Makejev, Šackij)

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Gunderson, Lajunen, Karalahti, Ohtamaa, Korpikari, Todd – Hagman, Kapanen, Aaltonen – Moses, Koukal, Omark – Rita, Huhtala, McLean – Hahl, Sallinen, Poysti Trenér: Erkka Westerlund.

HC Viťaz Moskevská oblast: Sateri (Saprykin) – Grebeškov, Grišin, Věreščagin, Berdjukov, Selezňov, Golovkov, Klimontov, Kudinov – Cyganov, Horák, Kempe – Soloduchin, Kokšarov, Koroljov – Afinogenov, Jakubov, Makejev – Mamin, Šitikov, Šackij Trenér: Oleg Orechovskij.

Rozhodčí: Čerenkov, Anisimov – Lazarev, Balodis

Diváci: 10271